atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Inkvizīcija?
Mulders
Iesūtīts: 2007.05.07 10:47:09
Te tāda doma. Spriežot pēc pēdējā laika "kašķiem" rodas iespaids, ka tomēr pastāv viena daļa ticīgo gan pašā LELB gan ārpus tā (klb) kuri grib atjaunot inkvizīciju pēc tās būtības. Tas ir, speciālu "policiju" kas meklē, atrod un "nodod sodam" herētiķus. A bet vienreiz jau nepietika? Kamdēļ kāpt tajā pašā pļaņčkā atkal?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.08 00:35:31
Mulders
Man domaat, ka Tev no tam kedaam lien araa ikshkis!
Tapat jau runaja ari Calisha fani, kad bija jaizskiras starp LELB un sava macitaja uzskatiem. Potams, sie divi macitaji nebut nav metami par vienu kaarti, tomer princips paliek!
Ko darisi, Mulder? Kaut vai teoretiski - esi nu konsekvents!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 08:57:21
Balss, ir teemas par kuraam teoriju nebiidu...
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.08 09:57:11
Mulders
Bet pats taču šo diskusiju uzsāki! Uu-ps!
Ak, tad neizteiksies vis? Mjā, es arī Tavā vietā laikam klusētu...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.08 10:10:22
Balss, varu precizēt. Es neizsakos par tēmām kuras objektīvu iemeslu dēļ neesmu spējīgs modelēt. Tas tāpat kā bērni maziņi (puikas) runāja savā laikā... ja nāktu vācieši (fašisti) tad es paņemtu granātu un tur uzspridzinātu 3 tankus. Šodien es esmu gudrāks un man nav ne jausmas ko es darītu situācijās, kurās es nekad neesmu bijis un kuras ir pietiekoši extrēmas, lai tās nevarētu reducēt līdz ikdienas situācijām. Es vienkārši nezinu!
Varbūt šāda atbilde palīdzēs tev saprast manu funktieri ticības jautājumos. Es ticu Evanģēlija vēstij, Kristus ir mans Kungs un mans Dievs un tā kā esmu kristīts 3vienīgā Dieva Vārdā, tad arī ticu, ka esmu pestīts un mani grēki ir apklāti. Es sakramentus un Vārdu saņemu konkrētā draudzē, kurā tiek sludināts šis Vārds, kurā mana sirdsapziņa ir mierīga jo tur tiek sludināts tieši tas kam es ticu. Un es tam ticēju vēl pirms es biju šīs draudzes loceklis. Man ir pilnīgi sveša tāda mācība kā "LELB mācība". Ja ar to cilvēki domā Kristīgo vēsti, tad es izvēlos šo vienkāršo terminu - Kristīgā Vēsts. Ja runa iet par kādu konkrētas juridiskas organizācijas baznīcpolitiku, tad tā man ir dziļi paralēla, kāmēr tā neinterferē ar kristīgo vēsti, ko es dzirdu un kam ticu. Tamdēļ, atbilde varētu būt tāda... neatkarīgi no A. Bites baznīcpolitikas, es netaisos pamest Kristietību un ticību Kristum. Es savā dzīvē nodalu Kristīgo vēsti un Kristus mācību no laicīgas pārvaldes un elektrības rēķinu apmaksas kārtības. Man kā lajam būtībā ir vienalga vai ir 1 vai 21 Bīskaps Latvijā, vai ir viens LELB vai 74 LELBi, kas man svarīgi ir, lai ir tieši viens vienīgs Kristus tur kur es dzirdu Vārdu un saņemu Sakramentus!
Varbūt kad(ja) būšu bīskaps, tad mani uztrauks šīs lietas, bet līdz tam es būšu tieši tur kur Dieva Vārds tiek skaidri pasludināts un Sakramenti pareizi pārvaldīti neatkarīgi no tā kādos papīros mans Vārds ir ierakstīts.
Es gan apzinos ka KLB veidīgie mani uzreiz nodēvēs par heterodoxu fruktu, jo redziet man nav svarīgi kam tic citi kristieši aiz trejdeviņiem pagastiem, bet tieši tā... mana sirdsapziņa aprobežojas ar konkrētu fizisko draudzi konkrētā vietā, kur es saņemu Vārdu un Sakramentus. Visa Baznīcas Pilnība ir šajā draudzē. Draudze nav 1/n daļa no Baznīcas, kur n ir draudžu skaits LELBā tā it kā es saņemtu 1/n daļu no Vārda un 1/n daļu no Sakramenta. Nē es saņemu 100% vārdu un 100% sakramentu un tādējādi es esmu 100% Baznīcā būdams tikai 1/n no draudzēm
Mozusveidīgais [219.121.16.20]
# Iesūtīts: 2007.05.08 10:31:16
Draugs moritz, man patiešām prieks, par to, ka Tu jau visu zini uzreiz un ka Tev nav jāmācās nemaz

bet, ja nopietni, tad pat totalītārās sektās kā Rīgas Kristus draudze [t.i. Bostonas kustības atzars Latvijā] mācoties nonāk pie atziņas, ka Jahve ir Trīsvienīgs, vai ne?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 12:39:07
Mozusveidīgais [219.121.16.20]
mans luugums tev, ko paluugshu respekteet: paartrauksim sho "draugoshanos", zinot, ka nekaadi kameraden mees ticiibas lietaas neesam (turpmaako draugoshanos uzrunaas uzskatiishu par klaju nescienju)...
par tavu jautaajumu... ja tu esi mums zinaamaa apcereejuma autors, tad varu tev paskaidrot, ka nesaprashanos diskusijaas par triisvieniibu ieviesh tikai striidi par un ap to, vai shis termins ir formuleets biibelee vai nav...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 12:43:08
Mozusveidīgais [219.121.16.20]
ka parasti, kaads par mani zina vairaak, kaa es pats... :/
RKD nav atzars bet ts bostonas kustiibas draudze riigaa...
ps es uzskatu, ka totalitaarisms ir arii pieprasiishana parakstiities vienpraatiibas graamatas peedeejaa lpp (ar visaam no taa izrietoshajaam sekaam, ja paraksts netiek ievilkts)...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 13:00:08
moritz, tad esi konsekvents, totalitārisms pēc tevīm ir jebkurš gadījms, kad notiek kādas nevēlamas sekas pēc vēlamas izvēles. Bet tāda ir pasaule, tu nevari izvēlēties lēkt no jumta un tad pieprasīt mīkstu piezemēšanos, līdz ar to, ja gribi lēkt, tad totalitārisms tev spiedīs vilkt parašūtu, un nevis šādu tādu, bet konkrētas konstrukcijas one.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 13:10:35
Mulders
protams protams... tikai totalitaarismam ir vara ieskaidrot, ka mugursoma arii ir parashuts...
tu labaak uzticies ts laimiigajai nekonsekvencei...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 13:19:04
moritz, bet tas mugursomu par parašūtu nepadarīs. Kudī jautrāk ir, kad tu noraidi parašūtu un pēc tam brēc kamdēļ sekas hrenovas!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 13:21:36
Mulders
izlasi manu komentu diskusijas saakumaa, un, cerams, tu sapratiisi, ko gribu pateikt... vienpraatiibas graamata ir tikai liidzeklis, nevis scepteris...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 13:31:51
Mulders
es jau tev daudzkaart esmu teicis, bet atgaadinaashu veelreiz - paskaties apkaart savas draudzes ietvaros, un dod dies` tev ieraudziit, kaa tavi pasha tuvaakie "...brēc kamdēļ sekas hrenovas!"...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 14:05:07
moriz, okey okey! skaldu matus, sorry!
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.08 14:27:50
Mulders
Jūs gan te diskutējat par Vienprātības grāmatu, bet tomēr gribu Tevi vēl patirpināt par iepriekšējo. Diskusijā par mēlēm Tu raksti: # Iesūtīts: 2007.05.08 13:26:24 Bet lai Dieva Vārdu izrpastu tas ir jāanalizē! Lūk, par šīs analīzes rezultātiem ir jautājums. Kā Noasveidīgais raksta diskusijā par Vakarēdienu: es nevaru palikt mierā un neteikt "Vai!" vārdus tiem, kuri sagroza evaņģēlija būtību, sacīdami, ka būt kristietim nozīmē norobežoties no [ļaunajiem] "gariem", nepielaist kādus pie sava (it kā tas tiešām būtu "mūsu"!) Vakarēdiena racionālu domstarpību un fromulējumu nesakritības dēļ, un kuri uzdrošinās apgalvot, ka tas esot "īstais evaņģēlijs"! No tādiem "ticības argumentiem" man mati ceļas stāvus... Runa nav par lajiem, bet tieši par mācītājiem un sludinātājiem – norobežošanās...
Ja Tava draudze piekopj šo norobežošanos no saviem nesvētajiem (jeb vismaz nezināmas svētuma pakāpes) brāļiem, nepielaižot tos pie Vakarēdiena, tad te nu ir liela plaisa Tavas un citu mūsu Baznīcas draudžu starpā (nepiesauksim burtu savienojumu LELB, no kura Tu it kā norobežojies).
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 14:47:53
Balss, varbūt kādus faktus? Citādi manuprāt tu referencējies uz piesprausto lapiņu pie ziņojuma dēļa, kur paskaidrots kuri cilvēki nevar nākt pie vakarēdiena bez Mācītāja atļaujas, bet es runāju par praksi kāda tā ir dzīvē.
Esmu vairākkārt novērojis ka A.Bite dažkārt pieiet pie dievgaldnieka un uzdod viņiem jautājumus un pēc tam vai nu atļauj vai liedz baudīt vakarēdienu. Arī es reiz nācu pie Vakarēdiena nebūdams šīs draudzes loceklis. Es gan pa taisno gāju pirms deivkalpojuma pie A. Bites par to runāt, un viņš arī man uzdeva šos klasiskos jautājumus - vai esi kristīts un iesvētīts. Svētīts - Luterāņu baznīcā.
Kur tu šeit saskati norobežošanos. Mācītājs ir tikai cilvēks, viņš pēc acīm nevar atpazīt kurš ir LELB un kurš nav LELB loceklis, tā kā viņš droši atbild par savas draudzes locekļiem, bet visu LELB lajus viņš nevar pazīt, tad tas ir tikai leģitīmi, ka mācītājs filtrē dievgaldniekus. Es nezinu nevienu gadījumu, kad dievgalds tiktu liegts kristītiem/iesvētītiem LELB locekļiem kuri nav saistīti ar aclēgu varu! Tākā, es nesaprotu par ko jūs runājat... vai jums kādreiz ir liegts deivgalds Biķeru baznīcā, jo neesat Biķeru draudzes locekle?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.08 16:50:33
Diskusijā par palikšanu LELB Lasītāja rakstīja # Iesūtīts: 2007.04.21 03:25:16 kaut..
Kā viesis piedalījos Biķeru draudzes dievkalpojumā. Nebija tur ne vīrāka, ne zvana. tas bija klasisks luterāņu dievkalpojums dzīvā, augošā draudzē, par ko patiesi priecājos.
Bet tur bija informācija uz dēļa, ka pie dievgalda netiek pielaisti citu luterisko draudžu locekļi bez iepriekšējas sarunas ar mācītāju, kā arī vēl citi vairāk vai mazāk pamatoti (pēc manas laja saprašanas) noteikumi.

Šis ir pamats manam jautājumam Tev šīs diskusijas kontekstā, - vismaz tā, kā tas izskatās no iekopētās informācijas - ne no tā, kā to izgaismo Tu (tas jau skan daudz liberālāk). Un tomēr man liekas, ka te ir tas pats teoloģiskais jautājums par sadraudzības mācību - kurš nosaka to, kas var - ir cienīgs - iet pie Dievgalda - mācītājs (autoritāte no malas, kas iztiesā: avis vai āži) jeb grēcinieks pats, kas iet saņemt piedošanu reizē ar citiem grēciniekiem...
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.08 16:56:19
Andi, nu ko Jūs varat šūmēties? Vai jautājums jau ir uzklupšana? Ļoti cienu māc. Biti un priecājos, ka viņa draudze plaukst un zeļ!
Nu jau man piešķirts tas gods kļūt par sātana sinagogas pārvaldnieku... gribas Jums galviņu noglaudīt un pamierināt...
P.S. Ir iespējams tikai ieIntriģēt (no vārda intriga ).
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 17:13:22
Balss, tad esmu atbildeejis peec buutiibas. Bikjeru draudzee patieshaam ir taada lapinja pie zinjojuma deelja. Kaa jau teicu, maaciitaajs NEZIN peec feisa visus LELB lajus. Tamdeelj, ja kaads naak, kas nav Bikjeru bazniicas regulaars apmekleetaajs, tad tas ir tikai normaali, ka maaciitaajs paintereseejas vai dotaa persona ir pielaizhama pie dievgalda. Protams, maaciitaajs nevar izveerteet cilveeka sirdi, tamdeelj vieniigais kas tiek jautaats nepaziistamiem cilveekiem ir tas vai vinji ir kristiiti un iesveetiiti. Dazhkaart ir bijusi situaacija kad cilveeki "dara kaa visi citi" un iet pie dievgalda, bet izraadaas, ka vinji nav kristiiti un iesveetiiti un tad vinjiem pashiem sanaak taada neveikla situaacija, ka bikjeris iet secen, tieshi tamdeelj lai cilveeki pashi sevi nemaldinaatu un nemaldinaatu draudzes locekljus ir shis pazinjojums.
Neesmu nekad pieredzeejis, kad kaads kas ir kristiits un iesveetiits tiktu atraidiits no dievgalda.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.08 17:26:29
Mulders
Filtrēšana par to, vai cilvēks ir kristīts un iesvētīts, ir veicama arī vienkāršāk: to pasakot pie uzaicināšanas pie Sv.Vakarēdiena. Ir gadījies šādu formulējumu dzirdēt.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.08 17:31:27
Balss
savaa draudzee (ne luteriskaa) taa esam dariijushi, bet tas tikai ir mulsinaajis cilveekus... par personiigi imponee ideja par vakareedienu atsevishkjaa laikaa un tikai draudzes locekljiem...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 4062