atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Interpretācija
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.22 18:46:59
Papucs teica

Viss ir labi, bet Tavi paziņojumi, ka Tu lasi Dieva Vārdu tā kā Tas stāv rakstīts, jo Dievs, lūk, Pats devis cilvēkam tadu instrumentu kā rakstītais vārds, ir bleķis, jo tāpat kā automašīnā starp stūri un sēdekli ir blīve, tāpat starp to, ko Bībelē redz Tavas acis un ko redz smadzenes, ir vēl vairāki filtri Tevī, kurus ir iespējams ietekmēt gan no iekšienes, gan ārpasaules.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.22 21:55:19
Mulders
Jautājums varētu būt, kādēļ Dievs nebļauj skaidri un skaļi tieši sejā? (vai Tu varbūt domā, ka dara tā?)
Atbilde ir daudzās vietās Bībelē - ne visi to spēj izturēt. Mozus nespēja (labi, Vārdu uzklausīt spēja, bet lūkoties uz Dievu nespēja).
Tas droši vien ir iemesls, kāpēc mēs, lasot Rakstus, mēdzam saprast kaut ko citu, nevis visu skaidri, kā ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.22 22:27:23
Tas droši vien ir iemesls, kāpēc mēs, lasot Rakstus, mēdzam saprast kaut ko citu, nevis visu skaidri, kā ir.

Nu bet kāpēc tad jūs šo savu nespēju projicējat uz visiem?

Nu un tad jums nekas cits neatliek, kā paļauties uz cilvēkiem, kuri nav nobijušies un ir stāvējuši un klausījušies Dieva Vārdā... Un labāk jau no tā nepaliek, jo tā blīve, tev, klausoties, ko saka Pāvests vai Maģistrāts jau nepazūd, joprojām tu dabon to textu caur savu sabojātības blīvi... tikai nu tev jau ir divas blīves... tavējā un Pāvesta blīve...
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.22 22:33:59
Cauri gadsimtiem Baznīcā gan iet cauri kāds vienkāršs padoms un veids, kā lasīt Svētos Rakstus, proti - kopā ar labiem komentāriem.
Tādiem komentāriem, kas uzrakstīti ne pie rakstāmgalda, bet nāk no svētas dzīves pieredzes. Daudzu gadu desmitu pieredzes.
Jo uz ko tad var drošāk paļauties - uz svētu askētu atziņām, vai uz savu zaļo prātuļošanu, dzīvojot komfortā un labklājībā?


Jā... tu pareizi runā. TIeši tāpēc es brīnos, kāpēc šo Svēto "komentārus" neturi par gana labiem... Nu tur... Pāvila, Pētera, Jāņa, Lūka, Marka etc.... Kuri komentāri vēl labāki par pašu Apustuļu "komentāriem" vai tiešām šķiet, ka kāds cits varēs tev labāk atklāt Kristu, kā tie, kas ar viņu kopā maizi lauzuši?

Šo es nesaprotu jūsos, cilvēki, jūs it kā bēgdami, it kā neticībā slēpdamies visu laiku meklējat kādu, kas jums "pa spalvai" Dieva Vārdu sludinās... un to visu aizbildinaties ar to, ka tie viņi - Apustuļi un pats Kungs, jau nu ir tik augstu un tik tāli, ka tos jau var sapast tikai Maģistrāts un kādi gudri vīri, bet mēs nē... mēs apmierināsimies ar sēnalām no to vīru galda, kas paši pārtiek no tām sēnalām, ko citi viņiem pametuši! Lūk to mēs saprotam!

Bet, kad kāds jums saka - ejiet pie paša Ķēniņa galda un ēdiet no tā, jo jūs esat viņa bērni - tad tiek atcirsts, ka aicinātājs ar savām netīrajām kājām Ķēniņa guļamistabu pārāk daudz piebradā ar dubļiem!
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.22 23:15:13
Šajā jaukajā diskusijā es drīzāk piekrītu Papucim. Idejas par to, kas Svētais Gars skaidri izsakās jebkuram, tai skaitā Mulderam saprotamā veidā, tātad Mulders visu pareizi saprot, tātad ja kādam ir cits viedoklis nekā Mulderam, tad tas strīdas nevis ar Mulderu, bet gan pašu Dievu to Kungu... ir bīstamas. Viduslaikos tās noveda pie inkvizīcijas. Turklāt godīgāk ir kopā ar ap.Pāvilu atzīt "Mēs tagad visu redzam mīklaini, kā spogulī", nevis proponēt personisko nemaldību.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.22 23:43:20
Mulders
Jā, vai vari drusku precīzāk izskaidrot, kā tad notiek, ka Dieva Vārds no Grāmatas 1:1 nonāk Tevī? Un vai starp krāsu un papīru mīt tas Gars, kas dara dzīvu, un ko tieši Tevī tas Gars dara dzīvu? Un kā Tu zini, ka burts Tevi nenokauj (2. Kor. 3:6) ?
Tev kā programmētājam droši vien nebūs grūti visu salikt pa plauktiņiem saprotamā veidā.

Un vēl - "Ir skaidri redzams, ka esat Kristus vēstule, ko esam sastādījuši, rakstīta ne ar tinti, bet ar dzīvā Dieva Garu, ne uz akmens, bet uz sirds plāksnēm"(2. Kor. 3:3) - vai Tev arī ir sirds plāksnes , un ja ir, tad ar ko Tavējās atšķiras no -Jonas- un Saulespuķes sirds plāksnēm?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 09:24:20
Jā, vai vari drusku precīzāk izskaidrot, kā tad notiek, ka Dieva Vārds no Grāmatas 1:1 nonāk Tevī?


Nu operācija saucās - lasīšana!

Un vai starp krāsu un papīru mīt tas Gars, kas dara dzīvu

Jautājumu nesapratu, tāpēc diez vai varēšu atbildēt!

un ko tieši Tevī tas Gars dara dzīvu?

Nevis Manī bet Mani

Un kā Tu zini, ka burts Tevi nenokauj (2. Kor. 3:6) ?

A es to nezinu. Arī mani burts nokauj! Izlasi 2 Kor 3:6 kontextu! To dara bauslība, par to Pāvils sīkāk raksta - Rom 7 nodaļā!

vai Tev arī ir sirds plāksnes , un ja ir, tad ar ko Tavējās atšķiras no -Jonas- un Saulespuķes sirds plāksnēm?

Bet KAS tur ir rakstīts... Vai -Jonas- un Saulespuķes vārdi, jeb Dieva Vārds!

Iļi mums te klibo loģika, ka no šī texta tu secini, lai kas būtu Sirdī Rakstīts, tad tas ir no Sv. Gara un to var uzdot par Sv. Gara textu. Jeb Dievs vienkārši šajā vietā saka KUR viņš raksta savu Vārdu, nevis to, ko te secina -Jona-, ka no šīs lokācijas, izriet, ka tas arī ir Sv. Gars!

Tas, ka es pasaku, ka es dārglietu koordinātes esmu ierakstījis grāmatā ABC vēl neizriet, ka vis, kas rakstīts grāmatā ABC ir dārglietu koordinātes!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 11:09:37
1.Jņ.2: Arī jūs svaidījumu saņēmāt no Viņa, un tas paliek jūsos, un jums nevajag, ka kāds jūs mācītu; bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.

Redz kur ir tas ko Vilks gribēja teikt: Man šķiet, ka ir dažādi līmeņi, kuros mēs lasām Dieva vārdu. Mulders, šķiet, runā par burtisko, un to tiešām ir ļoti grūti izlasīt dažādos veidos. Vismaz tad, ja ņem vērā gan grāmatas, gan vēsturisko, reliģisko un kultūras kontekstu.
Tas ka kāds māk analizēt nenozīme ka to saprot kā no Dieva dotu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 12:14:08
bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.

Un tagad atliek tikai aiziet un izlasīt Jāņa 14,15,16,17 nodaļas, kur Kristus pasaka KAS ir patiesība (Tavi Vārdi ir patiesība)... KO Sv. Gars dos un NO KĀ Ņems... ! Un tad saskaitīt tikai šo 2+2...

Ja tu tici, ka 1 Jāņa vēstuli rakstījis tas pats Jāņa Evanģēlija autors, tad taču viņš nerunās pats sev pretīm... Tad nu ej un lasi... par to, kur Kristus liecina, ka viņš sutīs Patiesības Garu, bet Patiesības Gars nevar sludināt nepatiesību, bet Patiesība ir Tēva Vārdi, kurus Tēvs ir Devis Dēlam, bet Dēls dod saviem mācekļiem un lūdz par tiem, kas caur šiem vārdiem uz Kristu Ticēs... (Tas Jāņa 17 nodaļā)

Rezultātā... ir tik vienkārši saprast... ka Sv. Gars jau nevar dot neko citu kā to ko pats Kristus mums devis - Vārdu! Gars arī ved un norāda uz šo Vārdu - jo "Šie Vārdi ir gars un dzīvība" "Jūs esat tīri šo Vārdu dēļ" "Tavi Vārdi, ir patiesība, svētī viņus patiesībā" "Es Esmu Patiesība, Dzīvība" "Ja kas paliek manos Vārdos, es palieku Viņā un Jūs varēsiet lūgt ko gribat un tas jums notiks"!!!

Nevari tu Garu no Vārda atdalīt!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.23 17:29:26
Mulders
Raksti jāskaidro ar Rakstiem
Nu ok, bet ja piemēram, vienu Rakstu vietu iedotu vairākiem neatkarīgiem cilvēkiem un liktu izskaidrot"ar Rakstiem",esmu pārliecināta, ka katrs no viņiem izvēlētos citu vietu, ar ko skaidrot. Līdz ar to arī skaidrojums ,var gadīties, ka pilnīgi atšķirtos. Iespējams, ka viņi visi domātu, ka Sv. Gars viņiem lika skaidrot tieši tā. Kas tad noteiktu, kā īsti bija jāskaidro?
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 18:23:56
Jēzus Nikodēmam teica ka jāpiedzimst no augšienes.Liekas ka te problēma ar tā ka miesa ar garu cīnās.Lūgsim Dieva želastību un pagodinasanos Svētajā Spēkā Jēzus Vārdā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.03.23 19:28:14
vilks
Bībele jau nav Dieva monologs, Bībele ir daudzu dažādu rakstu krājums.

Tu aktualizēji jautājumu, kas pirmajā līmenī gan nav saistīts ar pestīšanu un Dieva gribas pildīšanu, bet es varu izdomāt nākamo līmeni, ar kuru pamatošu, ka ir

Zinot, ka Bībele ir dzīvais Vārds, Dieva Vārds - tātad tā ir Sv.Gara inspirēts (iedvesmots) ar cilvēku roku veikts pieraksts, kas ietver vēsti (kas? ko? kāpēc? ...) un veidu (izteiksmes veids, valodnieciskas formas, pati valoda utt.).

Viens uzskats ir, ka Dievs to ir veicis burtiski pa tiešo, un Bībelē nav nekādu cilvēka veiktu posta darbu (piem., caur kļūdainu pierakstu).
Otrs uzskats saka, ka cilvēki Sv.Gars gādībā pierakstīja notikumus, ienesot tajā arī cilvēciskas transformācijas. Burtiski teksts var šķist nepilnvērtīgs, bet to lasot (studējot utt.) Sv.Gars darbojas un cilvēks iegūst gan pareizo vēsti, gan notiek Sv.Gara veiktās darbības.
Ir vēl citi viedokļi, bet mans mērķis nav iztirzāt visus variantus.

Jautājums (pārdomas) ir par to, ka patiesībā šie it kā dažādie viedokļi ir vienādi. Jo, ja vien ir augļi (sekas Sv.gara darbībai), tad, lai arī kurš no uzskatu variantiem būtu aktuāls konkrētajā gadījumā, mērķis ir sasniegts.

Šeit novērojamā uzskatu sadursme demonstrē, ka sakarīgus argumentus var uzrādīt atšķirīgu uzskatu piekritēji (bet ne visu) - un līdz ar to uzskatu, ka tas apstiprina manu uzstādījumu par viedokļu vienādību (lai gan nepierāda).

Atgriežoties pie pirmā teikuma, otrais līmenis šim jautājuma (pārdomām) ir tāds, ka cita viedokļa respektēšana (tolerance?) ir solis pretī Jēzum.

Un tagad ziņkāres apmierināšanas jautājums teoloģiski izglītotiem ļaužiem. Vai šīs manas pārdomas ir luteriskas, liberālas vai vēl kādas?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.03.23 19:33:32
Memekija
Nu ok, bet ja piemēram, vienu Rakstu vietu iedotu vairākiem neatkarīgiem cilvēkiem un liktu izskaidrot"ar Rakstiem",esmu pārliecināta, ka katrs no viņiem izvēlētos citu vietu, ar ko skaidrot. Līdz ar to arī skaidrojums ,var gadīties, ka pilnīgi atšķirtos. Iespējams, ka viņi visi domātu, ka Sv. Gars viņiem lika skaidrot tieši tā. Kas tad noteiktu, kā īsti bija jāskaidro?

Lai sekotu Lutera aicinājumam un Rakstus skaidrotu ar Rakstiem, tie vispirms ir jāiepazīst, t.i., jāmācās. Mācību procesā gribot negribot tiks izmantoti materiāli ārpus Bībeles, notiks pārrunas ar citiem cilvēkiem utt., faktiski Rakstus mācīties gribošu cilvēku viņa ceļā vadīs Sv.Gars - un sekošana Viņam arī būs patiesais mērķis un piepildījums. Domāju, ka rezultātā skaidrojumiem vajadzētu būt diezgan līdzīgiem.
Memekija
# Labojis Memekija: 2009.03.23 22:46:07
Mārtiņš
Ej nu ej! Vai tad Raksti uzrunā tikai mācītus ļaudis? Bet, ja piemēram ,cilvēks lasa Bībeli pirmoreiz, tad sv. Gars pagaida, kamēr viņš būs pietiekoši parunājies ar citiem un izmantojis materiālus ārpus Bībeles? Pie tam , materiāli ārpus Bībeles ir tik dažādi, un arī citi cilvēki var runāt dažādi...
Bet, kāpēc tad arī mācīti ļaudis Rakstus skaidro atšķirīgi( piemēram dažādās konfesijās)?
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.24 09:34:08
Bet, kāpēc tad arī mācīti ļaudis Rakstus skaidro atšķirīgi( piemēram dažādās konfesijās)?
Nevajag jau nemaz dadas konfesijas pietiks jau ar to ka vienā konfesija ar skaidro savādāk.Negribu teikt atšķirīgi ,bet citiem burtiem.
Lieta jau tā ka katram Dievs pieskaras savādāk .Kāds izmanto iemacītu rakstu skaidrošanu cits tiek Dieva vadīts.
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.24 09:57:57
Tā kā cilvēki ir dažādi, arī viņu vajadzības ir dažādas un Raksti, ja tas patiešām ir Dzīvais vārds, uzrunātu cilvēkus atšķirīgi. Piemēram, augstprātīgam cilvēkam raksti mācītu pazemību, bet cilvēkam ar zemu pašnovērtējumu - lepnumu.
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.03.24 10:00:29
rainars Bet, kāpēc tad arī mācīti ļaudis Rakstus skaidro atšķirīgi !
Tāpēc - ka civilizācija jauna - bērnu dārzs - met smiltis viens otram acīs - jo nemāk vēl sarunāties - sarunas par maz - iepazīšanās par maz - katrs dzīvo savā realitātē ar savām personīgajām atklāsmēm - līdz ar to bieži rodas pretdarbības - kad būtnes satiekas - bet ceļonis - esam vēl jauni un JHVH vēl nepazīstam - kad attīstīsies civilizācija - tad JHVH pazīs un redzēs vaigā JHVH - tādu kāds JHVH ir !
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.24 10:09:53
- iepazīšanās par maz - katrs dzīvo savā realitātē ar savām personīgajām atklāsmēm - līdz ar to bieži rodas pretdarbības - kad būtnes satiekas - bet ceļonis - esam vēl jauni un JHVH vēl nepazīstam -
Tur jau tā lieta ka mūsos darbojas,līdz topam garā atdzemdināti, "labā un ļaunā atdzīšanas" auglis-pasaulīgais kurš dod redzēt tikkai ļaunu un uz ļaunu atbildēt ar ļaunu.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.24 10:15:57
Mulders
Tev snāk tā, ka precīzi lasot Rakstus, tu precīzi arī visu saproti, t.i., Tevī precīzi paliek Rakstu Vārdi, kas arī ir Svētais Gars. Ja Tu tikpat precīzi to mums atstāsti, tad ar Tavu muti (klavieri) runā pats Svetais Gars.
Vai tā?
---
Es Tev piedāvāšu divus daudz reālākus skaidrojumus.

1. Vispirms neliela līdzība. Iedomājies, ka Tu izstudē CSN , pēc tam saņem tiesības un mierīgi brauc, policija Tevi neaiztiek, viss darbojas, jo Tu esi prātīgs čalis. Tad, vienā jaukā brīdī, Tu atrod uz stikla soda kvīti par stāvēšanu neatļautā vietā. Tu esi baigi pārsteigts un sašutis, bet pirms strīdēties, tomēr atšķrir CSN, lasi, lasi un beigās saproti, ka agrāk esi nepareizi izlasījis kādu pantu, un policijai tomēr taisnība.
Tas pats ar Svētiem Rakstiem. Tu lasi Dieva Vārdu, un daudz ko saproti, pielieto dzīvē, tas darbojas, bet tikai tāpēc, ka Tu esi saprātīgs čalis. Un Tiesas Dienā atklājas, ka ar Svēto Garu Tavām nodarbībām ir bijis fantastiski minimāls sakars, un dažos būtiskos punktos Tu esi kļūdījies, jo īstenībā Tu pieietoji tikai savu saprātu, nevis kontaktējies ar Svēto Garu.

2. "Jo stāv rakstīts: Viņš dos Saviem eņģeļiem pavēli Tevis dēļ pasargāt Tevi" (Lūk. 4:10) - šito, starp citu, velns teica. Man jau šķiet, ka ļoti populāra situācija Mulders (vai arī jebkurš cits no mums) atver Bībeli - nu tik būs! Bet velns čukst smadzeņu šūnās: "Tu neņem pierē tos fruktus, kuriem tas Pāvests! Tas nekas, ka viņiem >2000 gadu pieredze. Tu labāk palasi šo, šo un vēl šo pantu - vai tad neizklausās pašsaprotami? Stāv rakstīts taču!". Un Mulders (vai arī jebkurš cits no mums) saka: Jā! Un bliež pa taisno iekšā forumā +vēl ar savu "svēta gara" pārliecību
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.03.24 10:17:00
Memekija, atbildēšu Tev izvērsti.

Dievs strādā ar visiem cilvēkiem, pie tam ar katru individuāli. Var droši teikt, ka mēs katrs patiešām esam personība Dieva acīs.
cilvēks nespēj tik konkrēti iedziļināties katra cilvēka personībā, un tam ir vismaz 2 iemesli: mums nepietiek informācijas (dvēseli un tās nodomus pilnībā redz tikai Dievs) un mēs pieejamo informāciju apstrādājam ar savu grēcīguma samaitāto filtru.

Raksti uzrunā visus, pie tam ļoti personīgi, kas no cilvēka uz cilvēku var būt pilnīgi atšķirīgi. Vieniem tā ir tieša tā brīža uzruna, uzreiz lasīšanas gaitā, citiem tā informācija "nosēžas" un uzaust prātā kādā īpaša brīdī. Vieni uztver konkrētas pamācības kā rīcības instrukcijas, citi caur notikumu līdzībām savā dzīvē, vairantu ir bezgala daudz. Par to rūpējas Sv.Gars, ka Raksti darbojas katrā, kas tos lasa vai dzird, vai mājās, vai baznīcā, vai citur, un ka tie atbalsojas dažādos dzīves notikumos.

Savukārt tas, ko mēs daram (vai vēlamies darīt) ar Rakstiem, ne vienmēr sakrīt ar Dieva ideju un vēlmi, kam par iemeslu ir tas pats grēks un brīvā griba. Apstrīdēt, noraidīt, sameklēt pretrunas, apšaubīt, pazemot utt. - visas šādas darbības nav no Dieva. Robeža, kas šķir pozitīvās un negatīvās darbības, mums ne vienmēr ir acīmredzama. Arī it kā izzinoša rakstura nodarbes, pat tādas kā skaidrot Rakstus ar Rakstiem - diemžēl ne vienmēr ir ar mērķi uzzināt Dieva domas.

Tad nu es teiktu, ka cilvēks, kurš ņemas skaidrot Rakstus, vispirms lai ir godīgs savā darbībā, t.i., ir jāvēlas iegūt skaidrojumu, pamatojumu. Ja tā ir, tad vai nu izdosies to saņemt, vai arī būs atziņa, ka neprot atrast, nesaprot utt., no kurienes savukārt secinājums, ka jāmācās, jāstudē.
Savukārt ar piejeju par katru cenu veidot skaidrojumus un dažādas konkstrukcijas var it viegli ietrāpīt grāvī.
Tamdēļ tiem, kam nepadodas Rakstu skaidrošana, nevajag skumt par to, bet ļaut Dievam darboties. Ko darīt? Klausīties sprediķus, jautāt mācītājam, lūkoties pēc iemiesotā Vārda - Sv.Gara augļiem ticības brālos un māsās.

Cerams, ka man kaut drusku izdevās paskaidrot savas domas šajā jautājumā.
danar
# Iesūtīts: 2009.03.24 13:11:27
Papuc,tad varbūt vajag pameklēt Bībelē,kas rakstits par velna dabu,ka vinš jau ir tas kas nak apsaubīt Dieva Vārdu(nevis tradīcijas vai pieredzi) .Sakot jau ar grēkakrisanu paradīzē:"Vai tad tiešām Dievs ir teicis:neēdiet ne no viena koka dārzā?"(1.Moz.3:1)var palasīt visu šo nodaļu.
Par jautajumu,kuru man uzdevi-svētdienas skolotaja man nav bijusi,macītajs ir luterānu mācītājs,kurš iesaka lasīt Rakstus ik dienas,apmeklet bībeles nodarbības un dievkalpojumus.
Ja,tā arī uztveru ka rakstīts.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 9457