atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mācītājmuižu pārdošana!
Mekletajs
Iesūtīts: 2009.04.15 14:57:18
http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=23928803&categoryID=193&ndate=123.. 9656400
Kāpēc jāpārdod mācītājmuižas? Pie tam tik skaistās vietās- Grobiņā... VArēja tak iznomāt!
Cik zinu Baznīcā ir bijusi runa par komūnas izveidi... cik būtu skaisti piemēram Grobiņā- skaistā ēkā, apkārt plašumi... ierīkot plašu darzu nabadzīgajiem priekš diakonijas...! Vai arī kādu rekolekciju centru parastajiem luterāņiem- kā tas ir Mazirbē priekš mācītājiem!
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.04.15 14:57:32
ko?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.15 14:59:16
Finansēsi?
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.04.15 15:09:27
Tieši tāpēc jāiznomā, nevis jāpārdod!
Varbūt kādreiz dzīvē, ja Dievs dos, varēsu nofinansēt! Dievam visas lietas ir iespējamas- tā ka par finansēm nav ko baidīties- cilvēks domā, Dievs dara!
чудо
# Iesūtīts: 2009.04.15 15:20:34
Sveiciens komunāriem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.15 15:26:12
Meklētājs, bet tu 100% zini, ka Dievam šī mācītājmuiža ir tik svarīga, ka tās pārdošana nekādīgi nevar būt nevienā no Dieva scenārijiem? Tātad... ja tu tik labi pārzini Dieva plānus, tad paliek jautājums - Finansēsi? Jo šķiet, tev taisnā līnija ar Dievu un tev zināms viņa plāns attiecībā uz finansēšanu? Sper vaļā... lai redzm, ka tas ir Dieva darbs, nevis tikai tavs subjektīvais viedoklis par to, kā Dievam būtu jārīkojas... lai viņš tavās acīs iemantotu dividendes!
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.04.15 15:33:53
Mulders, esmu tikai grēcīgs cilvēks, kā es varu zināt `Visaugstākā plānus? Bet es vienkārši nedomāju, ka tagad ir labākais laiks īpāšumu pārdošanai- pie tam- ja tie kādreiz var noderēt mums- Kristus baznīcai!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.04.15 16:13:35
Olita
kāpēc zudēt naudu>
pārdsodot parasti naudu iegūst
sicilia
# Iesūtīts: 2009.04.15 16:21:29
Olita
njā..... nu ne visiem gan
sicilia
# Iesūtīts: 2009.04.15 16:38:16
Olita
hmmm biznesā? Atļaušos apšaubīt, jo biznesi ir da`;zādi, cilvēki ir dažādi un bieži vien ieguldījums kādā biznesā ir ātrākais celš uz zaudēšanu
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.04.15 16:40:59
No vienas puses ir labi, ja tiek pārdots labās rokās, bet vajadzētu uzmanīgi ar to tirgošanos, lai vēsturiskās vērtības nezūd
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.15 17:57:57
Mācītājmuižas pārdot praktiski ir nereāli, jo 1) liela daļa no tām ir valsts aizsardzībā esoši kultūras pieminekļi ar veselu lērumu izmantošanas ierobežojumu, līdz ar to tur vienīgais reālais bizness ir kāda viesu māja vai kas tamlīdzigs, bet tas ir grūti, jo 2) mācītājmuižas ir celtas kā saimnieciski objekti, proti lauksaimniecībai. Tātad tās ļoti reti atrodas ūdeņu malā (vienu zinu - Rindas, bet tā jau netiks pārdota), daudzās vietās tām atkal apkārt ir visādi saimnieciski objekti, tādēļ tur atkal neviens negribēs lāga tūristoties 3) lielākā daļa no tām ir visai nožēlojamā stāvoklī un vajadzīgas milzīgas investīcijas, lai kaut ko sakarīgu izdabūtu. Praktiski tas nozīmē - ņemājs būs, ja atdos gandrīz par velti, bet tas jau nav mērķis, mērķis ir tikt pie naudas!

Patiesībā tas nozīmē, ka GASNam draud katastrofāli aptrūkties naudas, tādēļ tās dumās vēstules.

Kas attiecas uz mācītāju algām - tas ir elementārs likums, ka naudu, kas iegūta pardodot īpašumu, vai aizņemoties, nedrīkst "apēst" jeb mūsu gadījumā izmaksāt algās. Tā ir finansiāla pašnāvība. Es es mu vienmēr tam pretojies.

Ieguldīt kaut kādos fondos - Antiņ, pūt stabulīt`, prātiņ, nāc mājās! Kur tādi ir, kas vēl nav bankrotējuši? Un jau no paša sākuma bija skaidrs, ka Ganiņš & Co īpašumus ir stipri vien pārvērtējuši, atskaitot dažus namus un zemes īpašumus Rīgā un tās tuvumā, tādēļ iedomāto summu ieguldījumiem nevarēs savākt. Tagad zēniem svilst pēcpuse un pamazām jau sāk meklēt siltākas vietiņas; Ganiņš tādu jau atrada iekš aizsardzības ministrijas. Redzēsim, kur liksies pārējie darboņi!
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.04.15 18:37:23
lai tik tirgo nost... taapat jau liidzi nepanjems...
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.04.15 18:47:33
Mekletaj
Nedaudz nost no tēmas, bet vai vari mazliet sīkāk no šīs vietas - "Cik zinu Baznīcā ir bijusi runa par komūnas izveidi..." ?
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.04.15 18:51:45
Saulespuķe, diemžēl nevaru sīkāk!
Laiku atpakaļ no drošiem avotiem par tādu lietu dzirdēju, bet tad...nekādu ziņu!
Ja būs kādi, kas izrāda interesi, varbūt kaut kāda informācija parādīsies! Es arī vēlētos uzzināt!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.15 19:07:32
a_masiks

Nu principā jau visa organizācija nevar bankrotēt, var iestāties maksātnespēja, ja ir kādi kredīti vai parādsaistības. Sliktākajā gadījumā var vienkārši nobrukt algu fonds un mācītājiem būs jāatgriežas atpakaļ pie iepriekšējās sistēmas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.16 11:04:57
Ehhh kad tas "rudens" pienāks, kad varēs cāļus skaitīt!

JK, a kāds būtu tavs šābrīža piedāvājums, situācijas risināšanai... Man nesanāca ne esošo izlasīt, nedz alternatīvo G.Baikova piedāvājumu lasīt... Vari uzmest uz pirxtiem potenciālos modeļus?

p.s. čīsta jautājums, es neko nepārstāvu...
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.04.16 13:50:08
Mulders
"caaljus skaita rudenii... gaidiisim 31.martu..." v.zatlers
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.16 13:57:38
moritz, tāpē jau pēdiņās... Tb gribētos zināt pašu LELB priekšniecības tā teikt kritērijus vai dedlainus, kad varētu savilkt kolonnas un rindiņas un teikt - jā sanāca, nē nesanāca!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.04.16 14:25:28
Mulders
Man nesanāca ne esošo izlasīt, nedz alternatīvo G.Baikova piedāvājumu lasīt
gribi Baikova prezentāciju redzēt? es saglabāju, kad tā i-netā bija pieejama

savilkt kolonnas un rindiņas un teikt - jā sanāca, nē nesanāca!
bet situācija ir ļoti mainījusies, tā kā "klāras" atbildes tik un tā nebūs
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.16 17:36:29
Rausis, met uz meilu!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 33055