atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu?
Kristofers
Iesūtīts: 2009.07.28 15:13:34
Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu, atbalstot no sektām nākušo pret-Jāņu kampaņu? Tagad Dāvis Stalts met ēnu uz visām tradicionālajām kristīgajām konfesijām sakarā ar Leģajeva rīkoto latviešu grāmatu dedzināšanu, kuru laikā liesmām tika nodotas Latviešu tautas pasakas un Jāņa Mārtiņa Zandberga izdotā grāmata „ Mārtiņa dziesmu grāmata”.
Skat. Dāvja Stalta rakstu Delfos: Pretlatviskais vājprāts
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:04:39
Izlasiet šo

9 Kāds vīrs, vārdā Sīmanis, šinī pilsētā līdz tam bija nodarbojies ar buršanu un uztraucis Samarijas ļaudis, sacīdams, ka esot liels vīrs.
10 Viņam pieķērās visi, mazi un lieli, sacīdami: "Šis ir tā sauktais lielais Dieva spēks."
11 Bet tie tāpēc viņam pieķērās, ka viņš jau ilgu laiku tos ar burvestībām bija apstulbinājis.
12 Kad tie ticēja Filipam, kas tiem sludināja evaņģēliju par Dieva valstību un Jēzus Kristus Vārdu, tie likās kristīties, vīri un sievas.
13 Sīmanis pats arī kļuva ticīgs un kristīts pastāvīgi turējās pie Filipa, un, redzēdams zīmes un lielus brīnumus notiekam, viņš izbijās.
14 Bet apustuļi, Jeruzālemē dzirdējuši, ka Samarija pieņēmusi Dieva vārdu, sūtīja pie tiem Pēteri un Jāni,
15 kas, tur nonākuši, lūdza par viņiem Dievu, lai tie saņemtu Svēto Garu,
16 jo tas vēl ne pār vienu no viņiem nebija nācis, bet viņi bija tikai kristīti Kunga Jēzus Vārdā.
17 Tad viņi uzlika tiem rokas, un tie dabūja Svēto Garu.
18 Bet Sīmanis, redzēdams, ka, apustuļiem rokas uzliekot, dabū Svēto Garu, tiem piedāvāja naudu,
19 sacīdams: "Dodiet man šo spēku, ka tas, kam es rokas uzlieku, dabū Svēto Garu."
20 Bet Pēteris tam sacīja: "Kaut tu pazustu ar savu sudrabu, tāpēc ka tu domā Dieva dāvanu iegūt par naudu.
21 Tev nav nekādas daļas gar šo vārdu, jo tava sirds nav taisna Dieva priekšā.
22 Tāpēc atgriezies no šī ļaunuma un lūdz To Kungu, vai šī tavas sirds iedoma tev nevarētu tikt piedota,
23 jo es tevi redzu rūgtas žults pilnu un netaisnības saistītu."
Uldis
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:14:17
masiks interesējas [212.93.96.2]

Domāju,ka tu esi trāpījis. Primitīvais tika nomainīts ar izsmalcinātāku, slēptāku, viltīgāku, kas tiek slēpts zem dievbijības maskas.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:17:04
Protams, apustuļu darbu grāmatā ir tāds notikums ar okulto grāmatu dedzināšanu. Taču mācekļi nemudināja tā rīkoties. Burvji nobijās un paši dedzināja. Mācekļi nav aicināti nodarboties ar grāmatu dedzināšanu, bet būt par Kristus lieciniekiem.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:43:40
Ja tu tici Dievam, tātad Viņa vārdam, tev nākas atzīt, ka sātans un viņa eņģeļi ir reāli. Okultisms ir veids, kā cilvēks dod iespēju sātanam darīt viņa ļaunos darbus. Kristietis, kas to ir sapratis, pats vēlēsies atbrīvoties no okultas literatūras, kā arī centīsies nepieļaut, ka pie tās varētu piekļūt cilvēki, kuriem trūkst šīs atziņas. Labākais veids, kā to izdarīt, ir iznīcināt šīs grāmatas, ko var izdarīt arī sadedzinot, kā tas tika izdarīts Ap.d.19:19.
Ja kāds kristietis uzskata, ka man nav taisnība, tad lai pierāda to pamatojoties uz Bībeli.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:45:19
Es gan uzskatu, ka to nevajadzēja darīt publiski, jo tas pasaulīgiem cilvēkiem var būt par piedauzību, taču no otras puses, pasaulīgiem cilvēkiem kristietība tāpat ir ģeķība.
Savukārt, ja kristietis var izteikties, ka grāmatu sadedzināšana pati par sevi ir pielīdzināma okultismam, tad es pat nezinu ko teikt....
Ja tā saka pasaulīgs cilvēks, tad ok, viņiem ir tiesības tā uzskatīt, bet kristietis......
Tad jau tie visi ticīgie, kas sadedzināja okultās grāmatas Ap.d.19:19 arī bija okultisti?
Jāprasa, vai Tev ir tā pati Bībele, kas man?
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:47:19
Precizēju vēl vienu reizi, ka aicinājums bija atbrīvoties no SAVĀM, PERSONĪGĀM, OKULTĀM GRĀMATĀM. Neviens negāja uz bibliotēku, neņēma Kr.Barona rakstus un nesāka tos dedzināt.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:48:09
Es esmu JP loceklis un es esmu Latvietis un es lepojos ar to, jo pats Dievs ir radījis Latviešu tautu: Viņš licis visām tautām celties no vienām asinīm un dzīvot pa visu zemes virsu un nospraudis noteiktus laikus un robežas, kur tiem dzīvot, 27 lai tie meklētu Dievu, vai tie Viņu varētu nojaust un atrast, jebšu Viņš nav tālu nevienam no mums.
Taču ko nozīmē būt latvietim? Kas ir mūsu saknes?
Vai zoofīlijas auglis Lāčplēsis par kuru Pumpurs saka, ka „«Lāčplēsis jeb Lāčausis radies no lācenes, lāču mātes, kuru kāds meža iemītnieks sev pieradinājis kā sievu”?
Manā skatījumā Latviešu tautas saknes, avots, piedzimšana sākas no hernhūtiešu atmodas 1730 gadā.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:48:40
Lūk, kas par hernhūtiešiem ir teikts http://bd.ihouse.lv/ :
„Tādējādi jāsecina, ka Vidzemes brāļu draudzes kustība no XVIII gadsimta 30. gadiem līdz XIX gadsimta vidum vērtējama kā latviešu un igaušu zemnieku sabiedriskā kustība ar izteikti nacionālu raksturu. Tā nesa sevī arī jaunā laikmeta iezīmes un pārstāvēja zināmu pilsoniskās sabiedrības ideoloģisko izpausmi. Brāļu draudzes kustība būtiski pievērsās apgaismības (izglītošanas) un tikumības problēmām, kas pasvītro tās humānistisko raksturu. Līdz ar to Vidzemes brāļu draudzes kustība ir savdabīga parādība Latvijas vēsturē, kas loģiski iekīaujas sava laika pasaules sabiedriskajos procesos XVIII un XIX gadsimtā, kad strauji tika lauzti novecojušie feodāli absolūtiskie institūti, kas, pateicoties īpašajai situācijai Latvijā, bija veiksmīgi saglabājušies.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:50:26
"Vidzemes brāļu draudze ir tieši tā kustība, tas modinātājs, kas dod zvanu, lai latvietis savā zemē sāktu mosties, domāt, tiekties pēc brīvības ¬ vispirms garīgās, vēlāk arī juridiskās, politiskās. Vidzemes brāļu draudzes ir latviešu nacionālās atmodas pirmsākums.”
Vai zinājāt, ka Dziesmu Svētki savos pirmsākumos bija kristīgi?
Es uzskatu, ka tikai pateicoties hernhūtieši atnestajām vērtībām un izglītībai varēja izveidoties „jaunlatvieši, kas lika pamatu Latvijas valsts dibināšanai.
Līdz ar to manas kā Latvieša identitātes pamats ir Jēzus darbs manā Latvijā un nevis Lāčplēsis, Līgo, Dainas utt.
Lai gan arī no Dainām var smelties dzīves atziņas, protams, ļoti šķirojot.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 20:08:58
Šāds viedoklis pēdējā laikā ir arī visā Jaunajā Paaudzē, tai skaitā Aleksejam. Lai kā Jums arī tas neliktos dīvaini, Aleksejs ir lielāks Latvijas patriots nekā dauzi latvieši.
Protams, tas tā nav bijis visu laiku, bet gan pēdējos 3-4 gadus. Agrāk gan visādi sviesti ir bijuši.
Pagāns [81.198.15.63]
# Iesūtīts: 2009.07.30 20:17:23
Kāda būs jūsu rīcība, ja mēs mudināsim uz publisku Bībeļu dedzināšanu? Zinu daudzus cilvēkus, kuri pievēršoties kristietībai ir kļuvuši augstprātīgi, neiecietīgi, nosodoši, aizspriedumaini mēlnesīgi utt. Tātad kļuvuši sliktāki sabiedrības locekļi. Vai tas var kalpot par pamatu, lai kristietību un pamatrakstus uz kuriem kristietība balstīta uzskatītu par kaut ko ļaunu un cilvēkus samaitājošu, līdz ar to savā būtībā represējumu, kā tas ir noticis ar tā saucamo sātana kalpu, okultistu, pagānu u.c. "nelabvēlīgu personāžu" darbiem? Jautājums, protams, retorisks, taču vai jums pašiem savas zāles garšotu? Līdzīgus argumentus taču varam lietot kā pret kristiešiem tā pret okultistiem, un katra puse uzskatīs, ka tā ir nemaldīga.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 20:28:57
Agitai.
Citātu par Lāčausi es devu no paša Pumpura priekšvārda "Lācplēsim". Es gan nevaru dot avotu, bet esmu dzirdējis, ka avots lāčplēsim ir viena noteikta neliela apgabala vietēja teiksma.
Īstenībā ir tāda, ka daudz, kas mums mēģina pasniegt par latvietību, par mūsu saknēm (piemēram, "Dievturība`) tika izdomāts 1930 gados, Ulmaņa nacionālisma uzplaukuma laikā un kam nav nekāda sakara ar reālu kultūras mantojumu.
Par pasakām.
Ja godīgi, man tas vēl nav pilnībā skaidrs temats. No vienas puses, tās ir mūsu neatņemama kultūras sastāvdaļa, no otras puses, pasaku saturs bieži vien ir neapšaubāmi murgains, kau vai par to pašu lāčplēsi.
Pasakas interpretēt var dažādi. Esmu saskāries ar Grimma pasakas "par sarangalvīti" tulkojumu psihoanalīzes gaumē. Interpretācija bija ļoti interesanta .
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 20:44:14
Pagānam.
Jūs zināt cilvēkus, kas kristietības iespaidā palikuši slikti?
Jāatzīst, man tādu pazīstamu ir maz. Varbūt draudzē, kuru viņi apmeklē, ir kādas problēmas. Kristietim ir jāienīst grēks/sātans, bet jāmīl cilvēki. Diemžēl mēdz būt, ka dažas kopienas vai cilvēki šīs lietas jauc. Parasti gan tādi cilvēki ilgi nepaliek par kristiešiem, ja nu vienīgi tiek kādā "siltā" vietiņā, kur saukties par kristieti ir izdevīgi.
Man gan ir pazīstami tiešām daudz cilvēki, kas iepazīstot Jēzu ir izmainījušies - nodibinājuši mīlestības pilnas ģimenes, sākuši paši pelnīt savu maizi un vēl rūpējas par citiem. To var kaut kādā mērā attiecināt arī uz manu dzīvi.
Par dedzināšanu.
Ar savu personīgo īpašumu varu darīt ko gribu, jo sevišķi sātanisku, okultu literatūru. Lai gan, kā jau teicu, to nevajadzētu darīt publiski.
incognito
# Labojis incognito: 2009.07.30 20:45:01
Ar uguni saistīti rituāli ir daudzās reliģijās, ne tikai kristietībā. Hinduismā un budismā, piemēram, ir uguns pudžas, kuru laikā tiek sadedzināti dažādi objekti. Ir rituāli, kuros uguns tiek lietota tieši tādā pat veidā kā Ļedjajeva kunga jāņošanā, piemēram tiek dedzinātas (sinepju) sēklas, kas simbolizē negativitātes.
Tā ka manuprāt nekas tāds īpašs nav noticis. Cerams, ka šis okultais rituāls palīdzēs kristiešiem atbrīvoties no okultisma.
Nu, protams, tas radījis lielu negatīvo PR latviešu vidū. Bet tas patlaban izpaužas drīzāk kā politiskas, ne reliģiskas cīņas fenomens, Dāvis Stalts (Pilsoniskā savienība) pret Ļedjajevu, kas tiek uzskatīts par LPP garīgo iedvesmotāju.
Kasisl [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.07.30 20:57:34
Nu jā, tas, ka mēdīji sacēla šādu traci, ir pašsaprotams, par mēdijiem man nav nekādu ilūziju. Kas mani liekas jocīgi, ir tas, ka kristieši tik viegli pakļaujas mēdiju manipulācijai. Varbūt tā ir vienkārši kārtējā iespēja apliecināt savu "pareizību"? Tikai nevajadzētu aizmirst ka šie paši mēdiji tik pat nesaudzīgi aplēja ar mēsliem Jūs pašus un darīs to vēl.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:16:37
Pasakas pieder pie tautas mutvārdu tradīcijas. Tāpēc tās nekādi nevar uzskatīt par okultu lietu. Kas tad ir okultisms?
incognito
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:24:13
Uldis
Kas tad ir okultisms?

Zini, es redzēju filmā Šķērsiela vienu mācītāju, kas turēja krucifiksu ar pinceti, negribēdams tam pieskarties, un apgalvoja ka tas okultisms. Uzskati ir dažādi.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:27:40
Viens visumā runā muļķības, kurš - nesaukšu vārdā, bet viens šeit pašreiz izceļas īpaši... , cits, kaut kāds reliģiju pētnieks, viņam piekrīt. Kā sacīt, demokrātija un savstarpēja sapratne sit augstu cilni. Vēsturiskā un cita veida patiesība katram šeit vajadzīga tik, cik tā pamato paša murgaino pasaules redzējumu. Un ne vairāk. Vienam šīberis ir vairāk aizkritis, citam nedaudz mazāk. Nuja, neliekaties traucēties, vālējiet tik tādā garā tālāk!
Uldis
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:47:31
*Duksis

Nu tad, lūdzu, paradi mums,kāds tad ir skaidrais pasaules redzējums!

incognito

Te daudzi lieto jēdzienu okultisms, bet ko mēs ar to saprotam? Pēc iztekumiem var spriest, ka te nav vienprātība.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.07.30 22:35:33
(Viena lieta ieinteresēja Kas attiecas uz Lāčplēša "ģenealoģiju", tad vēsturiski, šķiet, tai ir skandināviskas izcelsmes atskaņas. ... . Ir kaut kāda līdzība ar skandināvu karavīriem tālā senatnē, kas tiek dēvēti par "berserkiem." Piemērām, krievu vēsturnieks Kramazins savā Krievijas valsts vēsturē norāda, ka viens šāds karavīrs kaujas laukā esot bijis 2o vienkāršu karavīru vērts. Bruņas neesot lietojuši. It kā esot kāvušies ar diviem zobeniem un kaujas laikā esot atradušies kādā īpašā mentālā stāvoklī. Kas skandināviem gan būtu kopējs ar Latviju izņemot "Swedbank", "Danske Bank" un vēl kādu banku? Un tomēr ir. Liekas, ka pats vārds Vidzeme ir skandināviskas izcelsmes. Kautri pat piebildīšu, ka varu to argumentēti pierādīt. Vismaz man pašam tā liekas. ... . Par "berserkiem": "Berserkers (or Berserks) were Norse warriors who wore coats of wolf or bear skin and were commonly understood to have fought in an uncontrollable rage or trance of fury, hence the modern word berserk. It is also likely they were called Berserkers because of their close relation to bears and the fact that they wore a "serk" of bearfurs. Serk simply meant a dress in the old Nordic language."
http://en.wikipedia.org/wiki/Berserker

Atvainojos par off-topiku! Ceru, ka konkrēti JP pārstāvji par savām izdarībām ar grāmatām, ja dedzināšana patiešām ir notikusi, tiks saukti tiesas priekšā. Tas nekas, ka nav tāda likuma, kas aizliegtu dedzināt savas grāmatas. Tas nekas, ka no likuma viedokļa šāda tiesāšanās būtu lemta neveiksmei. Nu, un tad? Zaudējums tiesas prāvā pārtaps par morālu uzvaru. Morālu uzvaru pār tumsonību! Lai veicas Dāvim Staltam un viņa domubiedriem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 24 , pavisam kopa bijuši: 1789