atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Klasiskais Kristietiibas Koaans
Mulders
Iesūtīts: 2009.07.07 09:26:50
Fil 2:
12 Tātad, mani mīļie, tā kā jūs vienumēr esat paklausījuši, nevis manā klātbūtnē vien, bet tagad daudz vairāk manā prombūtnē, gādājiet ar bailēm un drebēšanu, ka topat svēti.
13 Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 09:28:53
Cilveeki visos laikos ir kasiijushies un veel shodien pat te pat kasaas, kas un kaa nodroshina muusu pestiishanu... darbi vai ticiiba, ta ir muusu darbs vai Dieva darbs...

Manupraat shii rakstu vieta ljoti labi to paraada un reizee, saputro lietas tiem kas diferencee, bet perfekti paraada lietu buutiibu tiem, kas miil integreet!


Luuk par shaadu rakstu vietu apceri es varu domaat kaa par "kristiigo meditaaciju"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.07 09:34:49
Te nav teikts, ka cilvēkam nekas nav jādara.
Dievs dod cilvēkam gribu un veiksmi pēc sava prāta.
Līdzīgi arī vecāki dod bērniem labumus pēc sava prāta, bet tas neizslēdz, ka bērnam ir pašam labi jāuzvedās, "jāizaug" līdz labumu saņemšanai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 10:19:03
EM jociigi... kad apluuko vienu moneetas pusi, otra paliek neredzama, kad otru, tad pirmaa pazuud Bet ja meegjinaasi sabalanseet, tad neredzeesi nevienu!

BTW... tieshi tas ir Pikaso maaxlas nosleepums, meegjinaajums atteelot abas moneetas puses vienlaiciigi!
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:25:06
Mulders
spoguli jālieto lai redzēt abas monetas puses vienlaicīgi (tiesa otra puse būs spoguļattēlā)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:28:00
Ameelija, tas noziimee, ja meegjinaasi dziivot un veidot sevi peec spogulja atteela, bet otru pusi veidosi peec pareizaa atteela, tad tevii pashaa shii moneeta nespees apvienoties pareizi... bet viena vienmeer buus achgaarna!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:32:55
Mulders
Spoguļa vietā maza web kamera, vai arī paņemam otru tādu pašu monētu noliekam blakus pirmajai, utt.

Ja jau tās ir vienas monētas puses, tad tie ir 2 savstarpēji saistīti, un ir svarīgi gan darbi, gan ticība?
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:33:44
Mulders
es to otro pusi ļauju tomēr Dievam veidot, jo Viņš redz pareizi (vismaz cenšos)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:40:03
Ja jau tās ir vienas monētas puses, tad tie ir 2 savstarpēji saistīti, un ir svarīgi gan darbi, gan ticība?

Nebuus tach interesanti, ja es tev iedoshu koaana atrisinaajumu, iipashi tev, kuram jau nu jaazin koaana buutiiba, ka tas nav taads "viennoziimiigs atrisinaajums", bet gan strukturejoshs paradox, kas ir subjektiivi atrisinaams... mans risinaajums var tev nebuut deriigs!

Es tikai gribeeju savus braaljus ticiigos un braaleenus - neticiigos, veerst uz sho muuzhiigo kaskhkji ap darbiem un ticiibu ar Rakstu vaardiem, kuros ir nu ljoti interesanti tas izteikts...

Manaa izpratnee, koaans nav atrisinaams meegjinot sastaadiit "svariigaaks/mazaak svariigs" akcentus!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:40:31
Ameelija, a to pirmo pusi tu peec spogulja vai peec iisteniibas veido? Kaa tu zini?
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:52:34
Mulders
kā māku tā veidoju a neko nevar zināt
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:53:56
Ameelija, bet vai tu to dari "ar baileem un drebeeshanu"?
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:59:51
MuldersMulders
nē, drīzāk aiz mīlestības. tātad laikam nepareizi
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:00:41
Ameelija, taatad joprojaam koaans neatrisinaats Buus ko mediteet vaine? Kaa teica klasikji - maasa, ej ar mieru!
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:07:44
Mulders
es jau nemaz nezinu, ko nozīmē "koaans"
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:15:31
Mulders
Mjā, tad nu pastāsti, kā tu saproti šo "ar baileem un drebeeshanu"...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:15:59
Ameelija, nuvo... prijehalji!

Koaans tas ir buutiibaa budistu termins, ar to apziimee shkjietami paradoxaalu apgalvojumu, par kuru mediteet, un kad to atrisina, tad cilveeks ir nonaacis "apgaismiibaa"... tachu koaana risinaajumu peec buutiibas nevar iedot viens cilveeks otram, jo taa uzdevums ir nevis atrast risinaajumu kaa taadu, bet gan meditatiivi seezhot uz taa koaana, savu dveeseli un garu sastruktureet taa, ka tevii paradox vairs nav, un tad tu esi taa teikt "sachinjiijis" savu uztveri!

Nu ja padomaa... tad Kristietiiba ir pilna ar koaaniem... viens no klasiskajiem ir "Miili savu ienaidnieku"

Klasiskais Budisma koaans (rietumniekiem patiik) ir - kaada ir vienas plaukstas plaukshkja skanja!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 11:16:30
Balss, a nestaastiishu! Kaa jau atbildeeju Ameelijai, mans atrisinaajums var tikai trauceet, nevis paliidzeet tev atrast sho atbildi! No otras puses, varbuut maneejais nemaz nav pareizs... un tad es buushuu atbildiigs par tevis noveshanu neceljos! Vai lai es sevi dariitu par tavas ticiibas objektu?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.07.07 11:18:08
Amēlija
es jau nemaz nezinu, ko nozīmē "koaans"
Koans ir tāda dzenbudisma lietiņa. Tāds kā uzdevums, kuram patiesībā nav atrisinājuma. Risinot racionālais prāts aplaužās, jo atrisināt nevar. Tad arī ieslēdzas tas "dziļākais Es". Drīzāk svarīgāka ir pati risināšana, nevis atbilde (jo kāda cita cilvēka atrastā atbilde tev nemaz neder!).
Varbūt, ka koans palīdz racionālajam prātam nedaudz "pastāvēt pie ratiem".

Klasiskais koans ir "Visi zin, kā skan divu plaukstu sasitiens. Taču, kā skan vienas plaukstas sasitiens?"

Bet Mulders vai tik ar koanu nedomā ko pavisam citu, apmēram kā interesantu, āķīgu, paradoksāli uzdevumu?

Muldera piedāvātā koana risinājums būtu - kādas pāris stundas lauzīt galvu, .... tad racionālais paiet malā ... risinājums ir "Jēzu, es tevi mīlu!" Apmēram tā...
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:20:23
Mulders
Tā gluži primitāivi ņemot, saprotu tīri labi. Esam glābti ne sava, bet Kristus nopelna dēļ. Tur mēs ar savām bailēm neko pielikt nevaram. Bet Dievs saka: Esiet svēti, kā Es esmu svēts!
KURŠ gan to spēj izpildīt, resp., BŪT svēts. Tas ir par grūtu... un tad nolaižas rokas. Nu, nav man svētās paaicinājuma...
Ko nu???
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:21:03
Mulders
A nē, Mulders koanu izpratnē krietni pavirzījies uz priekšu!

Nu ja padomaa... tad Kristietiiba ir pilna ar koaaniem... viens no klasiskajiem ir "Miili savu ienaidnieku"
Kristietībā kāreiz koanu nav daudz. Kas tur nesaprotams sava ienaidnieka mīlēšanā? Vienas plaukstas skaņa - o tur ir nesaprotami!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 36160