atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc cilvēki mēdz neatrast atbildes?
vilks
Iesūtīts: 2009.07.11 09:01:43
Kāpēc cilvēki mēdz neatrast kristietībā atbildes uz savas dzīves nozīmīgajiem jautājumiem? Vai ir jautājumi, uz kuriem kristietība neatbild vai varbūt vienkārši nav meklēts pareizajās vietās?
Vai jūs esat saskārušies ar problēmu, ka jūs vai kādi jums tuvi cilvēki nespēj kristīgajā ticībā atrast atbildes? Ko ar to darīt?

Lūdzu diskutēt kristiešiem vai tiem, kas var ko būtisku par tēmu pateikt.
Citu reliģiju un pasaules uzskatu propagandu no sērijas "sāc ticēt kā es un visi tavi jautājumi tiks atbildēti" lūdzu veikt citur.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
Mirga
# Iesūtīts: 2009.07.21 12:15:08
Gribēju iekļauties Tavā pirmajā teikumā par Dieva atbildi pasaules ļaunumam.

(PS: Man garas atbildes vairs nevedas.)
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.07.21 17:27:28
Ctulhu
Piedod jau iepriekš, es zinu, ka nevar lamāties, bet tava atbilde ir vnk dumja.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.21 20:47:51
Ctulhu, un pēdējie pētījumi liecina, ka šāda stratēģija nav optimāla... iespējams darbojas, ja ir daudz laika resursu... bet neder tad, kad lēmums jāpieņem sekundēs!
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.21 22:25:01
Rausītis
es domāju vēlēties kādu lietu tik ļoti, ka bail uz to ieciklēties. jo lai arī cik laba lieta būtu pati par sevi un arī man vajadzīga, es tomēr nezinu tās patieso ietekmi uz mani, vai ja tas ir pienākums, tad es patiesībā nemaz nezinu vai es to varu "panest".

Tur jau manuprāt ir tas grūtākais, kas šodienas kristietim pašam vien jāpiedzīvo. Nu esam protestanti! Cīņa starp brīvību, atbildību un stereotipiem. Noteikti tas ir kāds pieaugšanas laiks, ko D-s mums dod. Vai citiem vārdiem, meklēt pēc D-a želastības sev un tuvākajiem. Varbūt līdzīgi, kā domājot par auto tiesībām. Viens teiks - ko dari, brauksi, nositīsies! Cits, tā tev ir jauna iespēja dzīvē tālāk tikt! Un Plātes citātā šo izaicinājumu var saklausīt. Tas ko Tu saki par stereotipiem gan sevī (veco īdzīgo Ādamu), gan arī citreiz vienaldzīgi, paštaisnajā sabiedrībā. Un draudzē jau arī ir savi riski, kur kāšot odus, var viegli kamieļus norīt. Laiviņai jūrā labāk ir neliels vējiņš nekā bezvējs.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 15:22:00
OK, varbuut ir veel kaada labaaka strategija, bet taa noteikti nav strategija `beedaaties, izmist, breekt, daudziit galvu pret sienu``

Tur tas prikols, ka juutas un emocijas ir savdabiiga taktika kaa zemapzinja generalizee pieredzi empiirisko... Liidz ar to pieredzejusham cilveekam "irracionaalas emocijas" var buut zemapzinjas darbiibas datu apstraades rezultaats, kad intuiicija dod pareizu leemumu ierobezhotu laika un processing resursu gadiijumos...
Tikai peec tam retrospektiivaa var apzinaati izanalizeet, ka intuitiivais "chujs" bijis pareizs, izejot no visiem datiem, kurus apzinja nevareetu paspeet apstraadaat un reagjeet laiciigi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 15:32:15
Ctulhu...
Naa... ne tas... Tieshi vot juutas un emocijas. Tb ir hipoteeze, ka tas ir viens no veidiem, kaa zemapzinja aceraas un gjeneralizee pieredzi, un veelaak liidziigaa situaacijaa caur juutaam un emocijaam signalizee!

Tas ko tu saki, tas kaut kas cits bij... pietam... hmmm... esot paarbaudiits, ka uztvere nesaasinaas gan.

Experiments bij taads, ka cilveekam uz rokas uzlika pulxteni, kas raadiija tolji vaardus, tolji ciparus taadaa aatrumaa, ka cilveeks to nespeeja izlasiit... tb uz pashas robezhas...

Nu un tad cilveekam briivkritienaa bij jaakriit kontroleetaa videe... Nu luuk... shamais arii kritienaa, kad jakobi saasinaas uztvere un "dziive noskrien gar aciim" tomeer nespeeja izlasiit burtinjus, taatad nepaaatrinaajaas uztvere un processing jauda!

Bet tas ko es teicu, tas vot tajaa peedeejaa GEO zhurnaalaa bij rakstiits. Es nesaku, ka es automaataa piekriitu, prosto taadas interesantas hipoteezes par to, kaa cilveekam nenojuugties akuunaas informaacijas apjomaa, kaa muusu mozgas optimizee leemumu pienjemshanu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 15:50:37
Ctulhu, tak vajadzeetu jebkuraa Rimchikaa, Maximaa buut!

Uz taa Geo vaaka ir taads takaa daarzs ar daudz tacinjaam uzziimeets!
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.07.22 15:59:54
Ctulhu
Es te runaaju par strategiju smagaas un biistamaas situacijaas atsleegt emocijas un domaat max racionaali/mekleet risinaajumu. Tas ir efektiivi - zinu no personiigaas pieredzes.

tu tiešām domā, ka tas, ko es saucu par izmisumu, tu sauc par stratēģiju?!
Nē, es par izmisumu saucu brīdi pēc tam, kad cilvēks ir atslēdzis emocijas un maximāli racionāli konstatējis, ka ar viņu ir "čau" un viņam nav nekā, ko sev piedāvāt kā risinājumu.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.07.22 16:06:03
Ctulhu
Tad meklee risinaajumu, kameer vai nu atmet peedas vai sameklee
nu redz, un tādā procesā, pārliecinoties vēlreiz un vēlriez, ka risinājuma nav cilvēki mēdz nogurt un izsamist, jo viņi ir dzīvi.
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.07.28 12:51:38
vilks Lūdzu diskutēt kristiešiem vai tiem, kas var ko būtisku par tēmu pateikt.
Citu reliģiju un pasaules uzskatu propagandu no sērijas "sāc ticēt kā es un visi tavi jautājumi tiks atbildēti" lūdzu veikt citur.


Savdabīgs paradokss. Kā gan var uzzināt, kāpēc citi cilvēki neatrod atbildes kristietībā, ja to nejautā tiem, kuri šīs atbildes nav atraduši kristietībā?!

Bet ja tas tiek jautāts tikai kristiešiem (kuri, iespējams, šīs atbildes ir atraduši), sanāk tāda kā aprunāšana, vai pat apmelošana, jo īsto pamatojuma/viedokļā izzināšana ir jau atrunāta jautājuma piebildē(tātad tā izziņai var rasties grūtības).

Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.28 12:59:51
Ateistiem.lv
Nekāda pretruna tur nav. Izlasi uzmanīgāk, un padomā ilgāk.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.28 13:08:25
Ateistiem.lv
Lai nebūtu tik ilgi jādomā (kā ieteica Aivars).

Mans lūgums nevienam neliedz pastāstīt savu uzskatu par to, kāpēc viņš/a konkrēti nav atraduši atbildes kristietībā. (Daži šai diskusijā to arī ir darījuši.)

Savukārt propaganda no sērijas "tici kā es un viss būs labi" neko būtisku šai diskusijai dot nevar, jo ir tikai apgalvojums bez reāla pamatojuma.
NeoSap [81.198.4.244]
# Iesūtīts: 2009.12.03 01:08:23
Dievs mani radija ar brīvu domāšanu,kuru citi spēj ieteikmēt ar noteiktu ricību,bet man ir pašam brīva izvēle,ko klausities un ko,nē!
Jautājums ir,vai tas nav ļauns joks,ja dievs mani radija ar brīvu domašanu un ricibaspēju,kas man dod iespēju neticēt viņam un noliegt Viņu.Ka arī,ja es cilvēks KĻUDOS savas domās un tas interpretēju,ka man patīk,kādēļ gan es nevarētu 2009 gadus atpakaļ radīt savu vesturi un interpretēt to! Doma ir tāda ka Kadēļ dievs radija neticigos un viņa rīcibas neizprašanu? Tādēļ ka viņam tā gribējās? Tādēļ ka dieva cēļi ir neizdibināmi. Laikam uz visu Dieva vestnesiem uz visu laikam ir atmazkas,jo vini ir tikai cilvēki kuri pasi neko nevar paskaidrot un izprast VAI SAPRAST SAVADĀK UN PASNIEGT TO PASAULEI KĀ VIŅI VĒLAS!!
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.03 01:25:08
Kāpēc cilvēki mēdz neatrast kristietībā atbildes uz savas dzīves nozīmīgajiem jautājumiem?
Meklēšanas jautājums. Viena no kristiešu lielākajām problēmām ir sliktā dzirde attiecībās ar Dievu - tb pat uzdodot jautājumus Viņam, viņi reti saņem atbldes uz tiem. Tad paliek cilvēki - un tiem savukārt nav atbildes uz jautājumiem.

Man personīgi nenāk prātā būiski jautājumi, uz kuriem būtu meklējusi atbildes un nebūtu saņēmusi.
NeoSap [81.198.4.244]
# Iesūtīts: 2009.12.03 01:42:49
Tie, kam šī apziņa ir tik uzpūsta, ka jau šauj pāri visām robežām ir tie, kas parasti dibina jaunas reliģijas vai maina esošo paradigmas.

Mans secinājums: Atbildi atrast nav iespējams un nav vajadzīgs,jo Cilvēks pats nespēj atbildēt uz jautājumiem ko viņš uzdod.

apziņa ir tik uzpūsta
manu apziņu radija dievs ,jo pec Kristiešu likumiem es esmu dieva radība.Kurai uz zemes ir mērķis.Respektīvi dievs mani laida pasaulē,tādu kāds es esmu.
Rezultāts : Uzpūsta apziņa ir dieva radīta! nevis cilvēka.
p.s es esmu tikai cilvēks.
NeoSap [81.198.4.244]
# Iesūtīts: 2009.12.03 01:45:07
Atvainojos par rupjām gramatiskām kļūdam!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.03 10:11:36
Manā uztverē jautājumus kristietībā, tāpat kā citās reliģijās neatrod cilvēki, kam ir pārāk sasināta apziņas darbība. Cilvēki, kas nespēj paļauties bara instinktam un vienkārši ļaut, lai kāds cits domā un jūt viņu vietā. Tie, kam šī apziņa ir tik uzpūsta, ka jau šauj pāri visām robežām ir tie, kas parasti dibina jaunas reliģijas vai maina esošo paradigmas.



Ij pac nemaz neredzi ka tavas domas un frāzes ir no tā paša dronu skapja kur Svētais, tikai softs tev ir ateistu softs... Bezsmadzeņu ateists ar visai preprogrammētām atbildēm, spriedumu shēmām un aizspriedumiem... Pagaidām neesi izrādījis īpaši augstāku spriestspējas līmeni kā Svētais!
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.03 10:41:39
Vispār liela problēma, manuprāt, ir uzstādījumā - tajā ka cilvēki meklē atbildes kristietībā nevis pie Dieva. Kristietība savā būtībā ir ļoti nepilnīga un atbildes arī tai izrietošas, ko nosaka cilvēcīgais faktors. Daudzi viļās pašā kristietībā un ar Dievu tā arī nesastopas, jo skatās un seko tikai cilvēkiem. Tam iespējams cēlonis ir tajā, ka kristieši parasti cenšas pievest cilvēkus nevis pie Dieva, bet savā pareizajā konfesijā vai baznīcā.
Svētais
# Labojis Svētais : 2009.12.03 14:23:10
Adonika labi pateikts! Bet vispār man ir visas atbildes, kas man ir vajadzīgas un nepieciešamas. Man ir Jēzus. Vairāk neko nevar vēlēties. Ja kāds neatrod atbildes kristietībā, tad iemesls ir reliģiozitāte, nevis Jēzus pats. Tā ir problēma. Nevēlos iedziļināties, jo Adonika labi ir izteikusi šo domu.

Jā, manuprāt Dieva Vārds ( kristietība ) atbild uz visiem jautājumiem! Citreiz cilvēkam (arī kristietim) trūkst atklāsmes.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:03:10
Adonika... kaut kaa tad nekljuust skaidrs kas tad ir Kristietiiba?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 11843