atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
sarežģītais giņča
# Iesūtīts: 2009.07.22 13:06:04
Merlins
Atvinojos par iejaukšanos.

Bet nu kamōn, vai tad tu pats tam tici, ka kāds varētu tev noticēt, ka tava viszinošā kristāliskā bumba varētu nedot tev atšifrējumu. No tiesas sasmīdināji
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.22 13:21:06
sarežģītais giņča

Kaut Tev būt mazliet vairāk lētticības! Bet es tiešām nezinu. Varu minēt, ka tas sevī slēpj kādu ev.lut.bazn.Latvijā, bet nezinu uz kuru grupu un kuriem cilvēkiem tas attiecas.
sarežģītais giņča
# Iesūtīts: 2009.07.22 13:30:04
Nu vispār jau Zviedrija kopš 1814 gada kara ar Norvēģiju ievēro neitralitāti un nepiedalās karos. Var diskutēt par vācu tranzītu un sadarbību ar nato, bet būtību tas nemaina. Tāpēc jūsu argumenti ir nepārliecinoši
sarežģītais giņča
# Iesūtīts: 2009.07.22 13:31:34
Merlins
Neatlaidība ir cienījama īpašība
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.22 13:33:34
sarežģītais giņča

Labāk būtu paskaidrojis, ja zini.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.07.22 13:51:23
Starp citu, par bankrotu interesants raksts:

http://www.foreignpolicy.com/articles/2009/06/18/the_collapse_of_.. the_baltic_tigers

Man likās daudz apgaismojošāks nekā pašmāju žurnālistu pūliņi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:03:29
neizteikt dažiem kandidātiem ārējo aicinājumu.

Kas ir aareejais aicinaajums?
Tb es bez ironijas un nemaisos te juusu runaas, prosot taads interesants termins, vai var uz pirxtiem apskidrot kas tas taads ir un vai ir kaadi citi aicinaajumi?
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.07.22 14:11:44
Klasiskā teorija ir tāda, ka priekš ordinācijas cilvēkam jāsaņem iekšējais aicinājums no Dieva, kuru apstiprina ārējais aicinājums no atbildīgajām ekleziālajām autoritātēm. Ideja aiz tā ir apmēram tāda: Cilvēks, kurš kalpo atbilstoši savām dāvanām, dzīvo saskaņā ar savu aicinājumu, jo Dievs nedod dāvanas uz to, uz ko viņš cilvēku neaicina. Vēlēšanos kļūt par mācītāju cilvēks izjūt pats, bet vai viņam ir dāvanas tādam būt, jānovērtē citiem. Vai nu maz ko cilvēks var sadomāties. Parasti ārējo aicinājumu uz pastorālo amatu baznīca dara redzamu ar ordināciju. Tādēļ ordināciju var apskatīt daudz plašāk nekā tikai roku uzlikšanas aktu. Ir autori, kas ordinācijā ietver arī sagatavošanu jeb apmācību, pārbaudīšanu, izraudzīšanu, roku uzlikšanu un lūgšanu, nosūtīšanu kalpot.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:23:50
Jānis KalniņšIngars

Nekad neesmu teicis , ka esmu pret EVLUT baznīcas liturģiju.
Kategoriski esmu pret tādu EVLUT draudzi , kur ir tikai liturģija.
Es cienu EVLUT liturģiju, jo esmu šīs draudzes sastāvā. Ja man kaut kas būtu jāpārveido , tad es , protams , ķertos klāt pie muzikālās sadaļas. Bieži uz draudzēm brauc ērģelnieki, kuri neiesaistās draudzes dzīvē. Sa`ņem piķi un aiztinas. Es iesaistītu savā draudzē vietējos mūziķus. Dievkalpojumos spēlētu visi , kuri spēlē kādu instrumentu, jo ērģeļu spēles tradīcija ir ar diviem galiem. Stratēģiski ir pareizāk iesaistīt savējos - vairāk un motivētāk nāks cilvēki uz Dievkalpojumiem.
Protams , ka izlūgtie jaunpienācēji jāieved draudzē, bet ne tikai uz liturģiju, bet uz evaņģēlija sludināšanu nākamajiem, lūgšanām , sadraudzību , misiju....
Jāni , es izejas pozīciju ņemu no Jēzus un apustuļu laika, no Jaunās derības. Tur ir viss par draudzi pateikts. Bet šitās baznīcu tradīcijas man ir pretīgas. Sātana visciniskākās orģijas laikmetu griežos. Labāk esmu herētiķis nekā tradīciju turpinātājs.
Es ticu uz Latvijas garīgo atmodu. Tā jau ir sākusies. Jauns vīns jālej jaunos traukos....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:24:45
Merlins, skaidrs... no kontexta bij aizdomas, ka taa arii tas ir... tik tomeer paarjautaaju, taa kaa shais jautaajumos cilvji meedz dazhaadi domaat!

A kas ir par aicinaajumu taads, ja gan laji gan teologi saka "Tu vareetu buut labs maaciitaajs" vai "Vai tev nav bijusi doma pastudeet teologjiju dziljaak"?
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:28:42
Mulders

Tie varētu būt eņģeliski pamudinājumi ieklausīties sevī, vai Tev nav iekšējā aicinājuma, ko dzīves steigā neesi ievērojis.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:29:27
Aivars Lapshaans, tu vienkaarshi piedaavaa vienu tradiiciju aizstaat ar citu - tavupraat Bibliskaaku! Taada argumentaacija ir bijusi sen un daudzkur... un tagad dazhreiz tu aizej uz kaadu taadu draudzi, kurai redziet ir viss... iznjemot tradiicijas, tu tur aizej, un dievkalpojums liidzinaas teologjiskam seminaaram... taapat meegjina gan dziedaat gan kaut kaadu kaartiibu ieviest, bet rezutlaats ir taads, ka nav ne taa jaunaa labaa soliitaa, ne vecaa... bet ir tikai liturgjijas karikatuura...
Tu spljauj akaa no kuras pats dzer... Tas ka tev liturgjija traucee un kaitina, tas nenoziimee, ka tie, kuriem taa ir svariiga, un kuri to saprot un izjuut, tad vinji ir Saatana Kalpi...

Nevajag putrot subjektiivo gaumi ar Saatana darbiibu!

Shis tavs teikums
Kategoriski esmu pret tādu EVLUT draudzi , kur ir tikai liturģija.
Paraada ka tu pat nezini un nesaproti kas IR Liturgjija!

To, ka muuziku var varieet un iesaistiit vieteejos muuzikjus, tas skaidrs... taa ir laba ideja, bet tas nenoziimee, ka ja kaada draudze paliek pie eergjeleem, tad tur ir Saatans ieviesies... Ne visaam draudzem vajag gjitaaru, trompetes, fuxafonu un pantaaru!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:30:47
Tie varētu būt eņģeliski pamudinājumi ieklausīties sevī, vai Tev nav iekšējā aicinājuma, ko dzīves steigā neesi ievērojis.

Ooo ja par kaut ko esmu paarliecinaats shobriid, tad par to, ka ieksheejais aicinaajums man nav Es pat zinu kaapeec nav... tak tas nav publiski apspriezhams!

Nekas, ir bijushi arii taadi pashi "Engjeliskie" atziniibas vaardi par to pieticiigo kalposhanu, ko varu sniegt tepat... taads kaads esmu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:39:12
Mulders
Mulder beidz melot. Man liturģija netraucē. Man traucē muļķība.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.22 14:59:01
Mulder beidz melot. Man liturģija netraucē. Man traucē muļķība.

Nu bet tad arī tā raksti "Kategoriski esmu pret tādu EVLUT draudzi , kur ir tikai muļķība"

Piedod, bet tad jau pārrakstījies tu... es lasu ko raksti! Ja gribēji runāt par muļķību nevis liturģiju, tad kāpēc raksti liturģija? Mēs tak nezinām, ka tu ar vārdu "liturģija" domā kaut ko citu!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.22 17:08:54
Merlins

Lai nu tur būtu kā būtu ar tām ērģelēm, mēs te galu galā par baznīcu bankrotu diskutējam!

Viena lieta mani gan mazliet skumdina - mēģinot izklāstīt kādu argumentētu pozīciju, tā vietā. lai atbildētu argumentēti, man tūlīt atbild ar personisku pretuzbrukumu - sak, es esmu monopolizējis vienu no baznīcas nozarēm, es personiski neesmu nevienu mācītāja kandidātu sagatavojis, utt. Es saprotu, var jau to tā interpretēt, ka nevar jau iespēt vienam muļķa oportūnistam bez pārtraukuma sagatavot atbildes, bet man ne reizi nav dota kaut cik sakarīga atbilde (pārsniedzot "tāpēc ka tā ir" līmeni) uz vienkāršiem jautājumiem: Kādēļ nevarēja pagaidīt ar algu izmaksām, līdz ienāksies augļi no GASNSa? Kādēļ mācītājus nevar normāli pieņemt darbā ar normāliem darba līgumiem, bet slēdz ar viņiem pilnvarojuma līgumus, kuru vienīgā priekšrocība ir tā, ka var šīs līgumattiecības pārtraukt nekavējoties un pie tam, neizmaksājot atlaišanas pabalstus? Kādēļ joprojām netiek publiskotas virsvaldes darbinieku algas situācijā, kad mācītājiem gan prasa pat sievas ienākumus!?

Un visbeidzot jauns jautājums: Kad būs analīze par GASNSa pirmā gada darbības rezultātiem? Šajā analīzē man gribētos redzēt tādus datus: cik mācītāju ir pārcēlušies uz dzīvi pie draudzēm; kā uzlabojās to draudžu darbs, kuru mācītāji beidzot ir atbrīvoti no laicīgajām rūpēm un tagad var veltīt laiku, lai sagatavotu kārtīgus sprediķus. Visbeidzot, tā kā nu beidzot ir skaidrs, ka īpašumu pārdošanas grafiks ir izpildīts par 0,014%, vai līdz ar to ir izpildīts pēdējās sinodes lēmums un kad mums tik celts priekšā jauns īpašumu pārdošanas grafiks un atbilstošā naudas plūsma?
incognito
# Iesūtīts: 2009.07.22 18:02:53
Visādā ziņā, ja kāda konfesija nobankrotētu, to varētu likt uz izsoli un mēs, VBNB, samestu naudiņu un nopirktu, pārņemot šo biznesu.
Domāju, ka tāpat kā jebkurā uzņēmumā, arī baznīcā ir vieta optimizācijai; tādus tradicionālos pakalpojumus kā laulības, kristības, apbērēšanas un visādu veidu svētības izsniegšana, kā arī garīgā aprūpe (uz abonementu) jau cilvēkiem vienmēr vajadzēs.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.22 18:17:03
Jānis Kalniņš

Man liekas, Jāni, ka šiem jautājumiem būtu vieta klerku sadaļā. Un palasi textus - vismaz es Tev neko neesmu aizrādījis par monopolu.

Pareizi, runājām par baznīcu bankrotu. Bankrots ir tad, ja parādsaistības ir lielākas par īpašumiem. Cik zinu, vismaz mūsu baznīcai ne tuvu nav tas gadījums. Tad kādēļ vajag mētāties ar skaļiem vārdiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.22 18:36:11
Merlins

Labi, tad uzskati, ka šie jautājumi ir pāradresēti uz klerku sadaļu. Lūdzu atbildi tur vai atsūti kaut vai personīgu atbildi.

Cita starpā, īpašumu lielums ne vienmēr var nosegt parādsaistības. Protams, tas nav mūsu gadījums, bet bieži ir gadījumi, kad īpašumi, t.i. pamatlīdzekļi ir pārvērtēti, vai ieķīlāti par vērtību, kas pārsniedz to tirgus vērtību utt.

Un vispār, manuprāt, te runa nav par finansiālu bankrotu, bet drīzāk gan par garīgo - uzticības zaudēšana baznīcas gadījumā ir daudz trakāka lieta par finansiāliem zaudējumiem. Es jau iepriekš rakstīju, ka baznīca principā nevar bankrotēt. Pirms kāda laiciņa kādā aptaujā redzēju, ka baznīcai uzticas arvien mazāk cilvēku. Vai esi sev pajautājis - kādēļ?
sarežģītais giņča
# Iesūtīts: 2009.07.22 18:40:56
Ja par bankrotu runājam, tad interesants raksts ir dienā kur Dimiters vēstulē Repšem lūdz valsti pārņemt viņa kredītsaistības
http://www.diena.lv/lat/politics/hot/dimiters-vestule-repsem-ludz-valsti-parnemt-vina-kreditsaistibas
komentāri arī ir interesanti
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 33835