atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāni - katolis - atkal luterānis?
Paulus
Iesūtīts: 2009.07.06 20:08:44
Brāļi un māsas Kristū!
Vēlējos vaicāt padomu jautājumā, kas mani nu jau pāris gadus nomoka. Iespējams, muļķīgi ir to vaicāt šeit forumā, bet nu lai...
Jautājuma būtība: cik pareizi, patiesi un godīgi ir piederēt kādai kristigai konfesijai, kuras ticības pamatpatiesībām pilnībā nespēj piekristi, nespēj teikt Āmen visam, ko tā māca?
Lai visu vēl vairāk sarežģītu, paskaidrošu, ka apzinātā vecumā kristījos LELB, bet tad pēc pāris gadiem konvertējos un nu esmu katolis. Diemžēl, esmu tāds "evanģēlisks katolis", jo man tiešām sagādā problēmas vairākas RKB dogmas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 16:53:10
Ctulhumasiks pasmīn [212.93.96.2]

Jautājumus var sadod čupām. Kā mazi bērni var uzdot tik jautājumus, ka nepietiek spēka atbildēt. Un ne vienmēr jau uz visiem jautājumiem jātbild, kaut gan, lielāko tiesu, šeit tas ir atbildēts. Tikai vai grib sadzirdēt, ko D-s un sarunbiedri saka? Komunikācija. Tas ir tāpat no stāsta par Gagarinu. Vai D-u redzēji? Ne-ē! Tāpat negaidi no mums kādas super atbildes un ka atbilde uzreiz mainīs īstenību. Tas vienkāršākais, cik D-s ir devis Vārdā un Dēlā, ar to jāpietiek.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 17:09:46
Ctulhu
Kāpēc? Sāta sajūtai jābūt!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 17:10:37
redz, ja man kkur saka `jaapietiek`, tad es secinu, ka taada sisteema jeb maaciiba ir kljuudaina.

Eee nesaki... Kaareiz matenee taa ir vesela uzdevum grupa, kaa no shkjeitami ierobezhota saakotneejo objektu skaita ieguut tur kaut kaadu rezultaatu...

Nu klasika ir... kaa izvirpot kubu! Lab bik perverss... bet principaa... Visa matene ir pietuuciita ar to, ka saakumaa dotais ir shkjietami pilniigi nepietiekams - bet skolotaajs saka - ar to jaapietiek!

Vot ij kad esi to atrisinaajis, tad esi kaut ko iemaaciijies...

Ja tev dod gatavas atbildes, tu neiemaacies, tu tikai paraadi, ka esi ne visai labs gramafons un atminjas iekaarta... Bet mums te runa par cilveekiem iet, tas noziimee, ja gribi pacelties, tad naaksies samierinaaties ar "jaapietiek" pats tachu Okhamu sludini...

p.s. BTW Okhams pats nekad nav formuleejis savas shkjeeres taa kaa to mees vinjam piedeeveejam, bet taa veesturiska lirika, nemaina buutiibu, protams!
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.07 17:14:54
Ctulhu Raimonds masiks pasmīn [212.93.96.2] Mulders

Klau, jaunekļi, sākotnējā tēma ir pavisam par ko citu.. atgriezieties lūdzu pie tēmas, vai atstājiet vietu citiem to darīt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 17:15:04
masiks pasmīn [212.93.96.2]
neulavil moju misļ. Gagarins vienreiz aplaida ap Zemi un uzreiz sprieš par D-u. Citreiz varbūt nesteigties ar atbildēm. Paredzēt varbūtību, ka es kļūdos. Tb kaut kas neštimt ar komunikāciju.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 17:29:04
masiks pasmīn [212.93.96.2]
Ne Mulders, ne viens cits nevar atbildēt D-a vietā. Vienkārši var mēģināt aprādīt vispārpieņemtās opcijas. Kā sarunu biedri mēs esam līdzīgās pozīcijās. Līdzīgi kā Gagarins varam uzbraukt orbītā, bet realitāte no tā nemainīsies.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 17:35:32
masiks, atbildes ir dotas, un Ctulhu taas jau zin... vinju prosto taas neapmierina... jo kaarteejo reizi, grib lai Dievs ir civleeks, BET taads cilveeks kaa Ctulhu grib, tachu, tad kad tieshi to arii sludina Kristieshi, ka Dievs kaa cilveeks jau ir naacis, tad saakaas atmazkas, a kaapeec veel kaadas 12 reizes nevar atnaakt... it kaa tas buutu kaads Budisms un Reinkarnaacija!

Tas tikai paraada, ka tad, kad pat iists dziivs Mulders ir pretiim, ja atbildes neapmierinaas, tad Ctulhu taas turpinaas uzdot...

Atshkjiriibaa no Muldera, Dievs runaaja vienreiz un taa pamatiigi... nu Mulders ir suutiits to veelreiz atkaartot... tak nepielec jau... tad kaada jeega to atkaartot veel 300 reizes... take it or leave it!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.07.07 22:26:45
Paulus

Tava liecība šeit ir būtiska. Un tas nav bez Dieva ziņas.
Kā tālāk? – Viņš vien var Tevi droši vadīt.

Varbūt pēc visu šo mācības jautājumu izzināšanas atgriezties pie sākuma un sevis paša? Pie dotā „jā” un vēlmes pilnībā sekot Jēzum, kas, savukārt, nozīmē kļūt arvien mazākam, lai ļautu Viņam sevi piepildīt un pilnveidot?

Grāmata ar L. Lašansa pierakstiem šajā pārtapšanas procesā var ļoti labi palīdzēt.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.08 10:03:17
Mirga,
paldies par ieteikumu, tomēr jau teicu, ka Lašansa darbi nesaista.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.08 10:04:17
Vispār paldies jums visiem, kuri paudāt savu viedokli! Man tas bija būtiski, ir ko pārdomāt! Noteikti nesasteigšu šo jautājumu. Lai Svētais Gars mani vada!
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.08 10:05:42
Un jā, varbūt luterāņi var iedot kādus linkus uz LELB pamata ticības apliecībām, lai varu tās rūpīgi izanalizēt. RKB Katehisms man ir mājās, Bībele, protams, arī. Bet trūkst darbi, kuros būtu skaidri formulēts, kam tic LELB. Paldies!
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.08 10:11:15
Paulus
LELB mājas lapā var atrast sadaļu "Mēs ticam", tur arī var izlasīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.08 10:18:10
Veel viena laba vieta, kur var daudz ko par Luteraanju TA uzzinaat, ja lasi angliski, ir Missuri Sinodes maajas lapa

http://www.lcms.org/pages/internal.asp?NavID=112
indriķis
# Iesūtīts: 2009.07.10 12:13:08
Personiski pazīstu katoli, kurš tapa par luterāni dēļ tā, ka sastapās ar Evaņģēliju Luteriskajās ticības apliecībās. Tai pat laikā viņš ir visnotaļ katolisks savā domāšanā.
Tāpat zinu baptisti, kura tapa par luterāni dēļ skaidrās Euharistijas mācības, kas tiek apliecināta luteriskā mācībā. Vnk apnika tas piemiņas mielasts.
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.07.10 15:31:51
Cien. Indriķi - varu papildināt Jūsu sarakstu uz visām pusēm. Piem., baptists-luterānis-katolis, luterānis-baptists, luterānis-katolis, utt... Cilvēks meklē komforta zonu, nevis teoloģiju. Paeksperementējiet savās draudzēs apjautājot vidusmēra draudzes locekļus. Kas tikai tur nenāks laukā. Man ir bijusi cieša saistība kalpošanā gan ar luterāņiem, gan ar katoļiem - kādas "pērles" tik neesmu dzirdējis, arī no savējiem, protams! Pārāk viegli mēs tādus staigātājus uzņemam savās draudzēs, tā vietā, lai sūtītu viņus kārtīgi izrunāties ar VIŅU mācītāju un paši izrunātos. Nu tik konvertēsim un konvertēsim!!!! Šoreiz gan ,mēs, teikt negribētos... Vai tiešām būsim tik naivi, lai noticētu, ka draudzes piederība tiek mainīta, jo lūk, piepeši tiek uzzināts Evaņģēlijs. Tas nozīmē, ka iepriekš nebija zināms? Kurš no Jums būs drīkstētu teikt, ka piem RKB priesteris R. Rasnacis nesludina Evaņģēliju - un kā vēl sludina. A. Sauka nesludina Evaņģēliju? P. Sproģis nesludina Evaņģēliju? Jūsu labākais mācītājs(manā uztverē), kas Jums ir bijis- Kaminskis nesludināja Kristu? Tikai nevajag!!!
lohs74
# Labojis lohs74: 2009.07.12 17:48:52
Paulus
> Iespējams, ka mana "problēma" ir tajā, ka iedziļinos
> teoloģiskās niansēs.

Novērots, ka citādi domājošam dod ar vārdiem "bietē", ka šis neriktīgi dara; un piedāvā konvertēties.#(tas cits stāsts).

Zin, es arī par 100% nevaru piekrist _nevienam_ cilvēkam (katrs redz to visu kaut bišķi, bet atšķirīgi), ne arī 100% piekrist kādas konfesijas uzskatiem, bet tik vien kā `respektēt kārtību`, kas pastāv manējajā..

Novērots, ka šur tur izveidojušās atsevišķas cilvēku kopas (sektas, bet ne tās, kas /trekniem/ burtiem jāraksta), bet kas pēc pazīmēm vairāk atbilst pirmdraudzeis veidolam. Jāteic, ka izskatās jau ļoti ērmoti ar visiem saviem lakatiņiem un citām dīvain-ērmot-pazīmēm pie izskata, uzskatiem un izturēšanās.

Paulus
> bet protams, tā sarežģīt dzīvi kā es, retais kristietis spēs.
Nesatraucies, neesi vienīgais; es arī māku! Neskatoties uz to, ka joprojām esmu LELbānītis (un domāšana par iešanu uz citurieni mani nebūt neiepriecina).
Paulus, Tev ir sieva, ar ko esi kopā. Nenovērtē viņas esamību par zemu. Man rādās, ka *** nav, bet līdzīgi, ka konfesionāli-sektantisko, manuprāt, NEBūTISKO atšķirību "krāšņumu" esmu nogaršojis.

Mulders
> S.R. principaa sirdsapzinjas mokas un ieshana pret sirdsapzinju
> var radiit pietiekami lielu plaisu un sagraut ticiibu un dveeseli.

Tiešām, kaut ko līdzīgu esmu nosecinājis. Saku, ka labāk ir gana strikti teikt, ko domā, nevis penterēt savu sirdsapziņu pa visu citu iedomāto formu virtenēm.

> Luteraanim konverteeties uz RKB vai PB,
Tas laikam būs atkarīgs vairāk no _konkrētās draudzes_.

-Jona-
> Bez tam, atskrienot atpakaļ, tu ātri uzzināsi, ka daļa luterāņu
> jau tik ļoti paguvuši attālināties no

E tas jau tā ir, ka `pie sliktiem likumiem, bet labas valdības tautai esot laba dzīvošana, bet pie labiem lik u sliktas vald. -slikta`. Tad nu līdzīgi - skatieties pēc tiem darba (`gara augļiem`) katrā vietā pie katra cilvēka..

~Ziniet, man šī dis.Tēma ir labs pārdomu izraisītājs.

Paulus, no kurienes Tu esi, kas ikdienišķi sasniedzamā tuvumā ir par draudzēm? Apzini to, konkrēti!

Balss
> "Vai nu notici, vai arī aiziesi prom no RKB, jo RKB tu neizmainīsi"
Zini, man dažbrīd šķiet, ka gribu LELB drusku citādu redzēt. Nevis teorētiskajos dogmatikas utml plauktiņos, bet praktiskajā kalpošanas izpratnē draudzēs. Jā, CITĀDĀ izpratnē nekā šur tur pie saprasts jēdzien `draudze` - t.i. nejau `juridiska persona`, ne `biedrība`, haha. , bet tas ir kas gaisīgāks (kopīgam Garam tuvāks)

Pārdomas, kurās dalos ar Paulus:
---
/Liturģiskā Tradīcija/
Jāteic, gan, ka lielā mērā ir notikusi LELB katoliskošanās, jo īpaši dievkalpojuma un ietērpu formā. Paulus, ka es Tev saku, tas jau vilšanos diez vai sagādās. Skaties uz cilvēkiem draudzē; +kāds konkrētajā draudzē gans - ar cik lielu lēnprātību/pazemību utt kalpo..

/Sektas/
Tās zināmā mērā ir kristietības spožums un posts!
Tas dēļ cilvēkfaktora, protams (līderi/ambīcijas, neizpratne, neiecietība, savas identitātes saglabāšana utt).

Zive
> taisot jaunu automātiski aiziet pa pieskari, jo šķeļ, līdz ar to jau
> saknē rīkojas pretrunā Dieva gribai

Uz to pusi ir, bet ne vienmēr. Jāatzīst, ka Luterāņi (visi protestanti) ir katoļu sekta/-as vai ne?

Aivars, alelūjā {BRAVO} !
> ...tie, kas pļāpā par `iedziļināšanos`, vienkārši tukši `masē`. Turies
> pie Dieva Vārda, jo bez ticības tam, visa pārējā `piederība` kādai
> organizācijai ir bezjēdzīga.


a_masiks , diezgan prātīgi teikc.
> ja katole ir sexīgs zaķis, ar ideālu sexīguma un gudrības balansu
> ...
> grūtības rodas tad, kad spītīgi turas pie saviem iedomātiem
> principiem, ij nemeklē kompromisus...

Tomēr iekš cilvēka izpratnes kompromiss rādās kā konformisms esam pat x-īga zaķa kontextā.!?

bitukas
> Cilvēks meklē komforta zonu, nevis teoloģiju.
t.i. DRAUDZI, Nevis gudras, teOloģiskas prĀtulas.

J_
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.12 22:00:45
lohs74
Draudze vai nu ir vai nav Dieva rokas, kājas, Viņa izpausme.
Tas tā ir un būs jebkurā konfesijā.
Pavisam nesen runājos ar diviem dažādiem cilvēkiem, kas apliecināja, ka pēc patiesas atgriešanās viņi jutuši (un citi jautājuši, kas noticis), ka viņi ir mainījušies.
Jo tuvāk mēs būsim Kristusm, jo vairāk tas atspīdēs mūsu dzīvē, jo patiesāka, cilvēkiem pievilcīgāka draudze mēs būsim.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.12 22:22:21
Dažās LELB draudzēs jau atmoda sākusies un izplatās uz citām. Patiesībā ir tā, ka mēs paši tik bieži runājam, ka vajadzētu tā un vajadzētu šitā - un lielā mērā mums ir taisnība, jo tomēr daudz kas ir atkarīgs no vadības, tomēr ir arī kas tāds, ko paši varam darīt, jo Dievs mūs aicina kalpot, Dievs mūs ir apdāvinājis un stiprinājis, tā, ka nekas vairs nekavē un visi šķēršļi ir Viņa spēkā pārvarami

Par LELB katoliskošanos - ārēja līdzība neko nenozīmē, tāpat arī utopiskās idejas par konfesiju ārēju apvienošanos, ja nav doktrinālas vienprātības. Un visas tās liekulīgās runas par mīlestību tiešām ir banālas, jo kas tā par mīlestību, kas spiež cilvēkus grēkot pret ticību un sirdsapziņu, liekot sacīt āmen, kad tiek dots gods elkiem
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.13 11:11:02
Ingars
Un visas tās liekulīgās runas par mīlestību tiešām ir banālas, jo kas tā par mīlestību, kas spiež cilvēkus grēkot pret ticību un sirdsapziņu, liekot sacīt āmen, kad tiek dots gods elkiem
Nesapratu, ko tu ar šo domā. Lūdzu, paskaidro!
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.13 11:15:37
bitukas
Jūsu labākais mācītājs(manā uztverē), kas Jums ir bijis- Kaminskis
Interesanti... Kur un kad viņš kalpoja? kur var ko izlasīt no viņa sprediķiem?
Vai tu pazīsti daudzus LELB mācītājus, ka tev tik interesants spriedums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 4634