atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Launums=grēks?
bitukas
Iesūtīts: 2009.04.14 22:34:09
1Moz. 4:7 Es saprotu, ka valoda ir nepilnīga, bet cenšieties mani saprast pareizi. Vai ļaunums automātiski arī nozīmē grēku?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.27 14:37:20
Svētais
Uz katras paciņas tu tiec brīdināts, bet vara ir tavās rokās to izvēlēties vai nē.

Bet es redzu nosmēķējušos cilvēkus, slimus cilvēkus, mirstošus utt. Man ir kaukāds nebūt priekšstats par to. Ādamam par nāvi nebija nekāda priekšstata, nekas vairāk kā tukša skaņa, kā "snumbžļi".

Ādams bija cilvēks ar varu un izpratni. Dievs bija viņu brīdinājis par sekām, kuras Ādams neņēma vērā.
Tiešām? Kā Ādams varēja saprast, kas ir "mirt"? Kā Ādams vispār kaut ko varēja saprast, ja viņš pat labu no ļauna neatšķīra?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 14:46:57
EzītisMiglā Ja tu piem. uzražo kaut ko, tad tu iedod līdzi pamācību kā to lietot, lai tas nesabojājas. Ja Dievs radīja pasauli, tad pabrīdināja cilvēku par sekām. Cilvēks apzinājās, ka būs sekas, ja nepaklausīs radītājam. Līdzīgi ja elektroierīci tu ieliksi ūdenī tu to sabojāsi. Tu tiec brīdināts par to, un tu to zini, lai gan nekad neesi to redzējis kā tas īsti notiek, ja ieliec elektroierīci ūdenī. Bet tev pietiek, ka tu zini. Ja gribi pamēģināt uzņemies risku, ka viņu sabojāsi, lai gan tiki brīdināts. Un 100% gadījumos tā arī sabojājas.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 14:52:25
masiks [212.93.96.2] Radītājs uzstādīja likumus pēc kuriem darbojas šī pasaule. Tieši tāpat viņš iedeva brīvo gribu un izvēli uzstādīdams ļauna un laba atzīšanas koku, brīdinādāms par konsekvencēm. Cilvēks nokļūdījās nepaklausot Dievam. Dievs nav pie tā vainojams ne par mata tiesu, jo cilvēkam ir vara pašam pieņemt lēmumus un pašam par saviem lēmumiem arī nest atbildību.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 14:53:05
masiks [212.93.96.2] Viņš apzinājās, ka ir kails , bet viņš nekoncentrējās uz to. Tāpēc nekaunējās.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.27 15:08:24
a mazais līdz brīdim, kad parāva gredzenu - nemaz nezināja un nevarēja zināt - kas tas ir : SLIKTI.

Apgalvojums staav uz pienjeemumu, ka vieniigais veids kaa "zinaat" ir empiiriski to paardziivot... citiem vaardiem, masiks savu izzinjas paradigmu projicee uz Aadamu... Nu un taa arii ir kljuuda, savu nepamatoto pienjeemumu izmantot kaa pamatojumu par Paradiizes epi-stimologjiskajaam sisteemaam

Kristietiibaa "zinaat" varii arii tad, ja kaut ko pasaka Dievs...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:14:11
masiks [212.93.96.2] Viņš apzinājās, bet tas ,ka neredzēja līdz brīdim, kad acis bija atvērtas nozīmē, ka viņs uz to neskatījās ( nekoncetre`jas), bet koncetrejas un skatījās uz Dievu. Pēc grēkā krišanas šis fokuss nomainījās un `tas kļuva miesisks vairāk nekā garīgs. Tā ir atklāsme, ko virspusēji skatot šīs rakstu vietas var arī neieraudzīt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:15:35
masiks, Dievs bij pateicis, kas sagaida par nepaklausiibu Nav pamats domaat, ka Aadams to nesaprata!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:15:54
masiks [212.93.96.2] Salīdzinājums par bērnu bija tieši domāts ar preteju domu. Par to, ka Ādams bija pieaudzis cilvēks, kas apzinājās ko dara. Šis salidzinajums tika pieminēts, lai atbildētu uz iepriekšējo domu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:17:05
masiks, nee... vienkaarshi noraadiiju, ka masiks visu meera ar savu collshtoku, uzskatot ka vinja pasaules paradigma ir visas realitaates meers... Citiem vaardiem, masika visai ierobezhotaas filosofijas zinaashanas, neljauj vinjam paskatiities uz situaaciju no cita skatupunkta, kas atshkjiras no vinja personiigaa...
Materiaalisma ierobezhotiiba... ko tur dariit! Visai shaurs un ierobezhots pasaules skatiijums...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:27:22
kāds pamats uzskatīt, ka saprata? it sevišķi ja viņu varēja pārliecināt par pretējo, ij viņš arī pretēji izdarīja?

Dievs vinjam pateica, vinjsh riikojaas arii saskanjaa ar Dieva teikto... Ar to arii pietiek, lai uzskatiitu, ka vinjsh to zinaaja.

Aadams arii bij briiva buutne un bij briivs reagjeet uz dajebkuru ieejosho informaaciju... Aadams izveeleejaas paklausiit Ievai preteeji Dieva teiktajam... Un tieshi taapeec, ka vinjsh zinaaja, ka tas bij aizliegts un taapeec, ka zinot to tomeer paarkaapa, vinjsh arii nonaaca tajaa situaacijaa, kam sekoja tuuliiteeja vainas apzinja etc. etc. etc. kas veelreiz pieraada, ka vinjsh zinaaja, ka dara aizliegtu darbiibu... Ja nebuutu zinaajis, tad nebuutu taadas sekas...
Vainas apzinja cilveekaa rodaas tikai tad, ja vinjsh zin, ka dara ljaunu un to izdara... Ja cilveeks nezin vai speciaali nocietina sirdi, vinjaa vainas apzinja nerodas... tad kad vinjsh dara ljaunu! Aadamaa shii vainas apzinja bij - aareeji taa paraadiijaas Aadama veelmee nosleepties no Dieva, kas ir Patiesiiba peec buutiibas... Cilveeks ar vainas apzinju sleepjaas no Patiesiibas... jo suns zin ko eedis!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:29:01
masiks [212.93.96.2] Ja acis būtu aizvērtas, tad neredzētu savu sievu un neteiktu kauls no mana kaula . Bet nu labi. Dievs radīja cilvēku pēc savas līdzības ar apziņu, rīcībspēju un varu rīkoties. Šī atbildība bija uzlikta uz Ādamu valdīt pār zemi. Viņš to nepiepildīja savas krišanas rezultātā. Dievs pie tā nav vainojams ne par mata tiesu.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.11.27 15:31:20
kam pietiek? Tev pietiek vai Ādamam pietiek? Kā tu vari zināt, kas Ādamam pietiek?

Jo taa staav rakstiits. Dievs pateica un Aadams riikojaas saskanjaa ar Dieva teikto... Bet tad, kad riikojaas preteeji teiktajam, tad saaka slapstiities un velt bumbas uz Ievu tjipa - vinja vainiiga... es neko...

Iizii... Un tad kad kaut ko Dievs pasaka, tad ar to pietiek lai buutu ieguutas zinaashanas par to, ko Dievs saka tik cik saka.

Jeezus to kaadaa vietaa teica - "Jēzus viņiem sacīja: "Ja jūs būtu akli, jums nebūtu grēka; bet tagad jūs sakāt: mēs redzam, - tāpēc jūsu grēks paliek." Aadama slapstiishanaas un taisnoshanaas bij vislabaakais pieraadiijums gan tam, ka shis saprata aizliegumu visai labi, gan to, ka bij sastraadaajis ziepes pietam perfekti to apzinaajaas... Jebkura noziedznieka reakcija, kad sho piekjer pie rokas... vai uzraada sakostu aizliegto auglju serdes!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.27 15:36:18
a_masiks, aa starp citu... Updeits makjeniit par Darvinismu un Nagu fukcijaam... Ja nav zheel paaris Ls, jeb mosh pat tev pasuutiits... Vakar Ilustreetaa Zinaatne ienaacaas... Tur ir mazinjsh rakstinjsh TIESHI par Cilveeka Nagiem, pietam shii raksta autors neesmu es jeb kaads cits teologs... Izraadiijaas, ka bez pirxtu aizsardziibas nagam veel ir viena otra svariiga funkcija... tieshi saistiita ar tausti!
Taakaa... kaads buus naakamais orgaans, ko Masiks uzdos par Evolucionaaru palieku, peec buutiibas nevajadziigu fufeli? Un incanti pie kura orgaana funkcijas uzraadiishanas tu saaksi pamaniit patternu tam, kaa tavs darvinisms burtiski bremzee tavu izzinju par cilveeka u.c. dziivo buutnju funkcioneeshanu... lab ka tu neesi biologs vai medikjis, bet ja biologs vai medikjis ar tavu funktieri pieietu dziivaam buutneem, veels hodien domaatu nafig taa peleekaa masa galvaa vajadziiga!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.27 17:31:36
Jošs Mulders
Apgalvojums staav uz pienjeemumu, ka vieniigais veids kaa "zinaat" ir empiiriski to paardziivot...
Tad iedod piemērus, kā var zināt, neempīriski. Tas ir, kaukas ārpus šī:
1) empīriska pieredze
2) ja pieredzes nav, tad - uz līdzīgas pieredzes balstīta funktierēšana, kā tas varētu būt.

Ir vēl kas, izņemot šo?
Pēc šī "mirtin miršana" ir "snumbzlis".
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.27 17:45:02
EziitisMiglaa... Jau teicu, Dieva Vaards... Perfekts veids kaa kaut ko zinaat...

Zinaat peec Pieredzes buutiibaa tas ir advanceets pavlova suniisha reflex... Augstaak attiistiitaam SB infromaacijas apmainja var notikties bez "sexa"... infas nesejs vairs nav kaut kaada mateerija, bet Vaards... Tiira StarpApzinju komunikaacija!

Tas ka TU nevari ieguut zinaashanas, kaameer neesi taas paarbaudiijis empiiriski, nenoziimee, ka kaads to nevar, jeb, ja informaacijas avots ir pats Dievs aka Patiesiiba... Infas tiesha nodoshana tev... un ja gribi reduceet uz pieredzi, tad pieredze "Dievs Runaaja" ir gana iespaidiiga!

Ja informaacijas avots ir Patiesiiba, tad arii nav ko tur empiiriski paarbaudiit - vinjsh pateica, taatad tas taa ir! Tie kas GRBI empiiriski paarbaudiit, neko jaunu neuzzinaas, tikai noskaidros, ka saakotneejaa infa ir bijusi patiesa...

Savukaart ja cilveeks NEGRIB lai kaut kas ir patiesiiba, vinju nepaarliecinas arii empiiriski pieraadiijumi...

Arii tu balsties empiirisma epi-stimologjiskajaa sisteemaa, bet taa ir pieraadiita kaa nepilniiga... Veel vairaak, pirms tu lieto empiirisko izzinjas metodi, tev jau jaabuut gatavam izzinjas freimworkam, kas nevar balstiities nemaz empiirismaa... tam ir jaabuut aprioram... Taads Zinaatnee tiek pienjemta logjika! Tikai tad, kad ir logjika kaa freimworks un kaut kaadas premisas kaa apriori pienjeemumi, var saakt no empiirisma veidot kaut kaadu zinaashanu bagaazhu... Bet atkal, shiis zinaashanas buus "zinaashanas" par tik par cik tu veic empiriski paardziivotaas infas kognitiivu apstraadi sasakanjaa ar aprioru kognitiivo freimworku! Ja ir bugi shajaa aparaataa vai empiiriskajaa uztveree (pameegjini ar aciim ciet pieskarties rokai ar atveertaam shkjeereem, ir shkjeeres izveersums pie kura tu jutiisi tikai vienu asmeni... un jutiisi pat tad ja skatiisies un redzeesi, ka ieduraas divos punktos)... tad arii rezultaats buus aplams... Taatad Empiirisms ne tikai nav pilniigs, tas var dot aplamas zinaashanas...

Bet pats fakts, ka pirms empiirisma existee gan premisas gan empiirisko datu apstraades kognitiivais freimworks, pieraada, ka ir iespeejamas zinaashanas, kas nav empiiriskas... Tad nu luuk, Rakstos tu noveero shaadu gadiijumu, kad Aadamam pats Radiitaajs ieliek shaadas zinaashanas par to ko noziimee aizliegums, moraales robezhas, atljautais, mirshana etc... jo kad Dievs runaa, tad rodaas realitaate - ja Dievs uz teviim runaa, vinjsh tevi restrukturee burtiski... pa tiesho ieliekot tevii informaaciju...
Svētais
# Labojis Svētais : 2009.11.27 21:30:57
Ja esi brīdinājis, ka var kas piemesties, tad es labāk, neēdīšu.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.29 15:16:58
Dievs kā radītājs arī brīdināja Ādamu par sekām. Tā arī bija Viņa atbildība un nekas vairāk. Taču Dievs gāja vēl soli tālāk un izglāba mūs no grēka važām caur Jēzu Kristu, lai mēs atbrīvotos paši no tā, ko esam savārījuši. Tādējādi Dievs redzēdams, ka cilvēkam ir vajadzīga palīdzība sūtīja Glābēju, lai mēs atjaunotu savu pozīciju Dieva priekšā ar paša Kristus taisnību nopelnītu mūsu labā.
Svētais
# Labojis Svētais : 2009.11.29 15:53:55
Dievs kā Radītājs brīdināja, ar to pietiek radībai , lai to ievērotu. Jēzū dzīve ir prieka un pārpilnības pilna. Es esmu atbrīvojies no grēka pateicoties Jēzum. Tu nevari redzēt un es nevaru redzēt kā izskatās, kad mani grēki ir piedoti. Bet es to zinu, jo ticu tam darbam , ko Jēzus ir izdarījis manā labā kā Glābējs. Tādējādi esmu atbrīvots no tiem. Eju uz debesīm un pie sava Kunga. Man ir gaiša nākotne. Dzīvoju miera un mīlestības un prieka pilnu dzīvi.

Pasaule ir sabojāta, tāpēc dzīve ir ciešanu un ļaunuma pilna, bet Dievs ir radījis jaunu pasauli, un Jēzū šī dzīve sākas jau tagad uz šīs ļaunuma un ciešanu pilnās zemes. Dieva valstība ir jūsos un nenāk arīgi redzamā veidā. Es to piedzīvoju jau tagad.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.11.29 18:04:44
Gnidrologs
Var sevi mānīt cik grib, bet kauzalitātei nospļauties par mūsu pašapmānu. No tās neaizbēgt.
(Mazs papildinājums Svētā teiktajam.)

Tā ir. Dievs nav radījis marioneti, bet gan cilvēku ar spēju izšķirties –palikt vienotam ar savu radītāju un dzīvot, viņā ieklausoties, vai arī to nedarīt un zust.
Jāatceras, ka Dievs nav laika saistīts. Viņā nav bija vai būs , ir vienīgi ir . Un tu vari sevi skatīt Ādama situācijā arī šodien. Vienīgā atšķirība būs tā, ka esam saistīti laikā, mums tā tad ir pagātne. Bet arī šī lieta ir atrisināta. - Ja atveramies Dieva aicinājumam, un viņam visu sevi uzticam, no pagātnes atšķirtības un sacelšanās tiekam atbrīvoti, Jēzum Kristum mūsu vietā uzņemoties un izciešot jau no sākuma zināmo ”jūs mirdami mirsit”.

Sāc tā tad ar sākumu.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.29 22:35:38
Atbildību par sekām uzņemas cilvēks tur jau ir tā lieta. To ir grūti aptvert, ka Dievs ir piešķīris tādu varu cilvēkam, bet tā ir patiesība.

Dievs atsūtīja Glābēju Jēzu , lai tevi glābtu no taviem grēkiem, un tu iegūtu taisnotu stāvokli Dieva priekšā pateicoties Viņa taisnībai, ko Viņš dāvā kā davanu. Ja tu šo dāvanu nepieņem, tad atkal , tā ir tikai un vienīgi tava izvēle un griba. tevi neviens uz to nepiezspiež, lai gan tas ir vieņigais ceļš pie Dieva un uz glābšanu. No šī aspekta raugoties tu pats sevi nošuti pazušanā, jo Dievs piedāvā Tev izvēli ar ticības palīdzību to iemantot. Un ja tu neizvēlies viņa piedāvāto veidu, tad aizej pazušanā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 34066