atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu LELB arhibīskaps Jānis Vanags un RKB Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs raidījumā „100.pants”
vienkāršais gunča
Iesūtīts: 2009.04.15 12:50:07
Šovakar, 15. aprīlī, plkst. 20:00 raidījuma „100.pants” studijā viesosies Latvijas Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Romas katoļu baznīcas Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2009.04.21 12:34:19
Vispār interesanti, kāpēc žurnālisti tik aizrautīgi ir metušies Vanagam krāgā...

Un, ja mūsu starpā vel aizvien ir tāda nesapratne, vai tiešām ir pareizi teikt, ka mūsu baznīcu attiecības ir labas.

Tie lielie kašķi jau ir pārsvarā vai nu starp tiem, kuri ir totāli neizglītoti un stereotipiski, vai arī starp fanātiskiem tīrās mācības aizstāvjiem, kuri pazaudējuši cilvēcību.
Pārējie, manuprāt, ir spējīgi normāli saprasties, izzinot viens otra konfesiju un cienot viens otru.
Tāpat, no tām sarunām tak katram muļķim, kas gribēja saprast, bija skaidrs, ka primārais ir saprast, kas lācītim vēderā, kaut vai to pašu n-to stereotipu likvidēšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 12:54:12
Alfonss, par to jau bazars... Apzināties pirmkārt jau tos aizspriedumus, kas vienam par otru iraid, un kazi arī saprast pašu ticīgo nezināšanu vai neizpratni par viņu pašu baznīcas lietām... Tad apzināties, kādi būtu risinājumi - kā skaidrot šos aizspriedumus un tos labot...
Tas būtu tas pirmais. Tb novākt no ceļa tos šķēršļus, kuri ir tikai ticīgo galvās, nevis reālā teoloģijā, faktos un vēsturē.
Tad jau ķerties klāt reālai teoloģijai, apzināties, kas tur ir atšķirīgs un ko un vai vispār tur var darīt...
Pirmo punktu varētu tīri viegli tikt galā, a vot otrajā es paredzu kārtīgu iebuxēšanu!
Zive.
# Iesūtīts: 2009.04.21 13:21:34
Pirmo punktu varētu tīri viegli tikt galā, a vot otrajā es paredzu kārtīgu iebuxēšanu!

Manuprāt arī pirmais nav nemaz tik vienkāršs. vienkārši to ir ieskaidrot pāris cilvēkiem nevis plašām tautu masām...
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 13:22:33
Sapratu. Un tad jau var uzdot nākamo jautajumu, jo kā teica Mulders, te jau vēl nav runa par teoloģiskajām pārrunām (jo tās jau ir augstāks līmenis), te ir runa par pamatizglītību. Nu kaut vai nebļaut uz protestantiem - jūs, ķeceri, vai uz katoļiem - jūs sātanisti, pāvesisti utt.
Un tad jau trešais jautajums, - vai mēs nesam kļūdījušies analīzē un tā vietā, lai uzskatītu, ka esam visiem priekšā ekumēnismā, godīgi pateiktu, mēs vēl esam ļoti tālu no citiem?
No augšas jau neko uzspiest nevar. Tamdēļ man patika Vārsberga teiktais -, ka tā ir liela augstprātība un iedomība uz vispārējā konteksta šitā čāpstināties par vienotību.

Man šķiet, ka tieši šī lepnība pārējo tautu un valstu priekšā ir pašreizējais klupšanas akmens. Arī sātans krita apjūsmojot savu skaistumu.
Zive.
# Iesūtīts: 2009.04.21 13:27:04
Alfonss, Es gan teiktu, ka tādiem vārsbergiem ar sūnainu mietu mute būtu jāstūķē ciet, jo tādu mērķis ir nokaut jebkādu iniciatīvu jau saknē. Viņam pie sirds labāk iet norobežošanās, nevis vienotība. Vai nav interesanti?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 13:37:13
Alfonss, te ar to ekumeenismu viltiigi... Ekumeenisms uzsver kopiigo, un taa teikt, shajaa kopiigajaa arii aprobezhojas. Tas ko Vanags un Stankevichs domaa dariit ir kjerties klaat lai apzinaatos to kas atshkjiraas... Lai varbuut skaistaa taalaa saulainaa naakotnee paplashinaatu to sarakstu, kuraa ir kopiigais...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 14:06:00
a_masiks, a vot tur tas prikols, ka ikdienaa vieniem ar otriem runaajot izraadaas, ka toch uz dazhaadaam planeetaam dziio
un zin ja 500 gadus viens par otru sacereejushi basnjas un bubuljstaastus, tad hvz kaads klusais telefons te tagad ir
peekshnji secinaam, ka abiem kopiigs ir tikai tas, ka abi nav elvis preslijs!
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 14:22:37
Es gribētu redzēt, kā Vanags aizvestu savu ganāmpulku līdz pāvesta primāta atzīšanai un Koncilu, arī Tridentas, pieņemšanai. Bet tie ir pamatnoteikumi, lai piemēram varētu būt kāda tā mistiskā `vienotība` Vakarēdienā un sludināšanā`

Zive.
# Iesūtīts: 2009.04.21 14:28:16
Alfonss, Hmm... vai tad pareizticīgie atzīst pāvesta primātu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 15:18:10
artos, ieveero, ka tas ir Vatikaana radio, un Maskavas patriarhs to nav atzinis, kas noziimee, ka PB nav to atzinusi...

Ja nemaldos, tad ir panaakts vienkaarshi senais veesturiskais Status QUO, kur Paavests labaakaa gadiijumaa ir viens no patriarhiem - attieciigi Romas patriarhs... nu ij PB neiebilst pret to, ka Paavests kaa lielaakaas draudzes Biiskaps tiiri De Facto sanaak lielaakais Patriarhs...

Tas NAV Paavesta Primaata atziishana (Delfu atgremoshana)... PB neatziist nedz Paavesta nemaldiibu, nedz Paavesta kaa Kristus Vietnieka staavokli Zemes Virsuu, nedz Paavestu kaa Visu Kristieshu galvu nedz Paavestu kaa Reinkarneetu Peeteri
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 15:21:55
Austrumu pareizticīgajiem (Konstantinopole) pāvesta primāta atzīšana it kā nav obligāta, tomēr labāk ir, ja viņi to atzīst. Vienotībai tas ir labāk.

Šis jautajums absolūti saistošs ir no reformas nākušajām ekleziālajām kopienām.
Nu un Krievijas pareizticīgie, ko lai saka, skumjš un traģisks gadījums: Valsts un Baznīca = 1
Zive.
# Iesūtīts: 2009.04.21 15:28:34
Alfonss, nav runa par to, kas ir labāk vai nav labāk. Bet katoļi pie pareizticīgajiem var piedalīties Vakarēdienā. Kaut ko Tu tur muhļī...
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 15:30:51
Mulders

Mulder, Pareizticīgā Baznīca nav sinonīms Krievijas pareizticīgajai baznīcai. Krievijas baznīca ir tikai viens atzarojums. Vismaz ta man šķiet.
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 15:33:23
Zive.
Katoļi drīkst piedalīties viņu Euharistijā tikai īpašos gadījumos un ar vietējās hierarhijas atļauju. Tā kā niances jau paliek. Toties ir citi katoļu riti, kuros nevajag atļauju, piemēram maronīti Libānā vai kopti Ēģiptē.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.04.21 18:42:49
чудо
vispār jau neko arī nevajag, ja no vienīgi par laulībām vienoties.... tagad tas nav akutāls jautājums, jo krīze un neprecas.
tagad starp katoļiem un luterāņiem obligāti jālaulājas pie katoļiem, verētu sarunāt, lai piemēram, katram paliekot pie savas pārliecības var izvēlēties, kurā konfesijā laulāsies.


Ir iespējams "jauktajās" laulībās laulāties luterāņu baznīcā, pie tam, tā teikt, godīgi ar RKB "atļauju", bez kādas aizmuguriskas šmaukšanās. Tiesa gan, tas ne tuvu nav standarta pasākums, un diemžēl prasa iespringšanu.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.04.21 22:48:13
Mulders
Cik tev maksā par taviem meliem?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 23:53:23
Mulder, Pareizticīgā Baznīca nav sinonīms Krievijas pareizticīgajai baznīcai. Krievijas baznīca ir tikai viens atzarojums. Vismaz ta man šķiet.

Tātad ja PB viens atzarojums nav atzinis kaut ko, ko kāds uzdod par PB saistošu, ta loģiski, PB to nav atzinusi! Es gan nezinu PB iekšējās lietas... bet man ir aizdomas, ka tur nav tāpat kā RKB, ka, ja Papucis ko pasaka, tad visi stāv pie ratiem un visiem tas ir saistoši!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.21 23:54:00
Uldis, tā jau tev stāstīs... sava summiņa sanāk, krīzes laikā lieti noder... Man apsolīja māju, mašīnu un jahtu ja vispār KLB nogremdēšu... a ja RKB nogremdēšu, tad varu pār visu pasauli
Uldis
# Iesūtīts: 2009.04.22 09:16:29
Mulders
Es vienkārši vēlējos zināt, vai tev vēl ir sirdsapziņa?
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.22 09:26:30
Mulders
Tātad ja PB viens atzarojums nav atzinis kaut ko, ko kāds uzdod par PB saistošu, ta loģiski, PB to nav atzinusi! Es gan nezinu PB iekšējās lietas... bet man ir aizdomas, ka tur nav tāpat kā RKB, ka, ja Papucis ko pasaka, tad visi stāv pie ratiem un visiem tas ir saistoši!

Klausies brāl, Tu no kuriem mežiem esi iznācis? Vai Pareizticīgo Baznīcai ir juridiskas attiecības ar Krievijas pareizticīgajiem? Tas gan būtu graujošs jaunums. Vārda tiešajā nozīmē! text
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 5703