atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Deisms... pārdomas
Mulders
Iesūtīts: 2009.07.01 11:22:13
Te tāda doma ienācās!

Mūsdienu pasaule un dažreiz arī paši kristieši ir mantojusi Deistisku skatījumu uz Dievu. Kas interesanti, arī modernistiskā ateistiskā pasaule par Dievu runā pārsvarā kā par Deisma sludināto Dievu!

Ļaujiet pateikt ko ar to domāju!

Deisms pamatā uzskata, ka Dievs reiz ir radījis pasauli, iedarbinājis kā tādu perpetuma mobile, un pats aizgājis tālu prom, to netraucējot... Pasaule pati griežas savā nodabā, cilvēki ir vienīgās autoritātes, kas var izlemt KĀ šo Pasauli pārvaldīt, Dievs neiejaucas.

BET, ja Dievs iejauktos, tad tas būtu kā zarains koks skudrupūznī... nebūtu nepamanāms!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 11:26:27
Tomēr... Ja mēs lasām Kristīgo skatījumu uz Dieva klatesamību, tad Kristietība Dievu sludina kā klātesošu visur un visā kas notiek šai pasaulē.
Kaut vai raksti, kas liecina, ka Dievs pabaro kraukļus, kuri ne sēj ne pļauj. Dievs audzē sēklu un dod dzīvību visam kas dzīvo. Krsitietība sludina Dieva klātesamību tik cieši un tuvu, ka mēs to pat nevaram pamanīt. Mēs tik ļoti esam pieraduši pie esošā, ka pat nespējam aptvert šo Dievišķo tuvumu, mēs Dievu paši izstumjam no pasaules mēģinot Dieva klātesamību nosaukt dažādos neitrālos, vai modernos vārdos, demistificēt neizskaidrojamo ar zinātnisku terminoloģijas ilūziju etc. etc. etc.

Un tad kad neticīgie prasa - nu parādi Dievu - viņi sagaida šo zaraino koku, šo Deistisko Dievu, kurš tad stāvēdams malā, tomēr pa brīžam izdomā paķimerēties...

Bet Kristiešu Dievs ir klātesošais Dievs, tāds Dievs, kuru var ieraudzīt tikai tad, kad viņš aiziet prom...

Tas ir kā piedzimt pasaulē, kurā skan mūzika... un uzzināt, ka pasaulē skan mūzika var tikai tad, kad šī mūzika apklust! Bet šī Mūzika neapklusīs līdz pat pasaules galam, tāpēc, par to uzzināt mēs varam tikai klausoties notīs, ko tās vēsta! Un tikai tie, kam ir paša vijolnieka Gars, spēj izšķirt šo dziesmu! Pārējiem jāskatās uz kraukļiem, kas ne sēj ne pļauj, bet ir aprūpēti!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 11:30:06
Tāpēc es brīnos par mūsienu Harizmātiem, kuri tad nu cenšās no Vijolnieka izspiest bungu rīboņu un tauru skaņas, un tad kad dažreiz to sadzird, tad priecājas, ka pie viņiem Mūziķis ieradies!

Bet ko darīt mums, kas šo mūziku dzird un klausa ceļoties no rīta, ejot gulēt vakarā, braucot ar auto, remontējot eļļāinu motoru, rakstot programmas datoros, ēdot, dzerot un ejot dušā?

Viņi prasa - kur ir jūsu brīnumi - un vienīgais brīnums kas mums ir... mūsu Dieva dāvātā dzirde... ausis, kas dzird mūziku! Bet ja es mēģinu to atskaņot vai nošvilpot, tad taču skaidrs, ka sanāks tāds fufels, ka aizbēgs visi... Vai tad mēs cilvēkiem par Bēthovenu stāstam pa telefonu nosvilpojot viņa darbus, jeb nopērkam viņam biļeti un aicinām uz viņa koncertu?
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.01 15:14:25
Mulders
Kas ir ārdomas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 15:26:46
Bālss... P burtiņš pazuda
Balss
# Labojis Balss: 2009.07.01 15:38:23
Un man jau likās, ka nesaprotu tavu dziļo domu, ka tam varbūt kāds sakars ar deismu.

Dieva domas no ārpuses par mums? Bet Dievs, kurš uztur mūs un visu šo pasauli ik mirkli, ik šūniņu visos organismos, liek tai vielmainīties, augt, veidoties un iznīkt - kā gan Viņš lai būtu ārpusē.
Pie kam, tie, kas Viņā klausās, reizēm pat sadzird Viņa padomus pavisam konkrēti (tie nāk pilnīgi no ārienes, un tās nav manas fantāzijas, CTULHU, jo padoms, kas pēkšņi manī ieskanējās, bija pretējs tam, ko man īstenībā gribējās...)
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.01 15:53:56
Protams, es jau no tevis neko citu arī nesagaidīju... Ja tas būtu bijis tas, ko man gribējās, tu būtu teicis - pašiedvesma. Tagad, kad ir pretēji manai gibai - tu saki, ka tā ir mana zemapziņa.
Jo tu vienkārši nevari pieļaut nemateriālas izcelsmes parādību...
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.02 07:55:40
Jā, man arī reizēm šķiet, ka cilvēki mēdz noraidīt Dievu, jo viņiem ir dīvaini priekšstati par Viņu, no kuriem viņi negrib atteikties.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.02 10:08:23
a_masiks, ja cilēks pieņem Kristu "šķībos" priekšstatos vai expektācijās agri vai vēlu viņam nākās vilties...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.02 10:18:39
a_masiks, uzjautāsim viņiem to viņsaulē

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.02 10:28:50
a_masiks, es spriežu pēc to ex-kristiešu argumentācijas, kuri tādu vai citādu iemeslu dēļ ir aizgājuši no kristietības... Vairums aiziet, jo nav sapratuši vai izpratuši vai ir pārpratuši kādas visai elementāras, bet dažreiz arī ne tik elementāras, kristietības patiesības! Jūs paši, regulāri cīnāties ar salmu cilvēciņiem, krsitietības karikatūrām, vai kristietības izklāstu, kas der 6gadīgam bērnam, jūs paši sagaidāt ka īstenība būs vienkārša, un brīnāties, ka tā nav tik vienkārša, lai iesācējs kristietis to jums izskaidrotu... Lai cik paradoxāli neskanētu, Ctulhu, pēc manām domām, ir nonācis ļoti pat tuvu Dieva izpratnei... lai arī viņš pats to nemaz nenojauš! Jo prot uzdod pareizus jautājumus, un ir brīži, kad viņš pat saprot atbildes un to implikācijas!
Tāpēc tādu fruktu, kā Mulders, uzdevums ir ne tik daudz izskaidrot Patiesību (tā perfekti pati sevi skaidro) cik palīdzēt novākt visādus maldu šķēršļus un sprunguļus! Apoloģētika ne tik daudz pasludina Kristu, cik aizvāc šķēršļus ticībai! Bet ticēt neviens tavā vietā nespēs... pat Dievs ne!

Daļa ir tā sauktie - fastfood kristieši - kas ir gribējuši atbildes 2ās minūtēs uz jautājumiem, kas prasa daudzu gadu atbildi. Daudzi ir tādi, kas aiziet tāpēc, ka Kristietība dod tādas atbildes, kuras viņi negrib dzirdēt, bet nedod un neapstiprina cilvēku expektācijas, kad viņi sagaida, ka Kristus akceptēs viņu grēkus bez atrunām... Cilvēki viļās Dievā, jo viņš nedod atlaides, nav piekukuļojams un nemaina domas viņu specifiskajos gadījumos. Cilvēki viļās, jo izrādās, ka Dievs nav kosmiskais Vēlmju Izpildīšanas automāts, Cilvēki viļās, ka Dievs liek strādāt, lai pelnītu dienišķo iztiku... Cilvēki viļās, kad Dievs sēd pie galda ar maukām, zagļiem, bandītiem un laupītājiem, bet cienījamos pilsoņus no panckām ārā izlamā!

Cilvēki viļās Kristū, jo viņuprāt Cilvēkam nepieklājas uzvesties kā Dievam
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.02 10:48:53
Tu taču neapgalvosi, ka musulmaņi jūtas nelaimīgi un vīlušies, tāpēc ka ir musulmaņi????

Nu tad, kad vinji dabon izbaudiit Rietumu labumus (bez peedinjaam), kaut kaa vinjus vairs nevelk atpakalj uz Iraanaam un Pakistaanaam... choto vinjiem raksturiigi palikt tur kur ir labi! Protams, vinji tad meegjina ievilkt liidzi savu Islaamu, tak nesaprot, ka tieshi tas ir tas, kas padara vinju pashu maajas mazaak konkuireetspeejiigas pret Rietumu labumiem (atkal bez peedinjaam)

Tie pashi jegovisti, mormonji u.c. vinji laimiigi teishaam juutaas savaa videe un TIKAI savaa videe... liidzko vinjiem ir jaasaskaraas ar pasauli "tur aaraa" vinji vairs nav ne laimiigi nekaa... taadeejaadi, piemeeram, Jehovieshu beerni nav iipashi laimiigi, ibo socializeeties vinjiem neljauj vinju vecaaki taa kaa parastiem beerniem un tiem pashiem kristieshu beerniem... Pashiem vinjiem naakas nebuut kopaa ar savu kristieshu gjimeni, kas sanaak lieldienaas, jaanjos, x-masaa kopaaa... vinjiem ir jaaizgudro kaadi maaxliigi "gjimenju saieti"... Nav jau taa ka shie uzreiz nelaimiigi juutaas 2aas dienaas, bet kad paiet 10, 20, 30 gadi bet vinju liideru soliitais Pasaules Gals taa arii nepienaak, ar visu "ljaunaas Babilonas sadedzinaashanu" un vinju Paradiizes iestaashanos, tad vinji kaut kaa saak saskaabt... un gudraakie tomeer atskaarst, ka ir nolaidushi podaa visu savu muuzhu...

Nerunaasim jau par tiem gadiijumiem, kurus apraskta taadi saiti kaa SilentLambs

Tapat kaa pie Harikiem arii visiem shitiem vajag aareejo "dopingu", lai justos laimiigi - vinjiem ir jaakultivee visu laiku shii spriedze, ka pie mums ir labi, ebt tur aaraa ir slikti... Tiek radiits shis inkubatora rezhiims... Tas var pastaaveet ilgi, bet tas ir ljoti ljoti nestabils un trausls! Tas nav noturiigs... un cilveeks lai kaa censtos norobezhoties, vinjsh nedziivo izoleeti... un kaa jau pati teema teica... agri vai veelu braakjis manifesteejas tilta sagruushanaa!

Okey, daudzi nodziivo liidz muuzha galam paarliecibaa, ka Ljenjinam bij taisniiba... bet final, filter jau notiks peec shiis pasaules.

Pietiek jau runaat ar tiem, kas ir viilushies shodienaa...

BTW, interesants sarunu materiaals ir taa pati Dona vai Trilobiite sheit... abas vinjas var pastaastiit, kaapeec aizgaaja no turienes, kur bij, un kaapeec tur kur ir, vinjaam ir labi! Kas interesanti, viena ir Luteraanis, otra ir ex-Luteraanis!
Maris
# Iesūtīts: 2009.08.05 07:56:02
Sveiki, esmu ex-luterānis! Lasu, lasu te jūsu pārdomas. Vēl nezinu, ko teikt, kā vien šo...
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.08.05 10:01:29
Maris
un tagad kas esi? konvertējies uz kādu citu konfesiju vai esi krustcelēs (varbūt nepareizs vārds, bet ceru ka domu var saprast)?
Maris
# Iesūtīts: 2009.08.05 10:32:18
Neesmu konvertējies. Esmu kristietis, kurš aizgāja no luterāņu baznīcas un atpakaļ nav nācis, jo vairs nav tā pārliecība...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.05 10:42:23
Maris, kam negadās... a kāda pārliecība ir? Un kā izpaužas tavā ticībā/uzskatos "Esmu kristietis?"
Maris
# Iesūtīts: 2009.08.05 11:41:51
Ja es te vēl kādu laiku kaut ko rakstīšu, tad arī iespējams atklāšu/atklāsies mana pārliecība.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.05 12:14:57
Taa peec skopaas infas, ko sanaaca ieraudziit... Maris vareetu buut dubultaas predestinaacijas fanaats - Kalvinists/Reformators... Bet pagaidaam Maariisha paarlieciiba nav skaidra vienalga, tachu uz sitienu Kristu par lohu nosaucis nav, SV. Garu par spoku nesauc... Tad jau kaut kaa nebuut izaudzinaasim no vinja cilveeku
Maris
# Iesūtīts: 2009.08.05 12:27:47
Ir brīnišķīgi apzināties, ka Dievs mūs visus ļoti mīl.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.05 12:32:45
Maris... infa - Ctulhu un a_masiks = ateisti

Bet taadi labdabiigi - nekozh un baro
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.05 12:34:46
Maris un veel... te cilveeki ir ljoti rezerveeti pret "jauninjajiem", jo ir gadiijushies pavisam diivaini "chudas"... Te kaa dziivee - teerauds ruudaas to klopeejot! Jem visus ar koeficientu Bet aaraa speciaali gan nemetiis! Mees kaa Dievs - visus miilam

Vieniigi es te esmu skaists, gudrs un kautriigs
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 191 , pavisam kopa bijuši: 191