atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu LELB arhibīskaps Jānis Vanags un RKB Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs raidījumā „100.pants”
vienkāršais gunča
Iesūtīts: 2009.04.15 12:50:07
Šovakar, 15. aprīlī, plkst. 20:00 raidījuma „100.pants” studijā viesosies Latvijas Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Romas katoļu baznīcas Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
hmhmhm [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.16 15:55:34
чудо
To luterāņi domā, ka Vakarēdiens ir sakraments. Bet katoļi māca un tā ir Vatikāna oficiālā nostāja, ko nekādi ZbigņeviVanagi nemainīs - ka luterāņi nav baznīca, Euharistijas nav un bīskapi ir nederīgi. Lai beidz ākstīties ar savu ekumenismu. Vanags NEKO nav sapratis no Katoļu Baznīcas mācības, jo tieši šie jautājumi viņam ir akūti. Bet Vatikāns nekad tos nemainīs. Tas jau ir sen noskaidrots. Tikai vanags nezkāpēc ar Latvijas katoļu baznicas teologiem=puskoka lēcējiem kaut ko funktierē.
чудо
# Labojis чудо: 2009.04.16 16:03:51
hmhmhm [91.178.233.88]
kā Vācijā tās lietas notiek? vai tur tāpat , ja ko dara Katoļi, tad luteraņi negribīgi atzīst, bet ja Luterāņi ko dara tad .....? kā tur?
Piemēram ir Itālija (RKB) un Zviedrija (Luterāņi) , kur to lietas var teorētiski risināt , vai vispār aizmist par tādām un ir Latvija un Vācija , piemēram
kad Vilku, vajag Vilka nav.... Vācijā jau tas pats, bet ko viņi dara ?
lieliskais [80.232.217.122]
# Iesūtīts: 2009.04.16 16:48:59
Ja jau starp luterāņu mācītājiem un katoļu priesteriem nebūs atšķirības, un katrs varēs paturēt savu identitāti, tad sanāk, ka luterānis varēs sprediķot katoļu baznīcā. Vienkārši super. Es iedomājos, - atšķirs vaļā Vienprātības grāmatu un sāks pērt vaļā par pāvesta patvaļu un visiem viņa velna darbiem! Vienkārši ģeniāli!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.16 17:01:11
lieliskais, tas tāpat, kā RKB priesteris Luterāņu dievkalpojumā atvērtu, piemēram, Tridentas koncilu un nodotu pa bungām

Par to jau bazars... kā izrunāt šīs nesakaņas, kā un vai tās var atrisināt līdz abpusēji pieņemamam tolerances līmenim, etc. etc.

Man personīgi likās, ka Luterāņiem vispirms vajadzēja patrennēties savā starpā vienoties un vienprātību sasniegt...
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.04.16 17:13:40
Mulders, "Man personīgi likās, ka Luterāņiem vispirms vajadzēja patrennēties savā starpā vienoties un vienprātību sasniegt... "

ĀMEN! Kaut to saprastu arī tie, kas ir pie lemšanas!
Frau Schmiedt [87.110.47.230]
# Iesūtīts: 2009.04.16 18:09:37
Ja kāds 100.pantu tiešām klausījās, tad varbūt dzirdēja trīs mērķus:
1) novērst greizos priekšstatus vienam par otru un izkliedēt pārpratumus, lai uzlabojas attiecības. Tur izredzes labas.
2) Sasniegt vienprātību mācībā - varbūt kāds progress izdosies aiznākošajai paaudzei.
3) Izveidot kaut kādu abiem pieņemamu strukturālas vienotības modeli - varbūt izdosies Jēzum, kad nāks uz tiesu.

Man liekas ka normāla programma. Ko jūs te cepjaties, KLB interventi no tuksneša un citām interesantām vietām!?? Tikko sašķēluši savu baznīcu un nu nāk mūs te mācīt ekumenismā.
hmhmhm [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.16 18:22:06
чудо

Es nesaprotu, ko Vanags grib. Viss, ko viņš saka, jau ir noskaidrots. Latvijas katoļu pārstāvjiem vispār nekādas lemšanas šajā jautājumā nebūs. Visu nosaka Vatikāns. Nekādi Pujati un Stankeviči neko nenoteiks. Abiem pašiem laiks pastudēt katolisko ekumenismu. Es jau sen domāju - kad Zbigņevs sāks gvelzt glupības. Nu tas laiks ir klāt. Pats savu ticību nepazīst, da vēl Vanagu muļķo. Nu vai otrādi. Varbūt Vanaga intereses ir savtīgas. Nezinu.
Akebono
# Iesūtīts: 2009.04.16 19:03:03
Mekletajs

Vai palasot šito forumu tev vispār ir tādas ilūzijas, ka starp luterāņiem vienprātība iespējama? Maza, kašķīga tautiņa un tai pašā jau piecas luterāņu baznīcas...








Lielāmute [81.244.95.111]
# Iesūtīts: 2009.04.16 19:25:26
Man šķiet, ka tas viss ir fufelis. Vanags gribēja paspaidīt sabiedrisko domu: kā būtu, ja būtu. Izskatās, ka viņam labāk nemaz nesākt.
Jānis Ginters
# Labojis Jānis Ginters: 2009.04.16 19:34:53
hmhmhm [91.178.233.88] To luterāņi domā, ka Vakarēdiens ir sakraments. Bet katoļi māca un tā ir Vatikāna oficiālā nostāja, ko nekādi ZbigņeviVanagi nemainīs - ka luterāņi nav baznīca, Euharistijas nav un bīskapi ir nederīgi. Lai beidz ākstīties ar savu ekumenismu. Vanags NEKO nav sapratis no Katoļu Baznīcas mācības.

Ja, vienkāršoti raugās, hmhmhm, vienā jautājumā ir taisnība. Citos jautājumos nepiekritīšu. Nepiekrītu, ka lietas nav iespējams mainīt un nepiekrītu, ka Arhibīskaps neko nav sapratis. Viņš ļoti labi saprot arī Jūsu minēto problēmu. Šo sarunu pamatā ir no Vatikāna puses apstiprināta iespēja savu nostāju mainīt.
Par ākstīšanos šīs sarunas nav svētīgi nosaukt, bet ļoti svētīgi ir lūgt par vienotību...
rainars
# Iesūtīts: 2009.04.16 20:05:30

Kamēr skatīsimies uz tradīcijām ta brauksim auzās .Liekas ka pašas tadīcijas ir par traucēkli vienotībai. Sausi kauli.
Dievam viss ir iespējams un kā esam dzirdējuši stāstu par sausu kaulu kopa vākšanos un apaugšanu ar cīpslam un t.t..

bet ļoti svētīgi ir lūgt par vienotību...

Bībele māca par kristiešu vienošanos un kā jau zinām ka kopā mēs varam vairāk. Saliekot Daudz sveces kopā iegūstam lielu spožumu.

No spožuma uz spožumu.

Lai Jēzus Krista Dzīvais Dievs mūs uz to vada un pasargā ,pēc sava apsolījuma, ar savu eņģeļu pulku šai darbā Svetā Gara Spēkā.
hmhmhm [91.178.233.88]
# Labojis Admins: 2009.04.16 21:05:20
Jānis Ginters: Šo sarunu pamatā ir no Vatikāna puses apstiprināta iespēja savu nostāju mainīt.

Vai Vanagam ir rakstisks dokuments no Vatikāna? Ja nē, tad es domāju, ka Vanags ir ko pārpratis. Un pirms sākt bīdīt šādas idejas būtu jāpārliecinās, ko kurš patiešām ir teicos, domājis un galvenais - sapratis.

Vatikāns NEKAD nemainīs savu mācību Euharistijas un bīskapa konsekrācijas jautajumā. Vanagam nav nekādas cerības. Ne viņš, ne viņa mācītāji nekad nebūs atsevišķa rita sastāvdaļa.

No rakstītā var spriest, ka vienreiz Vanags satika pāvestu uz sv. Pētera bazilikas kāpnēm un 1x satikās ar kardinālu Kasperu. Bet Kaspers pateica: jums jāizkliedē savi aizspriedumi. Un ko dara Vanags, uzstāda prasības. Tas nav katolisks ekumenisms un ja kāds šaubās, lai pārrunā šīs lietas ar pr. Paulu Kļaviņu, kurš ir nesalīdzināmi kompetentāks šajos jautājumos par **** Zbigņevu Stankeviču.
Aizrādījums par necienīgu izteiksmes veidu!
Audrius [212.93.100.151]
# Iesūtīts: 2009.04.16 21:43:04
Ko jūs te visi bļaujat uz Arhibīskapu. Gavenais, kas šajās sarunās figurē ir ALEKSANDRS BITE.
Ej nu nu [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.16 22:52:24
Audrius

Kā tu zini?
Audrius [212.93.100.151]
# Iesūtīts: 2009.04.16 23:28:33
Dzirdēju audioierakstu no abām tikšanās reizēm. Nezinu tikai, cik tas bija legāls. Un ja par šo skandālu vēl konkrētāk- tad otrjā tikšanās reizē abas puses skaidri norunāja, ka tikšanās un to saturs nebūs slepens, taču medijiem nekādas intervijas netiks sniegtas.
hmhmhm [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.16 23:56:52
Audrius [212.93.100.151]

Manās acīs tas ir kā farss. Es pazīstu Biti un tas laikam nav tas cilvēks, kam pie vienotības sirds piesieta.
Domāju, ka daudzi šajā klubiņā ir pārpratuši Vatikāna teikto. Un labvēlīgs uzmundrinājums personiskā tikšanās reizē jāsaprot ļoti relativizēti, ja ņem vērā, cik daudzām kongregācijām jāiet cauri, lai vispār iekustinātu kaut nelielu sīkumu. Un, ka ikviena lieta tiek izpētīta zem lupas. Labs piemērs ir anglikāņi. Un tas jau ir stipri ievilcies, kaut gan šķēršļu ir mazāk nekā ar luterāņiem.
aristolohs
# Labojis aristolohs: 2009.04.17 00:37:44

Vai jums te, visiem gudriniekiem neienāk prātā, ka arhibīskaps dara to, ko teica vienā citā forumā - vienkārši sēž pie viena galda ar draugiem un runā par teoloģiju? Ja gadījumā no tā iznāks vairāk vienotības, jo labāk. Jūs te vienkārši žurnālistu saceltajai TV pīlei līdzi stabulējat.

hmhmhm [91.178.233.88] Tu runā, it kā pāvestam vestes kabatā sēdētu. Vai tu pats Kasperu kaut vai to pašu vienu reizi esi saticis? No kurienes tu zini, ko viņš teica Vanagam? Ko tu zini par Vanaga cerībām? Pilnīgi it neko. Pats teici, ka neko nesaproti. Ko tad tik daudz un karsti runā?
hmhmhm [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.17 10:08:11
aristolohs,

jo es zinu, ko Vatikānā domā par Romas katoļu hierarhiju Latvijā: ka tā ir sapuvusi, herētiska un neuzticīga Baznīcai. Un pirms šie sāk teoloģiskās pārrunas, ko viņi vispār nevar veikt, jo nav kompetenti teologi, lai paši satīra savu dārziņu. Pierādījums tam visam ir fakts, ka jau gadiem ilgi Vatikāns nespēj ielikt nevienu jaunu katoļu bīskapu. Jo cienīgu kandidātu starp tiem, kuri paši sevi bīda, nav. Droši vien, ka galarezultāts būs tāds, kādu to var paredzēt: labākais no vissliktākajiem.
Un jā, es pazīstu kardinālu Kasperu. Bet tas nemaz nav vajadzīgs, es zinu doktrinālo nostāju, kas lasāma Baznīcas mācībā.
Es Vanagam neieteiktu sapņot par kādu savienību, jo tad viņu kā bīskapu jāapstiprina pāvestam (pāvesta primāts ir obligāts). Un pāvests to varētu arī nedarīt.
чудо
# Iesūtīts: 2009.04.17 10:53:04
hmhmhm [91.178.233.88]
kur nu vēl pareizākus katoļus par Latvijas katoļiem. ja herētisms ir jaunievedumu neieviešana, tad laikam Lv katoļi ir herētiķi....
hmhmhm [81.243.144.83]
# Iesūtīts: 2009.04.17 11:06:40
чудо

Sapņo vien. Visticamāk, ka tieši katolicisma nepazīšana pašos pamatos liek iedomāties, ka latvijas katoļi ir `pareizie`. Patiesībā, tie ir apauguši ar svešām sūnām un biezu polisku tradīciju ādu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 142 , pavisam kopa bijuši: 36014