atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu?
Kristofers
Iesūtīts: 2009.07.28 15:13:34
Vai LELB un citas tradicionālās konfesijas neizdarīja kļūdu, atbalstot no sektām nākušo pret-Jāņu kampaņu? Tagad Dāvis Stalts met ēnu uz visām tradicionālajām kristīgajām konfesijām sakarā ar Leģajeva rīkoto latviešu grāmatu dedzināšanu, kuru laikā liesmām tika nodotas Latviešu tautas pasakas un Jāņa Mārtiņa Zandberga izdotā grāmata „ Mārtiņa dziesmu grāmata”.
Skat. Dāvja Stalta rakstu Delfos: Pretlatviskais vājprāts
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.02 00:23:17
Diegabiksis bija mūsu Spānijas spečukam Grīvam. Vēl tagad atceros kā mana māsa izliekoties, ka prot labi lasīt, par Diegabiksi pateica bruņučupa! Zaimošana
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.02 00:26:12
Es grāmatas nekad nededzinātu! Ne komunistiskās partijas manifestu, ne Vumbranda "kristīgos" murgus. Tas viss ir liecība.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.02 00:30:10
, hm, kāpēc visu laiku esmu to Vitautam pierakstījis? Būs laikam nelāgas asociācijas no bērnudārza leišu bērnu reakcijas uz ievadvārdiem nokodējušas. Bija tāds Vitauts, kas no beņķa novēlās tos dzirdot. Nu neko... arī vislabākajiem gadās kļūdīties
Merlins
# Labojis Mods-1: 2009.08.02 00:41:46
bitukas

Klau, ne par tēmu, bet tomēr interesanti - ja Tu neesi luterānis, kā to raksti pie gaisa baloniem, tad kas Tev tā par epasta adresi? Ar tādu adresi nevis luterānim - arhiluterānim Tev vajadzēja būt.:/
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.02 00:49:18
bitukas
Iekriti! Turpmāk būsi Aleksandrs! Ar burvjiem nejoko!

MVeide [91.190.44.4]
# Iesūtīts: 2009.08.02 10:40:07
bet man gan p`arsteigums ka dazs ko tadu no `legajeva nav gaidijis-es atkal br`inos ka tas noticis tik tagad
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:47:26
Aivars

Mods pat mani izlaboja! Bet Tu pārdzīvo, ka es laboju Tevi...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.02 22:35:01
Merlins
Mjā. Bet varbūt varam sistēmu uzkārt un apiet?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:27:25
Izlasīju arhibīskapa rakstu par baznīcu, Jāņiem un grāmatām.

Īsti negribētos piekrist, ka Jāņu svinēšana bez pagāniska piesitiena, bez maģiskas padarīšanas apzināšanās būtu tikai nevainīga svinēšana. Es piekrītu, ka mums nevajadzētu būt brutāliem, bet ar mīlestību un pazemību visu publiski tautai izskaidrot un pasniegt saprotamā, neaizvainojošā veidā, taču ne iziet uz kompromisu ar pagānisko kultūru.

Tās, protams, ir tikai manas domas, taču līgo līgo, tāpat kā hare krišna nozīmē to, ko tas nozīmē, tāpat arī pagāniskās tradīcijas nav pazudušas, tās tikai ieņēmušas jaunu formu un ir tomēr i tā nodzeršanās, i tā laulības pārkāpšana, i tajās dziesmās pagāniskā kulta un maģijas elementi. Ja iedziļinamies un papētam - nepamanīt to būtu neiespējami.

Jā mums nevajadzētu rīkoties brutāli, bet mazpamazām izskaidrot, aktīvāk izvērst evaņģelizācijas darbu un tikpat efektīvi, kā pagāniskos ziemassvētkus un lieldienas aizstājam ar kristiešu svētkiem, tāpat arī Jāņos citiem par liecību kaut vai pieminēt ko Dievs darīja caur Jāni kristītāju

Par grāmatu dedzināšanu - te tiešām būtum jāšķiro. Tautasdziesmas būtu jāatšķir kultiskās no tīri sadzīviskām.

Un jāņem vērā, ka velns, maita, piejaucis savu vircu labām lietām, tāpēc jābūt ļoti uzmanīgiem
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:56:18
masiks [212.93.96.2]

a vai par valodu ir runa?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:59:33
masiks [212.93.96.2]

Kur pierādījums, ka ebreji tā dara?
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:12:47
Ingaram
"tikpat efektīvi, kā pagāniskos ziemassvētkus un lieldienas aizstājam ar kristiešu svētkiem".
Vai Lieldienu zaķis un Santa Klauss nav daudz populārāki šo svētku brendi par Jēzu silītē vai braucot debesīs?
P.s.
Savu reliģisko svētku"pieskaņošana" citu, daudz senāku reliģiju svinamo dienu kalendāram, šķiet vairāk liecina par kristietības vājumu ne spēku.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:21:27
masiks [212.93.96.2]
Un vai nevajadzīgi? Bet nu lab, mēs jau novirzījāmies no tēmas, tātad atbildēšu uz jautājumu ar apgalvojumu - nē ar valodu tam nav nekāda sakara

Pagāns [85.15.232.34]

Vai Lieldienu zaķis un Santa Klauss nav daudz populārāki šo svētku brendi par Jēzu silītē vai braucot debesīs?

Tā jau ir cita tēma un tiešām skumji, ja Jēzu izmanto par brendu jeb zīmolu

Savu reliģisko svētku"pieskaņošana" citu, daudz senāku reliģiju svinamo dienu kalendāram, šķiet vairāk liecina par kristietības vājumu ne spēku.

Un tieši tie vājie ir izredzēti, lai liktu kaunā stipros. Ir tāda austrumu cīņa - aikido, kas izmanto pretinieka spēku pret viņu pašu

Kristietība sātana ieviestus svētkus izmato pret pašu sātanu

Otrkārt - ir jācīnās tur, kur ir lokalizējies pretinieka karaspēks, nevis jāvārās savā sulā un jāsit tukšu gaisu. Tieši šis ir lielisks un efektīvs evaņģelizācijas veids - izspiest pagānisko kultu no viņa vietas, nogāzt to no troņa
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:30:58
Man ir jautājums pārējiem ši foruma kristiešiem: Vai Ingara nostāja atspoguļo arī jūsu uzskatus un domas?

Ja jā, tad man ir nopietnas bažas par mūsu sabiedrību un atsevišķu grupu līdzāspastāvēšanas iespēju, jo viņa teksti nepārprotami vedina uz konfrontāciju, pie tam bezkompromisa.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:32:19
masiks [212.93.96.2]
Bet es taču atbildēju - ar valodu tam nav nekāda sakara, tās visas var izmantot lai nestu svētību vai lāstu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:35:05
Pagāns [85.15.232.34]
Varbūt, ja esi lasījis bībeli, tad būsi pamanījis, ka tur ļoti daudz kas vedina uz konfrontāciju bez kompromisiem

Mateja evaņģēlijs 10. nodaļa
34 Nedomājiet, ka Es esmu nācis mieru atnest virs zemes; Es neesmu nācis atnest mieru, bet zobenu.
35 Es esmu nācis cilvēku savest naidā ar viņa tēvu un meitu ar viņas māti, un vedeklu ar viņas vīramāti.
36 Un viņa paša māju ļaudis būs cilvēka ienaidnieki.
37 Kas tēvu vai māti vairāk mīl nekā Mani, tas Manis nav vērts, un, kas dēlu vai meitu vairāk mīl nekā Mani, tas Manis nav vērts.
38 Un, kas savu krustu neuzņemas un Man neseko, tas Manis nav vērts.
39 Kas savu dzīvību manto, tas to zaudēs, bet, kas savu dzīvību zaudē Manis dēļ, tas to iemantos.
40 Kas jūs uzņem, tas uzņem Mani, un, kas Mani uzņem, tas uzņem To, kas Mani sūtījis.
41 Kas uzņem pravieti pravieša vārdā, tas dabūs pravieša algu, un, kas uzņem taisnu taisnā vārdā, tas dabūs taisnā algu.
42 Un, kas dzirdinās vienu no šiem mazākajiem tikai ar kausu auksta ūdens mācekļa vārdā, patiesi Es jums saku: tam sava alga nezudīs."

te ir pareizi jāsaprot - Jēzus dod mieru tiem, kas to meklē Viņā, bet nemiers ir tiem, kas paļaujas uz radītām lietām, kas taču neder par pamatu, uz kā stāvēt
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:37:08
masiks [212.93.96.2]
kā tev šķiet - kas ir kristīgāka: latviešu valoda vai latīņu valoda? Un kurā mazāk pagānisma, maģijas, ij kuru labāk kristietim izvēlēties? Nu, tā- tikai tavs tīri personiskais viedoklis? M?

Nu kāds te sakars ar valodu? burties var visās valodās, tāpat arī evaņģēliju var sludināt visās valodās
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:55:23
masiks [212.93.96.2]

Ir tomēr jāizšķir vārda "kultūra" lietojums dažādos gadījumos. Viens gadījums, kad ir saistība ar vārda "kultūra" izcelsmi no vārda"kults". Cits gadījums, kad runā ir par valodu, sadzīviskām lietām utt. Piemēram, arī kad sakam par kādu cilvēku vai parādību, ka tas ir "kulturāls", tam nav nekāda saistība ar mitoloģiju vai kultu.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:13:47
Ingars
vai tad senos laikos tautiets neskaitījās kulturāls, ja pārzināja mitoloģiju un visādas kulta padarīšanas. Tagad par kulturālu sauct tādu, kas pārzina teātra, mākslas un literatūras u. tml.padarīšanas, dažam tie pat ir kļuvuši par nopietnu kultu.

Pagāns [85.15.232.34]
Savu reliģisko svētku"pieskaņošana" citu, daudz senāku reliģiju svinamo dienu kalendāram, šķiet vairāk liecina par kristietības vājumu ne spēku.
tas ļoti daudz ko izsaka par tā laika RKB pakļaušanas politiku neizglītotās tautas vidū. Bet būtu muļķīgi no tā kaut ko spriest par kristietības spēku vai vājumu. Labāk palasi ar kādu spēku ir izplatījusies Evaņģēlija vēsts, kopš Kristus laikiem. bet tas, protams, prasa iedziļināšanos un izpratni.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:15:40
Rausītis

Nu jebkas jau var kļūt par pielūgsmes objektu, bet tad arī tomēr jānošķir šī vārda divējāds lietojums. Nu taču bieži ar to aizvieto vārdu "pieklājīgs".
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 2301