atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētais Gars. Kurā brīdī Viņš sāk dzīvot mūsos?
Artis
Iesūtīts: 2009.05.18 20:32:47
Kurā brīdī Svētais Gars sāk dzīvot mūsos? Ko esmu atradis rakstos ir vairāk par to, kuros Viņš mājo, nevis kad.

Tajos, kas mīl Jēzu...

Jāņa 14:23
Jēzus viņam atbildēja: "Kas Mani mīl, tas Manus vārdus turēs, un Mans Tēvs to mīlēs, un mēs nāksim pie Viņa un ņemsim pie Viņa mājas vietu.


Tiem, kas paklausa...
Apustuļu darbi 5:32
Mēs esam šo vārdu liecinieki un arī Svētais Gars, ko Dievs devis tiem, kas Viņam paklausa.

Jāņa 1.vēstule 3:24
Kas Viņa baušļus tur, tas paliek Viņā un Viņš tanī, bet no tā mēs noskārstam, ka Viņš paliek mūsos, proti, no Gara, ko Viņš mums ir devis.


Tiem, kas mīl cits citu...
Jāņa 1.vēstule 4:12
Dievu neviens nekad nav redzējis; ja mēs mīlam cits citu, tad Dievs mājo mūsos, un Viņa mīlestība ir mūsu vidū tapusi pilnīga.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.05.21 14:41:01
Mulders
Jautājums nav HOW! Jautājums ir IF?

Patiesībā te jautājumu vairs nav vispār - pēdējie mūdži vis nav automātā pestīti. NAV . Tas tev zināšanai.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.21 14:43:39
Kas tas /kristiec/ tāds ir?

Man savā laikā garīgas pārdomas izraisīja "Mērnieku laiku" lasīšana, konkrēti - Oļiņietes teoloģiski pareizie teksti, kas bija brēcošā kontrastā ar viņas darbiem. Un tad es nodomāju - ja pēc LTA nevar pierādīt, ka Oļiņiete tomēr riskē nonākt ellē, tad ar luterāņu mācību kaut kas nav kārtībā.

Tagad saprotu, ka Oļiņietei bija nedzīva, intelektuāla ticība, kaut skaistos un pareizos vārdos pausta. Jo viņas darbi parādīja, ka Sv. Gars ir tālu prom no viņas.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.05.21 14:47:39
Kristofers

kristiec ir Muldera delfu niks.
Tieši tā viņš vislaik arī māca delfos, ka ir joprojām pēdējais mūdzis un tai pat laikā jau svēts un droši pestīts.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.21 14:50:11
Patiesībā te jautājumu vairs nav vispāŗ - pēdējie mūdži vis nav automātā pestīti. NAV . Tas tev zināšanai.

Automātiski nē... Ticībā uz Jēzu Kristu... Vienīgais veids, kā mūdzis var tapt pestīts! Kad Dievs par pēdējo mūdzi apžēlojas un dāvā viņam ticību uz Jēzu Kristu, tad šis pēdējais mūdzis top pestīts! Kā stāv rakstīts "Viņš mūs izglāba, nevis taisnības darbu dēļ, ko mēs būtu darījuši, bet pēc Savas žēlsirdības, ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā, ko Viņš bagātīgi pār mums izlējis caur Jēzu Kristu, mūsu Pestītāju"

Vot tā vienkārši Dievs nolēma un atpestī!

Un Jona tur var kaut uz ausīm stāvēt, spert zemi līdz debesīm un bļaut tā ka debesu pulkiem ausis aizkrīt, nekas šajā apsolījumā nevar tikt mainīts. Un šis apsolījums dots kāreiz tādiem pēdējiem mūdžiem kā Mulders... Ne jau taisnajiem vajag ārsta... bet mūdžiem!

Tu vari lamāt Mulderu no panckām ārā... a Mulders vienkārši tic Dievam

21 Bet tagad neatkarīgi no bauslības atklājusies Dieva taisnība, ko jau apliecina bauslība un pravieši.
22 Šī Dieva taisnība dota ticībā uz Jēzu Kristu visiem, kas tic. Jo tur nav nekādas starpības;
23 jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības.
24 Bet Dievs Savā žēlastībā tos taisno bez nopelna, sagādājis tiem pestīšanu Jēzū Kristū.


Viss... un acīmredzot tādiem kā tu īpaši ķer pie sirds, ka Dievs ar jums nekonsultējas, bet izglābj cilvēkus kur un kad gribēdams, nerespektējot Jonas viedokli...
Pāvils vēl tagad pa elli mocītos, ja Dievs rēķinātos ar cilvēku viedokli par Pāvilu, kurš taču ticīgos vajāja un slepkavoja... tā ka pat vēl pēcāk ilgi viņi negribēja ticēt, ka Dievs Pāvilu pieņem Tā nu tev nāksies dzīvot līdz pat mūža galam, ka pa pasauli staigā ticīgi atpestīti mūdži, kas pēc Likuma ir elles kandidāti, bet pēc Žēlastības Dieva Bērni Tev to nesaprast... pagaidām!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.21 14:54:43
Tieši tā viņš vislaik arī māca delfos, ka ir joprojām pēdējais mūdzis un tai pat laikā jau svēts un droši pestīts.

Varu to atkārtot arī šeit un vēlreiz!

Esmu grēcinieks, un kā tāds pēc Sveetaas Bauslības esmu pelniijis naavi un elli. Esmu sveets un pestiits Kristuu peec Zheelastiibas, jo ticu, ka Vinjsh taisno greeciniekus, un ir par mani miris un augshaamceelies, lai es dziivotu Debesu Valstiibaa muuzhiigi parradiits par jaunu radiibu peec Dieva taisniibas
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.05.21 14:56:31
Mulders
Kad Dievs par pēdējo mūdzi apžēlojas un dāvā viņam ticību uz Jēzu Kristu, tad šis pēdējais mūdzis top pestīts!

Nē, netop vis. Nelieša (jeb oļiņietes) "ticība" nav nekāda pestījošā ticība!
šim mūdzim vispirms ir jāatgriežas no savām mūdzībām, vismaz no nāves grēkiem noteikti. Tieši to mēs skaidri arī lasām LTA.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.21 15:00:07
Runa ir par to, ka tavaa modelii dievs riikojas nelogiski un generee pretrunas.

Taapeec jau veel liidz pat shai dienai neviens nav speejis defineet Miilestiibu JO taa vienmeer sanaak nelogjiska, kad to meegjina defineet, vai sagjeneree oximoronus!

Tb ja ir cilveeks A - ticiigs, slikaaks, B - neticiigs, labaaks, tad iznaak, ka dievs iemet ellee labaaku cilveeku un patur sliktaaku.

Pirmkaart... Dieva aciis "neticiigs = slikts". Nav labu neticiigo Dieva aciis. Un otraadi... ticiigs = labs, jo ticiiba ielaizh Dieva Garu cilveekaa, kursh tad arii vinju saremontee!
Taapeec tu nespeej redzeet atshkjiriibu starp Aabelu un Kainu, jo abi dariija labu darbu, bet Kainam nebij ticiibas, bet Aabelam bij... tas arii atshkjiira vinju darbu labumu...
Tu skaties peec saviem standartiem, taapat kaa Jona... Jonai liekas, ka tas ko vinja domaa ir Labs, tas arii Dievam ir labs, un tas ko vinja domaa ir slikts, tas arii Dievam ir slikts... Bet lai redzeetu lietas taa kaa to redz Dievs, tur vaig bik vairaak ko nekaa tas ir Jonai dots...
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.21 15:04:49
Mulders Dievs taisno Kristus dēļ tajā brīdī, kad viņš dāvā mums dzīvu ticību un Sv. Garu ( justificatio ). Bet pēc tam Sv. Gars attaisnotajā cilvēkā sāk viņa pārveidošanas darbu ( sanctificatio ). Permanents feileris svēttapšanā norāda uz Sv. Gara prombūtni.

9 Jeb vai jūs nezināt, ka netaisni neiemantos Dieva valstību? Nepievilieties! Ne netikli, ne elku kalpi, ne laulības pārkāpēji, ne malaki, ne vīriešu piegulētāji,
10 ne zagļi, ne mantrauši, ne dzērāji, ne zaimotāji, ne laupītāji neiemantos Dieva valstību.
11 Un daži no jums bija tādi. Bet jūs esat nomazgāti, jūs esat svēti kļuvuši, jūs esat taisnoti Kunga Jēzus Kristus Vārdā un mūsu Dieva Garā.
(1. Kor 6)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.21 15:16:55
Kristofers, nu neko dariit... znach Sv. Gars mani pametis! Neizdodas man nevienu dienu nodziivot bez greeka...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.21 16:06:48
Mulders
Automātiski nē... Ticībā uz Jēzu Kristu... Vienīgais veids, kā mūdzis var tapt pestīts!
Un jādara nav nekas?
Tātad, maniaks svilpodams iet slepkavot, un pietiek, ja viņš domā apmēram tā: "Es esmu slikts, es daru slikti, taču nedarīt sikti es nevaru, jo esmu taču slikts. Tas, ko es tūlīt darīšu ir slikti. Tomēr - Jēzus ir par mani samaksājis, visu izpircis, un kad es nomiršu, Jēzus mani padarīs par pavisam labu. Nu ko, lai tā būtu, paldies tev, Jēzu! Aha, rekur jau mana upura māja, jāsagatavo nazis...".
Vai tā kaut kā? Ja ne tā, tad kā?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.21 16:37:26
Un jādara nav nekas?

Un Jaadara nav nekas... ja vien par "dariishanu" tu neuzskati "nepretoshanos Dieva Sveetajam Garam"

Vai tā kaut kā? Ja ne tā, tad kā?

Kaut ko tu putro...

Cilveeks ir greekaa, kaa cietumaa!
Kristus vinju atbriivo no cietuma un izlaizh aaraa. Tachu tas nenoziimee, ka tev ir licence dariit to, par ko tu tai cietumaa nonaaci. Tu tur tieshi taapat vari ielidot atpakalj, ja dariisi to pashu par ko tu tai cietumaa seedeeji!

Jociigs tu kaut kaads esi... Ja Prezidents kaadu slepkavu apzheelo un amnestee, tas nenoziimee, ka Slepkavam ir license slepkavot! Tachu jaadara vinjam nekas nav... labs Prezidents, kas tik ljoti miil sho cietumnieku, ka gatavs uznjemties atbildiibu par vinju, vinju njem un izlaizh! Cietumnieks faktiski ir briivs un var saakt dziivot pilnveertiigu normaala cilveeka dziivi!
Tachu, ja Cietumnieks NETIC Prezidenta atlaishanas rakstam, nu tad vinjsh paliek cietumaa un tur sapuust! Ja vinjsh tic, tad notiek tas kas staav rakstiits - Juus atziisiet patiesiibu un Patiesiiba dariis juus briivus!

Kaa greeks un ljaunums tevi saista cietumaa, taa Patiesiibu un Miilestiiba tevi atbriivo... Un tas viss ir Cietuma Paarvaldnieka/Prezidenta kompetence... nevis taveejaa!

ja tu turpini greekot, tad tu nonaac cietumaa atkal... un ATKAL vari tikt atbriivots no taa...
Un ar katru reizi, kad tu tajaa atgriezies tu visam Visumam paraadi, ka tu esi OBJEKTIIVI ljauns, nevis tik taa... nejaushi paklupi... Taadeejaadi tu paraadi ka tu GRIBI buut cietumaa... un vienaa dienaa piedoshanas un atlaishanas raksts var vairs nepienaakt!

Nevajag putrot Kristus zheelastiibu ar "Leeto Zheelastiibu", jo ja Prezidents tevi atbriivo no cietuma, tad tu faktiski kljuusti par vinja iipashumu... Vinjsh var uzstaadiit tev savas prasiibas... Bet Kristus tevi laizh briiviiba - saki - ej dziivo un negreeko vairs!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.21 17:16:56
-Jona-
Nu lūk, kā redzi - nejiet viss kopā. Bet ja kāds šo lasa un jūt bijību, bailes un nožēlu, uz to neattiecas draudi, bet gan atbrīvošana, pestīšana un mūžīga dzīve debesīs 100%. Taču, ja kāds nebīstas un droši turpina palikt grēkā, tā pestīšana var tikt apdraudēta
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.21 17:19:17
Mulders
Ja Prezidents kaadu slepkavu apzheelo un amnestee, tas nenoziimee, ka Slepkavam ir license slepkavot!
Tātad, tev tomēr ir jādara labie darbi, jāmaina savs dzīves veids.

Bet Kristus tevi laizh briiviiba - saki - ej dziivo un negreeko vairs!
Bet negrēkot tak nav iespējams!

Va nu arī bija domāts tā, ka sākumā, Kristus pieņemšanas laikā, tev piedod visu, ko esi izdarījis, bet vēlāk, pēc Kristus pieņemšanas, vairs nepiedod?
Bet tad jau atkal nekas nesanāk, jo cilvēks tak nevar negrēkot!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.21 17:23:30
Tātad, tev tomēr ir jādara labie darbi, jāmaina savs dzīves veids.

Lai sanjemtu Prezidenta abtriivoshanas rakstu, tev jaabuut cietumaa
PEEC TAM... peec tam tev jaadziivo saskanjaa ar Likumu lai neielidotu Cietumaa atkal...
Tb pestiishana - tas ir tikshana aaraa no cietuma! To sanjemam ticiibaa, ka Dievs nemelo, suutot mums briivlaishanas rakstu, kas ar Jeezus asiniim apslaciits
Viss... Pestiishana ir notikusi. Tev daavaata briiviiba, jauna dziive, jaunas iespeejas. Veel vairaak... Dievs pakalj met Sveeto Garu, kas tev paliidz iekaartoties jaunajaa dziivee, pamaaca, skubina etc.

Bet negrēkot tak nav iespējams!
Shajaa dziivee nee... No cietuma iznaakushais joprojaam neprot daudz ko dariit, vai to ko prot, tas sanaak shkjiibi un greizi... taapeec mums ir Sveetais Gars, kas arvien atjauno un paarveido muus... Tas saucaas Sveettapshana! Liidziigi, kaa atbriivots cietumnieks peec 20 gadiem cietumaa, vinjam vajadziiga nereti ilgstosha rehabilitaacija!


Eziit, taapeec jau tev nesanaak saliimeeties, jo tu vai nu uzskati, ka cietumnieks pats no cietuma var tikt laukaa, jeb kriiti otraa galeejiibaa, ka iedomaajies, ka briivlaishana ir automaatiski license greekot, un ka tas, par ko tu seedeeji, nemaz nav noziegums!

Jau Paavila laikaa bij taadi, kas taa interpreteeja Paavila maaciibu! Vinjsh pats par to saka!

Rom 3:8 Vai tad nedarīsim labāk ļaunu, lai nāk labais, kā daži, mūs zaimodami, apgalvo, ka mēs tā mācot? Viņi saņems pelnītu sodu.


Tieshi taa pati Miilestiiba, kas mani apzheelo un izlaizh no naavinieku kamers, arii mani neatstaaj vienu un nepame bet apruupee ikdienas. Un tieshi taapeec, ka es ticu tam, ka vinjsh nemeloja man par manu briivlaishanu, es ticu arii citiem apsoliijumiem, ka vinjsh par mani ruupeesies gaadaas, pamaaciis, paarmaaciis, apmiiljos un ja vajag arii kaartiigi noslaaniis... visaa shajaa dziives laikaa peec briivlaishanas. Jo vinjsh jau nelaizhj aaraa tikai taa... shob izlaistu, bet lai pasaule ieguutu veel vienu labu cilveeku... un vinjsh pats gaadaa un dod visu, lai mees taadi buutu!

Tak ir naivi cereet, ka pirmajaa dienaa no cietuma iznaacis, tev izdosies vispaar ko labu paveikt... jeb, pat ja kjersies kam klaat, tevi nepaarpratiis un tev viss izdosies.
Ir naivi cereet, ka tu cietuma privichkas atmetiisi vienaa dienaa un naktii spiideesi. Tachu shie apsoliijumi, ka Dievs ir pacietiigs un miiloshs, dod man droshiibu, ka pat ja es kluupu, ja es kljuudos, ja es kriitu greekaa un kaardinaajumaa... bet palieku shajaa ticiibaa, tad Dievs no jauna mani cels augshaa... un cesl tik ilgi, kaameer es iemaaciishos staigaat taisnus celjus!

Preciizi kaa kaartojot CSN maaciibu... KAAMEER tu maacies, tu esi pie stuures, bet mantisko un tiesisko atbildiibu nes tavs instruktors... Vinjsh ar tevi pinkjereejas un ljauj tev braukt. Un tieshi taa sajuuta, ka tev blakus ir profesionaalis, ljauj tev patieshaam maaciities un dod droshiibu, ka tavi ljapusi nebuus fataali un nebuus taadi, ko tu nevari nest... jo kaads cits tavaa vietaa to uznjemaas uz seviim!

Liidz laikam, kad pats Instruktors teiks - nu tu esi gatavs braukt pats - un TAD naak gan briiviiba absoluutaa, gan absoluuta atbildiiba... un arii iespeeja, pasham uznjemties kaada cita cietumnieka apruupi!

Un tas ir tas, ko -Jona- blatanti nespeej saprast... Ka mees JAU esam briivi un Kristuu atpestiiti un Sveetaa Gara apchubinaati, un tai pashaa laikaa... muusos veel ir vecaa cietumnieka parazhas, visaadi nikji un stikji... bet mees jau de-jure esam briiviibaa, nevis cietumaa! -Jona- spriezh peec cietuma parazhaam, un spriezh, kaameer tu no visaam taam valjaa neesi ticis, tu nevari buut Briivs un dziivot Briiviibaa... Bet es saku, ka tu nevari iemaaciities braukt ar auto liidz tu nesaac ar to braukt... Tu nevari saakt Dziivot Taisnu dziivi, pirms tu to saac dziivot... Un tikai taisnas dziives dziivoshana ir iespeeja pa iistam tikt valjaa no cietumnieku parazhaam un greekiem!

Bet pienaaks laiks, kad instruktors nodos visus pedaaljus un vadiibu pilniigi muusu riiciibaa... un mees pratiisim braukt taapat kaa vinjsh, jo vinjsh muus maaciijis!

Bet mums ir jaatiek no cietuma laukaa visprims, lai mees vareetu iemaaciities taisnus celjus staigaat!

-Jona- maaca, ka tu nevari tikt aaraa no cietuma, kaameer neesi Sveets! Tu nevari tapt pestiits, kaameer neesi pestiits Tev jaapashpestiijas, lai Dievs tevi pienjemtu... Tev pasham jaaiemaacaas braukt perfetki, lai Dievs par tavu Instruktoru uzdotos!

Luudz iedot man to cilveeku, kas pats visu iemaaciijies, var nokaarto CSN ar pirmo piegaajienu!

Paraadi to cilveeku, kas dzimis un izaudzis cietumaa, prastu dziivot briiviibaa?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.22 09:12:25
Mulders
peec tam tev jaadziivo saskanjaa ar Likumu lai neielidotu Cietumaa atkal...
Bet to taču neviens nevar, vai ne? Visi pēc dabas noziedznieki.


tu vai nu uzskati, ka cietumnieks pats no cietuma var tikt laukaa, jeb kriiti otraa galeejiibaa, ka iedomaajies, ka briivlaishana ir automaatiski license greekot

Nē, ne pats, bet ar citu palīdzību. Un ilgā laikā, lēnām mācoties un attīstoties. UN, kas svarīgākais - nevis no cietums, bet gan skola!
License grēkot sanāk tev - nu, vājš tas cilvēks, jau pēc dizaina slikts, un tāds paliks, kamēr viņu nepārprogrammēs. Cenšas, bet nesanāk - dziņa zagt, dzert, slepkavot atkal izrādījās stiprāka. Bet tas nekas - ka tik tic, ka vēlāk viņu pārprogrammēs, un ka kāds visus rēķinus ir samaksājis!

es ticu arii citiem apsoliijumiem, ka vinjsh par mani ruupeesies gaadaas, pamaaciis, paarmaaciis, apmiiljos un ja vajag arii kaartiigi noslaaniis... visaa shajaa dziives laikaa peec briivlaishanas. ...
...un cesl tik ilgi, kaameer es iemaaciishos staigaat taisnus celjus!

Te tu saki, ka cilvēks, kaut arī ar pūlēm, bet paliek labāks, jo pats Dievs viņu atbalsta. Tādā gadījumā, lūdzu, studijā statistiku par to, ka ticīgie ir morāli labāki, t.i. tai skaitā viņi izdara mazāk noziegumu!

Luudz iedot man to cilveeku, kas pats visu iemaaciijies, var nokaarto CSN ar pirmo piegaajienu!
Ja pēc šīs līdzības, tad tu nevari uzrādīt , ka tavi "CSN eksaminētie" prot vadīt auto labāk par tiem ,kas pašmācībā visu apguvuši - statistiski viņiem mazāk avāriju utml.

Paraadi to cilveeku, kas dzimis un izaudzis cietumaa, prastu dziivot briiviibaa?
Taču, ir jābūt atšķirībai starp cilvēku, kas grib un cenšas dzīvot pareizi brīvībā, un tiek atbalstīts no "policijas" puses, un starp tādu, kas negrib, un joprojām "dzīvo cietumā". Atkal jau - tas pats statistikas trūkums.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.22 10:12:26
Bet to taču neviens nevar, vai ne? Visi pēc dabas noziedznieki.

Taapeec jau Dievs daavaa jaunu Dabu! Vecaa patieshaam nevar un aiziet bojaa galu beigaas...

Redzi, tu atkal... nespeej pienemt un saprast to cietuma liidziibu, netransformeejot to savaa kaut kaada "skolaa" un tad no tava skatu punkta un taa freimworka tev arii sanaak - licence greekot.

Taapee jau es arii to CSN exaamenu padariishanu teicu. Tas, ka tu, kaa maaceklis neesi atbildiigs par avaarijaam ko sataisiisi, nenoziimee, ka tev ir dota licence izraisiit avaarijas. Veel vairaak, ikviens instruktors zin, ka tu taisiisi ne vienu vien avaarijas situaaciju un ikviens pieredzeejis instruktors noteikti zinaas vai no savas vai citu pieredzes, ka reaalas avaarijas tieshaam notiek. Tachu nevienu shaadu skolnieku cietumaa neliek un pat juridiski no CSN viedoklja nesoda...
Bet tos, kas noziegushies reaali uz celja, tos soda!

Te tu saki, ka cilvēks, kaut arī ar pūlēm, bet paliek labāks, jo pats Dievs viņu atbalsta. Tādā gadījumā, lūdzu, studijā statistiku par to, ka ticīgie ir morāli labāki, t.i. tai skaitā viņi izdara mazāk noziegumu!
Nee bez puuleem... arii shii Sveetdariishana buutiibaa ir viegls un dabiigs process, paari pakaljai taapat cilveeks nespeej uzleekt. Kaa Kristus saka - seekla ieseeta uzaug seejeejam nemanot! Pati... tas Dieva Vaards veic sho transofrmaaciju, shii jaunaa daba iedeestiita aug un leenaam paarnjem veco, kursh kaa nopluukts zieds gan varbuut saakumaa izskataas dziivs, bet de-facto jau ir miris un izniikst!

lūdzu, studijā statistiku par to, ka ticīgie ir morāli labāki, t.i. tai skaitā viņi izdara mazāk noziegumu!
A kaa tad tu iedomaajies shaadu statistiku izveikt? Peec kuras moraales standartiem? Vai tev peetiijumus kurus par kristieshiem veikushi kristieshi, neticiigie vai musulmanji?

http://www.jstor.org/pss/1387984

Te piemeeram pat meta-peetiijums par to, kaapeec dazhaadiem peetiijumiem sanaak dazhaadi rezultaati! Buutiibaa, ja es tev izvilkshu statistiku, ka viss ir kedaas, tu tik pat labi atradiisi statistiku, kas liecina tieshi par otraado!

Ja pēc šīs līdzības, tad tu nevari uzrādīt , ka tavi "CSN eksaminētie" prot vadīt auto labāk par tiem ,kas pašmācībā visu apguvuši - statistiski viņiem mazāk avāriju utml.
Vispaar, CSN neexamineetajiem, par kuriem ievaatka statistika avaariju korelaacija ir tuvu 100%... Un noteikti 100% likuma paarkaapums gan... pati braukshana bez tiesiibaam ir noziegums

Taču, ir jābūt atšķirībai starp cilvēku, kas grib un cenšas dzīvot pareizi brīvībā, un tiek atbalstīts no "policijas" puses, un starp tādu, kas negrib, un joprojām "dzīvo cietumā". Atkal jau - tas pats statistikas trūkums.
Taada atshkjiriiba arii ir... pirmais tieshaam dziivo un attiistaas, otrais degradeejas un aiziet bojaa!
Statistikas netruuxt... jautaajums, kurai tu ticeesi?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.05.22 11:33:23
Mulders
A kaa tad tu iedomaajies shaadu statistiku izveikt? Peec kuras moraales standartiem?
Elementāri! No vienas puses - reģiona (valsts, rajona, pilsētu u.c. apgabalu) sadalījums pa ticībām.
No otras puses - noziedzības līmenis tai reģionā. Zādzības, laupīšanas, izvarošanas, slepkavības. u. c.
Tie ir vispārēji standarti, piem, zagt nav atļauts nekur.
Tā tevis piedāvātā par "mental health" - kā novērtēt to health? Turpretī, ticību un noziegumu sadalījumi principā ir izmērāmi precīzos skaitļos.
Iespējams arī, ka tā korelācija ir tik niecīga, ka praktiski ir 0. Ja ņem nelielu izlasi, tad arī dabū nelielu +-, bet pie lieliem skaitļiem ir jāparādās patiesai bildei.

Vispaar, CSN neexamineetajiem, par kuriem ievaatka statistika avaariju korelaacija ir tuvu 100%.
Nuja, un viss, ko es prasu, ir uzrādīt, ka atšķiras divas grupas - examinētie un neexaminētie, jeb - kristieši un neticīgie mūsu gadījumā. Ar reāliem skaitļiem, nevis wishful thinkingu.

Taada atshkjiriiba arii ir... pirmais tieshaam dziivo un attiistaas, otrais degradeejas un aiziet bojaa!
aha, Ctulhu tā vien degradējas un degradējas ... tāds nodzēries zaglīgs tipiņš, kā jau visi nekristieši? :-)

Īsāk sakot, ja tu apgalvo, ka kristietība padara cilvēku morāli labāku, tad pierādi to ar cipariem!
Es pagaidām uzskatu, ka jebkurā ideoloģijā atradīsies savi labie un savi ļaunie. Piem - godīgi kristieši un tādi, kas iedomājas esam nopirkuši indulgences. Godīgi ateisti tipa Ctulhu, un ateisti "dzersim un ēdīsim, jo rīt mirsim".

nespeej pienemt un saprast to cietuma liidziibu
tur tai līdzībā ir tā, ka cilvēks jau piedzimst cietumā - par ko tad viņu vainot? Cik man zināms, tad pie musm cietumnieku bērnus cietumā neviens netur - nav taču par ko.
Skolas līdzībai turpretī nav tādu caurumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.22 15:38:36
Iespējams arī, ka tā korelācija ir tik niecīga, ka praktiski ir 0. Ja ņem nelielu izlasi, tad arī dabū nelielu +-, bet pie lieliem skaitļiem ir jāparādās patiesai bildei.

Aciimredzot esi ignoreejis visu ieprieksheejo, ko es tev par statistikas pamatiem esmu rakstiijias!
Lai shaads peetiijums buutu korekts, tev ir jaapeeta dinamika... Visi tevis uzskaitiitie parametri PIRMS ticiibas, kristietiibas... un visi tevis uzskaititie parametri PEEC!

Korelaacijai buus vajadziigs ne tikai liels cilveeku daudzums, bet arii visai ilgstoshs laika periods... paredzu kaadas paaris paaudzes... gadi 300-500

Sorry, taada peetiijuma nav, bet Veestures interpretaacijaam tu netici... piekam, redz... nupat jau Krievijaa precedents - par nepareizu interpretaaciju var ielidot kjurkjii!

uja, un viss, ko es prasu, ir uzrādīt, ka atšķiras divas grupas - examinētie un neexaminētie, jeb - kristieši un neticīgie mūsu gadījumā. Ar reāliem skaitļiem, nevis wishful thinkingu.

Veel viena gruutiiba tavam peetiijumam. Ir ljoti gruuti dabuut taadu sabiedriibu, kas sastaav paarsvaraa tikai no neticiigajiem, un dominee ateistisks pasaules uzskats... Jo logjiski, ka ja ir sajauktas grupas, tad notiek uzskatu asimilaacija... Probleema taada, ka visas sabiedriibas, kuraas ateisms ir bijis iebuuveets to ideologjijaa, ir pastaaveejushas paaraak iisu laiku pirms sabrukuma, lai vispaar ieraudziitu kaadu korelaaciju... Nezinu, vai shaadas sabiedriibas iislaiciigumu var uzskatiit par tev intereseejosho statistiku, ka sabiedribia, kuraa dominee ateisms, agri vien pati sevi izniicina...

Īsāk sakot, ja tu apgalvo, ka kristietība padara cilvēku morāli labāku, tad pierādi to ar cipariem!
Nu skaties... pasaule ir kljuvusi labaaka moraali peedeejos 2000 gados... un kaa redzi domineejoshaa ticiiba ir Kristietiiba! Taas veertiibas, ko shodien saucam par demokraatiskaam un cilveektiesiibaam, dzimushas un formuleetas un implementeetas ir tajaa pasaules daljaa kur dominee Kristietiiba... Pasaulee divu varenaako valstu domineejoshaa religjija ir Kristietiiba
Protams, mees abi zinaam, ka tev jau ir imperatiivs, ka Krisietiiba nav nekas sevishkjss... taapeec tu nekad to nespeesi redzeet! Labaak veero visu savu muuzhu tieshi taas pasaules daljas, kur Kristietiiba ir ierobezhota... Laigan Kristietiibas radiitaas veertiibas iefiltreejas nu jau visaa pasaulee... Islaams neiztiek bez Rietumu demokraatijas idejaam un taas radiitajiem labumiem, Hinduisms un Budisms arii taa vai citaadi importee Kristiigaas pasaules labumus, neizbeegami liidzi importeejot taas idejas, kuru pamataa bij taadi dokumenti kaa Neatkariibas Deklaraacija, kuraa expliciiti ir atsauce uz Radiitaaju kaa cilveek tiesiibu pamatu...

Es pagaidām uzskatu, ka jebkurā ideoloģijā atradīsies savi labie un savi ļaunie. Piem - godīgi kristieši un tādi, kas iedomājas esam nopirkuši indulgences. Godīgi ateisti tipa Ctulhu, un ateisti "dzersim un ēdīsim, jo rīt mirsim".
Bet tu pats teici, ka lai redzeetu korelaaciju vajag peetiit lielas masas... Tu pagaidaam meegjini paredzeet statistiku izejot no indiviidiem...
Vislabaakaa tastatistika buutu Veesture, tikai vai kaads no mums speetu to veerot un interpreteet netendenciozi!

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.22 15:51:23
Nu taatad sausais atlikums ira taads, ka statistikas Tev nav.
Be tman ir Veesture Piekam, tev jau arii nav statistikas, ka ateisms padara cilveekus moraali labaakus! Zobens griezh abos virzienos!

Muusdienu ES. Vinja defineejas kaa sekulaaru valstu savieniiba, Eiropas konstituucijaa neielika nekaada satsauces uz religijaam.
Taapeec leenaam veero... ES... kaa taa sabruks! Ja taisniiba tev, taa nesabruks. Ja taisiiba man, taa sabruks... tieshi moraales izraisiito pretrunu deelj!

Zin, man vareetu buut nezcik speeciigs imperatiivs, ka atombumba nav nekas sevisks, bet atomspraadzienu es tomeer pamaniitu .
Bet ja tas notiktu 2000 gadu garumaa? Bet tev dziive ir tikai kaadi 70-80 (cipari arbitaari izveeleeti, nekaadas implikaacijas luudzu)

Taapat kaa visu paareejo religiju, magiju, filozofiju veertiibas. Kaa viegli redzeet, mums te ir jogas, musulmanji, okultisti... dajebkas.
Bet progress notiek, tur kur tieshi Kristietiiba iefiltreejas... Kjiina ar Krsitiigajaa Rietumu pasaulee palienetu tirgus ekonomiku un teorijaam... Araabi un Indijas ar Kristiigajos Rietumos radiitaam digitaalaam tehnologjijaam!
Pie mums... nu jaa iefiltreejas kjiinieshu un indieshu eedieni un araabu nafta

Bet visaam shiim tehnologjijaam un idejaam apakshaa staav praati, kuri naak no pasaules, kuraa dominee Kristietiiba!

Vienmeer jau tu vari teikt, ka anglju valodas dominancei Rietumos nav nekaada sakara ar to, ka Kjiinaa tagad Angliski runaa vairaak cilveeku nekaa Amerikaa... Bet ja tu speetu to atomspraadzienu redzeet, tad sho korelaaciju garaam nepalaistu!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.05.22 15:59:16
Mulders
Lai shaads peetiijums buutu korekts, tev ir jaapeeta dinamika...
Nevajag, der arī pieņēmums, ka sākotnēji visas vids ir apmēram vienādas. Nav pamata pieņēmumam, ka tieši tās vietas, kur izplatījās kristietība, bija pašas tās smagākās.

Jo logjiski, ka ja ir sajauktas grupas, tad notiek uzskatu asimilaacija...
Piemēram, ja ir 2 grupas: A - ticīgie 20%, neticīge 80%. B grupā viss otrādi. Jautājums - būs ai nebūs atšķirība morālē starp A un B?

Probleema taada, ka visas sabiedriibas, kuraas ateisms ir bijis iebuuveets to ideologjijaa, ir pastaaveejushas paaraak iisu laiku pirms sabrukuma
Budisms?

pasaule ir kljuvusi labaaka moraali peedeejos 2000 gados
ja ņem no viduslaikiem, kur ticīgie bija ~100%, ir redzams, ka viduslaikos cilvēki bija morāli sliktāki nekā šodien.

Taas veertiibas, ko shodien saucam par demokraatiskaam
... un PSRS ir ziloņu dzimtene! Man mācīja skolā, ka demokrātija radās Senajā Grieķijā.

tev jau ir imperatiivs, ka Krisietiiba nav nekas sevishkjss
Drīzāk man ir iebildumi, ka kristietietība ir pati, pati krutākā visās vietās.

Hinduisms un Budisms arii taa vai citaadi importee Kristiigaas pasaules labumus
Materiālos?

tev jau arii nav statistikas, ka ateisms padara cilveekus moraali labaakus!
tas tāpēc, ka ticība acīmredzot neietekmē morāli
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 11447