atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētais Gars. Kurā brīdī Viņš sāk dzīvot mūsos?
Artis
Iesūtīts: 2009.05.18 20:32:47
Kurā brīdī Svētais Gars sāk dzīvot mūsos? Ko esmu atradis rakstos ir vairāk par to, kuros Viņš mājo, nevis kad.

Tajos, kas mīl Jēzu...

Jāņa 14:23
Jēzus viņam atbildēja: "Kas Mani mīl, tas Manus vārdus turēs, un Mans Tēvs to mīlēs, un mēs nāksim pie Viņa un ņemsim pie Viņa mājas vietu.


Tiem, kas paklausa...
Apustuļu darbi 5:32
Mēs esam šo vārdu liecinieki un arī Svētais Gars, ko Dievs devis tiem, kas Viņam paklausa.

Jāņa 1.vēstule 3:24
Kas Viņa baušļus tur, tas paliek Viņā un Viņš tanī, bet no tā mēs noskārstam, ka Viņš paliek mūsos, proti, no Gara, ko Viņš mums ir devis.


Tiem, kas mīl cits citu...
Jāņa 1.vēstule 4:12
Dievu neviens nekad nav redzējis; ja mēs mīlam cits citu, tad Dievs mājo mūsos, un Viņa mīlestība ir mūsu vidū tapusi pilnīga.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Artis
# Labojis Artis: 2009.05.18 20:34:31
Tiem, kas apliecina, ka Jēzus ir Dieva dēls...

Jāņa 1.vēstule 4:15,16
Kas apliecina, ka Jēzus ir Dieva Dēls, tanī paliek Dievs un viņš Dievā. Mēs esam atzinuši un ticam mīlestībai, kas Dievam ir uz mums. Dievs ir mīlestība, un, kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā un Dievs viņā.


Vēl kādas rakstu vietas, kas to parādītu?

Kas notiks, ja kaut kas no minētā neizpildās?

Un kurā brīdī Svēto Garu var atņemt vai Viņš pats aiziet? Ja nemaldos, tad Dāvids lūdza, lai Dievs neatņem Savu Garu. Paldies!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:43:23
Gars nav savietojams ar Greeku! Kad greeko, tad arii Gars pamet!
Artis
# Labojis Artis: 2009.05.19 09:54:36
Mulder, vai tiešām tas ir tik vienkārši? Pie jebkura grēka tas notiek? un kad tad Viņš nāk atpakaļ?

Ko pārējie saka?

P.S. tā ir, ka luterāņi pieņem, ka šis process notiek tikai kristību brīdi?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 10:03:40
Artis, nu elementaari... ja tu paliec savaa greekaa, tad kaa tu iedomaajies Sv. Garu ar greeku savienot? Tieshi greeks jau ir tas, kas shkjir muus no Dieva... tieshi par to arii Daavids raudaaja savaa psalmaa...
Taapeec Dievs devis mums piedoshanu Kristuu, lai mees vareetu tapt dziedinaati un no jauna celties augshaa!
Artis
# Labojis Artis: 2009.05.19 10:07:16
Es sagrēkoju, piemēram, sameloju, bet nākamajā dienā to nožēloju un lūdzu piedošanu Dievam un tam cilvēkam. Kas ir noticis pa šo dienu? Svētais Gars ir mūs atstājis vai tikai nevada mūs vai nerunā uz mums šajā diena?

Ja es palieku savā grēka, tad gan laikam diezgan skaidrs - kā jau tu teici.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 10:10:11
Artis, nu tad viss kedaas
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 10:22:25
a_masiks, jautaajums tad buutu jaadod pretiim - kuru shkjirteinju!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 10:40:32
Trilo... Luteraanjiem buutu taa, ka keywords ir "Turees manus vaardus". Luteraanju teologjija ir taada, ka Dieva Gars naak ar Dieva Vaardu... Kristus visaadaas formaas to atgaadina... Naakamaa 15 nodalja par to arii runaa...
Ja muusos ir Dieva Vaards, tad muusos neizbegami ir Dieva Gars, ja mees atmetam Dieva Vaardu, mees atmetam Dieva Garu! Ja muusos paliek Dieva Vaards, tad arii Diea Gars muusos paliek un muus vada!

Par maajoklju skaitu rakstos nekas nav teikts, taapeec Luteraanji to noraksta uz religjisko fantastiku labaakaa gadiijumaa! Luteraanji par teologjiski saistoshu neuztver neko, kas nav Rakstos pamatojams... bet var pienjemt kaa kaartiibas vai adiaforas jautaajumu, ja tas paliidz labaak Dieva Vaardu satvert! To arii Kristus dariija - daudzas patiesiibas izsakot liidziibaas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 11:53:09
Pirmkārt, šo arī nemāca katehētiem baznīcā.
Otrkārt, tā ir vienkārši katra cilvēka indivuduālā garīgā pieredze, kas katram var būt atšķirīga.

Salīdzinot, arī musulmaņu mistiķiem ir iedalījums septiņās pilīs.


Nu... i? Tak kāds sakars 1000+1 nakts pasakām ar teoloģiju, pat ja kāds to visu baigi dzīvi nosapņojis un pat saskaitījis! Kā jau teicu Luterānis tā arī atbildēs - tā ir katra individuāla lieta. Pieņemam zināšanā, ka kaut kādam viduslaiku mistiķim bij tāds uzskats par šo... Nu... man par to vispār uzskata nav! Man bi vienu mājokli iehavot... sākumam pietiks!

Taču luterāņi ir kā mežoņi, kā barbari, kas iebrūk Romā (salīdzinājumam - katoļu baznīcā) un kas atmet visu skaisto - iztikt jau var arī bez tā galu galā, bet dzīve tādēl nebūs skaistāka. Un tādēļ, ka jūs esat primitīvāki, jūs neesat pareizāki

Tak jēga no skaistas pils, kur sienas uz tapetēm vien turās? Atstutējies tu pret tādu sienu grūtā brīdī un izkrīti cauri! Iļi vispār... atsities pret kādu gana cietu betonu, kurš tad ir lielais brīnums - tak vot kakoi ti severnij oļeņ!

Es nezinu... man personiigi ir svariigi, ka maaja ir funkcionaala, izkraasot tad to var katrs peec patikas... Tak abida jau ir tad, kad kaads izpindzelee zelta kraasaa un tad staigaa ar pirxtiem veedeklii... NU un? Man ir ok ar defaulto kraasu! Jo ne jau sienas kraasa buus taa, kas laiku beigaas to turees... bet pamats uz kaa taa celta!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 11:54:27
a_masiks, es sapratu!
Es jautaaju, par kuriem lauliibu shkjirtenjiem tu runaa... Ilji par visiem?

Lasi Mateja 5:31-32 un skaties, vai tu redzeesi tur to pashu ko es!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.05.19 12:09:34
- nu tak iztiec ar savu defaulto pelēko eļļas krāsu ...

Ja zinām,ka skaistumu dod Jēzus, tad arī pelēka eļļas krāsa var iegūt sidrabainu mirdzumu.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.05.19 12:50:22
a_masiks
labi, es palīdzēšu - Mulders jautā par kuriem šķireteņiem, proti, ir tie šķirteņi, kuri ir paši gribējuši laulību šķirt un ir tie šķirteņi, kuri šķīrušies vai ir izšķirti netiklības dēļ.
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.19 13:06:04
klau, par šķirteņiem lūdzu atveriet jaunu diskusiju.

principā, cik var saprast, Svētais Gars iemājo cilvēkā kristībās. Tas gan nenozīmē, ka Viņš nerunā ar cilvēku vai nedarbojas cilvēkā jau pirms kristībām, bet ar kristībām Viņš ierodas cilvēkā uz pastāvīgu dzīvi, ja tā var sacīt.

Un es nepiekrītu Mulderam, ka Svētais Gars atstāj cilvēku pēc jebkura grēka. Kā es lasu Bībelē, tas notiek, visticamākais, tikai pēc Sv. Gara zaimošanas. Citādi Sv. Gars ir tas, kas cilvēku mudina uz grēku nožēlu un atgriešanos un dara spējīgu viņu uz šādu rīcību.
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.19 13:12:47
a_masiks
Nu Bībelē nav teikts, ka Sv. Gars nedarbotos arī nekristītajos vai neticīgajos.. tikai viņi neatsaucas Viņa aicinājumiem līdz galam.
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.19 13:17:55
Ctulhu
nē, viņi dara labas lietas, bet negrib ticēt tam, kas ir visa labā avots.
danar
# Labojis danar: 2009.05.19 13:20:29
Es ta ka ar piekritīsu Vilkam un nepiekritīsu Mulderam.
Vel Pavils brīdinaja,lai neapbedinam Sveto Garu..ar dusmam,meliem (Efez.4:30-32).Tad grēkojot mēs apbedinam Svēto Garu,bet Viņs neaiziet prom uzreiz.
vilks
# Labojis vilks: 2009.05.19 13:20:44
a_masiks
Pameklē vecās diskusijas par Sv. Gara zaimošanu. Nav iespējams zaimot kādu, kuru nepazīst, tāpēc tas nepiedodamais grēks ir iespējams tikai no tāda cilvēka puses, kas ir nopietni ticējis, atzinis un pazinis Dievu un apzināti no Viņa novērsies un pēc tam zaimojis.

no neticīgo puses tā ir tikai tāda parunāšanās par lietām, par kurām viņi neko nezina.

danar
jā, visādā ziņā. Sv. Gars skumst, kad cilvēki grēko, bet tas nenozīmē, ka Viņš aiziet.

Ctulhu
nē, labi darbi/to kvalitāte nav nekāds kritērijs šajā ziņā.
vilks
# Labojis vilks: 2009.05.19 13:26:47
Ctulhu
nu jā, tas ir jautājums. ja godīgi, es nezinu, kāpēc to cilvēki varētu darīt.

a_masiks
he he, to nekad iepriekš nevar zināt. bet ieteicami ir nemēģināt.
tiesa, šī tēma nav par Sv. Gara aiziešanu, bet atnākšanu, tā ka varbūt beidzam beztēmu?
Artis
# Iesūtīts: 2009.05.19 13:27:31
Vilks, kur tieši ir rakstīts, ka Svētais Gars iemājo kristību brīdī? Kāpēc, lai tas nenotiktu jau pirms tam, ja es mīli Dievu un citus, paklausu Viņam un arī atzīstu, ka Jēzus ir Dieva dēls?
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.19 13:33:17
Artis
domāju, ka šī ideja pamatā balstās uz šo tekstu.

Šie vārdi sāpīgi ķēra viņu sirdis, un tie sacīja uz Pēteri un citiem apustuļiem: "Brāļi, ko lai mēs darām?"
Bet Pēteris tiem atbildēja: "Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā, lai jūs dabūtu grēku piedošanu un saņemtu Svētā Gara dāvanu. Jo šis solījums dots jums un jūsu bērniem un visiem, kas vēl ir tālu, ko Tas Kungs, mūsu Dievs, pieaicinās."
(Ap. d. 2:37-39)

Tiesa, Apustuļu darbos ir atrodamas situācijas, kurās cilvēki tiek kristīti, bet Sv. Gars nāk mazliet vēlāk, ar roku uzlikšanu, vai, Kornēlija ģimenes gadījumā, Sv. Gars tiek izliets pirms kristībām. Bet kristības drīz seko. Kornēlija gadījums gan parasti tiek uzskatīts par izņēmumu, jo Sv. Gara izliešana bija vajadzīga kā zīme jūdiem, ka arī pagāni tiek aicināti saņemt pestīšanu Jēzū Kristū.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 9322