atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.07.30 19:51:41
Merlins

Merlin , nelaid nu muļķi.Runa ir par Dievu - Jēzu Tēvu Svēto garu. Ja saku , ka jēzus grauj mūrus , tad Tev elementāri bija jāsaprot, ka Svētā Trīsvienība akceptē baznīcu , tempļu sagraušanu izredzēto tautu grēcīguma dēļ. Runa gāja par baznīcas naudu un ēkām. Tāpēc konteksts ir par to , nevis par to , ka Jēzus kā cilvēks uz zemes būtu sagrāvis kādu mūri.
Par izteikšanos. Es neizsakos vispārējā formā burtiski. Tas nav interesanti. Jo dziļāku formu , simbolus ir grūti izteikt tieši.
Man interesē - vai Tu esi kādā draudzē un kurā konkrēti. Kā Tu savu dienu pavadi? Tad es Tevi sapratīšu , jo lasot Tevi , man liekas , ka Tu Bībeles pamācības uztver pārāk primitīvi. - kaut kādu evaņģēlija daļu atlasījis sev un citiem par bauslību. Iesaku pašam lasīt visu Bībeli un sakārtot interesējošās tēmas savā atziņas kontekstā , lūdzot Svētā Gara palīdzību. Jo Bībele ir kanonisks raksts ar aizklātu tekstu pēc ticības labās gribas un gribēšanas.
Mūsu diskusija nevar notik auglīgi , jo Tu , diemžēl neesi brīvs . Tev ir klišejas , kas traucē lasīt to ko es rakstu. Es vienkārši nemāku savādāk. Vai par debesīm , kas sākas no Taviem papēžiem ar neko nesaprati?
Merlin, mēs esam dažādi . Ar to mums jālepojas. Nevis jāsāk zākāties, ja es rakstu caur grēka prizmu par finasiālo stāvokli. Jēzus nāca ar zobenu , jā , arī sanaidot. Ja kādam tas tā šķiet , bet es jau nesludinu melus , vai citu evaņģēliju. Es sludinu zobenu - Ka bieži vien mūsu baznīcā noteicošās lietas nosaka līgti gani. Tas ir Dieva vārds. Mums ir jāmainās. Un tas notiek. Es te nerakstīšu piemērus, bet mans , reizēm asais vārds, jau ir nesis izmaiņas pareizā virzienā. Un es pateicos Dievam , ka Viņš mani lieto. Ja esi no LELB , tad paskaidrojumus varu dot caur e pastu.
Vēl , Merlin. Es esmu ļoti kolosālā draudzē. Un tas bija jāizcīna. Sātans visādos veidos mēģināja mūs kolosālo draudzi iznīcināt. Bet mēs tieši labi sapratām , ka sātans staigā apkārt un meklē ko aprīt.
Tas , ka es Tev pārāk bāžu virsū sātanu, tad , iesaku arī Tev tā domāt - ko teiktu Jēzus attiecīgā situācijā un ko vēlās sātans. Mēs par maz sludinām par sātana,, varenajiem darbiem,,. Viņš ir tieši tur , kur formējas laba draudze, vai , šajā forumā - pareizs Dieva vārds. Te notiek konkrēta sātana iejaukšanās, jo viņam labpatīk lai mēs konstatētu tikai faktu par finasiālo bankrotu un grozītu galvas. Sātans obligāti iejauksies , ja mēs runāsim kā pareiz kalpot. Domā pirmkristieši par velti tika nomētāti? Nē, patiesība derdzās visvairāk tiem , kuri pie Dieva vārda bija izglītotākie....Viņi peldējās taukos un aizstāvēja savus iekarojumus ar sātana palīdzību.
Pašlaik beigšu.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.30 19:56:26
indriķis

Mēs nu esam galīgi "oftopā" - vai tā to sauca? Bet nu labi.

Ne jau man vien piemīt nekonsekventa domāšana. Vēl nesen, atceros, tāds JG, pēc tam arī eskaliburs un vēl pat Indriķis izsmēja un pēra LELB kur un cik vien var. Un nu Tu piedāvā draudzīgi un mīļi tuvināties... Tik nekonsekventi, ka nemaz nevar uzreiz noticēt, vai tāda lieta kā draudzīgs un mīļš Indriķis pasaulē vispār ir.

Lai nu ko man var pārmest - piemēram nekristīgu "aha! nu vai es neteicu, ka tā būs?!" - bet nekādā ziņā ne krokodila asaras par KLB. Es biju pārliecināts, ka tieši tā notiks un par to ne priecājos, ne bēdājos. Nu varbūt drusciņ, eklezioloģiski, par vēl vienu brūci Kristus miesā. Par ko es jūsu šķiršanās sakarā tiešām jutos gandarīts, bija tas, ka beidzās "jūsējo" nebeidzamie uzlidojumi šai forumā. Uff, cik labi palika - it kā kazu kāds no dzīvokļa būtu izvedis. Varējām sākt normāli savā starpā parunāties. Bet ja nopietni, tad es klusībā ceru, ka šim pieklusumam par iemeslu ir nokāpšana no bijušajiem olimpiskajiem augstumiem un uz sevi vērsta refleksija. Ja tā, tad tas jau ir labi. Citādi es nevēlētos nekādu tuvināšanos. Iedomājos tās runas no foruma pārceltas mūsu mācītāju konferencē vai sinodē - lūk tas man liekas karsts kartupelis, brrr.

Bet vai Tev nebūtu karsts kartupelis, ja LELB sāktu tuvināties ne tikai ar ELBL, bet arī ar KLB.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.07.30 20:08:22
Jānis Kalniņš

Jāni, nu nelasi, ko nevēlies. Es balss komentārus nelasu. Tagad arī - redzu cilvēks kaut ko sarakstījis , pat , laikam man, bet es nelasu. Es tikai nesaprotu vienu - vai tad māsai nav jāstrādā , jādara kādi darbi. Gadiem ilgi pie datora un viena kašķēšanās. Vīrs laikam Rubeņa draudzē par mācītāju....Mana sieva varbūt gadā vienu reizi atver šo forumu. Viņa pastāvīgi kaut ko dara - muzicē , dzīvojam laikos ; pastāvīgi kādi darbi; ir mūzikas skolas direktore, uzņēmuma vadītāja...lielā cieņā mūsu draudzē...darbs dzen darbu...kā var sieva visu laiku sēdēt pie datora...es to nesaprotu. sorii....
Jāni , jau esmu teicis , ka Tu esi svēts vīrs. Visu cieņu Tev. Un paldies par pamācībām. Es tiešām cienu īstu vīru ieteikumus un pamācības. Ir vēl viena Bībliskā izteiksmes forma kā Taisnība, taisns vīrs , par tainību utt... Ko tas nozīmē? ...
Nu , vari padomāt , cik taisnīgi ir tas , ka Tu vari atļauties rakstīt diezgan atklāti un , pat tādus faktus , kurus no manas mutes izdzēstu ? ...
Te ir tā Bībeles vārda neievērošana un grēka veidošana. Bībele māca - kas ir kalps , tas lai ir ... ne jau augstākais , vai aukstākais pēc čina... Vienkārši sakot - Tu esi mācītājs un tāpēc takts pret Tevi utt...
Man laikam jāuztaisa bilde kancelē....
Dievs Tevi mīl , es arī....
incognito
# Labojis incognito: 2009.07.30 21:31:30
Merlins
Pēc loģikas likumiem spriežot iznāk tā: Lielā premisa: Lapšānu kaunina sātans; Mazā premisa: lēnprātīgais kaunina Lapšānu; secinājums: lēnprātīgais ir sātans.

Saulīt manu, nekas tamlīdzīgs no tā neizriet. Šāds secinājums tieši ir loģikas likumu pārkāpums.
Gluži kā ķeblim ir četras kājas, krokodilam ir četras kājas, tātad ķeblis ir krokodīls.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.30 21:48:27
incognito

Nu, Merlina stiprā puse laikam tomēr ir dažādas burvestības, horoskopi, tur jau loģika pārāk nav nepieciešama, drīzāk gan traucē
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 00:03:28
invognito, to jau Merlins centās taktiski "Pravietim" norādīt... a Pravietis tik brauc kā tanks... Sludina Jēzu, bet prātu izkūkojis!
sarežģītais giņča
# Labojis Mods-1: 2009.07.31 00:27:21
Aivars Lapšāns Cik saprotu, viņas vīrs strādā citur nekā minēji. Ja kļūdos, ak jel piedodiet.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.31 09:18:50
Varbūt diskusijas dalībnieki varētu turpināt runāt par tēmu, nevis cits par citu? Personiskas lietas publiski iespējams pārrunāt dienas sarunu tēmā, tiesa, paust personīgu informāciju par citiem lietotājiem nav atļauts arī tur.

Man gan pašai šķiet, ka visu, ko ar publiski pieejamo informāciju bija iespējams izrunāt par iespējamo bankrotu un baznīcas finansēm vispār, diskusijas dalībnieki ir jau izrunājuši, un bez jaunas informācijas nekādas jaunas idejas,visticamākais, neparādīsies.

Man pašai, to visu lasot, radās iespaids, ka baznīcai nevajadzētu draudēt bankrotam,lai gan finansiālas problēmas jau, iespējams, ir un, vēl ticamāk, ir vēl priekšā. Bet baznīca jau ir kas vairāk kā juridiska persona, kas var bankrotēt, tāpēc pārliekam satraukumam nav pamata.

Vai kaut ko esmu palaidusi garām?
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.31 09:37:38
incognito
attiecībā uz `sadzīves pakalpojumu kombinātu` varētu piekrist - ir daudzi cilvēki, kuri tiecas baznīcu izmantot kā vietu, kur salaulāties un nodrošināt bērniem maģisku aizsardzību (lasi - kristīt). To var nojaust no tekstiem portālos, kur diskusijās sievietes dalās ar informāciju, `kurā draudzē mācītājs mazāk prasa`.
Tomēr man šķiet, ka kā reizi šai jomā lietas iet uz labo pusi, un iesvētes mācības, ar kurām cilvēkiem pārējās lietas kļūst pieejamas, kļūst arvien kvalitatīvākas.

Atbildību no cilvēka gan luterāņu baznīca nekādi nenoveļ, šai nolūkā tiešām jāmeklē katoļi vai pareizticīgie.
incognito
# Iesūtīts: 2009.07.31 09:46:01
vilks
Nu jā. Tas mācītājs - starp ctu, interesanta intervija -
http://www.religare.ru/article67085.htm
- cik saprotu, runā par apstākli ka daudzi, kas padomju laikā ticēja partijai, nu tādā pat veidā tic baznīcai un komunistiskās nākotnes vietā nu iet uz debesu valstību.
Bet tas droši vien nav Latvijas luterāņiem pārāk aktuāli. Mēs drīzāk piederam pie Eiropas, mūsu draugi ir liberālisms un materiālisms, nevis totalitārismā bāzētas alkas pēc drošās vadības.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.07.31 13:20:34
"(...) daudzi, kas padomju laikā ticēja partijai, nu tādā pat veidā tic baznīcai un komunistiskās nākotnes vietā nu iet uz debesu valstību.Bet tas droši vien nav Latvijas luterāņiem pārāk aktuāli. Mēs drīzāk piederam pie Eiropas, mūsu draugi ir liberālisms un materiālisms, nevis totalitārismā bāzētas alkas pēc drošās vadības."

Šis bija ļoooooti smalks uzbrauciens, taču pieļauju, ka daļa forumiešu tajā neiebrauks, jo vieglāk ir spoguli saukt par greizu, nevis pieņemt tā attēlu par patiesu.
Balss
# Labojis Balss: 2009.08.01 01:25:43
incognito
Liekas, ka šoreiz gribas tev piekrist (lai gan izlasīt tik garu interviju 1. naktī nav spēka...
sarežģītais giņča
Kā, vai tad nesen jau netika atmaskots, ka patiesībā esmu vīrietis? Un pat mācītājs?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.02 12:41:09
incognito

cik saprotu, runā par apstākli ka daudzi, kas padomju laikā ticēja partijai, nu tādā pat veidā tic baznīcai un komunistiskās nākotnes vietā nu iet uz debesu valstību.

Trāpīji, jo baznīcas ,,aizstāvji,, neapjēdz kādu ļaunumu viņi ir nodarījuši sabiedrībai. Ar ko tad sākas Jēzus Baznīca - ar vārdu sveiks, čau, vai tev ir ko ēst, ja mums ir domstarpības , vai kāda saķeršanās bijusi , tad ,pirms apķeramies pie miera sveiciena baznīcā, izrunājamies . Lūk, baznīcā ienācis jauns fenomens - apķerties , bet ne izrunāties , kā to māca Dievs, jo es tomēr gribu zināt , vai Tu paliec pie sava , vai kā...
Ko mēs gribam , ja morāle ir samainīta ar amorālu rīcību. Pie tam vietā , kur cilvēkiem ir tiesības saņemt visaugstākos morāles standartus.
Es strādāju skolā. Nedaudz. Bet esmu arī strādājis arī pamatskolās , kur skolotāja uzdevums ir bērnu mācīt caur priekšmetu , ne jau priekšmetu, bet ..-mācīt dzīvot. Skolotājs nedrīkst iet uz kompromisu. Tāpēc jau skola ir skolnieka morālās sagatavošanas vieta. Vai ir kāda vēl vieta , kur jābūt augstam attiecību standartam? - jā , tā ir baznīca. Bet , nezkāpēc te man dažš reizēm piedāvā citu morāles standartu - pakļauties kaut kādam dažu cilvēku izveidotam amoralitātes standartam - dozēts Dievs un dozētas attiecības . Apķeries , bet neizrunājies, klusē , kad nedrīkst klusēt, pievienojies , kad nedrīkst pievienoties, nodod , kad ir jānostājas pazemotā pusē...
Protams , ka tas ir komunisms (sātana piedāvātā morāle) , kas tautu ir dēmonizējis līdz tam , ka cilvēks pat baznīcā neapjēdz, ka baznīca ir cilvēkā ( Svētā Gara templis). Un Bībele pravieto - viņi jūs izdzīs no baznīcām un domās kalpojam ar to Dievam. Kanoniskā , garīgā lasījumā šis Bībeles teksts runā to , ka viņi jūs centīsies pataisīt par reliģioziem bezsirds cilvēkiem. Centīsies atņemt Jēzu Kristu , vietā dodami teoloģiju(apsurdas bauslības). Ja tu tam nepiekritīsi , tad ....nesaņemsi to , ko Dievs ir apsolījis katram cilvēkam uz šīs zemes. Katram , jo tikai Dievs var svērt cilvēku. Tikai Dievs, kur nu vēl kāds liekulis...Kas tad ir tie cilvēki? - nu jau tie , kuri ignorē skolotāju, personīgo sirdsapziņu, Jēzus mīlošo sirdi , vietā likdami Dievu kā vēsturisku tēlu , kurš tiek prezentēts baznīcu mūros ar amorāliem standartiem, tie ir apmāti, kā Svētie raksti saka - apcietinātām sirdīm. ..
ļaunākais ir tas , ka šie cilvēki būdami pie varas , neapjēdz kādu ļaunumu nodara sabiedrībai kopumā. Globālā mērogā - tautai tiek atņemts Dievs, pestīšana, ģimene, miers....
Un Bībele to arī pravieto , kas notiek tagad un notiks vēl sakāpinātāk laiku beigās - baznīca sadalīsies . Būs divas baznīcas - Baznīca un baznīca. Vieni , kuri aizstāvēs Dievu , otri , kā Tu saki: partiju. Vai mums ir jārunā par šīm tēmām atklāti? - Bet protams, jo klusēšana ir evaņģēlija izkropļošana.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2009.08.02 15:21:23
Aivars Lapšāns
no visa šī tava raibā teksta šķiet izlobāma tava galvenā doma - Baznīca ir slikta, jo:
tā it kā liek "pakļauties kaut kādam dažu cilvēku izveidotam amoralitātes standartam" , liek "klusēt , kad nedrīkst klusēt, pievienojies , kad nedrīkst pievienoties, nodod , kad ir jānostājas pazemotā pusē...",
ka "viņi jūs centīsies pataisīt par reliģioziem bezsirds cilvēkiem. Centīsies atņemt Jēzu Kristu , vietā dodami teoloģiju(apsurdas bauslības)".
Ka laikam tavuprāt mācītāji vai Baznīcas vadītāji ir "tie , kuri ignorē skolotāju, personīgo sirdsapziņu, Jēzus mīlošo sirdi , vietā likdami Dievu kā vēsturisku tēlu , kurš tiek prezentēts baznīcu mūros ar amorāliem standartiem,"
Tu saki "šie cilvēki būdami pie varas , neapjēdz kādu ļaunumu nodara sabiedrībai kopumā. Globālā mērogā - tautai tiek atņemts Dievs, pestīšana, ģimene, miers...."

ja es pareizi tevi saprotu, tad tev steidzīgi ir jāiet prom no šīs briesmīgās evaņģēliski luteriskās Latvijas Baznīcas un steidzīgi jādibina vienīgā patiesā, pareizā, visīstākā Jēzus baznīca, jo tu vienīgais redzi un zini patiesību un to perfekti un bezgrēcīgi īsteno dzīvē...
ja tas ir pārpratums, lūdzu, izlabo mani! bet lūdzams, raksti sakarīgos vienkāršos paplašinātos teikumos, ja jau reiz esi strādājis pamatskolā - tad taču tev vajadzētu prast tādos teikumos izteikties...
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.02 21:28:47
indriķis

Tu man jautāji par PLF. Man liekas, ka PLF funkcionālā problēma ir nepamatotā pretenzija uz pilnu kopību visu dalībbaznīcu starpā, kas faktiski ir deklarācija uz papīra. To gan nobalsoja asambleja, bet asamblejas lēmumiem ir tikai rekomendējošs raksturs. Neesmu dzirdējis, ka LELB būtu tam piekritusi ar sinodes lēmumu. Gluzhi otrādi, baltijas bīskapi ir paziņojuši, ka esošajos apstākļos nevar praktizēti pilnu sadraudzību ar visām PLF dalībbaznīcām, un to arī nedara.

Tomēr PLF ir labs forums kur satikties un diskutēt. PLF arī dara ļoti lielu diakonijas darbu, palīdz nabagiem un trūkumcietējiem kā arī iestājas vajāto aizstāvībai. Ja to pareizi uztver, var darboties līdzi daudzās labās lietās. PLF arī notiek ievērojams teoloģiskās pētniecības darbs jomās, kam tāda maza baznīca kā LELB nekad nespētu pieķerties. Tātad ir lietas kur PLF der un ir lietas, kur neder. Es personīgi nedomāju, ka apgānos, apsēzdamies pie viena galda kaut vai ar muitniekiem un publikāņiem, kur nu vēl ar citiem luterāņiem. Man "evaņģēliskā sadraudzības mācība" nav centrālais ticības artikuls. Tādēļ es redzu, ka ir labi būt PLF biedram un tajā apliecināt kam ticam un kam neticam.

Baznīcas dienu noslēguma dievkalpojumā Valmierā redzēju, ka pie dievgalda piegāja arī anglikāņu bīskaps - laikam saskaņā ar LELB un anglikāņu 1938. gada vienošanos par euharistisko viesmīlību. Nejutos ne apgānīts, ne pārkāpis Kristus bausli.
domatājs [213.226.141.54]
# Iesūtīts: 2009.08.03 00:54:28
Bet neskatoties uz to visu, kas te sarakstīts no teoloģiskiem plauktiem un jūsmīgām apcerēm, matemātika paliek matemātika. Loģika saka - bankrots būs. Ja par bankrotu sauc tā vīra vārdus, kas parakstījies uz naudas banknotēm: "Mums nav naudas". Vai tad nē? Kurš zina tos mistiskos skaitļus, ko apēd virsvalde? Vai tie tēriņi nav 17 reizes par augstiem? Vai uz presē izskanējušiem rakstiem par bankrotu pēc vairākiem mēnešiem virsgans nedos kādu publisku atbildi, lai tauta norimstas?

Ak jā, piemirsu, viņš, līdzīgi kā Japānas imperators, zemiškajos ekonomiskajos jautājumos nejaucoties. Tik vien tik daudz, lai pieietu pie bankomāta, kad vajag.
Balss
# Labojis Balss: 2009.08.03 11:21:03
domatājs [213.226.141.54]
Nez, cik bieži tu pats esi gatavs stāstīt, ka neesi kamielis, vai ka tu nesit savu sievu?

Ja esi no LELB, jautā savam prāvestam - viņam ir zināmi visi skaitļi un fakti. Piem., to, ka lauvas tiesu no Baznīcas kopējā budžeta (ko tu ar tādu īpašu prieku sauc par Virvaldes apēdamo budžetu) ik gadus nolieto mūsu pašu Lutera Akadēmija, kam seko Sv.Gregora skola, tad avīze Svētdienas Rīts , un tikai nelielu daļu no Virsvaldes budžeta sastāda dažādu komisiju un arhibīskapa kancelejas budžets.

Un kāpēc gan tevi tavs no pirksta izzīstais Baznīcas bankrots tā interesē?
Padalies tu arī! Jo kā dzird sakāmvārdā, viens muļķis varot vairāk pajautāt, nekā desmit gudrie atbildēt.
Pie kam, ja vēl jautātāja motīvi izklausās tik negatīvi kā tev, tad šaubos, ka kādam kompetentam cilvēkam radīsies vēlēšanās tev jau nez kuro reizi skaidrot un analizēt preses pīles. (Varbūt pats tai tās piegādājis esi?)
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.03 11:34:59
Vienkārši ziņkārības pēc. Vai tad Svētdienas Rīts sevi neatpelna? Piem., izsūta uz draudzēm tik un tik eks., un attiecīgās naudiņas saņem pretī? Ja ko vajadzētu dotēt, tad tas būtu Teoloģijas Žurnāls. Varbūt pēdējā bija smieklīga slavas dziesma Džonam Meinam, bet vispār šis žurnāls ir lieliska luterāņu ideja, man ļoti patika.
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.03 11:40:26
bitukas
Acimredzot neatpelna, ja jau tiek dotēts...
pārdomātājs [81.198.53.217]
# Iesūtīts: 2009.08.03 11:43:50
Lauvas tiesu no Baznīcas kopējā budžetaik gadus nolieto mūsu pašu Lutera Akadēmija - tam gan es neticu! Vai gan atklāti ir paziņots, cik noēd patiVirsvalde? Nesalīdziniet tikai dažu (!!) štata pasniedzēju algas ar arhibīskapa vai ganiņa utml. algām!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 3429