atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.27 15:41:52
Jānis Kalniņš
Ir, ir - esmu uz papīra lasījusi, trīs gabali, visi LELB draudžu locekļi un laicīgajā darbā - banku un investīciju spečuki, tik neatceros uzvārdus - jāprasa Fin.komisijai.
Bet amīši - misūriešu investīciju bankas darbinieki. Tos uzvārdus gan nezinu. Bet vai tu domā, ka viņi aizdotu ziepju burbulim, zinot, ka atpakaļ nedabūs? Domā, viņiem tā ķīla kaut kur viņā pasaules malā dikti vajadzīga?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.27 19:50:20
Balss

Klausies, viena lieta Tev gan jāapgūst: bisnesā draugu nav, ir tikai intereses. Ja tā ir banka, kaut vai misūriešu, tad tai ir intereses un tās ir viennozīmīgas: nopelnīt.

Un visa problēma ir gluži vienkārša: vilciens ir aizgājis. Visi banku un investīciju spečuki skaidri zināja, kas notiks ar nekustasmo īpašumu tirgu. Ja kāds to nolieds, tad vai nu viņš ir muļķis vai arī viņam ir kādas intereses aiz ādas. Tas ir arī viss. Ja šis projekts būtu uzsākts un realizēts pirms šitās dižķibeles, tad jau viss būtu OK! Un tieši tas arī izskanēja sinodē. Šie iebildumi gan tika apklusināti ar mierinājuma vārdiem - gan jau būs labi. Un tagad, kad situācija ir kāda ir, ir jādomā nevis kā valstij - kur aizņemties, bet mums gan jādomā, kā dzīvot bez aizņemšanās. Tieši tāpēc mēs jau esam nonākuši līdz kaut kādam bankrota jēdzienam, ka baznīca sāka nodarboties ar to, kas tai galīgi nav jādara: ar veikalu.

Bet labi vien ir - tagad būs vēl liekāka iespēja tā īsti redzēt, kuri kalpo patiesi ticībā, kuri meklē vien vieglāko dzīves ceļu, un kuri ir vienkārši vieglprāši, kuri paši nezin, ko ir uzsākuši! Nekad nav ļaunuma bez labuma.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.27 19:51:30
Mulders

Ha, ha, un kā vēl iebilst! Mana sieva patiesībā piekrīt tikai tad, kad manu darīšanu vēl kāds cits apliecina pareizu esam vai arī beidzot pienāk tas pareizais rezultāts, bet līdz tam...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.07.27 22:19:13
Baznīcā ir divas baznīcas - viena , kura nesaprot kas ir baznīca , otra saprot kas ir baznīca. Tie, kas nesaprot ,tā arī nesapratīs , ka baznīcu neceļ ar īpašumiem , ar algām bet ar cilvēkiem. Visskumjākais ir tas , ka šī sistēma ir tik dziļi ielaista , ka ir jāizdomā likumi draudzēm par īpašumiem, jo tos var vienkārši izzagt. Un to darīs tie, kuri nesaprot - kas ir baznīca?! Un tā ši akmenis veļas. Likumi tiek taisīti , tiks taisīti būs finansiāli kra`hi , zagšanas...Bet ko jūs gribējāt? - paši vien vainīgi esam , ja nespējam pastāvēt par Baznīcu, ka esam - vīri lupatas, ka esam lojāli pret grēku , pret netaisnību, neiecietību ...pret varas kāriem cilvēkiem, kuri atraduši vienīgo vietu uz pasaules kā sevi apliecināt par lielu. Tādus no biznesa iestādes momentāli izmestu , tādi kolektīvā kļūtu par gnīdām , pad laikos par stukačiem....ir viss pieredzēts. Es brīnos par daudz ko, bet visvairāk par to , ka mēs tēlojam , ka mēs spējam vissvētāko vietu pataisīt par tēlošanas skatuvi....
Sekulārisms baznīcā - tā ir traģēdija , ticības bankrots , kur Dievs atņem savu sargātāja roku arī no kopējās naudas un īpašumiem...
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.07.28 00:50:27
Aivars Lapšāns
vai Tevi nemaz nebaida brīdinājums, ka par katru veltīgu vārdu būs jāatskaitās... Gribēju Tev gluži lēnprātīgi pajautāt: Ko gan Tu par visām tām blēņām,ko esi sarakstījis, varēsi atbildēt?
Balss
# Labojis Balss: 2009.07.28 01:02:14
Jānis Kalniņš
Tev patiesi ir gudra sieva!

Ja tā ir banka, kaut vai misūriešu, tad tai ir intereses un tās ir viennozīmīgas: nopelnīt.
Te nu tu spried kā parasts pasaules cilvēks (varētu teikt arī - kā padomju vai postpadomju produkts)... Komu eto vygodno? A, vot takoi vopros!
Lūk, ir tomēr Baznīcu bankas, kuru interese ir atbalstīt ar aizdevumiem draudzes viņu vajadzībās (celtniecība u.tml.), un kuras strādā ar +/- 0, sedzot tikai savus izdevumus, nevis gūstot peļņu.
Tādas baznīcu bankas eksistē vairākas rietumu valstīs, to es zinu droši.

bet mums gan jādomā, kā dzīvot bez aizņemšanās. Tieši tāpēc mēs jau esam nonākuši līdz kaut kādam bankrota jēdzienam ,
Šo jēdzienu esat izdomājuši tu un tavi domu un runas biedri (piem., hm, Lapšāns, jauka kompānija tev, ne? ).
Ja tu būtu vairāk informējies un mazāk klausījies pats sevī, līdz kamēr noticējis tam, ko pats runā, tu zinātu, ka šajā projektā aizdevums bija ieplānots jau no paša sākuma. Bet dižķibeli neparedzēja pat vislielākie spečuki. Ja tas būtu bijis paredzams, vai domā, ka mums aizdevums vispār tiktu dots?
diletants
# Iesūtīts: 2009.07.28 08:42:56
Atļaušos piebilst dažus vārdus-vai ekspertu vārdi varētu ko palīdzēt? Pēc būtības jau eksperts -ja vien nav īpašs līgums utt.- ne ar ko un ne par ko neatbild. Un vienmēr varēs atrast n-izskaidrojumus kāpēc nav noticis tā kā prognozēts- it īpaši ekonomikā. Šoreiz visa vaina dižķibelē, citreiz kur citur. Uzklausīt- jā. Bet lēmums ir jāpieņem katram pašam. To , ka krīze tuvojās varēja visai labi just jau ar 2007.g. vidu- ASV nekustamā īpašuma tirgus sabrukums bija pirmais lielais signāls. Latvijā tas notika gandrīz vienlaicīgi, bija jūtama tāda kā sastinguma fāze- kā pēc strauja lidojuma , kad jāseko straujam kritienam lejup, bet grūti tomēr pieņemt ,ka tas gandrīz neizbēgami. Un bija eksperti- kā E.Šīns , piemēram, kuri ilgus gadus teica, ka viss notiekošais ir nepareizi un ka sekos krīze. Vai viņi bija labi prognozētāji vai arī tā ir šeit pieminētā "nezaudēšanas "stratēģija- ilgstošo par ko runājot, ka kaut kas varētu notikt, ir liela varbūtība ka tas tiešām notiks. Bet nekustamā īpašuma tirgus tiešām bija sliktā situācijā. Latvijā īpaši to pasliktināja jebkāda neiejaukšanās no valsts puses -gan jau tirgus visus sakārtos , un pēc tam sekojošiem izmisuma soļiem- pretinflācijas plāns, Parex- kas tomēr ir vērsti uz tirgus ierobežošanu. Bet tāds ir kapitālisms- te augšup , te lejup. Neatkarīgi no ekspertu vieduma.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.07.28 09:12:52
Balss
Bet dižķibeli neparedzēja pat vislielākie spečuki. Ja tas būtu bijis paredzams, vai domā, ka mums aizdevums vispār tiktu dots?

Šito gan nevajag.

Bija, kas paredzēja un pat skaļi teica, pat laikrakstos un portālos rakstīja. Tikai kurš gan viņus ņēma par pilnu, vēl piekabināja pesimistu, panikas cēlāju u.c. neglaimojošas birkas.
Mēs klausījāmies tajos, kas teica, ka viss ir Ok. Un nav jau brīnums, tādu bija vairāk, vismaz viņu publicitāte noteikti bija apjomīgāka, arī vārdi skaļāki, tiem bija vispārējs atbalsts, t.sk. no valsts vadītāju puses. Varam pašķirt gadu vecus Dienas Biznesa numurus un palūkoties kā lielu banku spečuku prognozes ir izgāzušās.
Privātās sarunās daudzi ar biznesa vadību saistīti cilvēki bija ļoti piesardzīgi, pilnīgi pretēji optimistiskajām prognozēm.

Kopumā galvenā problēma bija (un ir) tā, ka mēs gribam ticēt tam, kas mums patīk. Un dižķibele tik precīzi to demonstrē.

Atceros, ka pirms Bankas Baltija kraha mans bijušais skolasbiedrs, tobrīd finanšu/ekonomikas students teica, ka tā banka sagāzīsies tuvāko mēnešu laikā un draud valsts bankrots. Argumenti bija gan ar cēļonsakarībām, gan ar ekonomiskiem indikatoriem. Un piepildījās. Tagad viss bija precīzi tik pat paredzams, it īpaši makroekonomiskos procesus izprotošiem speciālistiem.

Atliek vien mācīties no visiem šiem notikumiem. Laikam ir nepieciešamas šādas krīzes, lai mēs praktiski redzētu, kur meklējams stabils pamats dzīvei un kur nē.
Kārlis
# Iesūtīts: 2009.07.28 09:23:01
Jānis Kalniņš

"Klausies, viena lieta Tev gan jāapgūst: bisnesā draugu nav, ir tikai intereses."

Varbūt arī Tev kaut kas vēl dzīvē un biznesā jāapgūst? Ka pasaulē ir tādi īpatņi, kas ir tik taki pārņemti ar savu ticību, ka viņiem liekas, ka tas viss ir pa īstam un pat biznesā viņiem galvenais mērķis ir, piemēram, palīdzēt izplatīt evaņģēliju pasaulē? Vai arī Tev liekas, ka tā nevar būt?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.28 10:39:51
JK, es jau nesaku ka viņa neiebildīs... Tak lai iebilst... galvenais, lai rubiļņiku neslēdz iekšā, kad tu rozeti remontē! A "iebilst" var kaut 24x7
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.07.28 13:20:04
Ar skatienu no malas es gribu sacīt, ka LELB virsvaldes ideja par centralizētām algām bija sakarīga, proti, dalīties ar kopējo labumu ar visiem. Jāni Kalniņ , arī ja nebūtu šī projekta, gan jau lielos ienākumus kaut kur ( kam ) izlietotu, un tāpat visi nebūtu apmierināti ar šo izlietojumu. Tā vismaz algās aizgāja ne tikai birokrātiem( kuriem tās būtu jebkurā gadījumā) , bet arī garīdzniekiem.
Ja šo projektu skar krīze ( arī manus būtiskus projektus ir paputinājusi krīze ) , ko tur var darīt? Neko..
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.07.28 13:40:30
Merlin

Neatšifrēju par kuriem tieši diviem kandidātiem Tu runā un arī nezinu, ko izsaka abreviatūra ELBL, bet man jau liekas, ka notikumu attīstība KLB un tās metastāzēs uzskatāmi parādīja, no kā Dievs LELB žēlīgi pasargāja, piešķirot klaunādiskajai eksaminācijas komisijai gudrību no augšienes neizteikt dažiem kandidātiem ārējo aicinājumu.
(ELBL - Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca Latvijā, to draudžu kopība, kuras atšuva KLB.)

Tā jau tu vari domāt, bet vai šī klaunādiskā komisija ar to neizraisīja sekojošos notikumus? Rīcība izraisa tālāku rīcību. LELB ārējā aicinājuma vietā bija neizbēgams cits ārējais aicinājums. ;-) Objektīvi LELB ar to jau neko neieguva. Pēc tavas loģikas sanāk tāpat kā ar vienu KLB īpatni, kurš kliedza uz kādu citu kristieti, kurš viņam kaut ko nebija izdarījis pa prātam ka viņš nožēlojot mirkli, kad atvedis to uz draudzi. Nez kāpēc šis īpatnis bija ieņēmis galvā , ka draudze kaut kādā veidā ir viņējā, ne tam otrajam arī.

Neaizmirsti, ka ja tiešām paņem nost visai ticamo iespējamību, ka KLB bija tikai un vienīgi naudas projekts pāris tās dibinātājiem un daži labticīgie iekrita uz skaistajiem tekstiem Latvijas Luterānī, un vienu otru objektīvu maldinātāju padzīšanu no LELB, vairākas luterāņu baznīcas Latvijā drīzāk ir sekas kāda nesanākuša katoļu priestera vēlmei pašrealizēties luterāņu baznīcā. Tātad, sanāk ka metastāzes tomēr ir pašā LELB.

Kas attiecas uz KLB sašķelšanu , kā reizi to izdarīja tie, kas uzskatīja to par savu privātu klubu un biznesa projektu un atšķēla tos, kuri to bija sākuši uzskatīt par savu baznīcu. Tas tikai apliecināja, ka KLB nav pilnvērtīga baznīca un , jāatzīst, apstiprināja to, kas par KLB bija jau agrāk sacīts no it kā ļaunvēļiem.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.07.28 14:51:08
indriķis

Redzu, ka ārējais aicinājums Tev šķiet tīra formalitāte, bez kuras vajadzētu iztikt. Ka vajadzētu ordinēt katru, kam ir pieticis ambīciju iedomāties būt citiem par mācītāju. Man gan vairākkārt ir nācies pārliecināties, ka tiem, kam baznīca uztic izvērtēt kandidātus un pieņemt lēmumus par ārējo aicinājumu, Dievs arī dod dāvanu ieskatīties, pat ja pārbaudes formāts varētu būt daudz labāks. Lai gan, cik zinu, bija arī tāds brālis, kam ordināciju pat neatteica, tikai uz gadu atlika, iesakot praksi pie kāda pieredzējuša mācītāja. Bet arī tas bija par daudz priekš viņa ego, un viņš aizgāja pie KLB.

Revanšistisks triumfs, ar kādu savā vidū mēdz uzņemt citu atkritējus, ir cilvēcīgi saprotams, taču nekad neatmaksājas. To KLB tagad būs iemācījusies no pieredzes.

Nē, "klaunādiskā komisija" neizraisīja vēlākos notikumus, tā tikai neizbēgamo šķelšanos pārvietoja no LELB uz KLB. Kam augstākā patiesība, ar kuru baznīca stāv vai krīt, ir nevis grēcinieka taisnošana no žēlastības ticībā, bet gan "sava muižiņa", nokrāsota ar skaistiem vārdiem par evaņģēlisku sadraudzības mācību, tam neviena baznīca nebūs pilnvērtīga un tas sašķels jebkuru kopienu, kam pievienosies. Turklāt būs pārliecībā, ka šķelšanos ir izraisījuši tie citi.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.07.28 19:38:18
lēnprātīgais

Aivars Lapšāns
vai Tevi nemaz nebaida brīdinājums, ka par katru veltīgu vārdu būs jāatskaitās... Gribēju Tev gluži lēnprātīgi pajautāt: Ko gan Tu par visām tām blēņām,ko esi sarakstījis, varēsi atbildēt?


Sātans mani kaunināja un kauninās...
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.28 19:46:13
Aivars Lapšāns

Vai tas nozīmē, ka lēnprātīgais ir sātans?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.07.28 21:50:53
Merlins

Nu, es par to komisijas pārbaudi gan tā skeptiski raugos. Daži piemēri: Māris Sants, Valters Korālis. Man šķiet, ka indriķis atstumšana bija aplamība. Viņš būtu ļoti noderīgs kādā nelielā draudzītē, kurā varētu augt. Zini, es domāju, ka Vanags darītu brīnišķīgi, ja atzītu savu toreizējo kļūdu un aicinātu Indriķi pievienoties LELB. Ja jau viens exkatolis bija akceptējams, kur tad nu vēl vairāk mūsu pašu luterānis... Tā kā Indriķis tomēr zināmā mērā man ir kā bērns, es varētu uzņemties sarunu vedēja lomu - galu galā, Vanagam arī ir zināma radniecība ar manu famīliju!

PS. Es ļoti ceru, ka abpusēja lepnība tam neradīs šķēršļus. Lūdzu nesākt sarunas ar šo punktu - lai viņš pirmais nāk! Lai pirmais nāk pazemīgākais, amatam nav nozīmes.
+Jānis
# Labojis Merlins: 2009.07.28 23:23:09
Paldies par labo nodomu. Man nešķiet svarīgi, kurš kuram tādā lietā cepuri cels, taču man arī liekas, ka Indriķis šai forumā ir tik skaidri apliecinājis savu ticību, ka viņam pašam būtu neērti atkāpties, bet iekļauties ar tādu LELB dzīvē lakam gan neizdosies. Arī LELB diez vai būs tik viegli un mērķtiecīgi izpildīt Indriķa tekstos izskanējušās prasības - izstāties no PLF, Loijenbergas, denonsēt 1938. gada vienošanos ar anglikāņiem un pārtaisīt satversmi pēc kongregacionāli - episkopāla parauga. Un galu galā diez vai Tu pats būtu laimīgs, ja Indriķi nosūtītu kalpot Zlēku draudzē, bet pēc gada viņš ar visu draudzi un skaisto baznīcu atdalītos. Es domāju, ka tāda iespēja tad būtu visai reāla, jo evaņģēliskā sadraudzības mācība sevi jau ir gana skaidri parādījusi darbībā. Tāds ir mans pirmais šībrīža vērtējums.

Kad ordinēja Santu, eksaminācijas komisjas pilnīgi noteikti vēl nebija. Cik atceros, nebija arī Korāļa kandidatūras laikā. Redzi pats, cik komisija noderīga!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.07.29 00:13:08
Merlins


Vai tas nozīmē, ka lēnprātīgais ir sātans?

Nē , tas to nenozīmē.
- Caur kāda muti runā Dievs , caur kāda sātans....
Arī baznīcā ...arī šajā forumā....
Merlins
# Iesūtīts: 2009.07.29 01:33:02
Aivars Lapšāns

Vai tas nozīmē, ka ar to muti, kas Tev kaut ko aizrāda, runā sātans, bet ar Tavu muti runā Dievs?
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.29 01:33:32
Aivars Lapšāns
Un tieši Lapšāns ir tas garu pazinējs, kurš droši to spēj izvērtēt... ak vai, manu vai... būtu bēdīgi, ja nebūtu smieklīgi.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 34178