atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības gaisa balonā un citur
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.07.31 17:55:40
Daudziem pazīstams "brīvmācītājs" (nezinu gan, ko tas īsti nozīmē) internetā piedāvā vadīt laulību iespējamās vietas var būt gan dabā – pie jūras, ezera, uz plosta vai kruīzkuģa, savas dzimtas mājas pagalmā u.c. ierastās vai ne tik ierastās vietās. 21.augustā būšot Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.
Gadus atpakaļ lasīju Svētdienas Rītā, ka LELB mācītājiem ir aizliegts vadīt laulības ārpus baznīcu telpām. Vai šis noteikums joprojām ir spēkā? Ja jā, tad kāpēc? Ko jūs domājat par Dieva svētības saņemšanu gaisa balonā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:57:11
Mirga
domāju, ka jāsameklē likums un jāizlasa
bet vispār no tā, ko saka sicilia, izklausās, ka likums nosaka arī vietas, kur var tikt slēgta laulība. un es arī esmu dzirdējusi ko tādu.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.02 22:20:47
Ārpus baznīcas telpām var laulāt tikai līgavaiņa vai līgavas smagas slimības vai citu svarīgu iemeslu dēļ. Praksē tas izpaužas tādejādi: ceremoniju izdara, kur vēlas pāris, bet visos papīros tiek ierakstīta attiecīgā garīdznieka baznīca kā laulību noslēgšanas vieta. Es gan tā nerīkojos, vienkārši sadalu ceremoniju divās daļās - baznīcā papīri, svētīšana citur. Bet tie ir superizņēmuma gadījumi. Kas var būt labāks par laulībām SAVĀ draudzē!
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.08.02 23:02:23
Un varat paskatīties ko piedāvā brīvmākslinieks - pirms viņš sāk savu klaunādi, laulības jānoslēdz dzimtsarakstu nodaļā.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.03 08:49:28
vilks
te patiesi jālasa likums. atceros vasaras sākumā daudzi pāri gribēja lai laulība tiek slēgta jūras krastā... un tad izrādījās,. ka pēc likuma LV teritorijā to nevar darīt ne mācītāji/ priesteri (tiem vobše aizliegts tio darīt jo katoļiem un pareizticīgiem atļauts tikai baznīcā vai piemēram meinarda salā, ko arī zuskata par baznīcu) ne dzimtsarakstu nodaļu darbinieki...
Iklāva toreiz skaidroja, ka nedr;īkst un viss... likums tāds.... ja kāds gribot tad sākumā zagsā vai baznīcā un tad jau lai māžojas jūras krastos un kur grib, cik uziet
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.03 08:52:13
sicilia bitukas
jā, ja vispirms parakstīti papīri, tad atkrīt bažas, ka viens no pāra svinīgajā brīdi, visiem klātesot, saka nē..
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.08.03 11:04:37
Pirms pāris gadiem draugi precējās un darīja to jūras krastā, bet pirms tam viņi papīrus parakstīja dzimtsarakstu nodaļas telpās. Zinātāji skaidroja, ka likums nosaka precīzu kārtību kas un kur, t.sk., vietu, to drīkst darīt, kā arī ir vai nu instrukcijas, vai kas tml., kas nosaka kad, kur un kas ir atļauts un aizliegts darīt ar dokumentiem pašiem nodaļas darbiniekiem. Likums arī pieļauj izņēmuma situācijas speciālos gadījumos.
Faktiski šādas ceremonijas ārpus tam paredzētās vietas un kārtības dikti jau izskatās pēc teātra.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 08:43:18
Mārtiņš
Man šķiet, ka nav tāda likuma, kas reglamentētu speciālu vietu, vismaz bībelē jau nu točna nav
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:05:00
Ingars
Nu Bībelē jau nav, bet valsts likumdošana ir valsts likumdošana. Ja tev nav svarīgi, lai tava laulība skaitās likumīga arī valsts priekšā, lai tava sieva un bērni ir likumīgi valsts priekšā, lai viņiem pienākas viss, kas pēc likuma un taisnības viņiem pienākas, tad tev patiesi nav jāuztraucas par valsts likumdošanu un vari laulāties kaut vai uz Mēness, jo Dieva priekšā šāda laulība būs derīga, bet valsts... a tevi tak neinteresē valsts likumdošana
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:11:34
sicilia
Izlasi vēlreiz manis rakstīto

Man šķiet, ka nav tāda likuma, kas reglamentētu speciālu vietu

Man šķiet - tātad, tev vienkārši vajadzēja palabot un uzrakstīt attiecīgo likuma pantu. Es tādu likumu nezinu. un starp citu - vai tad tiem, kas laulājas baznīcā, arī jāiet uz dzimtsarakstu nodaļu pirms tam?
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.08.04 09:16:10
Ingars
Likuma pants meklējams valsts likumu krājumā? ir tāds ir... šas pameklēšu...

Skatoties kāda konfesija. Atļauts laulāts LV teritorijā ir noteiktām tradicionālajām konfesijām
51. Ja laulājamie pieder pie ev.-luterāņu, Romas katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku, metodistu, baptistu, septītās dienas adventistu vai Mozus ticīgo (judaistu) konfesijas un vēlas salaulāties pie savas konfesijas garīdznieka, kuram ir attiecīgās konfesijas vadības atļauja, izsludināšanu izdara pēc attiecīgās konfesijas noteikumiem.
(ts no civillikuma)
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:18:58
īsāk civilikums ir šāds. taisu copy paste

III. Laulības noslēgšana
53. Laulā dzimtsarakstu nodaļas vadītājs vai 51. pantā norādīto konfesiju garīdznieki, ja ir ievēroti laulības noslēgšanas noteikumi.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 10.03.2005. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2005.)
54. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājs vai garīdznieks nelaulā, ja viņiem ir zināmi šķēršļi laulības noslēgšanai.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 10.03.2005. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2005.)
55. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājs vai garīdznieks var laulāt bez iepriekšējas izsludināšanas, ja līgavainis vai līgava dodas kara gaitās vai arī ja līgavaiņa vai līgavas dzīvību apdraud slimība.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 10.03.2005. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2005.)
56. Laulāšana notiek personīgi klātesot līgavainim un līgavai, kā arī diviem pilngadīgiem lieciniekiem.

Dzimtsarakstu nodaļā laulā atklāti nodaļas telpās vai citās piemērotās telpās. Ārpus šīm telpām var laulāt tikai līgavaiņa vai līgavas slimības vai citu svarīgu iemeslu dēļ.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 10.03.2005. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2005.)
57. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājs jautā līgavainim un līgavai, vai viņi vēlas doties laulībā. Ja abi izsaka šo vēlēšanos, vadītājs izsludina, ka uz šīs vienošanās un likuma pamata laulība ir noslēgta.

Garīdznieks laulā pēc savas konfesijas noteikumiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 10.03.2005. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2005.)
58. Garīdznieki par katru noslēgtu laulību četrpadsmit dienu laikā laulību reģistram vajadzīgās ziņas piesūta tai dzimtsarakstu nodaļai, kuras teritorijā laulāšana notikusi. Par šā pienākuma neizpildīšanu garīdznieku var saukt pie administratīvās atbildības.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:20:08
PS - nezinu kā luterāņiem, bet RKB un pareizticīgajiem baznīca arī nosaka to pašu ko šis civillikuma ieraksts
Dzimtsarakstu nodaļā laulā atklāti nodaļas telpās vai citās piemērotās telpās. Ārpus šīm telpām var laulāt tikai līgavaiņa vai līgavas slimības vai citu svarīgu iemeslu dēļ.
vilks Ingaram [94.246.126.183]
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:23:48
Domāju, ka laulību slēgšanas kārtību Jaunajā Derībā pamato pants `esiet paklausīgi katrai cilvēku starpā ieceltai kārtībai`, un ja tāda valstī ir noteikta, kristiešiem nav nekāda pamata savu iegribu dēļ izvēlēties citu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:32:17
sicilia
Paldies, nu tā jau uzreizi varēja, nevis sākt mani rāt un bārt

Nez kā Latvijā, bet ir gadījumi dažādi - laulības notiek ārpus telpām (nu tā kā filmās zaļā pļavā vai parkā), pat zem ūdens un pat uz nogrimušā Titānika priekšgala, bet laikam tajās valstīs likumi to atļauj
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:40:00
Ingars
iespējams, ka to atļauj valsts likumdošana (piem. USĀ), iespējams, ka LV teritorijā tā ir laulību iesvēte vai vnk tā teikt ceremonija viesiem, bet oficiāli viss noticis iepriekšējā dienā vai pirms stundas
LV teritorijā RKB pārstāvjiem vienīgā vipendrona iespēja ir Meinarda sala... tā kā tā ir svētvieta un baznīca (teorētiski), tad var mēģināt vienoties ar ogres prāvestu, ka ceremonija notiks tur, lai gan... zinot turienes priesterus un diakonus... he he vienoties būs pagrūti
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:58:53
sicilia
eh, pārāk sarežģīti, labāk tad baznīcā un miers, i pēc tam var nirt, lidot gaisa balonā un vēl viskautko
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:03:53
Ingars
nja te es piekrītu. un te taču ir iespēja spīdēt un zīmēties... LV ir tik daudz baznīcu, gan jau par labiem ziedojumiem vai konkrētu tāmi salaulās jebkurā viskrutākajā
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:40:30
sicilia
Nez tik par to, ka jāmaksā nešķiet īsti pareizi, arī par kristībām. Vasarsvētku drauzēs, piemēram, tā nav. Ziedojums ir ziedojums, bet ja nosaka kādu tāmi, tas kaut kā nešķiet kristīgi...
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:43:10
Ingars
nezinu... man pras atikai 5 ls obligāto valsts nodevu + ziedojumi...
vnk es esmu pārlasījusies par to kādas astronomiskās summas obligāti prasa luterāņi un esmu mazliet neizpratnē, cik ir lāgā ziedot savam priesterim....
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:47:00
sicilia
Vot tieši tā. Kas tā par lietu, ka liek maksāt par svētdarbībām? Nu valsts nodeva tas valstij?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 212 , pavisam kopa bijuši: 2210