atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.24 08:25:59
Balss
Es gan nedomāju, ka nepatīkamu jautājumu uzdošana forumā būtu baušļu pārkāpums. Tā gan mūsu laiku vadītājiem reizēm gribētos (palaikam pat valsts vadītājiem tāda vēlme rodas), ka viņu lēmumu saprātīguma izvērtēšana un apstrīdēšana klasificētos kā noziegums. Tomēr tas, ka Jānis Kalniņš kā mācītājs izsaka bažas, kas ir arī man un vairākiem man pazīstamiem draudžu locekļiem, manī drīzāk rada uzticamību Baznīcai kā organizācijai. Proti, ka es neesmu vienīgā, kas tajā domā bažīgas lietas un ka tādēļ ir cerība, ka vadītāji kādreiz sadzirdēs un sāks runāt arī ar bažīgajiem. Ne tikai palaikam preses relīzē pasakot `miers miers`, bet arī vairāk paskaidrojot.
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.24 09:01:56
vilks
Jautājumus jāuzdod tur, kur ir tie, kas var atbildēt.
Publiski forumā, bet aizmuguriski (attiecīgajam cilvēkam klāt nesot) runāt par viņu nepierādītus, aizdomas sējošus apgalvojumus, kā J.Kalniņš to ne vienreiz vien ir darījis, parasti tiek saukts par Rufmord.

Par lietu esmu lasījusi arī šeit skaidrojumus ne vienreiz vien. Tas, ka šādā lielā uzdrošināšanās projektā visi faktori nav iepriekš precīzi zināmi un līdz detaļai izskaidrojami, ir jebkuram loģiski domājošam cilvēkam saprotams.

Visos lielos projektos pastāv varbūtības un plāni, kas var piepildīties un nē. Garantijas šajā pasaulē vispār nav ne uz ko, izņemot Dievu.
Tos, kas kaut ko reāli dara, lai dotu Baznīcai iespēju veiksmīgāk strādāt, dēvēt par izsaimniekotājiem, meļiem un liekēžiem - man spalva uz skausta ceļas augšā!!!, klausīties, kā pašaizliedzīgi, sevi netaupot strādājoši cilvēki nepārtraukti tiek apmētāti ar dubļiem...

Nepateicība esot pasaules alga. Vai arī baznīcēnu?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 10:25:00
Balss

man spalva uz skausta ceļas augšā

Piedod par eventuālo netaktiskumu, bet vai Tev tiešām ir skausts un uz tā aug spalvas?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 10:37:59
Balss

Tagad nopietni. `

Vai tiešām pie mums Baznīcas vadība ir nekritizējama?!

Un tos jautājumus, kurus es te uzdodu, tos ir uzdevuši jau daudzi pirms manis jau pirms vismaz pusotra gada, ieskaitot mācītāju konferences, ieskaitot divas sinodes, tur bija klāt tie, kas ir atbildēt spējīgi. Diemžēl neko vairāk par demagoģiju un atbildēm kā "Kā var uzdrošināties kritizēt arhibīskapa svētītu projektu" nedzirdējām. Es laikam esmu palicis pēdējais, kurš vēl kaut kā cer saņemt atbildes uz šiem jautājumiem, pārējo klusēšana nu galīgi nenozīmē briesmīgu lojalitāti, bet gan vienkārši apjausmu, ka tik un tā, pirms nenotiks kaut kas atomsprādzienam līdzīgs, neviens neko neatbildēs un neviens neko nemainīs.

Ja Francijā valdība darītos kā mūsējā, tad laikam gan ministru kabineta ēku no pamatiem nostumtu! Bet mums jau, kā izteicās viens mans draugs, ir dzimtbūšanas un apspiestības selekcijā izveidojusies mentalitāte, kas virzīta uz izdzīvošanu da jebkādos apstākļos. Tā teikt, kur aitas, tur cirpēji.

Jā, un es dēvēju tos par izsaimniekotājiem, kuri vēsā mierā pieprasa norakstīt draudzēm nodarītos zaudējumus, par meļiem es dēvēju tos, kuri, acīs skatīdamies, nosauc nepatiesu savu ienākumuj apjomu. Kaut kādā katehisma izskaidrojumā bija rakstīts, ka patiesības noklusēšana arī ir pieskaitāma pie melošanas, vai ne tā? Un par liekēžiem es dēvēju tos, kuri šķietās darām milzīgu darbu, kuri saņem par to visai labu atalgojumu, bet viņu darba efektivitāte un jēga ir tuva nullei pēc Kelvina skalas!

Tici man, Andris, Aivars un Ainārs arī strādā ļoti pašaizliedzīgi, sevi netaupot!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.24 10:47:07
Pieņemot, ka daži šīs sarunas jautājumi attiektos arī uz slēgto sadaļu, tomēr negribētu cienījamo Jāni Kalniņu par tādu kaitnieku iztēlot, jo patiesi, aiz viņa vārdiem, ir sava racionāla paša domāta doma, kurā ir vērtīgāk ieklausīties nekā daudzos aicinājumos uzticēties, ar ko tiek aizstāti paskaidrojumi.
Bet viena liela problēma, ko es saredzu dažādās diskusijās ne tikai forumā, ir tas, ka mēs laikam bieži jaucam, kur ir kritika kāda cilvēka idejām, un kur ir cilvēka nomelnošana un nīdēšana. Tādēļ arī bieži citāds skatījums tiek iztēlots kā uzbrukums un šķeltniecība.
Tas nav pareizi.
Domāju,ka arī Baznīcas vadība top tikai svētīta ar domājošiem mācītājiem, kas runā skaidru valodu, un deg taču par savu Baznīcu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.24 10:49:36
Jānis Kalniņš
Lūdzu pieliec tiem oligarhiem uzvārdus, lai man neslavu neceltu!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 10:55:57
Tā nu ir tava problēma, ja Tu sevi pieskaiti pašaizliedzīgi dienām un naktīm strādājošajiem

A kāpēc Tu uzreiz domā, ka es domāju par kādiem oligarhiem?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.24 11:32:23
Aivars

Man tikai dažas lietas liekas nepareizas. Piemēram - jautājumu apspriešana neatbilstošā auditorijā. Ne, piemēram, masikam interesē GASN (ja viņš zin, ko tas nozīmē), nedz tas uz viņu attiecas. Nav baznīcas vadītājiem viņa priekšā par to paskaidrojumi jāsniedz. Vajadzētu nu brāļiem pafiltrēt un padomāt, kā tas saskan ar the great commandment. Otrkārt, tas, ko jau Balss pieminēja, par Rufmord. Varbūt dažiem brāļiem šķiet, ka vīzdegunīgi runādami, viņi ir "cool" un atstāj kaut kādu stilīgu iespaidu. Bija te viens komentārs, kura autors pamācīja Merlinu nebūt tik drūmam un nemeklēt visur atmaskojumus. Viņam nelikās, ka apzīmējums "viens interesants darbonis" sevī jau ietver atmaskojošu vērtībspriedumu par cilvēku, tādēļ pieņemu, ka viņš to lietoja tikai "krutāka" stila pēc. Vai garīdzniekam pēc tāda imidža būtu jātiecas, neesmu pārliecināts. Vēl man nepatīk, ka uzlasa visādas valodas un baumas un tad te forumā ceļ priekšā kā lielu sensāciju, nereti atmaskojuma formā. Pirms kādu publiski pērt, vajadzētu noskaidrot konkrētu un uzticamu informāciju. Un visbeidzot par apgalvojumu, ka nevienam neko nesaka - vajadzētu taču reiz tikt vaļā no mentalitātes, ka vienmēr vajag doties "v Maskvū k samomu glavnomu" Piemēram, prāvesti ir par visu informēti. Jautājiet viņiem, viņi ir tuvāk. Tāds muļķīgs paradums savā starpā diskutēt ar avīžu starpniecību. Apmēram tā.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.07.24 11:58:53
masiks [212.93.96.2]

Nu tad jau fakts, ka šeit nekur neesmu lasījis Tavu askaiti par Tavu mājas dzīvi uzsit aizdomas par neglītām un slepenām lietām. Droši vien Tu sit sievu un izmanto bērnus.

Lai gan pareizāk būtu pieņemt, ka Tu par to šeit neatskaities tādēļ, ka tas neattiecas uz foruma auditoriju. Bet aizdomas par neglitajām un slepenajām lietām drīzāk izriet no pašu samaitātības, tiem kam tādas rodas.

Saimnieciskās lietas var un vajag diskutēt, bet auditorijā, uz kuru tas attiecas.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.24 12:03:18
Merlins
Par to foruma sadaļu jau izteicos.
Bet lieka noslēpumainība jau arī neko labu nedod, tikai baumas un aizdomas, un nekas slikts jau nenotiktu, ja arī `samijs obiknovennijs` ar `samomu glavnomu" varētu izrunāties. Un Tu ļoti pareizi norādi uz nepieciešamību atcerēties par savstarpējo cieņu visu virzienu komunikācijā. Bet gan jau ar laiku, vai ne?
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.07.24 12:37:06
masiks [212.93.96.2]

Lasu Tavus vārdus un atceros savu nelaiķa klases audzinātāju. Brīžos, kad es klasē aizrāvos uzspēlētā patosā, viņa parasti teica "ostanovī že svoi fontan krasnorečija!". Vai nu tu nelasi tekstus, vai tos nesaproti, vai vienkārši runā demagoģijas dēļ.

Es taču to arī teicu, ka Tu šeit neatskaities par savu privāto dzīvi nevis tādēļ, ka tajā ir kādas neglītas un slēpjamas lietas, bet tādēļ, ka tā uz šī foruma publiku neatteicas. Bet, ja arī Tu tiešām sit sievu un bērnus, tad atbilstošais sarunu partneris būtu kāds ģimenes psihologs bāriņtiesa vai policija. Vai arī kāds mācītājs, ja Tu gribētu izsūdzēt grēkus.
Ja Tu būtu mācītājs un kaut ko tādu darītu, tad baznīca ar to nodarbotos tāpat kā ar Korāli. Bet personīgi es nejūtu nekādu interesi rakņāties tavos noslēpumos. Apspriest tos šeit ir pilnīgi nevietā. Man riebjas dzeltenā prese ar "sabiedrības tiesībām zināt." Bet ja kādam rodas nelāgas aizdomas, ka masika ģimenē notiek neglītas lietas, jo par to nekas nav lasāms "Kas jauns?", tas liecina par viņa samaitātību.

Tāpat arī baznīcas finanses ir jāapspriež baznīcas sinodēs, konferencēs, komisijās utt(pēdējā bija 8.jūlijā, kurā viss tika stāstīts atklāti un ļoti detalizēti. Diemžēl daži brāļi un māsas neieradās un tagad uzdod jautājumus no foruma). Bez tam baznīcai jāsniedz visas likumā paredzētās atskaites un pārskati valsts iestādēm, kas arī kārtīgi tiek darīts. Bet nekas no tā neattiecas ne uz Tevi, ne uz Ctulhu, ne arī uz draugiem katoļiem, muslimiem etc.

Savukārt nodokļi attiecas uz visiem nodokļu maksātājiem un viņiem par to lai atskaitās tie, kas nodokļus uzliek, iekasē un izlieto.

Ja nu Tu piesauc man par lieciniekiem Džugašvili un Šiklgrūberu, tad man par Taviem faniem laikam jāpieskaita Gēbelss un Višinskis?
incognito
# Labojis incognito: 2009.07.24 12:43:45
Varu apliecināt, ka vismaz manī šī diskusijas publiskošana par LELB finansēm nav radījusi nekādu sliktu iespaidu par šo godājamo organizāciju.
Gluži otrādi - sliktu iespaidu radītu sekošana Merlina padomiem un šādu lietu slepenošana. Jo pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
Saguaro
# Iesūtīts: 2009.07.24 13:04:53
incognito

Es savukārt varu apliecināt, ka manu attieksmi pret muslimiem nekādi nav ietekmējis tas, ka neko nezinu par viņu finansēm.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 13:34:44
Merlins

Es vienkārši nebeidzu brīnīties par Tevi! Es te tā lasu un konstatēju, ka tas psiholoģijas likums - otram pārmest to, kas pašam piemīt, joprojām darbojas! Masiks, man tāds iespaids ir radies, ļoti labi lasa tekstus, lai arī reizēm piekasās nu tāpat, kā pulkvedis Rževskis reiz teica "для поддержки разговора", bet Tu gan konsekventi nelasi tekstus un atbildi ne pa tēmai ne šeit, ne klerku sadaļā!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.24 15:01:51
Jānis Kalniņš

Bet Tu laikam pamatā vienmēr uzdod to Rževska jautājumu "Ņehaķīķe ļi vi..." Masikam es atbildēju pēc būtības. Bet Tev varbūt labāk atbildēs kāds cits, kā rīcībā ir visi skaitļi un fakti, pēc kuriem Tu taujā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 15:18:08
Merlins

Jau iepriekš pazemīgi pateicos!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.24 15:21:02
Ctulhu

Kopienu tiesību korifejs E.Levits konstatēja, ka mēs esam organizācija "sui generis", proti savdabīga, kuru nevar ierindot vienā kategorijā ar kādām citām.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 15:21:10
Ctulhu

Publiska pēc formas un slepena pēc satura, vai otrādi, ja tev tā labāk tīk! Bet vispār točno, tu tā kā dzeguze centies dēt olas svešā ligzdā! Nesanāks vālodzēnus izgrūst no ligzdas!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.24 15:21:56
Jānis Kalniņš

Nu re, arī Tu spēj būt džentlmenis, ja gribi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.24 19:55:48
Ctulhu

Absolūti - Dieva organizācijā ir noslēpumi, kurus mēs ļoti labprāt izpaužam sabiedrībai, tikai ne visi kaut kā to uzņem. Tas saucās "ticības noslēpums". Kas attiecas uz šīs "organizācijas" redzamo izpausmi, mūsu konkrētajā gadījumā LELB, tad tajā ir krietni mazāk noslēpumu, nekā jebkurā politiskajā partijā vai kādā oligarhu grupējumā. Būtu dikti jauki, ja tu kā sabiedrībasd daļa pacenstos arī šos grupējumus caur valsti kontrolēt.
Bet protams, arī baznīciskās organizācijas uz zemes ir nepilnīgas un līdz ar to arī grēcīgas, ar visādiem trūkumiem. Es cenšos uzrādīt vienus trūkumus, kurus Merlins cenšas noslēpt, lai tā smukāk izskatās, savukārt es arī cenšos noslēpt tos trūkumus, kurus Merlins uzrāda man, arī lai tā smukāk izskatās. Bet zini, tas būtiskākais ir tas, ka, kārtojot šādas attiecības, mēs ne tikvien kā neķeramies pie stobriem, bet, spēlējot šo pingpongu kaut kādā ziņā cenšamies ieklausīties tajā, ko Svētais Gars mums saka. Un es ticu, ka galu galā Dieva draudze stāsies sava līgavaiņa priekšā nevainojama, svēta, bez kāda traipa vai trūkuma, jo Kristus ir tas, kas to tādu padara!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 8372