atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu?
Kristofers
Iesūtīts: 2009.07.28 15:13:34
Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu, atbalstot no sektām nākušo pret-Jāņu kampaņu? Tagad Dāvis Stalts met ēnu uz visām tradicionālajām kristīgajām konfesijām sakarā ar Leģajeva rīkoto latviešu grāmatu dedzināšanu, kuru laikā liesmām tika nodotas Latviešu tautas pasakas un Jāņa Mārtiņa Zandberga izdotā grāmata „ Mārtiņa dziesmu grāmata”.
Skat. Dāvja Stalta rakstu Delfos: Pretlatviskais vājprāts
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Pagāns [81.198.15.63]
# Iesūtīts: 2009.07.30 23:34:23
"Ar savu personīgo īpašumu varu darīt ko gribu, jo sevišķi sātanisku, okultu literatūru. Lai gan, kā jau teicu, to nevajadzētu darīt publiski."

Ja pareizi sapratu JP nebūtu iebildumu, ka ateisti, dievturi u.c. nekriškāni publiskā pasākumā (JP pasākums tāds tomēr bija) svilinātu par pašu naudu iegādātas Bībeles?
P.s.
Jūs nesniedzāt atbildi par to, kas JP skatījumā ir sātaniska, okultiska, maģiska literatūra bet kas kultūras mantojums. Būšu ļoti pateicīgs ja atbildē iekļausiet arī pa kāda darba nosaukumam, tā sacīt, ilustrācijai un izziņai, jo kas zina, varbūt, pašam nezinot, arī mana mājas bibliotēka čum un mudž no "sātana darbiem".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.30 23:46:48
Kasis, nevajag savu tumsonību slēpt aiz Mēdiju ļaunajiem nodomiem... Ja esi iekāpis mēslos, tad atzīsti, bet ja ar to lepojies, tad nebrīnies ka uz tevi rāda ar pirxtu!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 07:49:10
Starp citu bībelē mēs atrodam līdzīgu gadījumu

Ap.d. 19:19 Un labs skaits to, kas bija nodarbojušies ar burvju mākslām, sanesa grāmatas un tās sadedzināja visu acu priekšā; to vērtību noteica un saskaitīja piecdesmit tūkstoš sudraba gabalu.

Vispār es uzskatu, ka ar šo vien nevajadzētu aprobežoties, lai tiešām tauta nepadomā, ka tā ir vēršanās pret latviešu kultūru - tāpat arī vajadzētu iznīdēt nostaļģijas paliekas pēc PSRS un sadedzināt visu Padomju simboliku - karogus, ģerboņus, grāmatas utt. Jo ja atceramies, tad šis apspieda kristietību - tātad arī sātanisks
Kundali
# Iesūtīts: 2009.07.31 08:28:25
Tad jau sanāk, ka "ļedjajevieši" rīkoja Uguns rituālu, tikai pa savai modei
Un pie reizes pareklamēja paputējušo kristietības egregoru.
janis
# Iesūtīts: 2009.07.31 08:29:38
Ingars
Tas būtu uzskatāmi pasludināts Evaņģelijs, vai kā? Vai izrādīšanās apmēram tāda pati kā dažs labs ar zivi uz mašīnas nesās pa ceļu ignorējot pārējos.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 08:55:18
janis
Sauc to kā gribi, bet tā darīja kristieši apustuļu darbos. Varbūt izrādīšanās, varbūt nē, bet varbūt tā ir uzmanības pievēršana tam, kas patiesi ir latviešu tautas sērga. Brīva valsts, kurā katram ir tiesības paust savus uzskatus likuma ietvaros. Ja nu atzīstam par likumīgu geju un lesbiešu amorālu uzvešanos publiskās vietās, tad...
Dāvis Stalts [213.21.205.14]
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:59:36
Katrā ziņā es ļoti priecājos, ka latviešiem tomēr vēl ir dārga sava kultūra (vismaz vienai lielai daļai). Es kā senticības pārstāvis jūtos ļoti aizskarts, ka mūsu dzimtenē valda svešas ticības, taču manā Pasaules izpratnē neietilpst svešu ticību noliegšana jeb savējās uzspiešana. Var gadiem dienu dienām ilgi runāt par ļaunumu, kāds nācis un nāk no kristīgās organizācijas - baznīcas, bet tad arī jārunā par labumu, lai būtu pilnīgi objektīvi. Labums ir tad, ja kristīgā ticība kādam palīdz dzīvot. Senticība palīdz, cik zinu patiesi kristieši arī ir gaiši cilvēki, līdz ar to - problēma ir nevis ticībās, bet cilvēkos, kas tās bojā un interpretē atbilstoši savam līmenim..Pētot kristietības vēsturi kļūst skaidri redzams, ka tās saknes ir pagānismā, jūdaismā, utt..Ja kāda reliģija nostājas pret savām saknēm, tad jāšaubās par tās nesēju pozitīvu virzītājspēku..
Esat gudri kristieši un izbeidzat māžot
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.31 12:03:35
Ingars, ar to Ap.D. gadījumu, tas ir tas klasiskais variants, kad Bībeles narratīvu kādi entuziasti tulko kā Biblisku imperatīvu!

Jeb runājot saprotami - Bībeles "Tā notikās..." stāstu interpretē kā "Tā ir jādara... " stāstu!

Jo ja mēs pēc šīs loģikas skatamies, tad īstenībā arī savu sievu valdniekam atdot par sievu ir Biblisks pasākums! Jeb savas meitas atdošanu izvirtuļiem, kas grib izopāt tavu ciemiņu arī būs Bibliski?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.07.31 12:14:11
Mulders
Ingars, ar to Ap.D. gadījumu, tas ir tas klasiskais variants, kad Bībeles narratīvu kādi entuziasti tulko kā Biblisku imperatīvu!
Jo ja mēs pēc šīs loģikas skatamies, tad īstenībā arī savu sievu valdniekam atdot par sievu ir Biblisks pasākums! Jeb savas meitas atdošanu izvirtuļiem, kas grib izopāt tavu ciemiņu arī būs Bibliski?


Klau, izgāsies savā smalkajā analīzē.
Ingars runāja Apustuļu darbu kontekstā, bet tu pievilki klāt Veco derību.
Ingars runāja par savu izpratni (uzskatu) kā iet Kristus mācekļa ceļu, bet tu viņa narratīvu pārvērt par imperatīvu.

Labi, atvainojos, ka iejaucos.
Ja kas, es latviešu pasakas un folkloras krājumus turu plauktā goda vietā, bet daži budistu u.c. sacerējumi, ko atzinu par absolūti nederīgiem, pērn tika izlidināti mēslainē, tie tam tā, lai kļūtu nelietojami. Lai maldi kaut drusku mazāk izplatās.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.31 12:15:55
Dāvis stalts!

Principā nupat tu pārcenties...

Es kā senticības pārstāvis jūtos ļoti aizskarts, ka mūsu dzimtenē valda svešas ticības, taču manā Pasaules izpratnē neietilpst svešu ticību noliegšana jeb savējās uzspiešana.

Redz šī valsts ir dibināta uz Kristīgiem principiem apmēram 1918 gadā... Tā kā Krisitetība principā ir Latvijas native reliģija. Tas, ka tevi simpatizē reliģiskas kustības šajā teritorijā, dod tev, protams, tiesības justies aizskartam, taču pamatot, ka tāpēc kristietība ir sveša šeit, būs grūti! Jo Valsts mums jauna, a pirms tam šeit Valsts nebij... kā jau augstāk rakstīja, te bij teritorija ar dažādām ciltīm, dažādām tautiņām un respektīvi dažādām reliģijām. Cik tālu atskatīties?

Par svešām reliģijām Latvijas kontextā varētu saukt visādas jaunās kustības, islāmu, hinduismu etc... laigan, jāskatās, iespējams ka jau tajos dibināšanas laikmetos, arī Islāms un Hinduisms šeit bija, tādējādi... par "svešību" būs grūti runāt

Nevajag jaunlatviešu saldsērīgās gaudas un idealizētos sapņus par pastalās tērptu bāliņu kas ar zobinu iet kungus cirts, zīmēt par baigo Latvijas Identitāti to konfrontējot ar tev netīkamiem pasaules uzskatiem!

Šajā teritorijā Kristietība ir ļoti ļoti sen, savukārt, tad kad LV kā valsts dibinājās, tā te jau bija un kā redzi Vasts dibinātājiem nebij nekādas pretenzijas pret Kristietību, vēl vairāk... pati himna šajā Valstī liecina, ka šī Valsts simpatizē monoteistiskai reliģijai, kontextuāli ir skaidrs, ka uz to visvairāk pretendē Kristietība!

Tas es neattaisnoju labas literatūras publisku dedzināšanu, tik taisnīgi norādu, ka šitā "Mēs bāliņi" un "Jūs svešzemju kristieši" ir tikai mīts un maldināšana un plaisu iekurināšana!

Priecājies, ka Kristieši šitejienes mežoņiem rakstīt iemācīja, citādi tā arī vēl šobaltdien nezinātu nevienu tautasdziesmu...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.31 12:19:15
Mārtiņš, labi man tak vienalga... varu JD piemēru... Gadījumu kad Pāvils un Jānis (ne apustulis) sastrīdējās un katrs savu ceļu gāja? Vai tas nozīmē, ka strīdēties un šķirties ir Bibliski un pareizi?

Pāvils kādā citā vietā noturēja dievkalpojumu upes krastā? Vai tas nozīmē, ka tā obligāti jādara visur un vienmēr?

Kristus izdemolēja tempļa tirgotājus... Vai tas nozīmē, ka tā ir tagad jādara ikreiz, kad Baznīcā kāds ar tirdzniecību nodarbojas?


Principā, uzskats, ka iznīcinot grāmatu, tiek iznīcināta tajā nestā informācija - īpaši mūsu i-neta laikmetā - vot tā ir barbariska. Tas ir melnais PR šai literatūrai un veselam baram ļaužu tas izraisa slimīgu interesi, kas tad tur TĀDS rakstīts... un ja tur tiešām TĀDS ir rakst`tis, tad JP panāk akurāt pretējo efektu...

Vismaz 21 gadsimta cilvēkiem jau vajadzēja zināt, ka "kļin kļinom" višibajut... tas ir, pret dezinformāciju cīnās ar informāciju, pret maldiem cīnās ar patiesību, nevis maldu grāmatas dedzinot. Tas Viduslaikos tā varēja mēģināt, cerībā, ka kāda kopija nebūs saglabājusies... bet ne 21 gadsimtā, kur efekts būs pretējs!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:33:39
Mulders
Mārtiņš, labi man tak vienalga... varu JD piemēru...

Ne par to ir runa. Es tikai taktiski aizrādu, ka citu teikto var lasīt arī citādi, ne tikai no negatīvas interpetācijas skatpunkta.

Principā, uzskats, ka iznīcinot grāmatu, tiek iznīcināta tajā nestā informācija - īpaši mūsu i-neta laikmetā - vot tā ir barbariska. Tas ir melnais PR šai literatūrai un veselam baram ļaužu tas izraisa slimīgu interesi, kas tad tur TĀDS rakstīts... un ja tur tiešām TĀDS ir rakst`tis, tad JP panāk akurāt pretējo efektu...

Vismaz 21 gadsimta cilvēkiem jau vajadzēja zināt, ka "kļin kļinom" višibajut... tas ir, pret dezinformāciju cīnās ar informāciju, pret maldiem cīnās ar patiesību, nevis maldu grāmatas dedzinot. Tas Viduslaikos tā varēja mēģināt, cerībā, ka kāda kopija nebūs saglabājusies... bet ne 21 gadsimtā, kur efekts būs pretējs!


Piekrītu, ka publiska ņemšanās PRET nav tas labākais, skat. Jēzus piekoptās metodes.
Bet ir svarīgi saņemties un attīrīt sevi, savu telpu un vidi no ideoloģiskiem atkritumiem. Tas liecina arī par ticību, vai tu esi gatavs iztikt bez tā un tā, vai esi gatavs atteikties no visādām alternatīvām? Jo mums savā grēcīgumā tik ļoti gribās paturēt kādu rezerves variantu. A ja nu budismā ir kaut kas man noderīgs? (slēptā variantā tas pats "ja nu kristietība ir fufelis?). Tāpat kā "ja es mīlu to sievieti, man nevajag precēties, jo tā ir lieka formalitāte", kas patiesībā nozīmē vēlmi atstāt atkāpšanās ceļu pie nākamās lielās mīlas. Gan jau domu saprati.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:37:37
Ctulhu!

Paga paga... Bībelē šī notikuma vērtējums no Dieva pozīcijām nav dots... ne par ne pret!

Rakstos ir daudz dažādi notikumi, kurus Dievs nevērtē, neizsaka tiešu skaļu vērtējumu. Tieši par to jau runa, ka cilvēki lietas, kuras citi dara un Dievs klusē, traktē kā pieļaujamas un normu!

Es īpaši ceru, ka JP neiedomāsies Jafta meitas gadījumu arī "normalizēt" Īpaši ņemot, ka JP savu rīcību pamato ar VD Mozus pavēlēm!

Ja šitā Rakstus sāk interpretēt, tad tu dabūsi kāreiz to efektu, kas bij Viduslaikos!

Krusta kari un raganu dedzināšanas tak tais laikos bij bibliski pamatotas, kāreiz ar kaut kādiem šādiem izrāvumiem un Dieva klusēšnai pieškirot "Defaulto Akceptu"!

Rakstos šis ir viens notikums vienā lokālā gadījumā, kad cilvēki atgriezās... Tas ir pie konvertācijas...

Tb jā Dievs tur nedz nosoda, nedz tieši akceptē... Šo klusēšanu var dažādi traktēt, bet var netraktēt nekādīgi, un pieņemt to kā elementāru narratīvu... Rakstu autors vienkārši "fotogrāfē" notikumus!
Mums tač nav pieejami dati, kā uz to reaģēja citi cilvēki, kā to traktēja citi krisitieši... Ir vienkārš notikums - narratīvs! Kas, starp citu, vēl vairāk iedod vērtību Rakstiem kā vesturiskam dokumentam, kur autors ir centies parādīt dažādus notikums no pirmkristiešu laikmeta!

Nav JD tāda recepšu grāmata, kā te mūsu draugs -Jona- to izprot! Tā ir Gara grāmata... un ir tā teikt "uz viļņa jāuzsēžās" lai dzirdētu to mūziku un spētu tajā pašā toņkārtā svilpot! No malas tā izskatās tikai kā sveķos saziepētu zirga astru strīķēšana gar aitu zarnām
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:42:04
Mārtiņš, piekrītu... Kristietība pieprasa daudzu tiltu nodedzināšanu. Bet arī te Sv. Gars nāk palīgā... Man ļoti patika tas salīdzinājums, ka Dievs atņem mums mūsu elkus. Un atņem nevis tos no plauktiņa noceļot, bet atņemot viņiem to spēku, kuru dēļ, mēs tos par mīļiem turām!

Un tad kristieša dzīvē dažreiz ir brīži, ka viņš paskatās uz kādu apputējušu grāmatu, ko senos laikos jaunībā turēja par savu elku, savu dzīves atziņu krājumu, un skatās uz to putekļu klāto papīra murskulīti un nejūt nekādu baudu, neredz tajā sevi, nejūt šo saikni... un viņam nav grūti to nogrūzt pagrabā vai izmest tikai tāpēc, lai tā neaizņem vietu plauktā...
Tā Dievs pats iznīcina elkus! Salauž viņu stabus... nevis "tur ārā" bet mūsos pašos!

Bet, es saprotu, ka daudzi ticībā vājiem ir vēl ticība, ka elks ir kaut kas, vai ka elkiem ir kāds spēks... tāpēc, ja viņu iekšējais elku stabs krīt tikai tad, ja ārējasi stabs tiek sadedzināts... principālas iebildes nav... Bet gribētos jau vērst uzmanību uz Jauno Derību, kura rok dziļāk par VD, tāpēc māca ar elkiem mūsos cīnīties, nevis tur ārā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:45:47
Ctulhu, nepareizi!

Izlasi Apustuļu darbu 19 nodaļu ap 19 pantu!

Principā stāst tāds...
Ierodās Pāvils, konvertē daudz cilvēkus, un daudzi citi pēc savas iniciatīvas sanesa grāmatas un tās sadedzināja... Kaut kā tā bij! Vēl uzrādās, ka tiek aprēķināta grāmatu vērtība!

Vai to darīja pats Pāvils, vai viņš to akceptēja, ar kādu ģīmi to pieņēma, mums nav zināms!

Kontexts patiešām ļauj interpretēt gan kā akceptu gan kā neitrālu attiexmi... Es arī pieļauju, ka tur tajā laikā tajā vietā tiem ļaužiem, tas tiešām bij svarīgi un vajadzīgs!

Bet skatoties uz JP, es prosto neticu, ka ta bij konvertācijas izsaukta vajadzība - es sliecos domāt, ka tas ir kārtējais variants, kad caur grupas akceptu tiek leģitimizēta kaut kāda ālēšanās un "fans", un čem nepadedzināt grāmatas... skat, ij grupa tevi akceptēs, ij pats savās acis "svarīgs" jutšieis.

JP neko citu kā psiholoģiju nelieto... reliģija tur ir tā, piesegs! Un tādi arī tādiem kā tu, nodod ļoti negatīvu messagi par Kristietību vispār, un tiešām cilvēki to sāk uztvert kā psiho-manipulatīvu shēmu, un rada sevī paši blokus, caur kuriem īsteno Kristietības vēsti vairs neizstumsi!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.31 12:46:41
O, incanti! Plz konkreetaak! Kas vareetu buut saadas graamatas?

Nu tur kaut kāds "Alķīmiķis", vai kāda Gīta... whatever! Neesi ievērojis, bieži "pseido-intelektuāļu" grupās ir tādi periodi, kad ir ejošas baigi krutās grāmatas - tur Kirkegors... tad kāds Koelju..., Sartrs nu un visi sēc, visi lasa, visi māj galvu - jā dziļa doma!
Paiet laiks, cilvēks aug... un secina... literatūra laba, bet nekas nu TĀDS... tb no tā ka grāmata ir vai nav plauktā izrādās nekas dzīvē nemainās!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:47:30
Dāvis Stalts [213.21.205.14]

Pirmkārt - atklāti jāatzīst, ka vēsturē kristietība ir izmantota nelietīgi par aizsegu nelietīgām darbībām

Otrkārt - kristietībai nav nekāda sakara ar pagānismu, nedz arī jūdaismam. Tie ir meli, ka JHWH ir viens no daudzajiem dieviem, kurš izvirzījies priekšplānā, bet kopš pasaules radīšanas vienmēr bijuši cilvēki, kuri savas dienas vadījuši ar Vienīgo Dievu, Kurš visu radījis.

Pagānisma saknes ir velna kārdinājumā - vai tiešām Dievs ir teicis...lūk arī šeit viss tas sākās, ar Dieva Vārda apšaubīšanu.

Ja vēlaties tiešām uzzināt patiesību par kristietību un jūdaismu, tad iesaku lasīt bībeli, nevis tik to, ko citi raksta PAR bībeli. Un es apsolu, ka neatradīsiet tur neko , kas atbalsta pagānismu, ne Vecajā, ne Jaunajā derībā, drīzāk otrādi - tas tur nosaukts par negantību Tā Kunga acīs

tāpat arī es nedomāju, ka nevajadzētu kultūru uzskatīt par kaut ko apriori svētu un neapstrīdamu, jo kā zināms arī bērnu upurēšana Indijā ir kultūras sastāvdaļa. Es domāju, ka katra tauta var saglabāt savu identitāti nesaglabājot pagāniskā kulta elementus, jo ne tur ir tautas sirds un dvēsele, bet gan Jēzū Kristū, Kurš ir mūsu Pestītājs
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:51:58
Ctulhu, tu tā drīxti uzskatīt!

Redz, kāds cits, teixim, varētu tieši tāpat interpretēt kādu cilvēku darbību, kas salasījušies Ctulhu, skrietu mājās un izmestu visus savus alkahola krājumus un parfimēriju.
Stāvētu malā un secinātu - jā, tas ir destruktīva mācība, ko Ctulhu sludina!

p.s. pietam, to, ka Kristieši daudziem palīdzēja un daudz laba darīja, par to pat tā laika dzejas vārsmas rakstītas un vēstules tā laika ķēniņiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 12:54:26
Vovo un tad viens uztaisa ko liidziigu ar datorprogrammu - taxta generatoru un visi atkal seec, lasa...

Nu... un kāpēc dažreiz tādu literatūru neatstāt kaut kur zemos plauktos, jeb dažreiz pat izmantot par iekuru plēšām?

Protams, no vienas puses mums ir apziņas brīvība, no otras puses, es kā Tēvs, tomēr gribētu, lai mani bērni lasa konstruktīvas labas grāmatas, nevis tādas, pēc kuru izlasīšanas viņam ilgi jāborē, kāpēc tomēr zili sešrokaini frukti ar ziloņa galvām nekvalificējas par gana labiem palīgiem ikdienas dzīvē!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 13:02:17
Bet mums tomeer buutu baigi incanti palasiit, kas tur tajaas sadedzinaatajaas graamataas bijaa rakstiits. Tas mums ir zaudeejums. Cik liels - nezinu. Var jau buut, ka nekas iipass...

Nu tieši tāpat kā moš kādam būtu interesanti pagaršot 21 gadsimta Viskiju... BTW nebūt ne tik pliekana vēlme!

Tb vienmēr mēs riskējam, ka būs ziņkārīgie... Un jā... vēsturē pārāk jau bieži ir nokūpināts tiešām reālas vērtības, no otras puses... vēl esam un dzīvojam! Zaudējumi nav bijuši nu TIK briesmīgi!

Un tāpat kā mums jācīnās ar alkaholismu, mums būs jācīnās ar intelektuālo tumsonību, kas nāk no zemas kvalitātes textiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 17336