atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.08 11:54:32
a_masiks, es jau nezinu... taapee jautaaju, kur probza?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.08 11:56:25
nu kā... neviens jau negrib braukt uz to Krāslavas novada nostūri....

Nu taa ir tava versija... Mosh ir kas cits!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.08 11:58:31
Mulders
Balss saka, ka neviens māītājs nekur netiek sūtīts bez viņa piekrišanas? Tā, tā? Mācītājus it kā sagatavo tā? tā. Rīgā visiem vietas nav. Tā? Tā.... Bet reti kurš labprātīgi vēlas doties uz nostūriem. Tā? Tā... lūk tad viņi aiziet uz citām sfēirām un trūkst mācītāju. un kur trūkst? ne jau Rīgā vai t;ās apkārtnē domājams.
garāmejot [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.07.08 15:13:38

Rezumē - kur nauda tur cilvēks. Jo ne jau Dievs vairāk, vai mazāk vēlas uzturēties Rīgā. Baznīca skrien līdzi pasaulei un līdzinās tai aizvien vairāk...
garāmejot [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.07.08 15:15:48
Bet zinu, ka ir cilvēki, kas pie tā cītīgi strādā, lai tas tā nebūtu. Un ir cerīgi...
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.08 17:38:09
garāmejot [195.8.115.229]
Bet zinu, ka ir cilvēki, kas pie tā cītīgi strādā, lai tas tā nebūtu. Un ir cerīgi...
Tu strādā? Krāslavā? Jeb Rīgā?
Un kā tā tava strādāšana izpaužas? Nolikvidēt LELB vadību un pašam uzmesties par vadoni?
garāmejot [78.84.234.39]
# Iesūtīts: 2009.07.08 18:47:32
Balss
Kapēc tā? Jūs mani par aukstu novērtējat. Man nav ne vēlēšanās, ne vajadzība pēc LELB amatiem. Varu tikai atbalstīt to, ko saskatu par pareizu. Un atsevišķu nozaru darbošanās patiešām man izskatas veiksmīga.
Un strādāju es tur, kur esmu nolikts, tas nav ne Krāslavā, ne rīgā Patreiz esmu viļņa apakšā bet pamazām atkopjos Man patreiz ir svarīgāks pavisam kas cits. Mani nebiedē bankrots, bet ticības zaudēšana.
rainars
# Iesūtīts: 2009.07.08 20:33:06
Jā tālu mums līdz īstenai kristietībai,nu fismaz tā liekas te forumā .Jēzus māca uz zaimiem neatbildēt ar zaimiem.
Jā grūti mums miesaskārību nākas savaldīt.
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.08 22:51:47
rainars
Jā grūti mums miesaskārību nākas savaldīt.
Taisnība, taisnība... bet mēs te reizēm nopietni, reizēm nenopietni runājamies. I ticīgi, i neticīgi, i sačkajogisti, i garāmskrējēji.

Bet ticību neviens nevar atņemt - ne varas, ne augstumi, ne zemumi, ne kāda radīta lieta, kā mēs to zinām.
garāmejot [78.84.234.39]
# Iesūtīts: 2009.07.08 23:31:09
Balss[ atņemt nevar, bet pazaudēt var un tas var notikt nemanot un parasti, kad vis ir vislabākajā kārtībā. Jauku Tev vakaru. un nedusmo, es neko ļaunu nebiju domājis.
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.08 23:54:58
garāmejot [78.84.234.39]
Piedod, ka tev uzrūcu! Mēs te reizēm tādi apdedzinājušies, tik bieži piedzīvojuši netaisnus uzbraucienus, ka kļūstam aizdomīgi.
īsti nezinu, kā var zaudēt ticību. Mēs klūpam, krītam un grēkojm, bet tāpēc taču Dievs mums neatņem mūsu lielāko vērtību - ticību...
Tu domā, ka tas var notikt? kad un kā? Kāpēc?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.07.09 09:54:19
Balss

Tad nu pamēģini mācītāju aizsūtīt uz laukiem, kur nav piemērotas dzīves vietas... vai sievai darba, vai bērniem skolas. Mācītāji jau varbūt ir, bet pret viņu gribu vai tad kādu ar varu kur dzen?
Te nu laikam atkal būs pārspīlētas baumas par diktatūru un nerēķināšanos...


Te nu man jāsaka tas riebīgais teiciens: BET ES TAČU TEICU! Tieši tas bija viens no maniem pretargumentiem tajā projekta sadaļā, kurā tika teikts, ka viens no priekšnosacījumeim algas saņemšanai ir tas, ka mācītājs dzīvo savu draudžu teritorijā. Projektā ne vismazākajā mērā netika (un laikam arī tagad netiek) domāts par dzīvesvietu sagatavošanu. Nekādi projekti nevar atrisināt mācītāju sievu darba un bērnu izglītības jautājumus. Jā, te nu ir jāpiekrīt tiem komentētājiem, kuri apraksta celibāta organizatoriskos ieguvumus - mācītāju bez ģimenes ir iespējams sūtīt no vietas uz vietu, bet mācītāju ar ģimeni nē. Tas ir arī viens no pamatiemesliem, kādēļ izdaudzinātajam mācītāja vietu plānam ir vien teorētiska bakalaura darba vērtība, praksē tas nekad neīstenosies, vismaz pilnībā nē.

Zini, pat padomjlaikos, kad mums bija stipri mazāk mācītāju, nekā ir tagad, tomēr bija mazāk draudžu bez patstāvīga (a varbūt pastāvīga? ) mācītāja.

būšu tā kā apnicīga leijerkaste: Es redzu tikai vienu reāli darboties spējīgu organizatorisku modeli: katra draudze vai draudžu grupa algo savu mācītāju, par kalpošanas nosacījumiem vienojoties katrā konkrētā gadījumā atbilstoši apstākļiem. GASNS var attiecīgajai draudzei/draudžu grupai piemaksāt pie mācītāja algas, bet mācītāju algo draudze un tā arī maksā algu mācītājam. Centralizēta sistēma var darboties laikam tikai celibāta apstākļos vai arī baznīcā, kur ir ļoti labi sakārtota infrastuktūra, nokārtota mācītāju sadzīve un sociālās lietas katrā mācītāja vietā, nu kā Skandināvijā. Bet mēs esam tālu no tā visos aspektos - ekonomiskā, sociālā un arī teoloģiskā, kas nebūt nav tas mazāksvarīgais! Padomjalikos, kad mēs bijām vajāta baznīca, tad mēs dzīvojām stipri vien apustuliskās tradīcijās; ne mācītāji, ne draudžu darbinieki un locekļi ne pārāk daudz domāja par personīgo komfortu un bija gatavi ticības dēļ arī ciest un nest upurus. Es domāju, ka mūsu visai konservatīvā teoloģija un arī arhibīskaps Jānis ar savu teoloģiju ir šīs dzīves produkti. Pašlaik mums nav nekā no tās infrastruktūras, kas ir zviedriem, bet gribam tūlīt ielekt viņu komforta līmenī! Tādēļ arī nekas vairāk kā lēkšana ar pliku pēcpusi nātrēs mums nav sanākusi. Uz papīra jau varbūt arī lietas izskatās jauki un daudzviet, es gribētu teikt, par spīti visām baznīcas izpostīšanas tieksmēm gan no ārpuses, un diemžēl arī no iekšpuses, notiek brīnišķīgas lietas. Kad mēs beidzot sapratīsim, ka mēs neesam valsts baznīca, ka nav 80% valsts iedzīvotāju banīcas locekļi! Visas šīs ilūzijas, man domāt, tiek tiražētas vien tādēļ, lai kāds simts darboņu dzīvotu pietiekoša komforta apstākļos!

Tāds no centra atsūtīts mācītājs, kurš nezin, cik ilgu laiku viņš te būs un raugās tik vien uz kādu labāku vietiņu, būs līdzināms vien derētajam ganam. Tādos apstākļos nav ko cerēt uz draudžu attīstību.

Es ļoti gribētu, lai manas prognozes pirms gada un arī tagad būtu aplamas, bet dzīve diemžēl rāda, ka ļoti daudz kas piepildās no tā, ko esmu sacījis vai rakstījis, un, kas ir pats smieklīgākais, pat Balss sāk mani citēt!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.09 11:56:57
bitukas

Nu re, paldies! Te nu mums ir labs modelis, kur palūkoties pēc pieredzes. Uz zemes nekas nav pilnīgs, arī mēs paši nē; tomēr mums ir dots veselais saprāts, lai veidotu savu dzīvi pēc iespējas racionālāk.

Vislielākā kļūda un aplamība bija ņemt kredītu un tūlīt sākt izmaksāt algās. Varēja taču mierīgi pagaidīt, kamēr ienāksies augļi un pakāpeniski sākt piemaksāt - vispirms trūcīgākajiem, pēc tam pārējiem. Bet tagad, neraugoties uz acīmredzamo finansiālo katastrofu, taisās vēl aizņemties! Piedodiet, bet te, man šķiet ir darīšana vai nu ar pilnīgu stulbumu vai arī ar visai vāji maskētu vēlmi sagraut LELB. Kāds man tagad varētu sacīt - pēc kautiņa nav ko vicināt dūres. Bet vesela grupa mācītāju šādu risinājumu piedāvāja jau pirmas gada, bet visi tamlīdzīgi centieni tika apslāpēti jau pašā sākumā.

Vienīgais labums - bankrotēt jau var tikai virsvalde, jo tā ir reģistrēta kā atsevišķa juridiska persona. Draudzes bankrotēt nevar.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.09 11:59:53
Jānis Kalniņš
Vienīgais labums - bankrotēt jau var tikai virsvalde

He he, varbūt tas ir slepenais kongregacionālistu plāns sagraut hierarhisko struktūru?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.09 12:00:04
bitukas, a tu ir Baptistu maaciitaajs?
garāmejot [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.07.09 15:22:24
Balss
Tu prasi kāpēc?
Tā ir cita tēma. Un tas ir saistīts ar to, ko vieni sauc par mīlestību, vieni par sātana uzbrukumiem un kāds to sauc par dzīvi. Ir grūti un neesmu atradis par iespējamu nokaut sevī to, ko bibliski nedrīkstu pat sapņot. Un iztiksim bez padomiem. To ir daudz.

Alucard
# Iesūtīts: 2009.07.09 15:31:22
a_masiks
Mulsulmaņi nepūlas uzturēt vienotību ar luterāņiem, bet baptisti pūlas gan.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.09 15:34:35
bitukas, taa arii pierakstiisim!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.09 22:13:19
A kur ir bitukas komentāri?
armilo [78.84.102.42]
# Iesūtīts: 2009.07.09 22:42:49
bitukas netīšām izgaismojās... un žigli noslaucīja visas pēdas. par vēlu bitukas, Mulders visu jau pierakstīja. :P
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 181 , pavisam kopa bijuši: 9326