atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Šitais man patika
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2009.07.28 22:01:34
Draugs atsūtīja tekstu. Pilnīgi sirds aptecējās.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.07.30 14:13:16
normaali cilveeki - ļoti veiksmīgs apzīmējums
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.30 14:37:21
Toties mums bija draugi.

Tas visā ir pats skumjākais!

Lasot Balsi domā. Kāpēc šīs idejas, ka Rietumos ir tikai sliktais, ļaunais, liberālais, bezdievīgais utt. Agrāk taču tā bija brīvā pasaule. Kas mainījies? Bet nez kāpēc tad mūsējie pie pirmās iespējas uz turieni tā laužas?
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.30 15:00:51
Ctulhu
Vārds "liberāls" pie mums ir ieguvis ļoti negatīvu skanējumu. Bet to jau Tu labāk zini, tas ir viens iemesls pārpratumiem, kāpēc katrs saprot savu. Tāpat kā vārdi - "konservatīvs", "ortodoks". Bet šodien diezin vai vairs var runāt šajās kategorijās. Kaut vai, vienos jautājumos esam konservatīvi, citos liberāli. Piem, konservatīvi atsevisķos dogmatiskos ieskatos, savukārt liberāli finansu darījumos. Un galu galā kurš pateiks, kādu uzskatu sistēma saucama par liberālu, konservarīvu vai revolucionāru un progresīvu utt. Tās ir consensus definīcijas.

Tādā ziņā Kalniņa stāsts ir par labām attiecībām. Varbūt tas ir cits sākums?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.30 15:38:03
Ctulhu

Paskaidroju: Liberalisms ir pretstats totalitarismam.

Man gan šķiet, ka totalitārisma pretstats ir demokrātija. Tu Raimondam tieši paskaidroji demokrātijas izpausmi. Es prezīzi neuzrakstīšu to latīņu vardu libera vai kaut kā tā, un tas nozīmē atbrīvošanu. No tā arī angļu vārds liberty

Liberālisms tātad nozīmē kādu kanonu, dogmu atmešanu. Piemēram, ja vēl pavisam nesenā pagātnē bērna dzimšana ārpus laulības bija liels kauns un tādus bērnus sauca par bastardiem, ja nemaldos, tad tagad neviens īpaši par to nesatraucās, ja nu vienīgi par nelaimīgo pavedināto meiteni, vai dumjo meiteni/zēnu, kuri nezin kā tās lietas darīt. šādu bērnu dzimšanu ārpus normālām ģimenes attiecībām es nu gan neuzskatu par normālu, bet to, ka šādus bērnus vairs nesauc par bastardiem, tas nu gan ir labi.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 15:56:56
es tā arī nesapraatu cien Jāni Kalniņu... vajadzētu kā agrāk visas, kas dzemdē nelaulātas bez maz nomētāt ar akmeņiem, padzīt no ciema. pilsētas un bērnus izsmiet... šausmīga štelle... un basatardi daudz dzima jau sen 20 gs.... es ar tāda esmu.. un? man tagad jākaunās pars avu izcelšanos, jālien zemē...
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 16:00:43
Доначка
tad tev laimējās... bet 70 gadios vispā daudz bastardi dzima.. un 80tajos... un neko.... jā jā a ko vai labāk, ka pāris laicīgi apprecas lai nesanāk basatrds un tad visu mūžu visi mokās... tjip "laimīgā" laulībā... bet viss skaisti un šķeisti
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.30 16:02:35
Civillikumā ~ pirms gada uztaisīja korekcijas, svītroja vārdu "ārlaulības". Jo cik tad ir laulībā dzimušie?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 16:04:18
Доначка
nea man vnk šie moralizētāji patīk... tjip mūsu laikos bija smukāk... da ņefiga smukāk nebija... tāpat bija šmuces un tad tās šmuces centās maskēt nedomājot par sekām utt

sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 16:05:51
masiks [212.93.96.2]
da lāb..... stāsts par tiem, kas dzīvo nepārtrauktos skandālos vai vispār nerunājot viens ar otru un pa vidu tā viena vai nedod Diegs vēl kāda atvase, kas ciešs un tiek traumēta, jo vecāki viens otru rfeāli neieredz, bet dzīvo kopā, jo tā ir morāli pareizi un ko tad padomās kaimiņi utt, ja šamie tomēr izšķirsies
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 16:08:49
Доначка
nuuuuu nja...
un vispār... vēl jautājums kādi šie moralizētāji paši 14e gados bija un no kādām ģimenēm nāk... vo....
Sicai sagribējās tīņus aizstāvēt:
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.30 17:22:18
sicilia

Nē, nevajag nomētāt ar akmeņiem, ir visādi jāpalīdz. Teiksim tā: tas, ka pret nelaulībā dzimušajiem izturas kā pret ikvienu citu bērnu, ir bez šaubām pareizi un nepieciešami. Bet vai tev nešķiet, ka pieņemt to par normu, ka bērni dzimst ārpus laulības, ir pareizi? Bērni, kuri aug nenormālās ģimenēs, pēc tam tomēr dzīvē saskarās ar visādām problēmām, kuras varētu arī nebūt, ja viņi būtu auguši normālās ģimenēs.

Tikai lūdzu nesāc ar izņēmumiem. Tie, kā parasti tikai apstiprina likumu.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:41:41
Jānis Kalniņš
zin būtu papētījis normālās ģimenes - mamma + tētis.... piemēram, kur tēvs sit māti, kur māteio pofig kas notiek ar bērnu un bērns tiek izlikts uz ielas vai aizvests pie vecvecākiem, jo viņai redz nav laika bērnam, kur vecāki aizņemti ar sevi utt.utt.utt. vai patiesi tev liekas, ka šādās ģimenēs auguši bērni izaugs par normāliem sabiedrības locekļiem jop auguši it kā normālās ģimenēs?

tas, ka bērnam ir mamma + tētis nedod garantijas
OK es piekrītu, ka tā jābūt, bet tomēr tā nav garanbtija, ka ģimene ir normāla un spēs izaudzināt bērnus, kas izveidos atkal normālas ģimenes.
Starp citu šie te tīņi - briesmoņi, izlaideņi, vietuļās mātes nāk no it kā labām normālām pareizām ģimenēm un tad visi šokā - ah kāpēc viņš lieto narkotikas, kā viņa varēja palikt stāvokli utt
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:46:53
sicilia

Tā nav normāla ģimene, kur tētis sit mammu vai otrādi! Normāla ģimene ir tāda, kurā vīrs mīl savu sievu kā Kristus draudzi ir mīlējis un kur sieva pieņem šo mīlestību un atbild tai ar pretmīlestību. Tas ko tu apraksti, diemžēl ir ikdiena, kas laikam arī aug augumā, un pats trakākais - tas notiek arī labi situētās ģimenēs, kur vecāki vienkārši ar naudu atpērkas no bērniem, lai tikai tie liek viņus mierā!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:50:16
Jānis Kalniņš
kā ta nav normāla - attiecības likumīgas, abi vecāki, sabiedŗibā smaida un balodīši... he he viss taču čikiniekā...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:51:32
sicilia

Nu, nu... bildē tāda inteliģenta izskaties! Ceru, ka saprati rakstīto
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 08:17:57
Bāc pilnīgi kaitina šitā Padomju laiku propoganda, itkā tad cilvēki bijuši draudzīgāki, laimīgāki, veselīgāki utt. Te vienkārši salīdzināti viena veida mēsli ar cita veida mēsliem, nekas vairāk, tjipa tā - eh, biedri, vecajā mēslu čupā bij labāk, jo tur vairāk varēja atrast pīļu kakas, bet šitajā tikai govju pļekas vien ir. Un uzreizi prātā nāk retoriskais jautājiens - kāda atšķirība?

Dīvaini tas, ka tā pati paaudze šo paaudzi iegrūduši tajos mēslos, kuros tagad esam, dīvaini, ka no tās paaudzes nāk tik daudz cietsirdīgu, nemīļu, nedraudzīgu, morāli sakropļotu cilvēku

Brīvība - kāda brīvība? Tāpat, kā tagad, tā arī tad nebij nekādas brīvības, bet visiem tika skalotas smadzenes, ka ir labi, kā tagad ir, ir labi sēdēt misenē, ir labi sakropļot sevi neapdomīgās atrakcijās

Dīvaini arī tas, ka nu varēja kaut ko postošāku par skrituļslidām, mobilajiem un zvaigšņu fabriku par mūsdienām likt priekšā.

Skrituļslidas ir gan labāk nekā dauzīties un darīt visādas cūcības
ar mobilo telefonu tagad daudz ātrāk un vienkāršāk var sazvanīt vajadzīgos cilvēkus
Un kas vainas zvaigžņu fabrikai?

- kļūdas pēc Tu spied savas sistēmas piekļuves kodu uz savas mikroviļņu krāsns;

Nezinu, nav nekad tā gadījies, bet ja arī būtu - kas tur tik briesmīgs, ka ir tādas piekļuves sistēmas?

- Tev ir 15 numuru saraksts, lai sazvanītu savu ģimeni, kurā ir 3 cilvēki;

Nu nez nez, šitais jau izklausās pēc kādas stulbas filmas, neesmu pat filmu vispār redzējis, kur tā būtu

- Tu sūti e-pastu savam kolēģim, kurš sēž Tev blakus;

Nu reizēm paniekojamies ar brāli bet tā taču tāda pati spēlēšanās, tikai ar citām rotaļlietām, izklausās gan vairāk pēc skaudības

- Tu esi zaudējis kontaktu ar saviem draugiem vai ģimeni tāpēc, ka viņiem nav e-pasta adreses;

Nuja - tjipa tajos laikos visiem ar visiem tuviniekiem bijuši labi kontakti uzturēti

- Pēc darba dienas Tu atgriezies mājās, un atbildi uz telefona zvaniem tā, it kā joprojām atrastos darbā;

Oj oj oj, itkā tajos laikos nebija tāpat

- Tu krīti panikā, ja izej no mājas bez sava mobilā telefona, un ej atpakaļ, lai to paņemtu;

Jā, jo ir vajadzīgs pulkstenis, ir vajadzīgs, lai mani var sazvanīt, ja kādam ko vajag - 60-tajos taču problemātiski bij sadabūt rokā cilvēku, kad viņš vajadzīgs

- Tu no rīta pamosties, un pirmais, ko izdari - pieslēdzies internetam;

Nu, te jāizvērtē katrs gadījiens atsevišķi, taču viennozīmīgi to tā nevar apgalvot. Nu 60-tajos kāds varbūt pirmais ko darīja - ķerās pie vakar nedabiektā šņabīša, ieslēdz TV vai radio, vai gāja uzpīpēt, vai ko darīja?

- Tagad lasi šo tekstu, piekrīti tam un smaidi tāpat kā es

Jā jā, protams mums visiem tad bij labāk - Ļeņins mūsu tēvs un mēs viņa bērni oktōbrēni, laimīga tauta un laimīgs Staļins
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.07.31 08:51:16
Ingars
atslābsti puikiņ man gan reāli patika spēlēt kazakus razboiņikus un lēkāt klasītes... ekkk romantika... un ja salīdzina bērnus tagad un toreiz,... zini tiešām bērni bija daudz jaukāki.. lai gan tagadējos bērnus audzina mani vienaudži tb tie jaukie un pūkainie un mest ar akmeni varu tiklai uz saviem vieaudžiem

un stulbu normu arī agrāk nebija, ka sir tagad... piemēram, nu yun slikti tu pats izaudzis guļot gultiņā, kas pēc tagadējām normām ir dzīvībai bīstama?

PS - ZF slikta ar to, ka bojā cilvēku psihi... un gan to, kas piedalās, gan to, kas tādu sū... pardon skatās
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 09:04:27
masiks [212.93.96.2]
Paldies

sicilia
Tā tik tāda vispārināšana, kam ar reālo situāciju nav absolūti nekāda sakara
Kazakus razboiņikus un klasītes arī šodien bērni spēlē, a par to jaukumu un pūkainumu - zin nevar spriest viennozīmīgi, jo kā tad, tā arī tagad ir jauki bērni un nejauki bērni, tev varbūt ir viena pieredze, citam atkal cita, daudz sāpīgāka. Nu taču var redzēt, kāda viena daļa ir to cilvēku, kam tagad ap 40 - ļauni, cietsirdīgi, ar smagu bērnības pieredzi, tak što nevajag idealizēt tos laikus, ja?

I par normām - tāpēc jau arī ir tie kroplie un slimie bērni, diemžēl tās normas arī mūsdienās netiek ievērotas pietiekami un tad dzimst visi tie nabadziņi ar speciālas aprūpes vajadzībām.

Par zvaigžņu fabriku - es laikam to jaucu ar ko citu (kur visi tai vienā dzīvoklī) Nu bet vai tad tais laikos ar nebij tādu draņķu?
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.07.31 09:11:37
Ingars
nea tais laikos nebij tādu draņķu

nu atspringsti masikopnkuls tev jau visu pateica... tas ir joks, ka sklejo un,.... ai nezinu es par savu briesmīgo padomju bērnību neraudu...

PS - un neesmu dzirdējusi, ka beŗni paliktu kropli no gulēšanas tais gultiņās...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 09:43:15
sicilia

nea tais laikos nebij tādu draņķu
Nuja tad bij citi draņķi - oktobrēni, pionieri, komjaunieši, kas gan neliktos tik ļauni (ekskursijas, nometnes, noderīgas aktivitātes utt.), ja nebūtu tās komunistu propogandas, ar ko skaloja smadzenes jau maziem bērniem. Bet arī tagad jau mums ir vairums nevalstisku organizāciju, kas iesaista bērnus un jauniešus derīgās sabiedriskās aktivitātēs, bez visiem tiem Ļeņina murgiem

ai nezinu es par savu briesmīgo padomju bērnību neraudu...
Es jau teicu - tev tāda pieredze, citiem savādāka. Es atkal neraudu par savu pieredzi brīvajā Latvijā

PS - un neesmu dzirdējusi, ka beŗni paliktu kropli no gulēšanas tais gultiņās...
es gan esmu dzirdējis? Painteresējies un atklāsi, cik daudz ļauna nodara cilvēka veselībai smagie metāli - no kurienes tavuprāt tie kroplie, slimie cilvēki?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 159 , pavisam kopa bijuši: 28881