atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lezbo - episkopāts.
Merlins
Iesūtīts: 2009.05.29 08:34:18
Nu re, Zviedrijas baznīca, kas pirmā no luteāņu baznīcām ieviesa sieviešu ordināciju, tagad Stokholmas diecēzē ir ievēlējusi par bīskapi lezbieti, kas dzīvo reģistrētā savienībā ar citu sievieti. Konsekvents solis, kas arī bija sagaidāms. Ja esi teicis "a", agri vai vēlu jāsaka arī "b".
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
krake lebt! [82.145.217.37]
# Iesūtīts: 2013.10.20 12:03:26
Dzirdēts pa ausu galam, ka RO "Zviedrijas baznīcas” "arhibīskape” nu būs dāmīte.
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.20 13:13:51
Še vari palasīties vairāk

Izrādas, ka viņa ir Rubeņa tips, tas ir, universāliste -- jo visas reliģijas labas:

The candidates for the highest position in the Swedish church were asked if they thought Jesus presented a truer picture of God than Muhammed. With her evasive answer Jackelén suddenly emerged as the bishop who couldn’t choose between Jesus and Muhammed. This provoked strong reactions on some editorial pages.

Kyrkans Tidning thought that the bishop’s answer might indicate that Christ is being relegated to the margins of the Church of Sweden and Dagens Nyheter encouraged the candidates to show some theological backbone. The editorial writer at the newspaper Dagen wrote that it is time to accept the idea of a split within the church – between Christians and those who think all religions are equally good.


dafne, pārāk ātri slēdzi savu diskusiju ap Rubeņa atklāto dievgaldu. Jo Zviedrijas baznīcā noteikti ir tikpat atklāts dievgalds, pēc principa: all are welcome...

Kad esi izlasījis Rubeņa rakstu, tad vari saprast, ko varētu nozīmēt zviedru Arhibīskapes evasive , tas ir, izvairīgā, atbilde, lai tik nevienu neaizskartu ...
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.20 13:28:59
Lapšān un Ingar,

lai nevajadzētu fantazēt kā bijis apustuļu laikos un kāpēc ir izveidojies tā kā ir, un kas no tā ir pareizi un kas ne gluži, izlasiet, lūdzu, Vienprātības grāmatā nodaļu "Par bīskapu varu un tiesībām" (2. izdevumā 321.-325. lpp.).

Jo īpaši Lapšānam vajadzētu izlasīt šo Lutera rakstīto, jo viņam bieži patīk atsaukties uz Luteru...
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.20 13:43:03
Tiem, kam pumpas metas no "kristīgās meditācijas", varbūt jānoprovē šis - http://www.delfi.lv/sievietem/relationships/dzive/dejas-meditacija-klosteri-ar-klostera-masam-lugsana-deja-mulsina-un-iedvesmo-vienlaicigi.d?id=43745834

(Neatradu jau atvērtu diskusiju par lūgšanu veidiem, un slinkums taisīt jaunu. Varbūt, kāds var uztaisīt tēmu)
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.20 14:05:45
Šitas normāls, nekādas jaunas atklāsmes nepiedāvā, Dalailamu nepiesauc. Patīk.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.20 17:08:07
g....s t.....s [87.246.165.252]
un nemaz nemulsina tas, ka sievišķi pakaļas groza dančos, cilvēcisku traģēdiju un dievišķu brīnumu pārvēršot frivolās gurnu šūpās?
Lai gan gribētu uzskatīt, ka neesmu pats stīvākais sausiņš (nupat aplaudēju, kā mans juniors metās improvizētā dancī Megadeth (labi, labi, šobrīd tā jau ir luterāņu grupa) ritmos, tomēr atceros, kā savulaik redzot kā viena pusmūža dāmīte sit tamburīnu pret pēcpusi kaut kāda "alelūja" skandināšanas laikā, sajutos aplam konservatīvs. Varbūt tomēr lotosa poza ir dievbijīgāka, nekā bakhanāliska lambada?
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.20 20:50:23
+jean
dafne, pārāk ātri slēdzi savu diskusiju ap Rubeņa atklāto dievgaldu. Jo Zviedrijas baznīcā noteikti ir tikpat atklāts dievgalds, pēc principa: all are welcome...
un,ko dod tada diskusija?parunāju ar savu macītāju,viņs man izskaidroja situāciju.Lai nu tad vīri ar uzņemas atbildību...
Tas,kas tur notiek ir "spēlēšanās ar uguni",pēc manām domām,bet iespējams..ar esmu pārāk iekonservējusies
krake lebt! [82.145.208.55]
# Iesūtīts: 2013.10.20 20:58:02
jean atstāstītā zviedru „arhibīskapes” ievēlēšana atgādina līdzīgu norisi kādā smieklīgā angļu komēdijseriālā, nosaukumu aizmirsu, kur par angļu arhibīskapu galu galā izvēlējās Muhameda pētnieku.

Ja nopietni, labi vien ir, ka tie zviedru herētiķi izvēlējās dāmīti, - luterisma nokaltušais zars kļūst aizvien redzamāks - par brīdinājumu citiem.
krake [82.145.208.55]
# Iesūtīts: 2013.10.20 21:03:50
jean, ir starpība starp dievgaldu kristiešiem, kas apliecina Kristus miesu un asinis un mielastu visiem un zviedru galdu visiem.
Baigais demagogs esi...
Un no Rubeņa atvasini vai visas mūsdienu herēzes?
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.20 22:11:10
Aivars
Varbūt tomēr lotosa poza ir dievbijīgāka, nekā bakhanāliska lambada?
Savs lotoss labāks par svešu lambadu! Ja būtu sava lambada...
aivars.lapsans [83.187.152.89]
# Iesūtīts: 2013.10.20 22:53:13
+jean

Tev kā absolūtai nullei varu papaust, ka Luters visu varu hierarhijas izveidošanai draudzēs ir mācījis pēc Bībeles. Luters skaidri un gaiši šo varu - garīgā amata un citu amatu vajadzībām ir atvēlējis draudzēm pašām, nevis kādiem citiem svešiem cilvēkiem no malas. Un tas ir loģiski, jo , ja draudze pakļaujas Svētā Gara norādījumiem , tad Svētais Gars draudzē arī uzrāda labākos vadītājus. Bīskapa pienākumi ir aprakstīti Bībelē, savukārt konfesijas izstrādā savu bīskapu iecelšanas sistēmu. Tā atšķiras no Bībeles. Tā ir traģēdija, bet es , kā LELB piederīgais respektēju.
aivars.lapsans [83.187.152.89]
# Iesūtīts: 2013.10.20 23:02:17
+jean

Man ir nācies novērot sarunu pie arhibīskapa, kur kādas draudzes bijušais vecākais, ļoti labs , pieredzējis Dieva kalps, ne runātājs, bet darītājs pajautāja arhibīskapam - kad beidzot draudzes pašas varēs pēc Lutera mācības izvēlēties sev mācītājus .....es to vēroju no malas....arhibīskapa atbilde bija = klusums. Tas brālis zinādams un pieredzēdams šīs ,,stulbības,, sātana plosīšanos draudzēs, arhibīskapa klātbūtnē sāka raudāt.....To es uztvēru kā Jēzus asaras par šī laika kristiešu apmātību, neuzticēšanos, novirzīšanos no konfesijas teoloģijas, dzīvošanu aklā liturģijā, un svešas mācības ievazāšanā konfesijā , kura prezentē divas labas lietas - Bībeli un Luteru.
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.21 00:04:05
Lapšān, Tev šajos komentos ir taisnība par draudzes lomu mācītāja izvēlē. Tomēr lai saprastu, kas ir mācītājs kristīgās mācības un luterāņu baznīcas kontektā izlasi to Lutera rakstīto Vienprātības grāmatā, labi??

Es nemēģinu pateikt, ka visam ir jānotiek tā kā LELB. Tik Tu piesauc daudz Lutera vārdu, tāpēc aicinu Tevi izlasīt to, ko Luters šai sakarā ir teicis dokumentā, kas ir iekļauts luterāņu ticības apliecībās!
aivars.lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2013.10.21 10:08:30
+jean

Nu, esmu pietiekami lasījis . Iekopē , ja ir iespējams to Lutera rakstu vietu. Tad arī paanalizēsim. Man patīk lietu kārtība , ne sajukums. Vēlreiz un vēlreiz Tev rakstīšu, ka nevajag jaukt konfesionālo hierarhijas kārtību ar Bīblisko - Svētā Gara pareizrakstību hierarhijas sakārtošanā.
Aicinu Tevi tomēr padomāt par Zviedrijas notikumiem. Te jau notiek tukša riešana uz māsām. Bet pēc Bībeles mācības Zviedrijā viss ir ļoti elementāri - mācītāji ieņēmuši varu pār draudzēm un gala rezultāts ir pilnīga patvaļa.
rainars
# Iesūtīts: 2013.10.21 10:17:11
Domajams derētu izlasīt, vēstulē romiešiem 1. nodaļā, no kā ceļas iekāre uz savu dzimumu.
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.21 10:38:38
Lapšān,

paņem Vienprātības grāmatu rokās un izlasi šīs 3-4 lappuses, labi??!! Savādāk Tu jau atkal putrojies ar to mācītāju varu pār draudzēm.

Tur ir gan par hierarhiju, gan biblisko kārtību -- nesajauktā veidā ....

Ja es te pārrakstīšu 3 rindiņas, tad pazudīs konteksts un to es nevēlos.

aivars.lapsans [83.187.154.114]
# Iesūtīts: 2013.10.21 16:43:56
+jean

Kuras lapas , konkrēti ...
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.21 17:34:48
Vienprātības grāmatā nodaļu "Par bīskapu varu un tiesībām" (2. izdevumā 321.-325. lpp.; 1. izdevumā 331.-334. lpp.)
ieskats [78.84.84.210]
# Iesūtīts: 2013.10.24 15:12:10
aivars.lapsans [83.187.153.166]+jean
Par draudžu tiesībām aicināt mācītājus nevajag aizmirst, ka dažas draudzes tā joprojām arī nav tikušas pie sava mācītāja, jo neviens īsti nevēlas doties uz Latvijas pamalēm, kur mācītāju sievas nevar dabūt darbus, bet draudzes pašiem mācītājiem nevar samaksāt, lai tie nodrošinātu ģimeni. Turklāt baznīcas vadība, t.sk. arhibīskaps taču arī ir draudzes pārstāvis, loceklis Kristus miesā. Viņa iztektais aicinājus arī ir draudzes aicinājums.
krake [82.145.209.99]
# Iesūtīts: 2013.10.24 16:56:33
Labāk bez iepriekšējas saskaņošanas ar draudzi tomēr nelikt, mūsu ticības tēvi ne velti ir bijuši gudri draudzes aicinājuma jautājumā,
citādi sanāks kā N.draudzei, kurai ielika NN,
bet draudze viņu negrib,
jo reformētāja (lasi. postītāja)„slava” iet pa priekšu.

Tagad laika jautājums - vai nu NN draudzi...vai draudze...NN.
Mazpilsētas draudzei nopietna lieta, kur draudzes aktīvs = valde = draudze.
Zinot detaļas un nianses Lutera Akadēmijas studentam gatavs diplomdarba materiāls eklezioloģijā, pastorālteoloģijā un draudzes „administrēšanā”.
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 1 , pavisam kopa bijuši: 36705