atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Cieņa un mīlestība - vārdi un darbi
Ilārs Plūme
Iesūtīts: 2007.05.07 08:46:11
Pāvil, esmu diezgan daudz no Jums dzirdējis par tādām lietām, kā cieņa un mīlestība, bet man ir radušās šaubas par to, cik nopietni pret to attiecas Jūsu draudzes locekļi.

Pagājušajā nedēļā Jūsu draudzes locekle, kas strādā Ķekavas pagasta dzimtsarakstu nodaļā, pildot savus darba pienākumus, izprašņāja mūsus draudzes locekli par viņas reliģiskajiem uzskatiem un klāstīja tai, ka KLB neticot Trīsvienībai, KLB neesot nedz Svētā Gara, nedz kādas citas svētības utt.

Domāju, ka tas ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums. Tā kā tas notiek atkārtoti, šodien iešu šo jautājumu pārrunāt ar Ķekavas domes priekšēdētāju.

Bet, Pāvil, vai Jums nešķiet, ka tas ir smags pārkāpums arī no baznīcas puses? Manuprāt, tas izklausās pēc Dieva zaimošanas. No kurienes šai kundzei radušies šādi uzskati? Vai Jūs runājat ar saviem draudzes locekļiem par šādām lietām?

Domāju, ka šie jautājumi par attiecībām baznīcu starpā ir nelielas diskusijas vērti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.11 14:02:06
Mulder, šķiet Tev kāds izskalojis smadzenes ar ortodksiju un hetrodosiju. Žēl protams. Pats pateici, kas ir Baznīca.
Pie Dievgalda Tevi nelaistu Vakarēdiena sadraudzības dēļ. Mani tas neaizvainoja, kad negāju pie Vakarēdiena kādu laiku KLB.
Es cienu katras baznīcas kārtību, ja kaut kur aizeju viesos. Neredzu uztraukumam vai par kaut ko apvainoties pamatu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.11 14:05:49
Uldis, netaisos uzrīdīt! Un patiesi pacietība šeit būs vislabākās zāles, pac es tur reiz biju (pie karstā putras grāpja), un viens otrs no viņiem man reiz ir palīdzējis saprast būtiskas lietas... Bet kā bieži no KLB skan pārmetumi, viens ir mācība un otrs ir šīs mācības prakse ikdienā. Un tur, vismaz šiem puišiem, vēl ir kur augt, kā protams, ikvienam no mums.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.11 14:08:28
kaut... nu neaizvainotu, tikai tīri tā konsekvence būtībā man nav skaidra. Es vispār neeju pie dievgalda nekur citur kā tikai savā draudzē! Ne tāpēc, ka nošķirtos mācībā vai šaubītos par šīs "citas draudzes kārtību un mācību" bet vienkārši kārtības dēļ, un es zinu, ka katru 7dienu Dievs sagaida mani pie sava galda, tamdēļ arī "badā" neesmu arī ja kādu reizi būdams citā draudzē neesmu pie Dievgalda (lūdzu nepārproti).
Tomēr, ja kaut kādu iemeslu dēļ man būtu vajadzīgs sakraments, bet nebūtu tuvumā mana draudze bet tikai KLB draudze, tad es gribētu skaidri saprast kamdēļ konkrēti mani, kas tic un apliecina a,b,c tas tiek liegts.
p.s. un lūdzu nedomājiet es neiztaustu "grunti" it kā es gribētu kur pārcelties... es par slinku esmu mainīt draudzes, ja esošajā es esmu Baznīcā.
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.11 14:14:41
Mācītājs mūsu draudzē saka, ja viesi ir dievkalpojumā, kad jāiet aprunāties ar mācītāju pirms dievkalpojuma, kaut gan to var darīt arī pēc dievkalpojuma. Nu Tev visu paskaidros. Jo viens ir internetā kaut ko drukāt.... un tomēr saku no pieredzes notiek tādi pāpratumi, ka pašai jautri paliek un par pārpratumu var smīnēt jautri vairākas dienas... Cilvēki nav radīti internetam, bet dzīvaisaskarsmei...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.11 14:28:32
kaut... Cilvēki nav radīti internetam, bet dzīvaisaskarsmei...
Kam ausis, tas lai dzird, ko Gars saka draudzēm! Šitais bij baigi precīzais teikums.
p.s. un vēlreiz, tēmu par vakarēdienu es pacēlu no teorijas ne no prakses viedoklja, jo šobriid man nepastaav jautaajums kur sanjemt vakareedienu, to es sanjemu draudzee, kur apliecina to pashu ticiibu kam ticu es!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.11 16:10:42
ui.. Mulder.. es uz teoriju neesmu kritusi.. pieskaitu sevi pie praktiskiem cilvēkiem... tā tīri praktiski. ja mēs runājam te, dažkārt dzidam vairāk ko paši uzrakstām, nevis ko otrs uzraksta bet varbūt teorētiķiem ir cits viedoklis
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.11 16:18:23
kaut... ja praktiski, tad neplānoju tuvākā laikā doties pie vakarēdiena KLB draudzē.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.11 21:15:10
Ņu, labi.
neielogojies kaut.. [87.110.177.11]
# Iesūtīts: 2007.05.12 13:02:19
svētīgi saprātīgi domājošie cilvēki, jo tie ir savā baznīcā pēc savas ticības....

paliekot jūsu baznīcā es liekuļotu.... tāpēc būs vien jābūt neprātīgai... priecājos no sirds līdz ar jums par jūsu vienprātību... drusku žēl ir... bet ko darīs, ka nav tad nav un VIS...
Uldis
# Labojis Admins: 2007.05.12 17:00:37
Aicinu vēlreiz atgriezties pie tēmas un pārdomāt šos vārdus: "Pagājušajā nedēļā Jūsu draudzes locekle, kas strādā Ķekavas pagasta dzimtsarakstu nodaļā, pildot savus darba pienākumus, izprašņāja mūsus draudzes locekli par viņas reliģiskajiem uzskatiem un klāstīja tai, ka KLB neticot Trīsvienībai, KLB neesot nedz Svētā Gara, nedz kādas citas svētības utt."
Šajā sakarā man ir daži jautājumi pārdomām:
1) KLB netic Trīsvienība; Trīsvienība nebūt nav tāds jēdziens, kas būtu specifiski jāzina laulību slēgšanas darbiniekiem valstiskā iestādē. Pirmoreiz dzirdu, ka kāds pie kristīgas draudzes piederīgs cilvēks tik droši pārmestu citai draudzei neticību Trīsvienībai. Kā šis cilveks to zina? No kurienes viņām šī pārliecība? Vai viņš ir to personiski pārbaudījis?
2) KLB neesot Svētā Gara. Atkal tas pats jautājums. Kā viņa zina par Svētā Gara esamību vai neesamību KLB Ķekavas draudzē?
Šīs pārdomas vedina uz secinājumiem, ka bez ietekmīgas personas ieteikuma diez vai šī sieviete ņemtu tādus vārdus savā mutē.Varbūt kāds kliedēs manas aizdomas un pārmetumus?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.12 17:44:49
Man gan gribeetos zinaat, cik no sheit klaatesoshajiem domaa, ka RKB tic Triisvieniibai un ka RKB ir Sv. Gars? Nebuutu apvainojies, ja buutu tikai 10%
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.12 19:00:02
Nesmu īsti pētījusi RKB, bet to, ka viņi tic Trīsvienībai, tas nu gan domāju ir skaidrs.
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.05.12 19:34:24
Uldis, sāk izskatīties, ka bez publiska skandāla jūs nemaz nespējat pastāvēt...

Nu ko Tu plosies! Aizej taču pie tās kundzes un uzdod viņai visus šos jautājumus!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.12 21:01:15
Pāvils. Tur jau ir tā lieta, Pāvil, ka es atbildes gribētu dzirdēt ne no šīs sievietes. Es nebūt netiecos pēc, kā tu saki, "publiska skandāla". Un es arī neplosos. Vēlos, ja tā varētu teikt, ieskatītes konsistorijas acīs.
Skaidrs ir viens: ja kāds no teoloģiski izglītotajiem nav to viņai pateicis, diez vai viņai ienāktu prātā šādi izrunāties. To es drīzāk gribu jautāt vai nu tev, Pāvil, vai kādam citam LELB mācītājam: kas viņai ir tā piebāzis galvu? Pati uz savu galvu diez vai viņa uzdrošinātos.
kapteinis
# Iesūtīts: 2007.05.12 21:42:40
Jocīgi, cik lielos augstumos var uzcelt tādu nenozīmīgu, pavisam sadzīvisku notikumu. Ne jau tikai šai reizē liekas, ka godātam Ilāram vajag pavisam maz, lai ļoti sadusmotos. Ceru, ka viņš un tāpat arī Uldis un citi līdzibiedri reiz kaut kur saņems psiholoģisku palīdzību.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.12 21:54:28
Uldis
>kas viņai ir tā piebāzis galvu? Pati uz savu galvu diez vai viņa
>uzdrošinātos.

Bet tas jau ir tikai jūsu pieņēmums. Jūs acīmredzot dzīvojat kaut kādā leiputrijā. Ir tāds teiciens (atvainojos par rupjību) - Non limitus homo dolbojobus... ar to es gribu pateikt, ka pa pasauli staigā ļoti daudz neizglītotu cilvēku. Pietam mūsdienās, kad uz katra stūra var dabūt salasīties visādas ezotēriskas brošūriņas mīxtos vākos, tad kamdēļ jūs brīnaties, ka kādai mājsaimniecei teoloģiskā izglītība par viņai svešu trīsburtu kombināciju ir pilnīgi ačgārna. Kamdēļ jūs iedomājaties, ka ikvienam jābūt teoloģiski izglītotam, jūs taču neesat specis visādās jums svešās tēmās. Varbūt, kad jūs runājat par kādu no šīm tēmām tad attiecīgiem speciālistiem arī rodas jautājums - kurš viņam to samācījis, diez vai pats līdz tam var aizdomāties... var, Uldi, var aizdomāties un ne līdz tādam sviestam vien.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.05.12 22:39:24
Mulder, nevaru atturēties, nepaslavējis Tevi par spēju precīzi ieraudzīt un formulēt lietas būtību. Paldies, Tu man bieži aiztaupi vajadzību un vēlēšanos rakstīt komentārus diskusijās. Šoreiz konkrēti domāju garo komentāru " Labojis Mulders: 2007.05.08 11:37:32 ", bet ne tikai.
Mr.Incognito , varbūt maldos, bet man šķiet, ka Jūs atkal izmēģināt veiksmi rokrakstu pazīšanā un identitāšu atminēšnā. ( Labojis Mr. Incognito: 2007.05.11 10:52:22 ) Un man šķiet, ka atkal garām...
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.13 00:06:30
Cik jocīgi...
... kāds šajā visā ir Dieva prāts?
Kā god. Noasveidīgais teica, skatīties uz citu ticību vai sevu (un ne tika ticību!)
Skumji, ļoti skumiji...!!!
Un aidā vis turpinās... tiešām, kapteini , tavs padoms vietā, jo drauga psiholoģisskais atbalsts, kas ir atklāts, patiess un uzmundrinošs, šajā visā ir ļoti noderīgs. Paldies par ieteikumu! Tieks ņemts vērā.

Mulder, bet ja šis sviests notiek regulāri? Ko tad? Nja.. katram savs krusts un dažkārt cita jānes, a ko citu drīt?

Arhibīskap +Jānis , varbūt Jūs varētu Mulderu iecelt par savu vietnieku - padomnieku interneta forumos?!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.14 08:55:44
Admins. Labrīt! Godātais, vai nevarētu pateikt, ko jūs esat labojis manos vārdos: # Labojis Admins: 2007.05.12 17:00:37 IP: 84.237.167.34? Vai tiešām garumzīmes?
Pāvils. Velti tu centies mani padarīt par nemiera cēlāju. Vēlos tev darīt zināmu, ka šādi gadījumi nebūt nav bijuši vienīgie. Kāds cits mācītājs savulaik pat tika saslēgts roku dzelžos, lai tādējādi neļautu viņam sludināt. Ķekavas draudzes baznīca celtniecības laikā tika bojāta, nodarot draudzei ievērojamus zaudējumus. Savukārt kāds LELB evaņģēlists, izmantojot uzticību, uzdrošinājās pat kāda KLB Jelgavas draudzes dzīvoklī nekaunīgi aizliegt apmeklēt dievkalpojumus un aģitēt pret mācītāju Uldi Fandejevu. Bet pavisam nesen viens no partijas TB/LNNK pārstāvjiem mēģināja ierosināt netradicionālo draudžu pārreģistrāciju jeb, pareizāk sakot, uzticības pārbaudi, pagarināt no 10 gadiem līdz 20. Protams, sagaidu, ka tu iebildīsi, ka ar šo gadījumu LELB nav nekāda sakara. Taču pati šī pārreģistrācija ir netaisnības un nekaunības iemiesojums un neiztur nekādu kritiku. Un te gan LELB, gan pārējiem tās draugiem no "ekumēnistu" pulciņa ir vērā ņemama loma. Ceru, ka nesabojāju tev garastāvokli. Mudinu pārdomāt par šiem jautājumiem! Dieva palīgu jauno darba nedēļu uzsākot!
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.14 10:45:55
Nu bet Uldi. Bija 10 labi gadi un Dievs taču svētīs arī nākamos 10, ko tur stresot. Netaisnības būs un ir. A ko darīt? Labāk atribšanu atstāt Dieva ziņā, Viņam šī lietas labāk sanāk.... (ak, ļaunai kaut.. ) ko tad es, es jau cenšos mīlēt tuvāko cik nu man tas dots!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 141 , pavisam kopa bijuši: 2553