atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Cieņa un mīlestība - vārdi un darbi
Ilārs Plūme
Iesūtīts: 2007.05.07 08:46:11
Pāvil, esmu diezgan daudz no Jums dzirdējis par tādām lietām, kā cieņa un mīlestība, bet man ir radušās šaubas par to, cik nopietni pret to attiecas Jūsu draudzes locekļi.

Pagājušajā nedēļā Jūsu draudzes locekle, kas strādā Ķekavas pagasta dzimtsarakstu nodaļā, pildot savus darba pienākumus, izprašņāja mūsus draudzes locekli par viņas reliģiskajiem uzskatiem un klāstīja tai, ka KLB neticot Trīsvienībai, KLB neesot nedz Svētā Gara, nedz kādas citas svētības utt.

Domāju, ka tas ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums. Tā kā tas notiek atkārtoti, šodien iešu šo jautājumu pārrunāt ar Ķekavas domes priekšēdētāju.

Bet, Pāvil, vai Jums nešķiet, ka tas ir smags pārkāpums arī no baznīcas puses? Manuprāt, tas izklausās pēc Dieva zaimošanas. No kurienes šai kundzei radušies šādi uzskati? Vai Jūs runājat ar saviem draudzes locekļiem par šādām lietām?

Domāju, ka šie jautājumi par attiecībām baznīcu starpā ir nelielas diskusijas vērti.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.15 12:57:48
Uldi , es arī negribētu atrasties pie viena Dievgalda ar tādiem konkrētiem ļaudīm no KLB-ā. Bet neko darīt?
Dievs ar viņiem....
... un Dievs ar mani.

Un es ļoti priecājos, *** neraksta šajā forumā tā kā daži te "perās"... tiešām sāk zust cieņa pret pieaugušiem vīriem un mācītājiem. Bet no otras puses var saprats, bet ne atbalstīt....
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.05.15 13:02:40
Mulders. Pateicos par tavu skaidrojumu. Ļoti ceru un gribu ticēt taviem vārdiem. Diemžēl tu neesi arhibīskapa referents. LELB sinodei gan vajadzētu pievērst šādiem jautāumiem vērību. Tā izvairās no šādu jautājumu lemšanas, kā man šķiet, tā iemesla dēļ, ka LELB nevar samierināties ar faktu, ka Latvijā ir izveidojušās citas kristīgās "formācijas".

Starp citu, kaut kur iepriekš tu minēji, ka esi iekopējis kādu no maniem izteikumiem par KLB izpratni Evaņģēlija jautājumos. Šeit ir vēl viens, ko būtu vērts iekopēt vēstres liecībai: "KLB pa vienam var tikt uzņemti atpakaļ LELB sadraudzībā ar grēku nožēlu un atkaliestāšanos draudzē." Interesanti būtu zināt, kas tad būs jānožēlo? Vai tas, kaesmu piederējis necienīgai formācijai?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.15 13:07:43
Manuptrāt, pēc LELB puses domām šķelšanās būtu jānožēlo...
Manuprāt, tā kā LELB neizprtot, kāpēc ir tāda sadrudzības kopīga kāda ir KLB, tad gaidīt atvainošanos ir veltīgi.

p.s. un vēl piebilde, manuprāt, ja kāds cilvēks ir emocionāls vai ārdās.... dažkārt to izraisa citi cilvēki... un bieži atbildību jāuzņemās tam, kurš to izraisījis, nevis tas kurš ir cietējs... bet šī ir ļoti smalka lieta.
(manuprāt, tas šajā gadījumā notiek gan LELB pusē un arī KLB pusē)
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:11:42
kaut... Es esmu gatavs nožēlot savus grēkus, ko arī esmu darījis. Bet vai LELB galva nožēlos par saviem maldiem un kļūdām?
diletants
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:12:16
Mulder,
Vadoties no šādas loģikas, ir izdevīgi viedokli neformulēt- t.i. nu kāds kaut ko pasaka, tas ir viņa viedoklis un viss (tā politiķi mēdz izzināt sabiedrības noskaņojumu- pasaka kaut ko, bet nu tā- "savā vārdā". Savukārt ja ir oficiālais viedoklis- arī tad vienmēr ir iespēja teikt - bet es tam nepiekrītu, es arī esmu LELB, tātad tas nav visa LELB viedoklis , bet gan oficiālo u.c. amatpersonu attieksme- vai varbūt vairākuma, bet ir arī citi viedokļi utt. Un šādā formātā var diskutēt jo ilgi. Būtu mazāk rakstiskas savstarpējo rēķinu kārtošanas, būtu labākas teoloģiskās diskusijas.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:14:37
māc. Uldi, tas labi.
Nu bet lai taču viņi dzīvo, ja viniem tā labi. Ja kāds grib otru piespiest ko nožēlot tā taču ir bauslība. Dievs būs viņu tiesnesis. Tāpat kā mūsu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:34:59
>kaut... Es esmu gatavs nožēlot savus grēkus, ko arī esmu darījis. Bet
>vai LELB galva nožēlos par saviem maldiem un kļūdām?

Bet šeit jāsaka Kristus vārdiem. Kāda tev daļa gar LELB, tu seko Kristum! Ja tev ir grēks, tad noželo to, nevis paud gatavību to nožēlot un nepin tur iekšā LELB. Protams, arī grēknožēlai nebūt nav jābūt izbazūnētai pa visu pasauli... Es vairākkārt no jūsu puses dzirdu šo, mēs esam gatavi krupi norīt, bet lai LELB pirmā rij. Nu bet es arī esmu gatavs pārcelties uz Mēnesi dzīvot, ja to izdarīs premjerministrs. Tā nav gatavība, tā ir tik tāda vārdu spēle. Šoreiz vietā ir, parādi savu ticību bez darbiem un es parādīšu savējo no darbiem. Prasīt no visiem apkārtējiem pazemību, mīlestību, grēknožēlu un paklausību ir ļoti viegli, un kad tie atsakās, tad teikt - tad es arī to nedarīšu. Tas nemaz nav kristīgi un pēc Evaņģēlija... Kristus pirmais mazgāja kājas... arī tam, kurš muti daudz brūķēja, bet vēlāk no viņa trīs reizes novērsās. Un protams, arī es te tagad mācu KLB kā pareizi kristīgi dzīvot, tā šis pingpongs nebeigsies. Tas beigsies pie tā kurš ir patiesi pazemīgs, nevis tikai teoloģiski izglītots.
Mr. Incognito
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:46:50
Mulder, "Es esmu lēnprātīgs un no sirds pazemīgs".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:48:10
Mr. Incognito vovo... un es neticu, ka pazemību un lēnprātību var noslēpt
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.15 13:52:45
Uldis, par sinodi. Es pieņemu, ka tīri fizisku un objektīvu apstākļu dēļ sinodei ir jāsamierinās ar ļoti būtisku jautājumu neizskatīšanu pienācīgā laikā - Dievs tomēr mums šai pasaulē uzlicis laicīgas robežas un grēks jau arī bremzē lietas. Es gan patiešām nezinu vai sinodes darba kārtībā ir kādu viedokļu izskatīšana sakarā ar KLB. Man jau pašam gribētos, lai tas tiek iekustināts un izspriests, bet tā kā es nezinu LELB "degošās" tēmas un neesmu saņēmis uzaicinājumu piedalīties sinodē, tad šoreiz mēs ar tevi esam vienādā pozīcijā... jāpaļaujas, ka tur spreistās lietas tā vai citādi būs uz labu!
klusētājs [87.110.136.218]
# Iesūtīts: 2007.05.15 14:15:11
paldies, cien. Ilār Plūme , ka atradāt laiku un iespēju atbildēt uz manu konkrēto jautājumu. acīmredzot mana izpratne par akadēmisku disputu ir atšķirīga no Jūsējās. jomās ar kurām esmu saistīts profesionāli, akadēmiskā analīzē netiek apspriestas tēmas autora personas īpašības, bet dotās tēmas subjekts.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.05.15 16:29:29
Klusētāj,

Es kau kā vairs nevēlos šajā forumā diskutēt. Ja turpināšu to darīt, iespējams palikšu par noasveidīgo, un es to nevēlos. Man patīk drusku citāda veida diskusijas.

Atkārtoju Jums iepriekš sacīto, proti, ja vēlaties izteikt publisku kritiku par manu rakstu, rakstiet lūdzu, piemēram, laikrakstam Latvijas Luterānis. Ja vēlaties personiski apmainīties ar domām, rakstiet man uz e-pastu. ilarsplume@hotmail.com
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.15 16:45:08
Jūs te tā sarunājaties, it kā viens otru labi pazītu un zinātu, kuram kurš niks pieder. Varbūt skaidrības labad iepazīstināsiet ar saviem pieņēmumiem arī citus? Jo citi Jūsu savstarpējiem mājieniem nevar izsekot. It īpaši, nezinot 1996.gada peripetijas.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.15 18:42:47
kaut..
Kā nu nav svarīgi, ko kurš ir teicis - īpaši jau šajā vietā tas liekas ļoti svarīgi. Lūk, izklausās, ka Tu pazīsti Noasveidīgo. Arī es labprāt dzirdētu viņu runājam akustiski. Kā to izdarīt?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.15 18:51:39
Ilārs Plūme
Arī es vēlu Jums mieru un Dievpalīgu!
Tomēr jāpiebilst, ka - vismaz pēc manas izjūtas - elementāra pieklājība prasa, ka cilvēkam, kurš lai vai kādu iemeslu dēļ ir kļūdījies un otru nepamatoti apvainojis, būtu arī jāatvainojas...
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.05.15 20:57:06
Balss,

Ja Dievs vēlēs man ar Pāvilu personiski satikties, labprāt pārrunāšu ar viņu šo gadījumu. Pagaidām, lai lietas paliek kā ir.

Ar cieņu! Ilārs Plūme
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.15 23:48:09
Ilārs Plūme
Vismaz man liekas, ka ja apvainojums ir bijis publisks, tad arī atvainošanās vajadzētu būt publiskai...
Visu labu arī Jums!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.05.16 08:17:40
Labrīt Balss!

Lai gan savu vainu pret Pāvilu neapzinos, es nespēju Jums pretoties un esmu gatavs piekāpties Jūsu neatlaidīgajām prasībām, bet ar vienu noteikumu, proti, arī Jums ir kaut kas jāuzraksta. Tas tādēļ, lai tiktu ievērots zināms līdzsvara princips. Teksts varētu būt aptuveni šāds:

Es, Balss atzīstos, ka esmu ilgstoši psiholoģiski terorizējusi Ilāru Plūmi, cenšoties piespiest viņu atzīties grēkos, kurus viņš nav darījis. Atzīstos arī tajā, ka izmantojot niku Noasveidīgais esmu sarunājsi daudz slikta.

Labi, Balss, ja šoreiz izpildīsiet manu lūgumu, mēs būsim kviti.

Vēlu jums jauku dienu! Ilārs Plūme
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.16 09:04:58
Balss. Es atvainojos, ka ielaužos jūsu sarunā ar Ilāru. Vai tāpēc Ilāram jāatvainojas Pāvilam, ka viņš Pāvila tolerantīvo izturēšanos nosaucis par netaisnīgu un cietsirdīgu? Redzi, Pāvils ir oficiāls baznīcas pārstāvis un kā tāds viņš arī nes kolektīvu atbildību. Tur nekā nevar darīt.
Otrkārt, jēdziens trīsvienība nebūt nav no ikdienišķās valodas apgabaliem, tāpēc ir pamatots jautājums: kā šī sieviete, kas nepieder pie draudzes, ar kristietību nav saistīta un nav ar teoloģisku izglītību, tomēr zina kā, kad un kur lietot šo vārdu? Turpmākie secinājumi vedina uz pārliecību, ka kāds cits to viņai pateicis. Kā saka, ielicis savus vārdus viņas mutē. Tāda apsūdzība ir ārkārtīgi liela. Daudz lielāka par pārmetumiem netaisnīgumā un cietsirdībā. Domāju, ka Pāvilam ir zināmi lietas īstie apstākļi, jo viņš pats saka, ka ir runājis ar šo kundzi. Tātad, viņš tomēr zina, kas ir īstais vaininieks. Pāvila klusēšana tādējādi akceptē KLB Ķekavas draudzei izteiktos apmelojumus.
Treškārt, visiem zināmi ir noasveidīgā izteikumi ne tikai par KLB, bet par visām citām reliģiskajām "formācijām". Tā kā gan Jānis Vanags, gan arī Pāvils ir tomēr iesaistījušies šajā diskusijā, tad ieņemamie amati un stāvoklis LELB-ā liek tiem ieņemt attiecīgu nostāju. Arī klusēšana ir atbilde. Protams, es varu izteikt tikai minējumu attiecībā uz noasveidīgo. Pēc valodas un izteiksmes veida es pazīstu LELB-ā tikai vienu cilvēku. Tā kā tas ir tikai mans minējums, tad vārdu nenosaukšu. Taču, ja šīs manas aizdomas ir patiesas, tad, cik man zināms, šis cilvēks deldē beņķus arī konsistorijā. Tātad, arī oficiāls LELB vīrs.
Ceturtkārt, ko lai mēs sakām par Pāvila toleranci. Labākajā gadījumā viņa tolerance darbojas tikai pret savējiem, bet pret svešajiem tā ir netaisnība un cietsirdība. Piedod, Pāvil, bet tev pašam ir jākliedē mūsu pārmetumi un šaubas, lai mēs tiešām varētu tev atvainoties par nepamatotajiem vārdiem.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 09:47:09
Ilārs Plūme
Labrit! Jūs mani tiešām jauki sasmīdinājāt! Paldies! Es to nopietni, ka no sirds smējos! Ne tikai, ka mani pieklājīgie uzaicinājumi Jums ir psihoterors, bet vēl kronis visam - ka es esmu Noasveidīgais!!!
JAU KURO REIZI ES ŠET ATKĀRTOJU ( bet jūs man neticat) - ESMU BALSS NO TAUTAS, PARASTS DRAUDZES LOCEKLIS, NE TEOLOGS, NE MĀCĪTĀJS, NE STUDENTS - ESMU GALĪGS LAJS!!!!!!!!!!!!!!
Redziet, šī Jūsu nevēlēšanās saskatīt un atzīt savu kļūdu tomēr liecina par to sindromu, ko es tēlaini aprakstīju kā niķīga bērna uzvedību. Piedodiet, ja tas Jūs ir aizskāris personīgi - uz Jums, spriežot no diskusiju tekstiem - es to domāju vismazāk.
PEACE!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 5027