atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu?
Kristofers
Iesūtīts: 2009.07.28 15:13:34
Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu, atbalstot no sektām nākušo pret-Jāņu kampaņu? Tagad Dāvis Stalts met ēnu uz visām tradicionālajām kristīgajām konfesijām sakarā ar Leģajeva rīkoto latviešu grāmatu dedzināšanu, kuru laikā liesmām tika nodotas Latviešu tautas pasakas un Jāņa Mārtiņa Zandberga izdotā grāmata „ Mārtiņa dziesmu grāmata”.
Skat. Dāvja Stalta rakstu Delfos: Pretlatviskais vājprāts
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:27:18
"Varbūt, ja esi lasījis bībeli, tad būsi pamanījis, ka tur ļoti daudz kas vedina uz konfrontāciju bez kompromisiem"

Vai tev nešķiet, ka tieši tas arī daudziem cilvēkiem liek šo literāro darbu uztvert par lielāku draudu nekā Hitlera "Mein Kampf"? Vēl jo vairāk tāpēc, ka vairums kristiešu Bībeli, izmanto kā savas dzīves rokasgrāmatu.
Kā tu rīkosies, ja es tev pateikšu, ka grāmata, kuras tekstu es uzskatu par savas dzīves vaduguni man liek tevi uzskatīt un saukt par ļaunuma iemiesojumu, atkritēju ar kuru man nevar būt nekā kopīga? Gramata un tās neskaitāmie autori man saka, ka tu kā cilvēks esi no zemākas šķiras, un gan vide kurā tu ikdienā dzīvo, gan domas, ko tu domā, gan tava rīcība ir nešķīsta, un tāpēc tā ir jāizskauž.
Kā tu domā, vai šādā situācijā mūsu starpā, varēs veidoties kaut jel kāda normāla līdzāspastāvēšna un dialogs. Baidos ka nē. Taču tieši tas ir Bībeles un tevis pie
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:28:14
tb. Taču tas ir Bībeles un tevis piedāvātais modelis.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 11:33:43
Pagāns [85.15.232.34]
konfrontāciju bez kompromisiem
ostiņ, tu uzvilkies pavisam ne par tēmu.
Konfrontācija bez kompromisiem ir domāts garīgā jomā. ar grēku nevar būt kompromisu. Nevar vienlaicīgi būt 2 kungu kalps.
Bībele ir labā vēsts par Dieva darbu cilvēka pestīšanas labā. Saproti, nevis, ka cilvēkam kaut kas vēl būtu jādara.
Vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs izmantot Bībeli kā rokasgrāmatu morālei, vai diētiskam uzturam, vai apsūdzībām, vai krusta kariem, bet tāpēc neesi muļķis, neskaties uz citiem, bet centies pats saprast par ko ir šīs grāmatas vēsts un kā tās Vārds ietekmē cilvēka dzīvi. un tad viss saliksies savās vietās.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:38:37
Pagāns [85.15.232.34]
Vai bībele aicina uz vardarbību?

Ef. 6:12 Jo ne pret miesu un asinīm mums jācīnās, bet pret valdībām un varām, šīs tumsības pasaules valdniekiem un pret ļaunajiem gariem pasaules telpā.

Ne ar varu, ne ar spēku, bet ar lūgšanām, ar liecināšanu un sludināšanu vēršamies pret to visu, kas ir ļauns.

Kā tu rīkosies, ja es tev pateikšu, ka grāmata, kuras tekstu es uzskatu par savas dzīves vaduguni man liek tevi uzskatīt un saukt par ļaunuma iemiesojumu, atkritēju ar kuru man nevar būt nekā kopīga? Gramata un tās neskaitāmie autori man saka, ka tu kā cilvēks esi no zemākas šķiras, un gan vide kurā tu ikdienā dzīvo, gan domas, ko tu domā, gan tava rīcība ir nešķīsta, un tāpēc tā ir jāizskauž.

redz atšķirība ir tāda - kas ir tas avots? Dievs vai kāds cits gars? Kam ir tiesības noteikt, kas ir labs un kas ļauns? vai ne Radītājam?

Normāla līdzāspastāvēšana un dialogs ir iespējams, ja kristieši pieturēsies pie kristīgās patiesības, tas ir - ja viņi rīkosies pēc Dieva prāta, nevis pēc savām iegribām. Pareizi ir tad, ja kristieši skaidri pasaka, ka ir pret maģiju un pagānismu, bet tajā pašā laikā ar mīlestību un iecietību attiecas pret tiem, kas ar to nodarbojas.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:39:08
Rausītim
"neizglītotās tautas vidū"
Rakstības neesamība automātiski neliecina par attīstītas kultūras trūkumu. Nav saprotams, kāpēc daudzi kristieši zīmē sev tīkamo ainu par to, ka pāvesta krustneši un sludinātāji uz mūsu zemēm atvilkās kā augstas kultūras, garīguma un morāles ieviesēji te mītošajām primitīvajām mežoņu ciltīm, kuru attīstība bija Austrālijas aborigēnu līmenī. Ja jūs apstudētu savas tautas vēsturi, justos pārsteigti, cik augstu attīstības un sabiedrības organizācijas līmeni bija sasnieguši balti.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:41:21
"ostiņ, tu uzvilkies pavisam ne par tēmu."
Par tēmu gan. Palasi vairāk ko Ingars raksta un ne tikai pie šī pavediena.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:46:13
masiks [212.93.96.2]
Tā bij liecināšana, varbūt ne visai pareiza, tomēr nevardarbīga liecināšana. Protams, prasījās dziļāki paskaidrojumi un organizētāka darbība, ar iepriekšējām evaņģelizācijas kampaņām.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:48:45
nosauc grēku par Dieva gribu

bībelē gan itkā pateikts kas ir un kas nav grēks
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 11:51:42
Pagāns [85.15.232.34]
mītošajām primitīvajām mežoņu ciltīm, kuru attīstība bija Austrālijas aborigēnu līmenī un cik augstu attīstības un sabiedrības organizācijas līmeni bija sasnieguši balti.
es to nerakstīju. un kā reizi arī studēju. T
aču diemžēl, lai kā tev nepatiktu, mēs tiešām bijām primitīvi salīdzinājumā ar Reiropu. Mums nebija vienotas apvienojošas reliģijas, valsts (nesaprotu kā nevienam virsaitim neradās vēlēšanās sadrumstalotās ciltis zem sevis apvienot), nebija rakstības. Tas, ka mēs pratām dziedāt, skaitīt pantiņus un lēkāt - labi, tāda bija mūsu kultūra un ir labi kā ir to neviens nenoliedz.

Bet tieši tāpēc tik viegli izveidojās reliģiskai sinkrētisms, kad dabas dievības tika aizstātas ar katoļu svētajiem un pagānu svētki ar katoļu baznīcas svētkiem.
Palūko D-ameriku. Tur patiešām bija civilizācijas un kultūras ar "C" un "K", bet vienkāršā tauta tāpēc jau nebija izglītotāka. Arī tur RKB tieši tāpat kļuva ietekmīga un izveidojās reliģiskais sinkrētismis. Bet ar kristietības vēsti - Evaņģēliju tam nav sakara.

kā ta, nekādi nevar. ja nu vienīgi nožēlo un staigā tālāk
ok, masik, es jau rakstīju, ka tava izpratne par kristietību arvien samazinās vai arī tu vienkārši kašķējies. kāpēc man attaisnoties par to, ko es neuzskatu par kristīgu, tikai tāpēc, ka tu to uzskati par kristīgu?

Starpcitu, grēka nožēlošana to arī nozīmē, ka kompromisa nav.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:58:53
masiks [212.93.96.2]
Varbūt, ka tu pats nezini un nesaproti, kas bībelē ir un kas nav teikts - Jēzus teica, ka ja tu uzlūko sievieti ar iekāri, tad tu jau esi laulību pārkāpis savā sirdī

Par kultūru - redzi pats, cik izplūdis ir tas jēdziens "kultūra", tā ka nevar saistīt visu vienā nedalāmā veselumā
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:04:04

bībelē nekas nav teikts, vai ir grēks skatīties uzzīmētas kailas sievietes internetā. Tā, ka nerunā, ja nezini. :P


Vispaar ir gan

Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:04:39
A Kultuura - iisumaa to parasti saprot ar shiem triis valjiem - Religija, Maaxla, Zinaatne

Protams, parupsh, bet gana lietojams izpratne!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:07:38
1) paskaidro man - kāvar pārkāpt laulību ar uzzīmētu sievieti, tb - papīra gabalu?

Domaas! Kristus to expliciiti pateica! Taadeejaadi paraadot, ka cilveeka sabojaatiiba jau nav tajaa ko vinjsh dara... bet ka sabojaatiiba saakaas cilveeka iekshienee... un darbos, tas jau ir sabojaatiibas sekas praksee... Ateisti un sekulaarais humaanisms par cilveeka "kvaltiaati" spriezh peec aareejiem aktiem... Tachu, jaa... kaads shaads sabojaats frukts var savaas bailees no sabiedriibas soda nodziivot visu muuzhu " kaartiigi" un visi apkaart uzskatiis sho par paraugpilsoni... Tikai iekshienee vinjsh jau sen ir sapuvis! Tik to jau neviens neredz.
Taapeec bausliiba neko ieksheeji cilveekaa nemaina, taa rada tikai sho aareeju "policejisko" lauznjus ko trakam sunim spraust mutee, lai shis nesaplosa visu apkaart.

A vot taadas katastrofas kaa Katriina, Karsh... kad pazuud shis aareejais ierobezhojums, vot tad var redzeet kaads zankjis no cilveeku iekshaam lien aaraa... paraugpilsonji kljuust par marodieriem, izvarotaajiem un laupiitaajiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:09:21
citātiņu par internetu ij sieviešu bildītēm varētu palūgt?

Mat 5:28

1 Kor 6:12

1 Kor 10:23

Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:49:30
Tas ir - tu uzstāj, ka vērojot pliku dāmu (nu, tur Venēru, piem) uz papīra vai monitorā, tu finišā būsi gatavs izjāt to papīra gabalu vai ar locekli sabakstīt monitoru?

Nē to es neuzstāju!

Sekas VAR BŪT bēdīgākas...
Uldis
# Labojis Uldis: 2009.08.04 13:49:32
a_masiks

Tas ir labi,ka tu šādi ierunājies par kutūru. Tu sniedzi visai plašus pārskatus par kultūru, bet tomēr no tā visa nav skaidrs, kas ir kultūra un ar ko kultūra atšķiras no tradīcijas (varbūt neatšķiras?).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 14:06:06

Ij kur tur teikts par virtuālu bildīšu aplūkošanu? Man pašam tas jāizfantazē no miglainiem mājieniem?


Tur ir vispaariigi... ja uzluuko sievishkji ar iekaari, tad domaas jau esi lauliibu paarkaapis. Fokuss uz iekaari... neatkariigi no iekaares sources! Tas ir pareizs veids kaa uzdot vispaariigas likumsakariibas, uzdodot maximaali vispaariigo...

Arii CSN nav teikts, ka likumi attiecaas arii uz sarkaniem ferrari... bet vispaar - uz autinjiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 14:07:39
Mulders metiisies izvarot sievietes?

Ceru ka nee! Bet domaa ka es domaas neesmu, teixim to pashu Saemu ar akmenjiem apmeetaajis?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 14:11:04
Ctulhu, to "tikai domaas" piedomaaji tu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.04 14:25:00
aha! Un bez iekāres, tā teikt - tikai zinkāres apmierināšanai da izpētes nolūkos - skaties cik uziet?

Taapeec es tev iedevu taas Korintieshu veestules vietas...
To tak nevar no malas pateikt ar kaadu motiivu un ieksheejo "funktieri" cilveeks uz sievieteem skataas. Kristus expliciiti pasaka - ja skaties ar iekaari, znach greeks! No kontexta skaidrs par kaadu iekaari iet runa!

Tas nenoziimee, ka ginekologs vai maaxlinieks automaataa greeko tikai taapee, ka vinju priekshaa plix sievishkjis!

opāties ar kaimiņieni nevis tāpēc ka tev patīk, bet tikai labo kaimuņu attiecību dēļ, ar pretīgumā un sāpēs saviebtu seju, neizjūtot nekādu baudu - tas nekādi nebūs laulību pārkāpums, ibo neko nebūsi iekārojis, tikai izveicis laipnības da tuvākā mīlestības žestu pret kaimiņieni?

Taatad liekuljo - greeks! Ij Raksti visai labi paraada, ka de-facto opaaties ar sveshu sievieti (neatkariigi no motiiviem) ir greeks un lauliibas paarkaapshana... Atkal logjika gljuchii! Jo peec tavas logjikas sanaak, ka no panta "Plaanot atentaatu" izriet ka "Izdariit Atentaatu" nav noziegums Masik, beidz tak sevi blameet...

MMm.... tur kautkas ir... tas varētu būt labais!

Jaa... tik nepiedeevee to Kristietiibai, jo shkjiet atkal tu kaut kaadu karikatuuru ziimee! Kristietiibaa bez Mateja 5 nodaljas ir veel daudz daudz... tai skaitaa arii texti par opaashanus ar kaiminjieni!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 36342