atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas dienu himna
|||||
Iesūtīts: 2009.06.15 17:58:51
Drīz būs Baznīcas dienas Valmierā....
Ir arī šis tas sacerēts
http://www.lelb.lv/lv/?ct=himna
par to arī parunāsim - mūzika un vārdi ..
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
|||||
# Labojis |||||: 2009.06.15 17:59:27
Jēzus vārdā, ej un dari, Visi ceļi pašķirsies
Viņa spozmes siltie stari, Visur tevim līdzi ies.

Jēzus vārdā, pacel rokas, Tumsa projām bēgtin bēgs
Viņa Godība un mokas Tavu sirdi Savā slēgs.

Jēzus vārdā, lai ik diena Lai ik sākums, lai ik gals
Viņam liekā nav neviena, Klusa meklējoša balss …

Jēzus vārdā tavi soļi, Vienmēr mieram tuvu būs
Viņam akmeņi, tev oļi, Kamēr naida upes žūs.

Jēzus vārdā savu krustu, Pārvērt prieka putekšņos.
Lai ikviens šo prieku justu Savos posta tuksnešos.

Jēzus vārdā, ej un dari, Tēva Godam augļus nes.
Gara Spēkā tu to vari, Vienā Garā tu un es.

Teksts: Raivo Bitenieks
Mūzika: Imants Mežaraups
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.15 18:14:45
Tāda korāļa tipa dziesma laikam.
cilvēkiem varētu patikt. iepriekšējām Baznīcas dienām bija drīzāk jauniešu dziesma, tagad - vairāk vecākā gadagājuma ļaudīm.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.15 18:18:14
Man patīk dziļāks dūriens ar lāpstu, kad ir daudzslāņains texts... Es gan nezinu kādai jābūt Baznīcas himnai...
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.15 18:19:33
Mulders
Luterāņu baznīcas himna ir "Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils"
šī ir tikai Baznīcas dienu himna
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.06.15 19:10:20
Mulders tā delikāti pateica - žetons!
Nu .. tāda dziesmiņa ir uzrakstīta... Noklausījos kora ierakstu, izlasīju vārdus - stipri "uzsit" tādu baptistiski saldenu un banālu noskaņu.

P.S. Pati gan vispār nekā nemāku uzrakstīt. Bet ir nācies dzirdēt patiešām labas mūsdienās tapušas dziesmas, kur tiešām - IR! Par šo es tā neteiktu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.15 19:13:08
Saulespuķe
Jā, jā, baptistu piesitiens ļoti jūtams
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.06.15 19:21:15
vilks
Tas tomēr stipri pazemina līmeni, ne?
Žēl, varēja kaut ko tiešām spēcīgu radīt, lai sirds notrīc dziedot, nevis tā saldi dūdot (man personīgi no šitā veida saldenuma šķērni paliek). Nav jau kaut kāda fona dziesmiņa, bet pretendē uz himnu!
Bet varbūt es kā ierindas lajs nepareizi domāju, lai izsakās profiņi!
Papucs
# Iesūtīts: 2009.06.15 19:58:12
Man kaut kā himnas nepatīk, varbūt ir cits priekšstats.
Viena no nedaudzām patiesi ģeniālām ir himna, kad notiesātos vella kalpus ved uz karātavām, žēl, nezinu kur meklēt vārdus.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.06.15 21:35:00
manuprāt, himnai ir jābūt tādai, lai to var dziedāt līdzi ikviens mirstīgais, nevis tikai augstas skolas beiguši vokālisti.
Šī himna (atšķirībā no iepriekšējās) ir izdziedama ikvienam, kurš to vēlas.
+ arī tāpēc, ka šai himnai ir pantu forma - kurš nevar nodziedāt ar pirmo reizi, vismaz uz pēdējiem pantiņiem varēs piebiedroties
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.06.15 22:14:25
Turu rokās luterāņu un baptistu dziesmu grāmatas. Daudz vienu un to pašu dziesmu abās. Abās daudz ar saldiem, kā, Jums, labpatīkas izteikties, baptistiskiem tekstiem. Daudzas dziesmas no luterāņu dziesmu grāmatas, kaut vai - māci man ticēt Kungs- ir baptistu dziesmas, ko tulkojusi baptiste O. Baštika vai E. Baštiks. Mīļie, nespļaujiet akā, no kuras paši dzerat. Starp citu, tur ir daudz angļu krogus dziesmu, ko aranžējuši mūsu, latviešu komponisti.
vilks. [91.203.96.65]
# Iesūtīts: 2009.06.15 23:11:52
Hmm, bitukas, kurš te kaut kur spļauj? Es jau pašā sākumā teicu, ka atgādina korāli. Un baptistu piesitiens arī ir. Tas nav ne labi, ne slikti, tā vienkārši ir.

Bet angļu melodijām vismaz nav visām novienādots stils, atšķirībā no J. Vītola vienādi pārveidotajām vācu melodijām. Vācu oriģināli daudzviet ir skaistāki. Un tautas melodijām ar nekas nekaiš.
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.06.15 23:12:56
Tas priecē Bet, ja nopietni - dievkalpojumā šīs it kā banālās dziesmas rada vajadzīgo noskaņu. Katrai vietai sava mūzika, piemēram, ikdienā es klausos NYC hardcore, t. i. Madball utt. Labākā himna pasākumam, ko esmu dzidējis ir dziesma ``Tikai tā``
vilks. [91.203.96.65]
# Iesūtīts: 2009.06.15 23:15:04
Jā, no līdzidziedāšanas un kopības veidošanas viedokļa šī, iespējams, ir ļoti laba Baznīcas dienu himna.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.06.16 01:48:15
Noklausījos Baznīcas dienu himnu vienu reizi un mani tā neko neuzrunāja.Pēc otrās reizes jau likās, ka tā varētu būt dziedama. Pēc trešās reizes radās pārliecība, ka tā būs laba dziesma tam uzdevumam, kam tā domāta - vienot vienkāršus draudžu locekļus kristīgā kopībā zem moto: ejiet un dariet!
bitukas
# Iesūtīts: 2009.06.16 09:23:15
Kā draudžu kontekstā saprast vārdus - Lai ikviens šo prieku justu, savos posta tuksnešos
Papucs
# Iesūtīts: 2009.06.16 10:34:34
Beidzot noklausījos to himnu. Traki gaudena, vairāk atgādina paskumju bēru dziesmu. Ja tik pat gaudena būs tā iešana un darīšana, tad...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.16 10:38:37
bitukas, neviens jau nesaka, ka slitka dziesma... jautājums ir vai par "himnu" var likt kuru katru labskanīgu dziesmiņu... To ka dziesma un vārdi ir ok vispārīgā kristīgā kontextā, to jau neviens nestrīdas... Bet vai "himna"... Un himnai nevajag būt akūnai operdziedātāju ārijai, te svarīgi ir vārdi... un vārdus gribētos tādus, lai tie paliek sirdī... lai nav tā, ka pēc 15 minūtēm no tās himnas ne atmiņā ne sirdī nekas nepaliek pāri.
Tad jau vienkārši - taisām džinglu, lai tas skan ausīs, ja negribi!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.16 10:41:33
tā atradu kur audio ir... sorre, atzīstu, ka man uz ausīm uzkāpuši visi kam nav slinkums, bet tālāk par 2o pantiņu nespēju sevi piespiest paklausīties...

Bet luudz mani nenjemiet pieree, ne es komponists ne dzejnieks, taakaa neko labaaku nemaz nevareetu pats radiit... Ja kaadi ir sho atdzinushi par labu esam, tad kas es taads, lai kritizeetu?
Ослик
# Labojis Ослик: 2009.06.16 10:45:47
Labās Luterāņu dziesmu tradīcijās.
muzikāli apdāvināts cilvēks izpausties īpašai nevar, kam patīk klausīties šedevrus , tas būs vīlies
BET
katrs var dziedāt līdzi, nebaidoties nobojāt dziesmu
teiksim tā - demokrātiska dziesma
ja ideja bija tāda, tad viss sasniegts!
Papucs
# Iesūtīts: 2009.06.16 10:51:34
Atceros, pirms dažiem gadiem kaut kādu draudžu dienu ietvaros aiz Krimuldas baznīcas uzstājās Double Faced Eels ar četrām Mārtiņa Lutera dziesmām. Tās bija ne tikai labākās luterāņu dziesmas, ko esmu dzirdējis, bet arī patiesi augstvērtīgi muzikālie darbi. Žēl, ka dzirdēju tikai vienu reizi.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 4598