atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Esmu apjukusi, nepieciesams padoms
kipiters
Iesūtīts: 2007.05.11 00:20:28
Labvakar, rakstu darbinju, vai Juus luudzu nevareetu paliidzeet ar atbildeem. Buusu ljoti, ljoti pateiciiga un iepriekss saku lielu paldies

1. Ko 10.bausli nozīmē jūdaistiskajā kristietībā?
2. Jāatrod evaņgēlijos, ko kristus māca par baušļiem? ko par baušļiem saka apustulis Pāvils.
3. par katru bausli rakstīt eksigēzi - ņemt 3.komentārus(baznīctēva komentāri, Lutera komentāri, vai jebkura 20.gs.teologa komentāri)
4.Kā sagatavojies lūgšanai, grēksūdzei?
5. Jāņem trīs tradīcīji katehismi:luterāņu, katoļu, pareizticīgo un jāatrod atšķirības un kopējais.(Var izmantot divus-katoļu katehismu un luterāņu-Vienprātības grāmata)
Autors Ziņas teksts
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.14 16:58:42
Tu ko, doktora disertāciju raksti?

1. Kas ir "jūdaistiskā kristietība"?
2. Nu lasi jauno derību.
3. Ko tad mēs varam palīdzēt? Varu piedāvāt www.earlychristianwritings.com
4. Eeeeee??? Tev par mums vai par sevi jāraksta?
5. Neko sev... Atrodi atšķirības. A kas viņiem kopīgs vispār?
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.14 18:28:02
Kipiter, cik Jums gadu?...es domāju, vairāk par desmit būs, bet jautājumi forši- pats izdomāji vai aizlienēji?...
Ja tiešām vēlies saņemt normālas atbildes tad vienā paņēmienā vairāk par trīs jautājumiem neuzdod, tas atiecas uz jebkuru situāciju.
Vai nevari izšķirties, kuru baznīcu izvēlēties, ka esi sametis luterāņus, katoļus, pareizticīgos vienā katlā? Neko neieteikšu, bet es pirms 22.gadiem izvēlējos luterāņus un neskatoties uz visām nebūšnām Baznīcā es to nenožēloju.
pipkorns [62.84.16.106]
# Iesūtīts: 2007.05.14 23:46:01
par luteraniem un katoliem kopigo varbut noder http://www.lelb.lv/lv/?ct=pipkorns
pipkorns [62.84.16.106]
# Iesūtīts: 2007.05.14 23:51:02
Judaistiska kristietiba varetu but apustulu laika kristibu pienemusie judi. Man liekas, vini pildija bauslibu, jo bija diskusija, ka no neapgraizitiem paganu konvertitiem nevajadzetu prasit, lai vini bauslibas ievero bauslibu, ka to dara apgraizitie judu kristiesi. Tacu ari viniem tas nebija pestisanas iemesls, bet tada ka tradicijas turpinasana.
kipiters
# Iesūtīts: 2007.05.15 23:53:35
Paldies liels par katru komentaaru. Ar tiem gadiem-buus pie 30, hihi.Bet par darbu, ja nopietni-jaapaliidz kaadam cilveecinjam uzrakstiit un ljoti steidzami, diemzeel. Taadeel keeros pie peedeejaa salminja un luuzdu Juusu paliidziibu.( un tie jautaajumi ir darba teema)
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:13:17
Kurā mācību iestādē tādus jautājumus uzdod?
Man grūti pat tagad noticēt, ka to neraksta pusaudzis, lai panerrotu foruma dalībniekus....un tad vēl tas niks....
Kādēļ neizmanto internetu?....Šodien vairs retais students ko pats raksta.
kipiters
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:55:55
Nu redz, es esmu tas apziniigais " students" kurs pats visu raksta. Tas niks ir radies, no mana deelinja Kristofers vaarda, jo tad, kad vins bija mazs, nemaaceeja izrunaat savu vaardinju, un sauca sevi par Kipiteru
Godiigi sakot, arii datoru ne paaraak labi paarzinu, lai visu atrastu internetaa, esmu mazins graamatu taarpins. Tos jautaajumus man atsuutiija, lai paliidzu uzrakstiit, taa luuk, un es te mokos, jau kuru nakti peec kaartas, uz daudziem jautaajumiem esmu atbildeejusi, daudzi man ir tumsa "bilde". Ja runa ietu par ekonomiku, probleemu nebuutu, bet... Esmu ticiigs cilveecins, so to zinu, daudz kam ticu, bet ne lai rakstiitu gudras teemas, baidos, ka varu kluudiities. Vairaak zinu par luteraanjiem, pati esmu luteraaniits, bet katolji un pareizticiigie, ai..zinu tikai elementaaras lietas, un es tiesaam ne par vienu neveelos nerrot, bet ko lai dara, dars jaauzraksta, esmu apsoliijusi paliidzeet.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 10:07:25
Miļā kipitere ,
tad nu Tu raujies pušu, lai piešmauktu kādu mācību iestādi? Manā laikā to sauca par priekšā teikšanu!
Bet nekas, ir jau arī prieks palīdzēt - saprotu Tevi!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.16 10:15:00
kipitere, atbildam tev pavisam objektiivi... tu esi iekodusies stipri lielaakaa kumosaa nekaa var sagremot cilveeks ar tavu ticiibas liimeni. Tas nav paarmetums, vienkaarshi, shkjiet, tu pati neapzinies ko tu jautaa. Ikviens no taviem punktiem pats par sevi ir vienas disertaacijas veerts. Sheit tu bez i-neta neiztiksi, rikseet iepirkt biblotekaa graamatas tu vari uzrauties uz kaadaam nekristiigaam vai pus/kristiigaam sektaam un sapiisies ne tikai savaa darbaa bet arii savaa ticiibaa.
Varbuut tev var paliidzeet vienpraatiiabs graamata, taa ir Luteraanju Ticiibas Aplieciiba, to vari savam maaciitaajam paluugt un paskaidrot ko tu meklee.
2 punktaa tu nekur nespruksi kaa tikai lasot Evangjeelijus un Jauno Deriibu. Varbuut vari izlasiit Galatieshu Veestuli, tur noteikti atradiisi Paavila viedokli par bausliibu, protams var arii lasiit 2 Korintieshu 3 nodalju, Kolosieshu veestuli, Jeekaba Veestuli etc.
Tavi jautaajumi ir paaraak plashi, lai mees tev paliidzeetu konstruktiivi!
Kur tu maacies, ka tev shaadi temati ir aktuaali?
Nu un iesaakt jau vari ar Lutera mazo katehismu!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.05.16 10:26:12
>Mulders
libra concordia tiešā tulk. - vienprātībā svari . interesanti, kas tas varētu būt?
bet vispār jautājumi izskatās tā, it kā kādam ar steigu vajadzētu laulāties baznīcā, bet šamējais vēl nebūtu pat kristīts un tamdēļ apmeklē Īso Kursu iesvētes mācībā. Ir tā?
kipiters
# Iesūtīts: 2007.05.16 16:46:46
Nee, taa nav. Un darbs pat neskaitaas kaa kursa, bet vairaak kaa referaats uz aptuveni 40lpp.
Andis Atvars [81.198.158.196]
# Iesūtīts: 2007.05.16 23:10:12
Vēl jo trakāk! Ja referāts, tad tas publiski ir jāaizstāv. Vai arī to darīsiet?
maasa
# Iesūtīts: 2007.05.17 00:19:01
Mulder,
žetons par tekstu "cilveeks ar tavu ticiibas liimeni",
vai varētu lūgt sertifikātu arī par manu ticības līmeni?
Intereses pēc.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.17 09:42:14
māsa, atzīstu, ka tas var būt aizvainojoš teksts, tas nebij domāts kā pārmetums ticībai, bet gan kā pieredzes novērojums. Gribu atvainoties, ja ar to esmu aizvainojis cilvēkus, jo kā Kristus saka, ka pietiek ar ticību sinepju graudiņa lielumā, lai taptu pestīts, tas nebij par to domāts.
Tas ko gribēju teikt ir par pieredzi teoloģisku rakstu veidošanā. Šeit gan ir gradācijas un šoreiz man šķiet, ka autorīte ir iekodusies daudz lielākā kumosā nekā to var pavilkt. Kā arī jautājumi ir pārāk plaši lai konkrēti palīdzētu.
Vēlreiz... atvainojos par iespaida radīšanu, ka es apšaubītu cilvēka derību Dieva Valstībai vai viņa ticības esamību/neesamību. Jo jēdziens "ticība" ir arī tulkojams kā "teoloģiskā mācība". No šāda aspekta, pagaidām palieku pie pārliecības, ka autoram nav pārāk liela pieredze, jo neaptver kādā kumosā mēģina iekosties.
Andis Atvars [81.198.158.196]
# Iesūtīts: 2007.05.17 18:23:29
Māsa! Kaut ko uzraksti un tad jau kādu sertifikātiņu teoloģijā piešķirsim, bet tas sertifikātiņš derēs tikai uz zemes- tālāk viņš nevilks...
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.17 20:20:52
Andis Atvars
OK, Andi, pieņemsiet arī mani eksaminācijas komisijā?

Andis Atvars [81.198.158.196]
# Iesūtīts: 2007.05.17 20:49:53
O man patīk lietišķi cilvēki, kas zina ko grib un var arī ko izdarīt...
maasa
# Iesūtīts: 2007.05.17 21:56:20
Nu kompānija te varena - kā īstenā draudzē.
Viens par otru labāki
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.17 22:01:54
Mīļā maasa! Vai tad jokus nesaproti? Es taču Andi pavelku uz zoba!
kipiters
# Iesūtīts: 2007.05.19 00:45:15
Palasot sos komentaarus, rodas jautaajums:
vai tiesaam ar katru no mums nevar notikt kas nelaags, kad ir jaaluudz cita cilveeka paliidziiba, ja buutu iespeeja, ietu un aizstaaveetu arii, bet paldies Dievam, tas nebuus nepieciesams. Un kas aattiesas uz darbu, rakstiisu, cik vareesu, ko nezinaasu, lai nu paliek. Un paareejie jautaajumi nav nemaz tik gruuti, uzrakstiiju visu par 10 bausliem, izteicu savas domas, kaa arii bija nepieciesams tuvaak aprakstiit un saliidzinaat kaadu no bausliem ar muusdienaam, respektiivi-izanalizeet un izteikt savas domas.( tas arii nebija gruuti, pat ljoti interesanti) Es saprotu, ka ir viegli spriedeleet un runaat, par to ko zini, un varbuut dazam tas pat izsauc smiinu, bet visi cilveeki maacaas, un taapeec jau ir taa galva uz pleciem...
Un cik interesantas lietas es uzzinaaju palasot so foorumu, ja nebuutu jaaraksta sis darbs, savu muuzu nezinaatu, ka taads forums pastaav, taa ka nav sliktuma bez labuma, arlabunakti
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 8712