atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Milleniārisms
Ingars
Iesūtīts: 2009.04.13 09:23:37
Kā lasam
Atklāsmes grāmata 20. nodaļa

1 Es redzēju eņģeli nokāpjam no debesīm, tam bija rokā bezdibeņa atslēga un liela ķēde.
2 Viņš satvēra pūķi, veco čūsku, kas ir velns un sātans, un sasēja to uz tūkstoš gadiem,
3 iemeta to bezdibenī, aizslēdza to un uzlika zīmogu virsū, lai tas nepieviltu vairs tautas, kamēr būs pagājuši tūkstoš gadi. Pēc tam viņam uz īsu laiku jātop atsvabinātam.
4 Tad es redzēju troņus, uz tiem apsēdās kādi, tiem bija dots tiesu spriest; un redzēju to dvēseles, kas Jēzus liecības un Dieva vārda dēļ noslepkavoti, kuri nebija pielūguši zvēru un viņa tēlu un nebija pieņēmuši zīmi uz savas pieres un rokas, tie kļuva dzīvi un valdīja kopā ar Kristu tūkstoš gadu.
5 Bet pārējie mirušie neatdzīvojās, pirms nebija pagājis tūkstoš gadu. Šī ir pirmā augšāmcelšanās.
6 Svētlaimīgs un svēts ir tas, kam daļa pie pirmās augšāmcelšanās. Pār tādiem otrai nāvei nav varas; bet tie būs Dieva un Kristus priesteri un valdīs kopā ar Viņu tūkstoš gadu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2009.04.13 09:26:41
tātad jautājums, kuru centīsimies kopīgi noskaidrot - vai šī rakstu vieta jāsaprot
1) burtiski - tik tiešām, gaidāms, kad mirušie ticīgie augšāmcelsies un kopā ar Kristu valdīs šeit virs zemes netikvien garīajā sfērā, bet arī materiālajā
2)simboliski - 1000 gadi simbolizē laiku no Kristus augšāmcelšanās līdz Viņa otrajai atnākšanai un tie, kas Kristus dēļ miruši un kļūst dzīvi ir tie, kuri tagad ticīgie, nomiruši šajā pasaulē un kļuvuši dzīvi Debesu valstībā un tad valda kopā ar Kristu
3)cits variants
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.13 23:19:33
Ingars, tie nav jāsaprot burtiski... Atklāsmes grāmata ir tā, kuru skaidro ar citām Rakstu Vietām... Un raksti ir pietiekoši plaši un skaidri, lai saprastu, ka runa iet par Žēlastības Laikmetu līdz Kristus atnākšanai!

Lai Atklāsmes Grāmatu tikai sāktu saprast, vajag tīri labi orientēties jūdaistiskajā apokaliptiskajā literatūrā... Tas tev nav s buhti barahti... Tas tāpat kā ikonoloģija, lai sapratu Ikonas bildi, ir jāzin šādi tādi kanoni un likumsakarības. Tas ko redz ikdienas cilvēks pirmajā mirklī ir tikai maza daļa no reālās vēsts, kas attēlota kanoniskā Ikonā vai citā līdzīgā darbā, kur bez ārējā ir daudz tāda, ko redz tikai faktiski tie, kas zin kas ir jāredz!

Daudzas sektas ir cēlušas un kritušas un vēl dažas stāv, tieši no tā, ka Atklāsmes Grāmatas textus kaut kā voluntāri pieņem par tiešiem, vai vispār šos ņem kā bāzes doktrinālos textus un AR TIEM skaidro, piemēram, Pāvila vēstules vai pat Evanģēlijus.

Mums te viena otra pazīstama persona, kas Delperu ņem par pilnu, arī piemēram ņem tos 144000 pa nopietnu ciparu, vai arī tāpat kā Jehovas Liecinieki tic divkāršam pestīto pulkam... vieni debesīs - Dieva Bērni, otri uz Zemes - hvz kas... kādi puspestītie!

Vēl ir jāņem vērā, ka Jūdaismā plivinās mācība par pasaules ilgumu 6000 gadiem!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:16:43
Mulders
Vienīgais, kas man nedod skaidrību - kā tad ja sātans ir saistīts, ka nespēj iet pievilt tautas, kā viņš tomēr var to darīt?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:23:25
Ingars, tur bik cita fīča... Nevajag putrot paša Sātana aktīvu darbību ar cilvēku grēka sekām.

Kā arī man patika Augustīna skaidrojums - tb kur tad tas Sātans ir tā saistīts... un Augustīns atbild - viņš ir saistīts savos ļaunajos cilvēkos...
masiks [66.232.102.157]
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:31:05
Mulders
Esi paarliecinaats, ka tas tieshaam ir labs skaidrojums? Nevis sofistika?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:36:04
masiks

1) Ielogojies
2) A es neteicu ka labs, es teicu, ka man patika
3) Tas nav vienīgais... jo kā labi saprotams, kad metās skaidrot Atklāsmes Grāmatu, tad tur bezmazvai - "Your limitation is your imagination" - aiz kā es ne pārāk Atklāsmes Grāmatu ņemu par savas ticības pamatu! Kā kalibrējošu grāmatu - ok, bet kā doktrināli definējošu - ne es, nedz nopietni teologi to tā neņem bez blakus noliktām Pāvila vēstulēm vai Evanģēlijiem un vēl vesela lēruma Jūdaistiskās apokaliptiskās literatūras skaidrojumiem! Citādi ceļš uz Konrālo Snumbžļu sapņu pasauli ir garantēts... ka pat Jona tur blakus šķitīs loģikas un patiesības un saprāta gigants!
masiks [66.232.102.157]
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:42:39
Mulders
1) mmm.... takaa konkreetais IP nobanots- lienu caur proksi... ielogoties it kaa var, bet loms...
2)OK.
3)OK.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:46:02
masiks, paņatna... a kad mani nobanoja, es tikai lasīju... gavēnis bij!
masiks [66.232.102.157]
# Iesūtīts: 2009.04.14 09:49:51
Mulders
Offtops
a kad mani nobanoja, es tikai lasīju... gavēnis bij!
Tas meedz nepajokam izbesiit, kad lasi kauko un tev tieshaam ir ko piebilst vai iebilst...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.04.14 12:25:00
Tas meedz nepajokam izbesiit, kad lasi kauko un tev tieshaam ir ko piebilst vai iebilst - Vot imena

Mulders

es to saprotu tā, ka sātans ir saistīts, ka nespēj pievilt tos, kuri ir Jēzū Kristuū - priekš tiem viņš ir saistīts, bet ir tādi, pār kuriem Dievs pieļauj maldu varu, pašiem par sodu, pār tiem sātanam ir vara

2.Tesaloniķiešiem 2. nodaļa
1 Bet attiecībā uz mūsu Kunga Jēzus Kristus atnākšanu un mūsu savienošanos ar Viņu, mēs lūdzam jūs, brāļi:
2 nepadodieties tik ātri neapdomīgam uztraukumam vai bailēm, it kā Tā Kunga diena būtu klāt. Vai tas būtu gara iedvesmojums, runāts vārds vai it kā manā vārdā rakstīta vēstule,
3 lai neviens jūs nemaldina ne šādā, ne tādā veidā: jo papriekš jānāk atkrišanai un atklāti jāparādās grēka cilvēkam, pazušanas dēlam,
4 pretiniekam, kas saceļas pret visu, kas saucas Dievs vai svētums, un pat ieņem vietu Dieva templī, pats sevi celdams par Dievu.
5 Vai jūs neatceraties, ka es par to jums esmu runājis, vēl pie jums būdams?
6 Un jūs zināt, kas ir tagad tas kavēklis, kura dēļ viņš atklāti parādīsies tikai tad, kad būs pienācis viņa laiks.
7
8 Tikai tad netaisnais parādīsies atklāti, un Kungs Jēzus iznīcinās viņu ar Savas mutes elpu un izdeldēs viņu, kad pats atnāks godībā.
9 Jo viņa (šī pretinieka) parādīšanās ar visu viņa viltus varu, zīmēm un brīnumiem ir sātana darbs,
10 kas ar visādiem netaisnības līdzekļiem pieviļ tos, kas pazūd, tāpēc ka tie nav pieņēmuši patieso mīlestību, kas tos būtu izglābusi.
11 Tāpēc Dievs tagad sūta tiem maldu varu, ka tie sāk ticēt meliem,
12 tā ka sodā krīt visi, kas nav ticējuši patiesībai, bet vairāk mīlējuši netaisnību.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.14 12:42:36
Ingars, pareizi!

Principā, ja palasa JD, tad Velns ir savā ziņā kā Dieva "ķēdes suns" - tiek tik tālu, cik pats Dievs viņam ļauj... Jo mēs redzam rakstos, kad arī Pāvils kaut kur nolemj, ka kāds cilvēks tiks nodots Sātana varā viņa lielo grēku dēļ. Mans mācītājs vispār izteicās skarbi - Velns kā bende...

Jo, ja mēs aceramies ka Dievs ir ļoti gudrs Dievs, tad viņš arī atkritumus un mēslus spēj izmantot savu mērķu piepildīšanai... Un te ir tā interesantā lieta, kura manuprāt ļoti labi parādās pie pirmā Jeruzālemes Tempļa sagraušanas - Dievs var lietot ļaunus cilvēkus savu mērķu piepildīšanai, bet tas pats par sevi nerehabilitē un neattaisno šo cilvēku grēku. Tas ir, pat ja Dievs Nebukadnecaru sauc par "Manu kalpu" un leģitīmi izmanto, lai sodītu Izraēli, tas nenozīmē, ka Nebukadnecars tāpēc nonāk Paradīzē vai ir labs Dieva kalps...

Tāpēc arī šo Atkl. grāmatas rakstu vietu arī tā var saprast... Velns ir saistīts ķēdēs, kuru garumu nosaka Dievs un manifestējas viņš tiešām šajos ļaunajos cilvēkos, kā par to jau spriež Augustīns... Tur jau tas prikols, ja mēs paliekam Kristus Vārdos un Viņš paliek mūsos, tad Velns nevar neko izdarīt!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.04.14 14:07:59
Nu es to saprotu tiešām tā, ka ir Dieva valstība virs zemes, un kas tajā atrodas, pār to velnam nav varas, tā ir velna saistīšana, taču, kas atrodas ārpus Dieva valstības (neticīgie) tie vēl joprojām ir velna varā
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.04.16 10:16:45
Mulders
Bet zināt kas notiks un kas VAR notikt ir divas dažādas lietas.
Odnako, bieži var izrēķināt notikumu varbūtības. Un, ja tās tuvojas nullei, tipa ar kārtu -30 pakāpe utml, tad tiek pieņemts, ka praktiski notikums nav iespējams.
Ticīgie to bieži izmanto, piem, līdzībā par lidmašīnu kapsētu un viesuli.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.04.16 13:48:13
come on, nu nevajag atkal oftopikus taisīt, eh vajadzēja piebilst, ka tā ir kristiešu tēma. Nekristieši var piedalīties, bet jāievēro, ka te ir runa - milleniārisms pareizi vai nepareizi, nevis - Dievs eksistē vai neeksistē
jenocs
# Iesūtīts: 2009.04.17 00:36:22
tie kļuva dzīvi un valdīja kopā ar Kristu tūkstoš gadu.

taa IR Mana miesa

divas fraazes. abas fraazes kaadi saprot burtiski, citi simboliski. un katram taa burtiskuma un simboliskuma savstarpeejaa attieciiba stingri vien no pasha "ticiibas meera" vien atkariiga ,taa saciit, liidz kurai robezhai iet ticiibaa,liidz kameer bez cilveeka praata spriedeleejumiem vairs nevar iztikt un ticiiba jaapabiida malaa un jaadod valja "simboliem".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.17 09:46:04
jenocs, tāpēc ir tāda zinātne kā - hermanētika Stipri palīdz!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.04.18 16:21:54
Ingars

Tāds uzskats, ka Jēzus nāktu otrreiz šurp miesā lai valdītu, protams nav pareizs. Taču PĒC būs ne vien jaunas debesis, bet arī jauna zeme, kā skaidri lasām Derībā:
13 Bet mēs gaidām pēc Viņa apsolījuma jaunas debesis un jaunu zemi, kur taisnība mājo.
/2.Pēt.3/

un, jā, Valstībā kā pirmie tiks uzņemti (kā atkal skaidri to lasām) tikai tie 144 000, tie paši, kuri būs:
6 ... Dieva un Kristus priesteri un valdīs kopā ar Viņu tūkstoš gadu.
/Atkl.20/

kamēr pārējie ticīgie pēc Ttiesas, turpinās dzīvot šajā jaunajā zemē un pieaugt mīlestībā - Jēzus Kristus garīgā vadībā. Un tā, kamēr arī viņi būs pilnībā svēti un Valstības cienīgi (ar laiku).
Citādi, priekš kam gan šī jaunā un taisnīgā zeme. Visi neticīgie/ļaunie taču būs vienā pavisam citā vietā.

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.18 19:35:29
-Jona- to, kas attiecās uz 14400 tu nepareizi esi sapratusi... Tu tieši un burtiski tulko Jūdu apokaliptiskās liteatūras tēlainībā rakstītu textu...

144000 ir pilnības skaitlis, simbolizē "Visus" Dieva izredzētos... Tāpat kā "1000 gadu" nozīmē "ļoti ilgi"


-Jona-
# Iesūtīts: 2009.04.18 20:26:48
Mulders

Bet man neinteresē tava patvaļa Rakstu tulkošanā. Es labāk uzticos Rakstiem nevis tādiem mulderiem:

6 Tad viņš man sacīja: " Šie vārdi ir uzticami un patiesi. Tas Kungs, praviešu garu Dievs, ir sūtījis Savu eņģeli atklāt Saviem kalpiem, kam drīzumā jānotiek.
/Atkl.22/
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.18 22:49:13
-Jona-

Kuri "ŠIE"? Šī panta, šīs nodaļas, šīs grāmatas? Cik tālu tu vārdu "šiet vārdi" tu stiepsi pa Rakstiem... un "uzticami un patiesi" nenozīmē, ka tie nav simboliski! Jo, cik saprotu, tad rokas un acis tev vēl ir... laigan arī tad jau `TIE` vārdi ir tikpat uzticami un patiesi!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 2313