atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas dienu himna
|||||
Iesūtīts: 2009.06.15 17:58:51
Drīz būs Baznīcas dienas Valmierā....
Ir arī šis tas sacerēts
http://www.lelb.lv/lv/?ct=himna
par to arī parunāsim - mūzika un vārdi ..
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Ослик
# Labojis Ослик: 2009.06.16 10:53:25
Papucs
bet vai kurš katrs varētu atkārtot šīs dziesmas? Himnai jau tā kā vajdzētu būt izdziedamai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.16 10:53:58
Mans priekshstats par muziku kas kjer sirdii!

http://www.youtube.com/watch?v=t-WnjVUBDbs
http://www.youtube.com/watch?v=mGZ9mYVV5s0&feature=related

Luudzu nepaarprast, es nedz prasu nedz tiesiigs prasiit ko taadu ikreiz kad muziku gribu! Tik taa...
|||||
# Labojis |||||: 2009.06.16 11:00:11
||||| nezin, vai Baznīcas dienām obligāti vajag himnu, bet dziesma, ko dungo gan liels, gan mazs, kas vēl pēc tam ieiet arī apritē, noteikti derētu (kā, piemēram, Xenos "No māla" - ||||| vienmēr ir licies, ka vecumvecā T - Rex dziesma "Life is Strange", pamainot tekstu un izpildīšanas stilu, arī varētu aiziet uz urrā - http://www.youtube.com/watch?v=UXDCWDWj5jQ ).
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.16 11:05:36
Mulders
ko tur daudz bremzēt, tad jau ņemam uzreiz - http://www.youtube.com/watch?v=MfiRKgakNsQ
- skaisti pacilājoši vārdi, žiperīga mūzika!

Bet kas attiecas uz Baznīcas Dienu himnu, neaizmirsīsim, ka to ir rakstījis kompozīcijas speciālists atbilstoši tam žanram, ko mūzikā dēvē par himnu.
Ja tīri subjektīvi, mani arī tas meldiņš neuzrauj kājās miera stājās un skudriņas pār muguru neiet. Bet varbūt, daudzbalsīgam pūlim to dziedot, īpašā emocionālā pacēlumā tā dziesma iegūst to īsto raksturu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.16 11:14:54
Aivars, nuja... taapee saku, nenjemt mani pieree... jo es iisti nemaz nezinu kas un kaa jaabuut peec zhanriem un visiem priekshrakstu kanoniem... ja zinaataaji saka, ka ir ok, tad ir ok...
bitukas
# Iesūtīts: 2009.06.16 11:23:28
Vēl labāks ir Madball-Infiltrate The System, jūtūbā var noskatīties
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.16 15:51:48
Pārāk skumja un gaudena. Tā kā Baznīcas dienu moto ir Ejiet un dariet!, tad himnai vajadzēja būt ar pacilājošu noskaņu, bet liekas, ka to dzied kāds, kas tā ir piekusis, ka pēc himnas nokritīs un saļims bezspēkā.
vilks
# Labojis vilks: 2009.06.16 16:19:03
Jā, drusku bēdīgi ir (klausos kori).

bitukas
par prieka putekšņiem posta tuksnešos tak viss ir skaidrs - posta tuksneši ir nevis kristietim, bet tiem, kuriem kristietis iet un palīdz
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.16 16:52:48
vilks
Bet kāpēc krusts ir sabirzis putekšņos?
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.16 17:13:47
Aivars
viņš nav sabirzis, kristietim viņš jāpārvērš par putekšņiem tiesa, kas ar to domāts, grūti iztēloties, nevarētu taču būt, ka himnas autori aicina kristiešus uz buršanos...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.16 17:25:24
vilks
To uzvaicāsim Merlinam!
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.16 17:26:40
Aivars
Tiešām, viņam varētu būt gan zināšanas, gan pieredze šai jautājumā.
Balss
# Iesūtīts: 2009.06.16 17:31:38
vilks
viņam varētu būt gan zināšanas, gan pieredze šai jautājumā.
Kādā? Buršanās jautājumā? Nu, kristāla lodē jau viņš laikam skatās!

Bet dzeju, kurai nedrīkst prasīt izskaidrot katru zilbi, citādi iespējams sarakstīt tikai tram-param-param-pampam pantiņus, ir sacerējis dzejnieks, mācītājs.
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.06.16 19:57:55
Es gan domāju, ka himmna ir laba. Neesmu dzirdējis, bet vārdi ir spēcīgi, nez, kas nepatīk te dažiem? Bibliski pareizi vārdi un ļoti uzrunājoši - vairāk arī nekas nav vajadzīgs, jo vārdi arī atbilst baznīcdienu tēmai (ej un dari). Bet ja nu kādam svarīgāka ir dziesma nekā Tas, ko dziesma pagodina, tad tā ir katra paša problēma
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.17 00:40:38

Te kādā citā diskusijā dažs pieminēja dzejnieka Rokpeļņa pieeju `kristīgai` dzejai. Nu tajā himnā vismaz divi panti ir normāls `tramparams` . šai sakarā atcerējos vecu aņuku par to kā dēlēns tētim -mācītājam uzdod jautājumus par sprediķa rakstīšanu. Papucis skaidro, ka viņš raksta to, ko Dievs ir teicis cilvēkiem. Bet mazais dulburis turpina vaicāt: "Kāpēc tad tu tik daudz esi nosvītrojis tajā, ko Dievs saka?"
Bet būs jau labi!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.17 12:38:40
Turpinot ar loģiku skaidrot himnas vārdus - jāsaberž krusts putekšņos un tad putekšņi jāpiedāvā tuksnesī izslāpušajiem..
Mirga
# Iesūtīts: 2009.06.17 18:21:21
Un es savā neprašas prātā biju domājusi par kaut ko tādu, kā; "Paceliet balsis, slavējiet!" (Dz. gr. 167). - Nu jā, bet, droši vien, nav arī vienmēr viegli ar tādu pasūtinājumu .
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.06.17 20:13:11
ljoti jauka shupuljdziesma
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2009.06.17 23:04:38
Varbūt nevajag katrām Baznīcas dienām rakstīt jaunu himnu? Kaut kā mūsdienās tā kristīgā mūzika pārsvarā sanāk zema līmeņa, cik nu es kā neprofesionāle varu spriest.
Mulder! Piekrītu, Tevis norādītās dziesmas pacilā.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 1429