atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāni - katolis - atkal luterānis?
Paulus
Iesūtīts: 2009.07.06 20:08:44
Brāļi un māsas Kristū!
Vēlējos vaicāt padomu jautājumā, kas mani nu jau pāris gadus nomoka. Iespējams, muļķīgi ir to vaicāt šeit forumā, bet nu lai...
Jautājuma būtība: cik pareizi, patiesi un godīgi ir piederēt kādai kristigai konfesijai, kuras ticības pamatpatiesībām pilnībā nespēj piekristi, nespēj teikt Āmen visam, ko tā māca?
Lai visu vēl vairāk sarežģītu, paskaidrošu, ka apzinātā vecumā kristījos LELB, bet tad pēc pāris gadiem konvertējos un nu esmu katolis. Diemžēl, esmu tāds "evanģēlisks katolis", jo man tiešām sagādā problēmas vairākas RKB dogmas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:46:49
Zive.
Man nav bail. Vienkārši neliekas zolīdi, ka cilvēkam, kas ieraudzījis karali pliku, mēģina iestāstīt, ka viņš ir muļķis un nav ieskatījies dziļāk un nesaredz skaisto tērpu. Kaut kā tā.
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:49:40
Aivars Tādā gadījumā Tu izlasi ko citu, nekā es esmu domājusi rakstot
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:50:14
Zive,
nē, saproti mani pareizi, es par šo jautājumu netaisos ne ar vienu "kauties"! Es uzdevu tiesa nu jau apnikušu jautājumu. Apnikušu tādēļ, ka es labi zinu RKB oficiālo atbildi, kas bija līdzīga Tevis minētajai - nebija nepieciešamība minēt Mariju, Marija bija īpaša, nekas svēts no nesvēta nevarēja dzimt, tādēļ Dievs atbrīvoja Mariju no iedzimtā grēka utt.
Tas viss vienkārši ir šausmīgi nepārliecinoši, nevaru tam ticēt. Ja visi cilvēki ir grēkojuši, tad visi, arī Marija. Vai viņai nebija nepieciešams Pestītājs? Es tiešām nesaprotu šo loģiku, ka patiesu Dievu un patiesu Cilvēku noteikti nevarēja dzemdēt arī grēcīga sieviete...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:50:42
tas ir, nevajag precēt katolieties?

a_masikam tas sanaaktu gruuti... bet katolim, kaareiz otraadi
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 14:51:18
Mulders, nesākšu es tagad to visu klāstīt, jo es vairs nespēšu atrast visu nepieciešamo argumentāciju, kādu biju atradusi, tad, kad par to interesējos.

Es saprotu, ka sheit tas buutu offtopiks... chista bez argumentiem, secinaajums... apsolu sheit tevi nekjidaat! Prosto tas virziens... Baigi interesee kas katolim nebiblisks shkjiet Luterismaa!
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:53:03
Paulus, Zinu, saprotu, bet nevaru palīdzēt
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:53:23
Tjipa - ar ateistiem tev neliekas zolīdi runāt, da evanģelizēt?

Jaa... robezhojas ar nekrofiiliju

p.s. ieveero to smaidinju... es tik taa...
Zive.
# Labojis Zive.: 2009.07.07 14:55:50
Mulders Mēs par to jau savulaik bazarējām līdz nemaņai - par pestīšanu ticībā. Tb luterāņu funktieris, ka visi nekristieši, kas ir dzirdējuši evanģēliju lido pa taisno ellē iekšā.
P.S. Tik nevelc lūdzu no kāda maisa labos darbus - manā uztverē pestī Kristus Upuris, nevis ticība.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:58:14
Zive.
Nu nebija jau arī tik ekskluzīvi par tevi vien runa. Tu jau esi tikai viena no tiem, kas pārstāv šito `Rakstos gan tas nav, bet gan jau tas varētu būt taisnība` skolu, atbildot cilvēkam, kurš sagaida, ka Baznīca nestāsta tenkas, bet sludina Dieva Vārdu.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:59:49
Zive,
jā, protams, neviens man ar to nevar palīdzēt, ir jau runāt gan ar priesteriem, gan lajiem. Svētais Gars vienīgi varētu, bet šobrīd neko nesaka
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:03:13
a_masiks
Tjipa - ar ateistiem tev neliekas zolīdi runāt, da evanģelizēt?

Aktīvie ateisti man paši liekas nimfomaniaki, kas uzprasās uz evaņģelizēšanu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:07:30
Ctulhu
Dieva modelis = Jēzus. Ar to jāpietiek.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:09:42
Zive,
bez tam RKB mācībā ir tāda lieta kā Maģistērijs, kas ir Dieva Vārds visus veidos, kādu to esam saņēmuši. RKB māca, ka Dieva Vārds/Dieva griba mums tiek nodota divos vienlīdz svarīgos veidos - ar Svētajiem Rakstiem un Tradīciju. Šis koncepts tad arī paģēr, ka man jau pašā pamatā jātic šīm marioloģijas dogmām gan tādēļ, ka tās ir ex kathedra pasludinātas, gan tādēļ, ka tās balstās šajā Maģistērijā, šajā gadijumā tradīcijā. Tas nekas, ka nerod pamatojumu Svētajos Rakstos un ir pat pretrunā.
RKB mācība paģēr, ka ja es būtu īstens katolis, tad vispār šādu šaubu jautājumu par marioloģijas dogmām vispār nevarētu uzdot - jo tam ir pamatojums Tradīcijā, bet tā saskaņā ar oficiālo nostāju ir vienā līmenī ar Svētajiem Rakstiem.
Lūk, tā ir mana lielākā problēma
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:10:19
Ctulhu
Tas ir tas, kas mums ir dods. Ko Tu vēl gribi?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:10:22
Ctulhu
Tev tik modeļus un shēmas. Es saku, runā pats ar Viņu, nevis nemitīgi prasi man detalizētus aprakstus. Tādēļ aktīvs ateists līdzināms fetišistam, kas prasa, lai viņam piegādā daudz fotogrāfijas, bet pats no skapja laukā nenāk.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:14:09
Ctulhu
Runā, bet vai Tu vēlies klausīties?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:14:17
Ctulhu
Nu tad iesākumā parunā pats ar Viņu. Izstāsti, kas uz sirds, lai Viņš paklausās.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:17:00
Zive, aha... lab, kaadreiz pabazareesim citaa vietaa un laikaa kad abi gribeesim!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 15:18:42
Zive,
jā, protams, neviens man ar to nevar palīdzēt, ir jau runāt gan ar priesteriem, gan lajiem. Svētais Gars vienīgi varētu, bet šobrīd neko nesaka


Shai sakaraa pastaastinjsh teologjiskais!

Kaads kristietis nonaak krustcelees, a tur uzraksts "Bez variantiem"... Nu shis kaa kaartigis kristiec, metaas celjos un saka, pa kuru celju iet!

Klusums

Shis skaljaak - pa Kuru celju iet?

Klusums

Shis jau pavisam izmisis, tjipa Dievs jau pametis - pa kuru Celju iet

Atskan Dieva balss - ej kur tu veelies, es tevi atbalstiishu!

Moraale - Arii klusums var buut atbilde!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 15:20:37
Ko noziimee `jaapietiek`? Zinaatnee nav taada vaarda jaapietiek, zinaasanu nekad nepietiek un neviens modelis nav pilniigs.

A tas kaut kaa tomaata garshu maina? Imo bij tiiri smekjiigs pat pirms kjiimijas izgudrosanas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 33008