atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības gaisa balonā un citur
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.07.31 17:55:40
Daudziem pazīstams "brīvmācītājs" (nezinu gan, ko tas īsti nozīmē) internetā piedāvā vadīt laulību iespējamās vietas var būt gan dabā – pie jūras, ezera, uz plosta vai kruīzkuģa, savas dzimtas mājas pagalmā u.c. ierastās vai ne tik ierastās vietās. 21.augustā būšot Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.
Gadus atpakaļ lasīju Svētdienas Rītā, ka LELB mācītājiem ir aizliegts vadīt laulības ārpus baznīcu telpām. Vai šis noteikums joprojām ir spēkā? Ja jā, tad kāpēc? Ko jūs domājat par Dieva svētības saņemšanu gaisa balonā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:14:24
Tāda dulla doma ienāca prātā, redzot Rausīša jautājumu, vai nelaulās, ja ir švaki ar naudu. Varbūt tā arī būtu jādara? Kā tad par gīmeni un bērniem rūpēsies, ja paši knapi dzīvību velk.

labs
vai vismaz tad ne, ja nevar savietot savas vēlmes ar iespējām.. (tipa vajag smalku baznīcu, tad arī jāmaksā )
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:15:52
sicilia
Vai zini kas ir mēlnesība? Esmu pārliecināts, ka šādas summas lielākā daļa Baznīcas darbinieku laulību sakarā nemaz nav sapņos redzējuši. Var jau būt, ka kāds kaut kur ir bijis tik dāsns, un tas protams ir jauki. Bet portāli... vai neienāk prātā, ka tur ne visam var ticēt? Ja es tagad teikšu, ka Tavs priesteris noteikti gribētu 500 latu, bet man viens pazīstams, kas 10 reiz lētāk to izdarīs, vai tu ticēsi manai kristālskaidrībai?
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.08.04 12:18:49
Aivars
a kas liels 180 ls ziedojumam... tā ior summa ko es gatavojos ziedot, tikai ne obligāti bet brīvprātīgi
nu zini es tev neticēšu, jo savu priestri zinu... un es pat mošs noziedotu tos 500 ls, jo es zinu, ka nauda viņam ir baigi vajadzīga, jo viņa draudze nav rīgas centrā
bet es ticu, ka ir tās krutās baznīcas Rīgā un vēl dažas ap rīgu, kur reāli sā`das summas prasa
Ps - un ja 80 % meičas par vienu un to pašu baznīcu saka vienu un to pašu kāpēc neticēt?
PPS - bet ja tu man to (par to priesteri) teiktu par vienu citu draudzi, es ar noticētu... viss atkarīgs no konkrētajiem cilvēkiem
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:23:07
Rausītis
nezinu vai svaigas p[uķes pie altāra un vēl kur baznīcā ir kā īpaši izgreznošana ... vienkārši citur to tā uzskata un ierēķina 20 ls par to, ka tevis atvestās puķes viņi ieliek vāzē
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:26:53
sicilia
Man arī dzīvē nācies satikt dažu meiču, kas katrā otrajā sarunā labprāt tarkšķ, ko par cik dabūjusi, tikai ne visam var ticēt.
Bet ja gribi ziedot savai draudzei, tad ziedo no sirds, un daudz neplāties
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 12:27:42
sicilia
puķes pie altāra, protams, tām tur jābūt. Tās jau arī ir sagatavotas katru sestdienu tik un tā. Bet cilvēkiem ir fantāzijas lidojumi - pūciņas, spalviņas, lentītes, bantītes, bārstāmas lapiņas un tml. Mums arī viens sīcis bārstīja (mums par pārsteigumu tā bija vecāku iniciatīva). Mīļi bija pats fakts, ka tas sīcis gāja pa priekšu un ka viņi par mums domāja, bet ja godīgi, manuprāt tas bija lieki, kas mēs kādi imperatori, un tantēm arī vairāk darba bija pēc tam.

domāju, ka ja jau Dievam pietiek pie vai uz altāra ar grieztiem ziediem, kāpēc mums vajag piepušķot visas malas Ziedi pie altāra un sveces, tas ir tas, kas man patīk, bet gaumes jau ir atšķirīgas.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:28:12
Aivars
nu t[a arī nepaskaidroji lietas būtību tik noliki mani pie vietas...
}OK, es jau saprotu, ka tā ir pareizi un kristīgi un pareizi...
Kundali
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:30:32
Tfū, pirmo reizi laulājos baznīcā un izšķīros. Vairāk pie melnsvārčiem nelaulāšos. Pat mātes bērēs - bēru runu pats uzrakstīju un norunāju.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:32:11
Rausītis
Nu paklājā iebradātās ziedlapiņas ir īpaša tēma. Tad dažos gadījumos varētu pieskaitīt arī paklāja summu pie kāzu izdevumiem.
Īstenībā pat uz ielas, dievnama priekšā izbārstītās puķītes un rīsi jauku mērcīti lietus laikā sataisa.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:38:22
sicilia
Ko daudz varu paskaidrot. Zinu, ka manā draudzē tā nav, un arī tuvākos kaimiņos nav dzirdēts.
Bet, ja priekš sevis mēģini noskaidrot, cik ziedot, tad pati labāk redzi. Un beigu beigās, vai tad parasti vīra cilvēki par to nedomā?

Kundali
Melnsvārči tev noteikti par to būs pateicīgi!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:43:30
Aivars
a kā es to varu zināt? es ko 8 reizi precos, lai zinātu kurš par to domā mēs visopār me`dzam visu kopā apspriest, jo mums kursos mācīja, ka laimīgas laulība spamatā ir DIALOGS tas ir visa izrunāsana:DD
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:52:22
sicilia
Nu vispār jau es arī tajā virzienā vilku. To jūs izdomājat kopīgi, nevis šokē līgavaini ar paziņojumu, ka plīst vai lūzt, bet bez pustūkstoša cauri netikt, jo kaut kāds Aivars forumā tā teica.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:57:17
Aivars
Nu Aivars jau neko neteica.... jo es tak prasīju kāpēc 180ls nevis 500 ls
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.04 13:13:04
sicilia
kāpēc 180ls nevis 500 ls

varbūt atkarīgs, kas pie ērģelēm sēž , ja nu trāpās slavenība.

Varbūt aprēķini ir ļoti pragmantiski. Tiešām populārās baznīcas ir tik ļoti pieprasītas, ka gribi negribi ir jāveido savs wedding squad , kas uzpoš, sagaida, apsēdina, pavada un novāc. Tā kā nāk sveša tauta, tad kāpēc lai draudze to par saviem līdzekļiem un saviem spēkiem. Es nezinu vai es gribētu pieteikties tāda veida darbiem vasarā sestdienās tā nu pavisam par brīvu.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 13:37:25
Rausītis
te nu jāsaka, ak jūs rīdzinieki ar savām problēmām..
hmmm varbūt ne vienmnēr vajag pārņemt zagsa funkcijas un laulāt visus, kam patīk, ka kāzās skan ērģeles
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.06 09:24:49
vispār nelāgi palika. Korālis izveicis baigo PR kampaņu visās iespējamās lapās sludinot, ka salaulās pēc luterāņu tradīcijām visur, kur cilvēks vēlas.... e
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.08.06 09:33:35
vispār nelāgi palika. Korālis izveicis baigo PR kampaņu visās iespējamās lapās sludinot, ka salaulās pēc luterāņu tradīcijām visur, kur cilvēks vēlas.... e

Man domāt, LELB sab. attiec. nodaļai vajadzētu operatīvi (un proaktīvi, un pat preventīvi) reaģēt uz visiem šiem (vismaz galvenajiem) sabiedrībā izskanošajiem izkropļojumiem, kas rada klaji maldīgu iespaidu un priekšstatu gan par LELB, gan luterismu, gan kristietību kopumā. Un tam nav jābūt vienmēr arhibīskapam, kas pauž savu viedokli, tam vajadzētu būt atbilstošo cilvēku ikdienas darbam.

Noteikti neko daudz nezinu, tikai mans viedoklis, spriežot pēc publiskiem augļiiem (vai to neesamības).
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.06 09:40:20
mani piemŗam izbrīnīja šis sludinājums, kas ir visās ar kžām saistītās grupās
Valters Korālis (www.ticu.lv ), 16. jūl 17:49
Ātrākas, ērtākas un citādākas Laulības saskaņā ar tradicionālo luterisko tradīciju.

Piedāvājam Reliģiska satura Laulības ar trim būtiskām atškirībām, kuras esi sastapis līdz šim institucionālajās draudzēs:
* ātri un bez smagām Iesvētes mācībām kllātienē (izdales materiāli tiek izsniegti e-vidē), ietaupot laiku un ceļa izdevumus, tās apmeklējot;

* ar svētku norisi dabā pie upēm, ezeriem un jūras, pilīs, viesu namos vai ģimenes mājās vai pat gaisa balonā;

* ļaujot turpmākā mūžā katram brīvi ticēt un nepiesaistot cilvēkus nevienai draudzei (brīvticība).
_________________________________
Augustā laulības jau pieteiktas 2. , 15. un 21. augustā.
21. augustā notiks Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.

Būs arī citi datumi jūlija- augusta – septembra mēnešos.
Toties vēlākā rudenī bērnu Kristības un pieaugušo Laulības veiksim piemērotās ģimeņu izvēlētās telpās visā Latvijā.

Info: http://www.ticu.lv/?page_id=3742
Nikanors Ivanovičs [66.90.104.63]
# Iesūtīts: 2009.08.06 09:42:38
Daži pārmērīgi centīgi cilvēki atgādina šo te : http://rutube.ru/tracks/2181753.html?v=d64474723a9b61044315a5167559000e
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.06 15:28:51
Доначка
nezinu gan,,,, kādam vajag tam Korālim uzrakstīt e vidē un uzjautāt... es jau šausmīg grikbētu uz jahtas... tik katoļu baznīca neļauj... a katoliskā garā mošs viņš ar vada::

vēlk viņš poeidāvā sevi kā profesionālu fotogrāpi un film`;etāju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 85 , pavisam kopa bijuši: 2344