atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bazniicas laiciigie iipashumi
Mulders
Iesūtīts: 2009.06.17 10:37:01
Teema no Zviedru Biiskapju teemas!

Par Bazniicas laiciigajiem iipashumiem? Kas kaapeec par cik?

a_masiks uzskata, ka ir neetiski un nesmuki, ja Bazniica pretendee uz iipashumiem, kas tai kaadreiz piedereejushi, bet tagad pieder Valstij! Balss aizstaav viedokli, ka cilveekiem un orgniazacijaam pienaakas tas, kas taam kaadreiz ir piedereejis, bet nelegaalas varas gados ir tapis atnjemts!

Nu raujam valjaa!
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.17 10:38:27
Es savu viedokli izteicu!

Ideaalaa skaistaa saulainaa pasaulee Bazniica nepiekjertos vispaar laiciigiem iipashuiem, ja nu vieniigi tieshaam pashai Bazniicas eekai, kaadai skolai/seminaaram... Bet ne mezhiem un pljavaam!

Saprotu, ka citaadaak ir isitaa pasaulee, kur Bazniicai ir jaadarbojas peec shiis pasaules likumiem un parazhaam. Tad kaapeec tai paarmest, ja taa legaalaa veidaa meegjina atguut to, ko uzskata par tai piederoshu shai pasaulee!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.06.17 10:43:06
Jāskatās, kas tos īpašumus ir būvējis. Ja ēka celta no ticīgo ziedojumiem, tad tā ir jādod atpakaļ Baznīcai.
Te gan var būt visādi varianti, kad bija maza būdele, ko vēlāk pārmūrēja par kultūras pili, utt.
Tas nav nekāds vieglais jautājums.

Ar zemes īpašumiem tā kā vieglāk - tos neviens nav būvējis, tie ir vienmēr bijuši, tikai ceļojuši no viena īpašnieka pie otra. Tāpēc arī tos Baznīcai nav jādod - tikai, cik vajag apkārt ēkai.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.17 10:50:41
Ar buuveeshanu arii nav tik viegli!

Jo redz, taadaa veidaa es varu konfisceet tavu buudeli, atnaakot un to upgreidojot par 3staavu villu par saviem materiaaliem!
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.17 10:56:27
Šajā ierakstā no misijas brauciena Ugandā Artis Druvietis raksta par īpašumu problēmu baznīcā.

Proti, īpašumiem vajadzētu būt palīdzošiem un atbalstošiem, bet mūsu draudzēs un baznīcā vispār tie nereti paņem lielāko daļu enerģijas tā, ka evaņģēlija sludināšanai laika vairs nepaliek. Hrestomātisks piemērs - draudžu padomes 90% sava laika pavada, plānojot jumtu remontus, zāles pļaušanu un sētas krāsošanas, savukārt sarunām par to, kā labāk cilvēkiem pastāstīt par Kristu, vairs neatliek laika.
Ослик
# Labojis Ослик: 2009.06.17 11:01:59
pateikšu vienu praktisku lietu, Rīgā LELB ir visādi īpašumi
katoļiem ir baznīcas, seminārs, Katoļu ģimnāzija un Kūrija Vecrīgā. Tā paknapi ar telpām lūgšanu grupiņu un Alfa kursu organizēšanai.

nu bet nevajag arī Katoļiem tos īpašums būs tā kā ar Aglonas ģimnāziju - tagad jau Ģimnāzijas drupām. izcīnīja, bet nav ko likt iekšā.
Mulders