atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības gaisa balonā un citur
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.07.31 17:55:40
Daudziem pazīstams "brīvmācītājs" (nezinu gan, ko tas īsti nozīmē) internetā piedāvā vadīt laulību iespējamās vietas var būt gan dabā – pie jūras, ezera, uz plosta vai kruīzkuģa, savas dzimtas mājas pagalmā u.c. ierastās vai ne tik ierastās vietās. 21.augustā būšot Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.
Gadus atpakaļ lasīju Svētdienas Rītā, ka LELB mācītājiem ir aizliegts vadīt laulības ārpus baznīcu telpām. Vai šis noteikums joprojām ir spēkā? Ja jā, tad kāpēc? Ko jūs domājat par Dieva svētības saņemšanu gaisa balonā?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 17:57:18
Mēs par to nedomājam!
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.07.31 18:00:32
Brīvmācītājs K. nav nekāds mācītājs, bet klauns!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.31 18:01:26
Laulībām gaisa balonā ir būtisks trūkums. Tur nevar saprast, vai "Jā" tiek teikts no laba prāta un brīvas gribas, vai tikai tādēļ lai izvairītos no avionegadījuma
Kvandoli [76.76.3.121]
# Iesūtīts: 2009.07.31 18:07:13
Visos laikos ir cienīti "pionieri"- drosmīgi cilvēki, kuri met izaicinājumu mietpilsoniskajai sabiedrībai
vilks
# Labojis vilks: 2009.07.31 18:07:38
Domāju, ka ar vārdu `laulība` šeit tiek domāts `laulības reliģiskais rituāls saskaņā ar kristīgo liturģiju`. Gan jau ka juridiskā laulības slēgšana notiek dzimtsarakstu nodaļā,kur cilvēki aiziet parakstīties, bet, kur viņi veic reliģiskus rituālus un kādā veidā, tā ir viņu privātā darīšana.

Ko es par to domāju? Pieprasījums ir, līdz ar to nav brīnums, ka ir arī piedāvājums. Ja cilvēkam gribas maģisku rituālu, vienmēr atradīsies kāds, kas to veiks.

Ar kristietību pēc būtības tam, manuprāt, ir maz sakara. Lai gan domāju, ka Dievs uzklausa arī gaisa balonā teiktas lūgšanas. Jautājums, vai cilvēkos, kas nepieder kristīgai draudzei, ir arī ticība šai Dieva atbildei? Jebkurā gadījumā tā ir viņu pašu atbildība un lēmumu šeit pieņems Dievs, nevis mēs.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.31 18:08:26
Доначка
Tad tev tas laulības riņķis (un tāds pamatīgs) ir jāver degunā. Tad droši neaizmirsīsi, ka esi precēta, līdz kapa malai.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 18:11:43
Dona, tad jaasaka "NEE"
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 18:12:09
Kvandoli, tas par tiinjiem labi teikts - jo vairaak vinji grib izcelties, jo vairaak vinji viens otram liidzinaas
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.07.31 22:11:52
Vai LELB mācītāji veic laulību rituālu, piemēram, mājas dārzā (amerikāņu filmās bieži laulājas dārzā)?
vilks
# Labojis vilks: 2009.07.31 22:54:01
Svilpaste
nē, tas, ka kristīga laulības slēgšana tiek slēgta draudzes baznīcā, nav tikusi atcelta. Man šķiet, ja LELB mācītājs laulā kaut kur citur, nevis baznīcā, viņš pārkāpj baznīcas kārtību.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.31 23:23:38
vilks
Tā problēma ir nedaudz savādāka. No vienas puses jau dažādi svētbrīži ir noturami arī ārpus dievnamiem. Atšķirībā kaut vai no austrumu ortodoksiem, luterāņi mēdz svinēt pat pilnus dievkalpojumus arī brīvā dabā, kur nu vēl kādās piemērotās telpās. Ja paskatīsimies vēsturē, tad dažas labas kāzas ir svinētas lauku mājās.
Taču ir tāda lieta, kā valsts likums, kurā vismaz vēl salīdzinoši nesen bija rakstīts, ka mācītājam ir ļauts laulāt baznīcā, kas nozīmē dievnama telpās. Cik zinu, kādi gan ir mēģinājuši tur ko ķīmiķot, vienreiz jāvārdu paprasot dievnamā, turpat arī izdarot parakstus un izsniedzot laulības apliecību, bet vēlāk noturot visu ceremoniju kaut kur citur, bet nu tā ir zināma lāpīšanās.
Tiesa gan, vairums arī nemaz nealkst odus un dundurus upmalās barot, bet izvēlas ērtos dievnama mūrus savas lielās dienas centrālajam notikumam.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.31 23:49:28
Aivars
skaidrs, tad esmu drusku kļūdijusies.. paldies par labojumu.
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.07.31 23:56:47
Domaju, ka arhibiskaps ir pamatigi pardozejis ar nesenajiem publiskajiem izteicieniem par brīvmācītāju Korāli. Un pārdozē šie komentētāji, kuri runā viņam līdzi. Tie robežojas jau ar peronu cieņu aizskaršanu tiem cilvēkiem, kuru reliģiskās jūtas ir tieši tādas un ne citādas. Būtu tikai saprātīgi lelb oficiālai amatpersonai izvēlēties atbilstošākus vārdus par ķlaunāde"un tamlīdzīgiem epitetiem. Es būšu viena no personām, kas būs viesu vidū 21. augustā un mēs apsveram iespēju rakstītski prasīt no lelb amatpersonām atbildību par šādiem iteikumiem oficiālā lelb organizācijas lapā, presē vai citviet.

Es kā brīvi ticīga personā tiesiski esmu tikpat cienījama kā jūdaisma, islāma vai jebkura cita rituāla piekopēja. Lūdzu esiet uzmanīgāki ar savu valodu.

Esmu konsultējusies ar juristu un zinu, ka lelb bijušais mācītājs Korālis nepārstāv LELB un tās pasūtījumu.
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:01:03
esmu konsultējusies ar kādu no LELB mācītājiem un izzinājsi dažus jūsu organizācijas filozofiskos vai teoloģiskos jautājumus. Un viņš man ir paskaidrojis, ka mācītāja Korāļa saņemtā Kristība un Ordinācija ir saņemta no Dieva un to nevar viņam neviens atņemt. Var tikai aizliegt sludināt LELB vārdā, ko viņš, cik saprotu, nedara.

Esiet korekti un nevajājiet šo cilvēku. Jo publiskajā telpā jūsu organizācija ši naida dēļ jau sāk izskatīties atsvešinoši auksta. Ar cieņu, A.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:04:09
lieciniece [87.226.52.124]
Pašlaik jau neviens nevienu nevajā..bet nu ja arhibīskapam jautā viedokli, vai viņš nedrīkst to izteikt? Tikpat publiski god. K. paziņo arī savu visnotaļ neglaimojošo viedokli par LELB. Tas neskaitās naids?
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:13:38
Droši vien, ka tas ir diskutējams, kas tur ir noticis Vanaga un Korāļa starpā. Esmu galvenos vilcienos iepazinusies ar viņa norādītās www.ticu.lv lapas saturu un neredzu, ka mācītājs Korālis lietotu tik stiprus izteicienus. Viņš izvēlas vārdus daudz rūpīgāk, cik lasot to secinu.

Tomēr tā ir viņu pašu darīšana tas viņu strīds zemju deļ vai kas cits. Man ir svarīgi, lai šajā gadījumā netiktu aizskartas manas un vēlreiz manas(!) reliģiskās jūtas. Līdzīgi es reaģētu, ja piedalītos kādā jūsu organizācijas rituālā.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:17:09
lieciniece [87.226.52.124]
Hmm. Tas gan nav šīs diskusijas tēma, tāpēc negribētu te plaši runāt par šo tēmu. Bet tā kā (cik man zināms) brīvticība nav reģistrēta starp reliģiskajām organizācijām un nav iznākusi neviena grāmata ar mācības apkopojumu, cilvēkiem Latvijā varētu būt grūti zināt, kas tieši varētu neaizskart brīvi ticīgo jūtas.
Varbūt arhibīskapam var piedot nezināšanu?
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:26:25
Ja mēs kaut ko nezinām, tad to taču var noskaidrot. Domāju, ka daudzi Latvijā mītošie luterāņi (nerunāju par skolotiem mācītājiem) nezina īsti savas organizācijas mācības daudzas lietas. Toties tie, kas zina, nedrīkst smieties jebkādā veidā par tiem, kas nezina.
Par sevi varu teikt, ka es ticu Dievam,, lietu ikdienā tēvreizi un Apustuļu ticības apliecību, bet neesmu nevienā draudzē kā tās locekle. Kādas gan kādam būtu tiesības mani nosaukt nicinošā epitetā, ja man ir vēlēšanās satikties un biedroties ar līdzīgiem cilvēkiem?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:29:11
lieciniece [87.226.52.124]
Ceru, ka Jūs neviens nicinošā epitetā nav nosaucis.
Un aizliegt biedroties šai valstī neviens Jums nevar liegt, tas tiesa. Bet vispār šī tēma ir par laulībām gaisa balonā no LELB viedokļa - varbūt ļausim LELB locekļiem vai ieinteresētiem cilvēkiem noskaidrot, ko par šo saka LELB mācītāji un citi draudžu locekļi. Ko brīvticīgie domā, tas jau kā reiz laikam ir puslīdz skaidrs.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:36:30
cien. lieciniece, nevienu PERONU neesmu apvainojis, bet k. ir klauns - varbūt viņš tāds negrib tāds būt, bet ir. Sludinājumi ss.lv vien ir ko vērti! Savukārt draugos man pazīstama meitene bija ievietojusi ne pārāk piedienīgu foto(nekristiete), kuru brīvais cilvēks komentēja nepiedienīgi nekristietim, kur nu vēl, kā viņš pats sevi dēvē, brīvmācītājam. Neesmu luterānis, bet savus brāļus aizstāvēšu. K. IR KLAUNS!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 1147