atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu draudzes nodeva
normundo
Iesūtīts: 2009.03.31 08:57:35
Izgāju iesvētes mācību, lai tagad Lieldienās varētu kristīties un iesvētīties Luterāņu baznīcā. Nupat man paziņoja, ka lai veiktu šīs rituālās darbības ir jāmaksā 10Ls, kas esot draudzes locekļa ikgadējā nodeva. Uz jautājumu, kā ir, ja negrib maksāt(nav naudas cilvēkam, nevēlas būt tieši šīs draudzes loceklis vai tml) un kur Bībelē ir minētas šādas nodevas, mācītājs atbildēja, ka nevarot atbildēt uz visiem maniem jautājumiem, un ja negrib maksāt, tad nevajadzētu arī kristīties.
Līdz šim viņi deklarēja, ka pilnībā seko pēc Bibelē rakstītā atšķirībā no citām reliģiskajām konfesijām. Bet uz maniem jautājumiem par baznīcu īpašumiem, par šīm nodevām, kas nav minētas Bībelē, neko neatbild, bet saka, ka tā ir pieņemts un viss.

Nav runa par tiem 10Ls, kā milzīgu summu, bet par tās iekasēšanas pasniegšanu. Varēja minēt, ka pret ziedojumiem, vēlamo to apmēru, bet nē, tā ir obligāta summa un basta. Varētu padomāt, ka Luterāņu baznīca ir kāda firma, kurai ir jāpelna nauda.

Tāda ir mana sāpe
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 08:59:48
Lūkas ev. 12.nodaļā attiecīgie panti:
29 Tāpēc neraizējieties arī jūs par to, ko ēdīsit un ko dzersit, un neuztraucieties,
30 jo visu to meklē pasaules tautas. Jūsu Tēvs jau zina, ka jums viss tas vajadzīgs.
31 Dzenieties vairāk pēc Dieva valstības, tad jums šīs lietas tiks piemestas.

Tas tiem, kas šo maksu vēlēsies pamatot ar paredzamajiem izdevumiem, rituālām darbībām un baznīcu uzturēšanai.
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:00:30
Pēc manas sapratnes vīņiem tā nevajadzētu darīt, bet vairāk uzmanības vērst Dieva vārda sludināšanai un skaidrošanai, bet par pārējo parūpēsies Dievs, piem., atnāks kāds biezais draudzē un sāks katru svētdienu ziedot pa 1000Ls.
Tomēr viņi tā nerīkojas un, manā skatījumā, ar to parāda, ka paši īsti netic Dieva vārdam.
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:01:00
Nevienu nevēlos aizvainot, bet tā man šķiet. Lūdzu oponējiet un izskaidrojiet man, ja tā nav!
Piekritu [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:04:43
Kad es iesvetījos, no manis arī iekasēja konkrētu summu, kura saucas - ziedojums. No draudzes gramatvedes mutes skanēja ļoti jocīgi: "vai Jūs jau samaksājat ziedojumu - 15Ls?"
vilks
# Labojis vilks: 2009.03.31 09:19:01
normundo
Skumji, ja Tev ir tāda pieredze un draudzē nav mācējuši labi paskaidrot. Ja cilvēkam patiešām nav naudas, tad draudzes parasti neatsaka samazināt ziedojuma apjomu.

Savukārt otrs iemesls man gan nav saprotams - nevēlas būt tieši šīs draudzes loceklis - hmm, ja būsi uzmanīgi klausījies iesvētes mācībā, kā arī tepat LELB mājas lapā izlasījis par to, kas ir kristība un iesvēte, tad nav iespējams tikt kristītam/iesvētītam Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā un nekļūt par konkrētas draudzes locekli (loģiski, ka tās draudzes locekli, kurā tiek kristīts). Bībelē individuāla kristietība nekur nav minēta, kristietība tiek īstenota draudzes kopībā, kas ir Kristus līgava. Kristietis nevar dzīvot bez draudzes, bez cilvēkiem, ar kuriem kopā kalpot, ar kuriem kopā lūgt un slavēt Dievu un mācīties Dieva vārdu.

kur Bībelē ir minētas šādas nodevas
Nu, Bībelē arī nav minēts, ka mums katru dienu ir jāēd. Ar šādu ikgadēju ziedojumu kristietis LELB apliecina savu līdzatbildību par draudzi un tās dzīvi un apliecina, ka vēlas ne vien saņemt svētību no Dieva, bet arī uzturēt draudzes evaņģēlija sludināšanu. Bet, ka draudzei ir jāuztur tās mācītājs ir teikts Bībelē:
"13 Vai nezināt, ka tie, kas kalpo svētnīcā, pārtiek no svētnīcas, un kas apkalpo altāri, saņem savu daļu no altāra?
14 Tāpat arī Tas Kungs ir noteicis evaņģēlija sludinātājiem pārtikt no evaņģēlija. "/1. Korintiešiem 9:13-14/
.

Varētu padomāt, ka Luterāņu baznīca ir kāda firma, kurai ir jāpelna nauda.
Hmm, ar 10 Ls no draudzes locekļa gadā neko lielu nenopelnīsi.. Dalība vairumā nevalstisko organizāciju un politiskajās partijās ir dārgāka.

bet nu jā, žēl, ka nesaņēmi atbildi draudzē, kurā grasies iestāties.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:39:40
normundo!
Mans uzskats ir tāds- ja kāds cilvēks ir nolēmis ienākt Dieva ģimenē, svētokopībā- bznīcā, ko Kristus ir dibinājis mums- tad ar to es domāju, ka baznīca kļūst par tā cilvēka mājām. Un ikvienam ir no savie ienākumiem jānovēl desmitā daļa Debesu valstības darbam(šo darbu veic baznīca)- tātad jāziedo baznīcai. Tā ir Dieva pavēle. Kas ir 10 ls cilvēkam, kam ir ienākumi! No kā tad to baznīcu lai uztur- jāmaksā tāpat kā visiem- par elektrību, par visu cirtu, tāpat remonti un vēl jūra maksājumu.
Uzskatu par kristībām pieprasīt samaksu gan nav pareizi, jo Rakstos teikts, ka par velti esiet saņēmuši, par velti dodiet. No Tava teiktā saprotu, ka runa iet vairāk par gada nodevu- ar kuru mēs atbalstām Baznīcas darbu, jo šī naudiņa daļa paliek draudzei, bet draudze no tās vēl ziedo Virsvaldei. Priecīgu devēju Dievs mīl! Par to vēl notiek plašas diskusijas arī Baznīcā.

Un ja kādam naudas nav, nekad netiek atsacīts! Tas cilvēks var iet un kalpot ar savām rokām, ar savu darbu! Viesiem draudzes locekļiem ir jārūpējas par savām mājām!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:36:59
Jūs mani nepareizi saprotat. Es neraudu par saviem 10Ls, bet par formu kā tā tiek pieprasīta, kā obligāts maksājums, kas neiet kopā ar Dieva vārdu.
Un 10% no ienākumiem ir ievērojami lielāka summa. Saprastu, ja liktu uzsvaru uz šo, kas arī norādīts Bībelē, ja tiktu lūgts ziedojums vai lūgta palīdzība, paskaidrojot, ka iet grūti. Bet te tiek prasīts, kā maksa par pakalpojumu, it kā baznīca ir kāda pakalpojumu sniedzēja pret atlīdzību. Manuprāt tā nav un tā nevajadzētu būt!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:41:11
Un 10 daļu arī kaut kā vairs negribas maksāt, jo, redzot nesakritības ar Bībeli, neuzticēšanos Dieva apsolījumam, kas minēts augstāk citētajā 31.pantā no Lk.ev., rodas jautājums, vai paši Luterāņu draudzes darbinieki patiešām tic Dievam, vai tikai mēģina pelnīt un domāt par izdzīvošanu. Lai gan būtu jāpaļaujas uz Dieva apsolījumu.

normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:47:06
Te vēl klāt nāk arī visi milzīgie baznīcu īpašumi. Kāpēc Ev.Luteriskā baznīca nepilda Dieva vārdus, kas minēti Lk.ev.12.nod.:
33 Pārdodiet savu īpašumu un izdaliet to nabagiem, gādājiet sev naudas makus, kas nepaliek veci, neizsīkstošu mantu debesīs, kur zaglis nevar piekļūt un ko kodes nevar maitāt.
34 Jo, kur jūsu manta, tur būs arī jūsu sirds.

Šķiet, ka pašām draudzēm ir naudas maki un īpašumi uz zemes, jo pārāk liela uzmanība tam tiek pievērsta. Kā tos uzturēt, kā pavairot utml.
Kāpēc nepaļaujas uz Dieva apsolījumiem? Vai uzskatāt, ka Dievs melo?
Atvainojos Kungs par šiem vārdiem!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:50:53
Jo ja pati baznīca neseko Dieva vārdam, tad kā tā var mācīt citus? Šeit vietā ir citāts:
39 Viņš tiem arī sacīja līdzību: "Vai akls aklam ceļu var rādīt? Vai abi nekritīs bedrē?
40 Māceklis nav augstāks par savu mācītāju; bet, kad tas ir pilnīgs, tad tas būs kā viņa mācītājs.
41 Bet ko tu redzi skabargu sava brāļa acī, bet baļķi sava paša acī tu nepamani?
42 Jeb kā tu vari sacīt uz savu brāli: laid, brāli, es izvilkšu skabargu no tavas acs, un baļķi savā paša acī tu neredzi? Tu liekuli, izvelc papriekš baļķi no savas acs, un tad pārdomā, kā izvilkt skabargu no sava brāļa acs.
43 Jo tas nav labs koks, kas nes nelāga augļus, nedz tas ir nelāga koks, kas nes labus augļus.
44 Ikkatru koku pazīst no viņa augļiem. Jo no ērkšķiem nevar lasīt vīģes, nedz vīnogas no dadžiem.
45 Labs cilvēks no savas labās sirds krājuma izdod labu, un ļauns cilvēks no savas ļaunās sirds krājumiem izdod ļaunu. Jo no sirds pārpilnības mute runā.
46 Ko jūs Mani saucat: Kungs, Kungs! - bet nedarāt, ko Es saku?
47 Ikviens, kas pie Manis nāk un Manus vārdus dzird un dara, - Es jums rādīšu, kam viņš līdzināms.
48 Tas ir līdzināms cilvēkam, kas, ēku celdams, dziļi raka un pamatu lika uz klints. Kad nu plūdi nāca, tad ūdeņi lauzās uz ēku, bet nespēja to kustināt, jo tā bija celta uz klints.
49 Bet, kas dzird un nedara, tas ir līdzināms cilvēkam, kas ēku uztaisīja uz zemes, bez pamata; un, kad ūdeņi tai lauzās virsū, tad ēka tūdaļ sagruva, un šīs ēkas gāšanās bija liela."
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:53:00
Es vēlos mācīties, apgūt zināšanas. bet ja es redzu šādas nepilnības, tad man zūd uzticība Ev.Luteriskai baznīcai, jo tās vārdi nesaskan ar darbiem. :-(

Ja kļūdos, lūdzu oponējiet!
Un atvainojiet, ja kādu esmu aizvainojis!
Lai Dievs stāv jums klāt!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:06:46
normundo, tevi ķer uz muļķi!

LELB gada nodeva ir šķiet 4.60

Savukārt kristība, iesvētība NAV maxas pakalpojums... Ja kāds LELB mācītājs saka, ka ir gan, tad lūdzu - Vārdu studijā, lai tauta zin savus varoņus un lai LELB vadība var rīkoties!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:08:51
Lūdzu lasiet augstāk minētu, lai nav jāatkārtojas! Es neteicu, ka nevēlos maksāt, bet gan par formu kā tas tiek pieprasīts. Katrā gadījumā, ja es pilnībā uzticētos šai baznīcai un redzētu, ka tā pilnībā seko Dieva vārdam, tad varētu maksāt ievērojami lielākas summas. Bet pašreiz praktizētā rīcība no tā kaut kā attur. Jo rodas jautājums vai šī nav tā vieta par kuru teikts:
22 Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši?
23 Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji.
24 Tāpēc ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un dara, pielīdzināms gudram vīram, kas savu namu cēlis uz klints.
25 Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās šim namam virsū, nams tomēr nesabruka; jo tas bija celts uz klints.
26 Un ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un nedara, pielīdzināms ģeķim, kas savu namu cēlis uz smiltīm.
27 Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās namam virsū, tad tas sabruka; un posts bija liels."
28 Un notika, kad Jēzus šos vārdus bija beidzis runāt, ļaudis izbrīnījās par Viņa mācību,
29 jo Viņš tos mācīja kā tāds, kam vara, un ne kā viņu rakstu mācītāji.

normundo
# Labojis normundo: 2009.03.31 12:11:37
Es neizklaidējos, bet meklēju atbildes uz maniem jautājumiem.
Ja nav ko atbidēt, tad nevajag uzreiz nopelt!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:13:05
Pašmācība neiet cauri, jo nepieciešams kāds, kas var izskaidrot nianses.
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:13:52
Vārdu pagaidām nesaukšu. Ja tiešām uzstās uz tās maksas, tad pēc Lieldienām paziņošu vārdu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:20:26
normundo, vēlreiz!

LELB neprasa maxu ne par vienu Baznīcas Rituālu... nedrīxt prasīt. Ja tu labprātīgi ziedo, tā ir cita lieta. Bet tev nevar atteikt kristību, piemēram, tāpēc, ka tev nav naudas, vai tu negribi par to naudu dot!

Draudzes nodoklis vismaz pirms 2 nedēļām bij 4.60, tas gan nav Rakstu iestādījums bet LELB kārtība kā organizācijas kartība un tai nav saistīabs ar teoloģiju, bet gan ar tīri organizatoriskām lietām - jo Baznīcai tomēr IR kādi nelieli laicīgi izdevumi!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:49:18
Izskaidro, lūdzu!

Vai tas ir kāds pārkāpums uzdot vienu jautājumu vairākās vietās, lai saņemtu objektīvāku atbildi?
Šoduien uzgāju šo forumu, tādēļ nolēmu arī šeit uzdot šos man sasāpējušos jautājumus, lai saņemtu atbildi no ieinteresētajām pusēm arī. Tā teikt mērķauditorija.
Neredzu te nekādu pārkāpumu, lai būtu jāuzbrūk ar pavainojumiem-trollis utml.
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:50:00
Paldies Mulders par info!
normundo
# Iesūtīts: 2009.03.31 13:03:13
Piemēram, ne tur delfos, ne šeit pagaidām neesmu saņēmis Ev.Luteriskās draudze pārstāvju sakarīgu atbildi, kādēļ tiek bezjēgā uzkrāti tie milzīgie Baznīcu īpašumi. Pagaidām, kā motīvs tiek minēts rūipes par nākotni, vai oponentu viedoklis, ka baznīca ir degradējusies un viss ir slikti. Bet kādēļ netiek doti skaidrojumi, kas nav pretrunā ar Bībeli, kas izskaidro, ka saskaņā ar Bībelē rakstīto tas tiek darīts tādēļ un tādēļ ...
Bet nē, tādu atbilžu nav. Un man nav citas izejas, kā meklēt atbildes citur.
Starp citu, šo jautājumu uzdevu arī vairākiem Luterāņu mācītājiem, kas arī nespēja uz to atbildēt un strauji mainīja tēmu.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 36226