atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par sektas definīciju
Mr. Incognito
Iesūtīts: 2007.05.15 14:41:05
Mīļie draugi, vēlētos padiskutēt ar jums par to, kas ir sekta. Mierīgā un akadēmiskā garā. "Pēc vārdnīcu datiem sekta vispirms nozīmē "organizēta ekleziastiska vienība". "Sequi"nozīmē sekot, tātad sekotāju pulciņš. Galvēnās reliģiskās grupas, uz kurām visvairāk tiek attiecināts vārds "sekta" ir radušās pilnīgi atsevišķi un tām ar kristīgo mācību nav nekā kopēja: Jehovas liecinieki un mormoņi. Protams Kristus personu un Bībeli kā Dieva atklāsmi šīs grupas gluži apiet nevar (labs arguments Bībeles patiesumam un dievišķai izcelsmei). Arī Kristus ir bijis viens tipisks sektants. Bībele vispār ir sektantiskas domāšanas paraugs: Dievs māca Israēla tautai nošķirties no citiem. Vārds "svēts" VD ēbreju valodā nozīmē nevis personisku ētisku kvalitāti, bet gan nošķirtības stāvokli - Dievs atdala, nošķir savus ļaudis". "Ecclesia" no grieķu valodas nozīmē "aicinātie", "izsauktie" (ek-kaleo). Ar šo vārdu Jaunā Derība apzīmē gan lokālo draudzi gan Kristus baznīcu. Šajā vārdā nav atšķirības no sektas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 17:29:41
Balss, Mulder ,
Mīļie oponenti, kā jau es teicu-
Tad nu tev un tavējiem nākas grozīties kā zušiem, lai attaisnotos. .
Tas tāpat, ka esam Eirosavienībā, vai e-skeptiķi, vai e-optimisti, vai balsojuši vai ne. Esat PLF kopā ar saviem geju precinātājiem un Kristus augšāmcelšanās liedzējiem. , tā ir objektīva realitāte, bet mēs, kaut ar "sektantiem", bet tie veco labo kristīgo ticību apliecina. Atdzīstiet taču, būs vieglāk ar sirdsapziņu .
Kaut... , normālība sadraudzībā jau tāpēc vajadzīga, lai lajiem nebūtu par šīm lietām jāuztraucas, kā lielajam brālim LELB laikos. Lai nu cik lojāls biju no cilvēciskās puses, vienu brīd vadzis lūza, jo nebija iemeslu kāpēc palikt. Heterodoksija tomēr.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.23 17:38:26
l.brālis pastāsti vēl kas ir objektīvā realitāte man sāk iepatikties loģika KLB izpildījumā... Un saka, ka šiem vēl ar galvu viss kārtībā.
----
Schizophrenia is a psychiatric diagnosis that describes a mental disorder characterized by impairments in the perception or expression of reality , most commonly manifest as auditory hallucinations and paranoid or bizarre delusions, and by significant social or occupational dysfunction.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.23 17:38:37
lielais brālis Mīļais brāl, ja tev no tā kļūst vieglāk, atzīstos! Visā, ko tik gribi! Vai man grūti... Ka tik tev paliek vieglāk un vari justies laimīgs. Tā reizēm es kā nogurusi mamma esmu padevusies savu bērnu kaprīzēm, kas, protams, ir nepedagoģiski... (Es jau Ilāram arī visā atzinos - sic.! nevis atDzinos)
Tikai atceries, ka atrasties vienā telpā nav gluži tas pats, kas atrasties vienā gultā. Bet tu mūs par visu vari gribi ierunāt tajā gultā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.23 17:40:18
Mulders Vai tu domā, ka lielais brālis sapratīs? ... Ne valodu, ne jēgu. Ja būtu sapratējs, sen jau būtu atstājies!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 17:47:47
Mulder , dikti gudrs esi psihiatrijā, nu gluži tikpat cik teoloģijā . Tev šito tavs galvas dakters ieteica palasīt? Realitātes sajūtu jau esi tu pazaudējis, cienījamais, ne es. Man priekšā jāsaka, lai tu mājas atrastu.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 17:50:47
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 18:02:24
l.brālis, nē kad kāds man cenšās ieborēt ka es guļu ar kaimiņa sievu un tā esot objektīva realitāte, kad es šo sievu pat redzējis neesmu, tad es (un medīcīna) to saucu par " impairments in the perception or expression of reality"
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 18:12:13
Mulder , tas , ka tu esi LELB un LELB ir PLF, tā ir tā objektīvā realitāte, ne tava kaimiņa sieva. Jeb varbūt vairs neesi LELB Biķeru (ja nemaldos) draudzē, esi konvertējies jeb aizgājis iekšējā opozīcijā? Vēlme radīt sev mākslīgu realitāti- tipa es ,Mulders, esmu N. draudzē, kas pēc LELB Satversmes pieder LELB, bet tomēr neesmu LELB vai LELB esmu, bet PLF neesmu, kaut gan LELB ir PLF kopā ar saviem geju precinātājiem un Kristus augšāmcelšanās liedzējiem- kas tas ir, ja ne personības dalīšanās. Kā tie daži militanti Amerikā-federālo valdību neatdzīst, bet federāļus tas netraucē šos cietumos bāzt.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:04:42
Paldies Dievam, ka es nedzīvoju jums kaimiņos...
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:10:10
Lielais Brālis,

sekta paliek sekta. Tikai sekta var iedomāties, ka vajag nošķirties no ģimenes tikai tāpēc, ka tajā ir kāda "melnā avs". LELB ir piederējusi un turpinās piederēt luterāņu saimei pasaulē arī tad, ja nevar un nevarēs līdz galam piekrist tam, ko lielais vairums dara un atzīst par pareizu.

Tu atkal sektantiski dramatizē situāciju, lai nomelnotu mūsu Baznīcu.
Bet es esmu priecīgs, ka mums tāda ir!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:36:44
Noasveidīgais! man viens cilvēks baigo gudrību pateica...kurš pirmais pasaka otream ka viņš ir zilonis, tad tasar ir zilonis...
Šajā gadījumā Tu pasaki Baznīca ir "mūsu" .. tātad "jūsu" ..
... tāpat kā man viens prātvēders teicās, ka viņš mani izglābšot.... totalas muļķības... KRISTUS IR TAS KURŠ IZGLĀBS UN TAS KURAM PIEDER BAZNĪCA(ar lielo burtu)!

un vēl kāds man šodien teica,ka nav jēgas strīdēties... nu tad es savu pateicu Tu savu patieci.. un beidzot miers forumā
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.23 22:42:47
Kaut arī pēdējie teksti ir izraibināti ar smailijiem, man neliekas nedz jauki, nedz smieklīgi tas, kā citai reliģiskai organizācijai piederīgi cilvēki savas neatrisinātās garīgās problēmas risina, izlādējot tās LELB forumā.

Jums ir visas tiesības dzīvot kā alā, ja tas jums liek justies labāk. Nemēģiniet savā alā ievilkt citus, kurus Kristus ir ar savām dārgajām asinīm izpircis no šauprātības un tumsības valgiem.

Dievs jums ir devis tikai 70 līdz 80 gadus laika šeit virs zemes. Nožēlojami, ka tas tiek izlietots, apkarojot LELB viņas pašas forumā. Dievs neprasīs no jums, cik daudz mēslus izlējāt pār LELB galvu, cik neatlaidīgi traucējāt jebkurai diskusijai savu personisko ienaidnieku mājaslapā, cik daudzus cilvēkus centāties samusināt pret uzticību Baznīcai, bet gan to - cik daudz neticīgos esat veduši pie Kristus. Bet vieglāk jau ir liet ūdeni, nekā darīt darbu, vai ne?

Šis ir nopietns apvainojums visiem KLB pārstāvjiem.
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.23 22:51:56
Noasveidīgais! Tu mani sasmīdināji...
Tev bija slikta diena... nekas atpūtiesies paliks labāk... man mamma teica, rīts gudrāks par vakaru!!!

un
kā? KLB nedrīks smaidīt?
kas tie par jaunumiem?
ak tā tagad jau es kaut kāda vilcēja?!!! piedod, kļūdījies... !!! bet ja tā patīk un dara laimīgu, vari tā domāt... pakašķējies un ej gilēt!

starpcitu... šodiena bija vēsāka nekā vakardiena.. un paskat laukā zvaigznes ar iedegušās.. tīri jauki, vai ne?
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.24 11:20:57
Noasveidīgais - heterodoksija paliek heterodoksija , skatos , ka tev tā ir gan pārliecība, gan dvēseles stāvoklis. Līdz ar to tava spītīgā pieķeršanās heterodoksai ticības apliecībai pielīdzināma sektantismam. Protams, ka KLB noraidīs tavu un tavējo mēģinājumus par patiesas baznīcas pazīmi uzdot vienlaicīgu patiesības un maldu mācību pastāvēšanu baznīcā un dvēseļu postīšanu ar tādu tavu nostāju. Pēc būtības šāda attieksme nepārstāv patiesību, jo raugoties uz dažādajām pretrunīgajām un maldīgajām apliecināšanām cilvēkam no malas atliek vien uzdot jautājumu - kas tad ir patiesība? Mēs savā sadraudzības pārliecībā esam vienoti ar seno baznīcu un iepriekšējām luterāņu paaudzēm un normāliem luterāņiem šodien, tev atliek vien būt kopā brīvi diskutējot ar PLF mistrojumu .
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.24 12:06:42
Lielais Brāli,
Tu laikam esi vienīgais bērns ģimenē. Jo Tev brālis vairs nav brālis, ja tas kaut nedaudz savādāk domā. Tu vēl arvien nespēj iedomāties, ka cilvēkam ir tik skaidra iekšēja pārliecība par Kristus aicinājumu, ka viņam nav nepieciešams visus padarīt līdzīgus sev!
Ne jau velti saka, ka sektas sašķeļot ģimenes!
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.24 12:35:31
lielais brālis Vai tu nejūti, ka esi mums apnicis ar savu veco plati? Labāk klausi un ej laukā glābt neticīgos, nevis grozi mūs pēc sava ģīmja un līdzības!
Dzelzs Felix [81.198.2.6]
# Iesūtīts: 2007.05.24 12:35:45
Kas ir no Dieva tas pastāvēs, bet kas nav tas kaut kad, bet arī atstieps kātus. Arī farizeji atstiepās. Gan Dievs pats zinās kam jānotiek ar tiem, kas no mācības arī iztaisa bauslību. Arī ar krustu var nosist. Atstāsim gan LELB gan KLB Dieva ziņā.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.24 18:18:03
Felix Edmundič- šo no Gamaliēla nošpikoto atziņu mūsu Kungs nav autorizējis. Vēsture apliecina ko pretēju - reiz svētīgas baznīcas Austrumos (bizantieši un citi) ir tikušas neticīgo muhamedāņu nomāktas un gājušas bojā, bet šo neticība joprojām zeļ un plaukst. Dieva ziņā ir viss, bet mums pavēlēts tepat pa zemi šiverēties. Un kas tev pret bauslību, Pāvils arī runā par svabadības bauslību. Kas tad no mācības ,tavuprāt, būtu jāiztaisa - košļājamā gumija, vai?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.25 17:15:51
Mulders. Pajautā Noasveidīgajam, no kādiem avotiem viņš ir smēlies savu sektas definīciju.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.25 17:19:24
Noasveidīgais, no kādiem avotiem tu esi smēlies sektas definīciju?
p.s. es nezinu kas ir noasveidīgais, tamdēļ jājautā šitā
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 33 , pavisam kopa bijuši: 638