atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.03 12:27:35
Pārdomātājs

Par literāro valodas izteiksmes formu. Lasi vēlreiz. Jo Tu raksti Baznīca ar lielo burtu. Bet es sadalīju Baznīca un baznīca. Baznīca ir Jēzus miesa, ko sātana varai nebūs iznīcināt . Tāpēc viss Tavs uzbrauciens ir smieklīgs un ne par tēmu.
p.s. domāju , ka Tu mazliet pārcenties, jo izejas pozīcija bija Incognito tēma partija - baznīca. Es formulēju kā Baznīca sātana apstrādē var tapt par baznīcu(partiju, kā formulē Icognito).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.03 14:51:25
ALapšāns, un ko, tas ir kaut kāds no Dieva iestādīts gramatikas likums? Iļi tu no kontexta nespēj saprast ko ar vārdu "Baznīca" domā pārdomātājs?
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:01:09
pārdomātājs [81.198.53.217]

NEPIESAVINIES SVEŠU IDENTITĀTI! (Tas nav mans teksts.)
axioma [81.198.33.180]
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:08:33
Balss lauvas tiesu no Baznīcas kopējā budžeta ik gadus nolieto mūsu pašu Lutera Akadēmija, kam seko Sv.Gregora skola Vai summa no saskaitāmo secības mainās jeb - ja Gregorskola būtu Rīgā un Lutera akadēmija provincē, vai izdevumi būtu līdzīgi? Vai Virsvaldei, Lutera akadēmijai u.tml. vajag atrasties tādā prestižā vietā kā Vecrīga?
axioma [81.198.33.180]
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:13:06
Pārdomātājs ir taču atšķirība starp Pārdomātājs un pārdomātājs!
axioma [81.198.33.180]
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:15:01
masiks [212.93.96.2] paskaties uz daudzu ārzemju augstskolu praksi - ārpus centra, dažkārt mazpilsētās, kur lielpilsētu kņada netraucē nodoties studijām
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:21:25
masiks [212.93.96.2]

visp`[ar es šoreiz piekrītu axiomai...augstskolai nebūt nav jāatrodas pašā vecrīgas sirdī... īpaši, ja konkrētā baznīca sūdzas, ka šīs telpas viņiem dārgi izmaksā.....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:34:14
Mulders
Parasti Tevi nelasu , bet ...Tu mani šoreiz sasmīdināji. Tu kā paps, kuram dēls prasa - kam lielākas olas? Zilonim , dēls. Nu , dēls to arī stundā pasaka, ka zilonim. Puisis dabū divnieku. Mājās tēvs - nu , kā tev ar tām olām beidzās ...? - nē , tēt, olas lielākās ir strausam. Tēvs - štrausam? ...ā , nu ja....es tāpēc domāju kāpēc Štrauss sarakstījis tik daudz tos lēnos valšus. Tā kā , Mulder , domā kā ticīgs , iļi kā Iļičš savu dzīvi nobeigsi kremlī...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.03 16:45:06
Aivars Lapšāns...

Tā kā , Mulder , domā kā ticīgs , iļi kā Iļičš savu dzīvi nobeigsi kremlī...

Nee paldies, ja domaat kaa ticiigam ir domaat (un rakstiit) kaa tu, tad es attureeshos no shaadas domaashanas...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.03 17:12:40
Ctulhu, par laimi "ticiigais" nedefineejas ar "Taa kaa domaa/runaa ALapshaans"

Ticiigie naak visaadaas kraasaas un formaas... par izbriinnu Lapshaaniem!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.03 17:37:42
Ctulhu
Mazliet ir jāzin vēsturiski fakti. Ideāls variants ir vienota kristietība , konfesijas utt. Diemžēl nepareizas hierarhijas dēļ visos laikos atsevišķas konfesijās vadībā ir nonākušu sātana kalpi, kuri tad arī visādos veidos ir apkarojuši kristiešus. Viņu vara ir bijusi tik liela , ka pat izdeva pavēles nogalināt savējos , kuri dzīvoja pēc evaņģēlija , ne pēc tradīcijas. Un baznīcas izpildvara to darīja. Ir jārēķinās ar to , ka tas notiks līdz pasaules galam. Protams , ka tādas metodes gan vairs nav , bet vārdi ir precīzi tie paši , kurus izmantoja soda ekspedīcijas pret ticīgajiem. Ja man saka - baznīcas tradīcijas...- kādas, vai tādas , kuras mēs ņemam , ko iekārtojusi Pāvestība, laikos kad baznīca ar spēku apkaroja tūkstošiem valdiešu ticīgos. Valdieši(valdensi...) tajos laikos bija īstā Baznīca . Vai mēs dzīvojam pēc Valdiešu baznīcas tradīcijas? Vai mēs dzīvojam pēc pāvestības tradīcijas? Kura mums ir tuvākā? Varbūt ir tā ka mēs raudam par Valdiešiem, ceļam viņiem pieminekļus , bet paši dzīvojam pēc pāvestības tradīcijām....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.08.03 18:33:38
Aivars Lapšāns
Mazliet ir jāzin vēsturiski fakti. Ideāls variants ir vienota kristietība , konfesijas utt. Diemžēl nepareizas hierarhijas dēļ visos laikos atsevišķas konfesijās vadībā ir nonākušu sātana kalpi, kuri tad arī visādos veidos ir apkarojuši kristiešus. Viņu vara ir bijusi tik liela , ka pat izdeva pavēles nogalināt savējos , kuri dzīvoja pēc evaņģēlija , ne pēc tradīcijas. Un baznīcas izpildvara to darīja.

Es arvien vairāk pārliecinos, ka problēma ir ne tik daudz hierarhijās, iekārtās, organizācijās, cik cilvēkos, kas aizpilda visas šīs struktūras, vai precīzāk - šo cilvēku grēcīgumā. Un otra atziņa - šie "slikta darītāji" parasti ir tieši tādi pat kā mēs, jeb pareizāk būtu teikt - mēs katrs esam tāds pats ļaundaris.

Valdieši(valdensi...) tajos laikos bija īstā Baznīca . Vai mēs dzīvojam pēc Valdiešu baznīcas tradīcijas? Vai mēs dzīvojam pēc pāvestības tradīcijas?

Es nemaz īsti nezinu, kas tie valdieši ir, bet apšaubu, ka viņu kārtības iedibināšana diezko palīdzēs. Salīdzinājumam var palūkoties VD kā ebrejiem gāja ar saviem ķēniņiem. Kā veidojās tradīcija, un cik no tiem darīja Dievam tīkamus darbus. Un pats galvenais jautājums - no kurienes cēlās ķēniņi ļauna darītāji?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.03 18:48:41
Ctulhu
Es valdiešus minēju par piemēru. Protams , ka bija arī citas grupas. Bet atšķirība starp katoļu baznīcu un valdiešiem bija milzīga. Valdieši nevienu nenogalināja tradīciju dēļ. Katoļi to darīja gan. Bet visa iedīklis ir paauKstināšanās. Un nepareiza sapratne par hierarhiju kristīgā draudzē. Līdz šim laikam šis izkropļojums pastāv. Tāpēc arī mēs dzirdam par sevišķi nesvētām lietām, kuras izdara baznīcu vadītāji. Nu , tikko nesen pedarastijas lieta Lielbritābijā. Svētu vītu izveidotā hierahijā tas vienkārši nav iespējams. Tātad , sludinām melus - nepareizu hierarhiju.
Lai , nu paliek. Cerēsim , ka arī šāda hierarhija nes mums Latvijā labus augļus. Visa iedīglis ir lepnība un cīnīsimies pret to visi kopā...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.03 18:58:17
Mārtiņš

Ļoti labi vārdi. Paldies Tev.
Bet iekopēto pakomentēšu...

,,Es nemaz īsti nezinu, kas tie valdieši ir, bet apšaubu, ka viņu kārtības iedibināšana diezko palīdzēs. Salīdzinājumam var palūkoties VD kā ebrejiem gāja ar saviem ķēniņiem. Kā veidojās tradīcija, un cik no tiem darīja Dievam tīkamus darbus. Un pats galvenais jautājums - no kurienes cēlās ķēniņi ļauna darītāji?,,

Valdieši dzīvoja vairāk pēc pirmkristiešu sistēmas , pieticīgāk , ar galveno darbu uz evaņģēlija sludināšanu tautā - Jēzus pieņemšana savā sirdī un Svēto rakstu lasīšana utt.. minimāla hierarhija . Pēc Bībeles - vecaji utt...
ļauna darītāji? - ļauna sabiedrība apkārt pastiprina baznīcas cilvēku uz nesvētām lietām. Bībele māca tādas lietas kā - zelta kausēšana proves uzlabošanai, svētošanās, grēku nožēla , apstāšanās pirms grēks tiek darīts, iejūtība, taisnība, baušļu pildīšana ...utt. Ja šīs formas ievieš sabiedrībā , tad ļaunums tajā vietā pabīdās malā. Dievs to vietu svētī visādos veidos , arī finansiāli utt...
Dievs Tevi mīl , es arī ....
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.08.03 19:00:23
Aivars Lapšāns
Bet visa iedīklis ir paauKstināšanās. Un nepareiza sapratne par hierarhiju kristīgā draudzē. Līdz šim laikam šis izkropļojums pastāv. Tāpēc arī mēs dzirdam par sevišķi nesvētām lietām, kuras izdara baznīcu vadītāji. Nu , tikko nesen pedarastijas lieta Lielbritābijā. Svētu vītu izveidotā hierahijā tas vienkārši nav iespējams. Tātad , sludinām melus - nepareizu hierarhiju.

Cilvēki dzimst un mirst, paaudze nomaina paaudzi. Arī svētie vīri nāk, dzīvo un aiziet.
Ideja, ka svētie vīri izveidos stabilu hierarhiju (struktūru, organizāciju, ...), kas nodrošinās pareizas īstas svētas baznīcas pastāvēšanu ir tas pats, kā savulaik ebreji no Jēzus gaidīja tieši to pašu (svēta Dieva vīra Jēzus veidotu spēcīgu Izraēlas valsti).
Mēs, šodienas kristieši, veidojas savu šodienas baznīcu. Tā hierahija ir katrā cilvēkā iekšā, pēc būtības tā gara darbība iekš mums - vai nu Svētā gara, via citu garu. Pārējais ir realizācijas detaļas, bet saturu nosakam mēs paši ar savu ticību.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.03 19:50:51
Mārtiņš
Jā , mēs paši. Bet ir vajadzīga arī piepūle un ...galvenais sapratne - ko es daru , ieiedams kristiešu kopienā.
Par svēto vīru hierarhiju. Tā nav utopija. Ja kristīgas kopienas līderis ir vīrs ar pravietiskām spējām, maksimālu kalpošanu, iejūtīgu sirdi un vienādu attieksmi pret visiem , tad rezultāts ir. Pasaulē ir daudz megabaznīcas ar šādu hierarhiju. Piem. D. Vilkersona Taimskvēras draudze, The Family ...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 08:36:44
Aivars Lapšāns
Ja kristīgas kopienas līderis ir vīrs ar pravietiskām spējām, maksimālu kalpošanu, iejūtīgu sirdi un vienādu attieksmi pret visiem , tad rezultāts ir.

Bet par praviešiem Dievs Pats aicina ko grib un kur grib

Par hierarhiju runājot - to veido tikai un vienīgi Dievs Pats. Jā bieži vien cilvēki to sabojā un cenšas paši darīt Svētā Gara darbu un tad notiek, kā tu saki - pašpaaugstināšanās. Taču tāpēc jau, piemēram, Pāvils ļoti rūpīgi izvēlējās kurus iecelt par mācītājiem un bīskapiem, lai tie stingri pārraudzītu draudzēs notiekošo. Un tiem jābūt cilvēkiem, kuri savas gaitas vada ar to Kungu ik dienas, tiem jābūd nobridušām un tuvām attiecībām ar Jēzu Kristu, lai zinātu, kāda ir Viņa griba.

Tāpēc, Aivar, es nedomāju, ka iekš hierarhijas būtu vaina, jo tā jau bija pirmajās draudzēs, bet vaina ir nepareizos kritērijos mācītāju un bīskapu izvēlē

Bet ko es tev gribēju teikt - lūdzu runā mazliet konkrētāk par lietu, citādi tā caur puķēm nevar īsti saprast - vai tu to zīmē arī uz LELB hierarhiju?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.04 10:50:25
Ingars

Ingar, es aicinu domāt. Un tikai; būsim korekti. Lai nenotiktu vārdu spēle - ,,viņi meklēja kā Viņu nokaut...,,
Bet par iecelšanu nav vis tas tik vienkārši. Dievs neieceļ ticīgo slepkavas baznīcas vadībā. Ir visādi varianti. Sākumā bīskaps ir labs , vēlāk zem pastāvīgiem glaimiem, sātana uzbrukumiem ...utt vienkārši atkrīt no Dieva un baznīcu pataisa par elli. Padzen tos , kuri viņam uzrāda grēku utt..un elles vārti ir vaļā.

Par praviešiem pakomentēšu. - pravietisks spēks ir cilvēkā , kurš dzīvo ar Dievu un pastāvīgi ar Viņu runā. Automātiski tādā ticīgajā izveidojas pravietisks spēks. Kas ir pravietisks spēks? - ticīgais , kurš runā gara un dara gara spēkā. Gars , nevis miesa vada viņa ceļus. Arī Tu , Ingar , vari būt ar pravietisku spēku, mēs visi, ja atslēgsim savu miesu un savā garā būsim vienoti ar Jēzus Kristus Tēva Svēto Garu. Jēzus Gars nedos izdarīt ļaunus darbus , sliktas organizatoriskas pavēles utt...
To es Tev, mīļais brāli , arī novēlu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:11:35
Aivars Lapšāns

Redz, tāpēc jau tādos gadījumos tādu bīskapu vai mācītāju baznīcēniem kopīgi ar citiem bīskapiem un mācītājiem ir tiesības atstādināt - tā Dievs darbojas caur Kristus miesu, vai arī Dievs Pats Personīgi iejauksies tiešā veidā. LELBĀ arī ir šādi uzskatāmi piemēri.

Par praviešiem pakomentēšu. - pravietisks spēks ir cilvēkā , kurš dzīvo ar Dievu un pastāvīgi ar Viņu runā. Automātiski tādā ticīgajā izveidojas pravietisks spēks. Kas ir pravietisks spēks? - ticīgais , kurš runā gara un dara gara spēkā. Gars , nevis miesa vada viņa ceļus. Arī Tu , Ingar , vari būt ar pravietisku spēku, mēs visi, ja atslēgsim savu miesu un savā garā būsim vienoti ar Jēzus Kristus Tēva Svēto Garu. Jēzus Gars nedos izdarīt ļaunus darbus , sliktas organizatoriskas pavēles utt...
To es Tev, mīļais brāli , arī novēlu.


Un tomēr šeit būtu jāizšķir dažādas dāvanas - pravieša dāvana netiek dota automātiski visiem kristiešiem. Kāds varbūt nespēj pravietot par nākotni, bet lieliski redz, kas ir cilvēka dvēselē, vai viņš var būt mācītājs, bīskaps utt.

Par Vilkersonu gribēju piebilst - es tagad ticu, ka viņš ir patiess mācītājs, jo vai caur viltvārdi DIevs darbotos atgriežot noziedzniekus, slepkavas un izvarotājus? Biju vienā pasācienā, kur viesojās viens no Vilkersona atgrieztajiem - es nespēju noticēt, ko viņš stāsta pats par sevi pagātnē, pavisam cits cilvēks
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:31:57
Ingars
Protams , ka pravieši ir dažādu pakāpju. Bet es runāju par mums. Mums visiem ir jābūt ar pravietisku (garīgu) redzējumu uz lietām. Un Dievs to dod , ja mēs ievērojam Bībliskos norādījumus.
Nav jā baidās no Dieva(gara) , jo mums ir apsolīta Svētā Gara klātbūtne līdz pasaules galam. Tad uz priekšu....Un pasaule kļūs ,,redzīgāka,, un Tu arī....
Vilkersons ir musu laiku Jeremija. Ja mēs viņam piedāvātu vietu LELBā , vai kāds viņu klausītu?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 15240