atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas ir Svētā Gara zaimošana?
Ingars
Iesūtīts: 2009.03.17 10:58:53
Mat. 12:32 Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.


Lūk. 12:10 Un katram, kas teiks ko pret Cilvēka Dēlu, tam to piedos. Bet tam, kas zaimos Svēto Garu, to nepiedos.

-----------------
Kristiešu tēma. Mod.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.03.23 13:03:21
Mulders
Mulder , es Tevi nelasu. Izmaini attieksmi pret brāļiem un māsām. Demagoģiska attieksme par attiecīgu tēmu ir antikrista gara ievazāšana šajā forumā. Tev nav pareiza pieeja Bībeles tekstu izvēlē. Un galvenais nepatīkamu sajūtu veidošana, kur citi cieš vien aiz tā , ka Tu visur esi ,,kompetentākais,,, bāzies iekšā un sabojā diskusiju. Varbūt savu ,,kompetenci,, vari arī atstāt neuzrakstītu. Kādreiz Tu sapratīsi ko te ,,murgo,, Tev būs kauns. Atceries manus vārdus.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 13:07:35
Aivars Lapšāns, nu nelasi tak! Es toties tevi lasu, un rakstu atbildes, lai brāļi un māsas arī lasa un paši tad izlemj... Vismaz būs godīgi, nebūs tikai viens viedoklis, bet vairāki... tavs viedoklis par tēmām, kas Rakstos nav, kas ir aizklātas citiem un mans Viedoklis par tēmām, kas Rakstos ir atklātas un skaidras pat zīdaiņiem!
jenocs
# Iesūtīts: 2009.03.23 14:29:30
Aivars Lapšāns
Aivar,turies luudzu pie rakstiem,pamato savas domas ar rakstiem.Emocijas ,lai cik skaljas taas nebuutu nav paarliecinoshas.Raksti daudz labaak un speeciigaak runaa.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.03.23 14:43:40
jenocs
Čau zvirbuli !
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.03.23 15:09:19
Mulders

Uzrunāšu Tevi šādā formā. Ja nekā , tad nekā.
Padomju laikos uz manu ma`ju atnāca milicis un teica , ka jāsāk strādāt valsts labā. Man kā mūziķim naudas pietika. Nu iedeva man brālis traktoru - noliec tiesības , brauc.... Tiesības noliku , tikai no traktora neko nesapratu, kāpēc sānu pārvadi tek , kā puskaci iedarbināt , kas jāievēro , lai viņu varētu ievilkt....kā jārauj ārā tapas ...kā sajūgs jāregulē . Traktors man likās viens jautājums.
SAPRATU , KA ĪSĀKAIS CEĻŠ PIE ZINĀŠANĀM IR JAUTĀT TIEM , KURI TOS TRAKTORUS PĀRZIN, VISAS FIŠKAS NO GALVAS... Un jau pēc gada biju diezgan kompetents traktoru lietās. Braucu ar traktoru un rakstīju dziesmas. Piem. Alda Drēģera dziesma Draudzība man uzrakstīta kāpurniekā ...
Arī dzejā sāku tusēt ar dzejas gigantiem kā V.Atāls, E. Bārs, Ulme, ... viņi mani mācīja kā dzeja jāraksta. Bieži vien likās ka labākais dzejolis , bet Atāls to vienīgo eksemplāru iemeta turpat kamīnā. - Tā gan nav dzeja. Es rakstīju un devu atkal degustēt, līdz mani atzina par labu esam.
Tāpat Cēsīs gāju pie tā laika labākā ģitārista Šulca Viļņa mācīties un sadraudzējos ar viņu. Bija jau grāmatas mājās ,ģitāras skolas , bet tas nav nopietni....
Un vienmēr , un visur es ar cieņu uztvēru šo speciālistu pamācības. Tāpēc arī varēju maksimāli ātri apgūt savas dzīves interesējošās sfēras.
Tāpat es rīkojos arī kristietībā. Es ne tikai gadiem ilgi gāju katru nedēļu uz Bībeles stundām , bet arī skatījos - KUR IR TIE KRISTIEŠI , KURU TICĪBA IR AR AUGĻIEM. Es mācījos no viņiem. Uzklausīju viņu pamācības. Es biju pazemīgs Dieva vārda priekšā. Dievs arī mani ir visādi svētījis caur brāli , kas ir pravietis un izvēlējies ceļu tikai un vienīgi kalpot misijas grupās jau otro gadu desmitu. Misionāru darbs karstajos punktos ir ar 100% atdošanos Tam Kungam. Tāpēc man ļoti noder tāds kristiešu skatījums un pamācības par lietām - kā tagad mums visiem būtu jākalpo utt.. Protams , mēs tā varam arī kalpot te Latvijā , bet nav stāsts par cilvēkiem , bet par to , ko tu gribi sasniegt. Ja gribi sasniegt visu ko Dievs caur Bībeli piedāvā , tad tas ir iespējams. Bet ir dažādi ceļi , kur cilvēki maldās no viena grāvja otrā , bet ir ceļ
š , kad tu izvēlies pareizos palīgus un skolotājus attiecīgā mērķa sasniegšanai. Un vai vispār tu gribi sev kādu skolotāju , jo teorija ir tikai instruktāža . Ir vēl kas cits , kā pareiza izvēle, vieta , brāļi , māsas...augļi. Jēzus saka - pārbaudiet mani....
Neraksti man uzreiz atpakaļ peršu. Padomā un rīt tad varbūt , nevis man piesienoties , jo gan jau atkal ko ātrumā uzrakstīju ne tā, bet to , kā un kādēļ es Tevi uzrunāju.
Dievs Tevi mīl , es arī !
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.23 15:51:54
rainars
attiecas gan un es atzīstu, ka arī uz mani, es tiešām ļoti cenšos

-Jona-

Nu redz tu jau pati runā pretī Svētajiem Rakstiem, jo bībelē gan ir rakstīts, ka Dievs ir nemainīgs mūžīgi mūžos, tāpat, kā Viņa Vārds. Vienīgais, kam jāmainās - mums pašiem un mūsu izpratnei - šajā ziņā gan ir nemitīga attīstība un pārmaiņas, bet tam, kas ir pilnīgs - Dieva Vārdam, tam nekad nebūs mainīties, bet tas pastāvēs mūžīgi nemainīgs

Jēk. 1:17 Katrs labs devums un katra pilnīga dāvana nāk no augšienes, no gaismas Tēva, pie kura nav ne pārmaiņas, ne pārgrozības ēnas.

Mt. 5:18 Jo patiesi Es jums saku: tiekāms debess un zeme zudīs, nezudīs neviena ne vismazākā rakstu zīmīte, ne raksta galiņš no bauslības, iekāms viss notiek.

Bet tā ir pirmā pazīme, kad darbojas sātans - tiek mēģināts grozīt un locīt Dieva vārdu, tā ir velna taktika, kā viņš pārņem savā varā kristiešus. Jeb kas, kas apšauba Svēto Rakstu nemainīgumu ir sātanisks

Un tici man - kristieši ar pieklājīgu stāžu mēdz tikt izšaubīti un zemu krist tā ka maz neliekas un tas dēļ tā, ka kļūst pašpārliecināti. Jo Jona - kas tad tev vēl atliek uz kā balstīties, ja Dieva vārds ir tavās acīs mainīgs lielums? Nu tikai tava prāta spriedumi, vairāk jau arī nekas. Uzmanies, jo tu esi uz slidena ceļa, neļauj velnam sevi apčakarēt, Jēzus sacīja - neesmu nācis bauslību atmest, bet gan to piepildīt
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.23 16:07:43
Aivars Lapšāns

Priecājos iepazīties - es esmu no Siguldas ev. lut draudzes, bet tagad pārsvarā eju Rīgas sv. Jāņa draudzē, jo strādāju rīgas HESā un tā sanāk tuvāk, arī tāpēc, ka daudzi man tuvi draugi tur iet.

Man ļōti žēl, ka tu tā uzreiz apvainojies, mācies pieņemt kritiku, brāl, esi pietiekami pazemīgs, tas tikai tevi pacels tu neko būtisku par to nezaudēsi. Es tev godīgi varu pateikt, ka man nemaz neiet viegli ar to darīšanu un tomēr nevar teitk tā, ka nekas netiek darīts. tomēr Dievs ir žēlīgs un Viņš nedara, kā tu saki - apslēpj vienai daļai kristiešu kādas lietas vienkārši principa pēc. Jā daudzas lietas es vēl nesaprotu, tomēr daudz ko Viņš man ir atklājis, arī šajā lietā. Patiesībā Dievs tīšuprāt neko neapslēpj, bet visu atklāj tiem, kas meklē. Kas tev liek domāt, ka tieši tava atklāsme ir tā pareizā, ka nav otrādi, ka man Dievs ir atklājis to, ko tu esi palaidis garām, kas tev palicis aiz kadra? Vai tu vari to pamatot? UN kāpeč tu domā, ka tieši tu esi tas spečuks zinībās par Svēto Garu? Te nu nonākam strupceļā, kā atrisināsim šo dilemmu?

Dilemmu atrisināt ir gaužām vienkārši - Dievs ikvienam Savam bērnam dod Svēto Garu saprast rakstus, taču daži bērni grib tos interpretēt atrauti no konteksta, tādējādi pazaudējot to domu. Citiem vārdiem - sanāk nedzīvs burts bez Gara, jo līdz ar nepareizu interpretāciju pazudusi patiesība. Un tas, ko tu saki ir tikai aizbildināšanās, jo nespēj pamatot savu atziņu Rakstos. Svētais Gars nekad neko neatklāj tādu, kas nav pamatots kanoniskajos Rakstos

Starp citu, es neteicu, ka tu apmelo, bet, ka tu apsūdzi savus brāļus. Tu esi diezgan naskis bārstīties ar morāli, bet vai esi mēģinājis no sirds tiem cilvēkiem palīdzēt?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.03.23 16:51:07
Ingars

Es pieņemu kritiku no Dieva un Viņa Vārda. Un tikai Dieva priekšā esmu pazemīgs un Tavā norādījumā - esi pazemīgs redzu , lai es zemotos kaut kam citam, proti , sajukumam, vārdu nekār`tībai , nesakarīgiem Vārda un laika tērētājiem. Pietiekami pats esmu domājošs. Vārdu pieņemu no tādiem , no kuriem Gars vada pieņemt. Šajā diskusijā par Svēto Garu tas . vai tā ir JONA un Rainars(Jonu nepazīstu iespējams , Rainaru pazīstu personīgi). Gars saka , ka Jona atziņās ir lietu kārtība, nevis neatbilstoši Bībeles citāti. Man nav jāpieņem kritika no Vārda izkropļojuma, vai apmelotājiem. Netaisos to darīt. Citādi Dievs mani svērs par vieglu un es pakļaušos antikrista gara ietekmei. ..Jo nepatiesības gars ir izgājis pasaulē.....,, Sātans ir viltīgs. Viņš pret kristieti nesūta šamani , bet Bībeli. Ar Bībeli visādi mēģina nomelnot , apvainot , pazemot utt....Neuzķeršos Ingar, vari necensties....
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.03.23 17:36:57
Ingars
Jeb kas, kas apšauba Svēto Rakstu nemainīgumu ir sātanisks

Es kaut kur pretendēju uz Svēto Rakstu mainīšanu?? Visas atklāsmes jau tikai to vien dara, kā tuvina mūs šim Vārdam. Vai tad teleskops ko maina, vai tad mikroskops ko maina? Jeb tikai parāda tuvāk?
Kas nu pieradis Vārdu uztvert kā Burtu, tam laikam jebkas, kas tiks pateikts vēlāk, jau izliksies kā mainīšana. Ir kā vilks saka - nevar būt pretrunas, nevar būt atmests neviens likums, ne apsolījums, bet jaunumi gan var būt, t.sk. ļoti pat pārsteidzoši. Nākamās lietas.
-Jona-
# Labojis Mods-1: 2009.03.23 17:40:50
Ingars
bet Jona maldās un pinās pati sava prāta iedomās, jo Svētie Raksti viņai nav autoritāte - kā tu vari par tādu cilvēku sacīt, ka viņu vada Svētais Gars?

ēe....nu uzmanies gan, brāl, nu jau tu noslīdēji apmelojumos... es nekur nepinos, bet ticu, ka Jēzus drīkst runāt uz mums arī šodien. Vai varbūt tu Viņam to aizliegsi?

Es gluži vnk neuzskatu, ka Jēzus šodien būtu mazāk autoritatīvs par Jēzu vakar.
Mirga
# Labojis Mirga: 2009.03.23 21:22:04
Mulder,
savās pēdējās divās atbildēs Tu piekrīti tam, ko saku, bet vienlaikus arī it kā oponē. Iemeslu sākumā īsti nemaz nesapratu, bet ne jau bez nodoma būsi darījis, tāpēc mēģinu tagad vēl atbildēt, kā nu domāju, tas varētu attiekties uz mani.

2009.03.21 10
Vai Svētais Gars ir atkarīgs? – Kādreiz esmu bildusi, ka nav atkarīgs, un domāju tā vēl šodien, jo Svētais Gars ir Dievs un nevar būt atkarīgs. Raksti ir Dieva Vārds, un Dievs ir viens un viss.

2009.03.21 21:22
Tu piekrīti man, ka Dievā pretrunu nav, un turpini tad par iespējamām pretrunām kāda jūsmotāja sludinātajā un tā sekām. – Vai Tu domā kādu noteiktu „jūsmotāju”?

Ja tas gadījumā būtu Leandrs Lašanss, tad varu tikai teikt, ka Tu šoreiz maldies.
Lašanss ir apzinīgs un uzticīgs savas baznīcas bērns. Tas, saprotams, atspoguļojas arī viņa grāmatā, taču ne jau katoļu baznīcas mācības popularizēšana vai kas tamlīdzīgs ir grāmatā pierakstītā nolūks un vēstījums.

Ja Tu esi ar grāmatu iepazinies un tur paustajā vēstī saskatījis būtiskas pretrunas Rakstiem, mini tās te, lūdzu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 23:42:13
Mirga,

Vai Svētais Gars ir atkarīgs? – Kādreiz esmu bildusi, ka nav atkarīgs, un domāju tā vēl šodien, jo Svētais Gars ir Dievs un nevar būt atkarīgs. Raksti ir Dieva Vārds, un Dievs ir viens un viss.

Tikai pats no sevis! Tas ir Dievu ierobežo tikai viņš pats!

Tu piekrīti man, ka Dievā pretrunu nav, un turpini tad par iespējamām pretrunām kāda jūsmotāja sludinātajā un tā sekām. – Vai Tu domā kādu noteiktu „jūsmotāju”?

Nē es runāju vispārīgi... Par jebkuru garu, kas par Dieva Garu uzdodās... Ja tas ir pretrunā ar Dieva Vārdu, tad tas nav Dieva Gars, pat ja sevi tā sauc!

jenocs
# Iesūtīts: 2009.03.24 17:46:31
-Jona-
Es gluži vnk neuzskatu, ka Jēzus šodien būtu mazāk autoritatīvs par Jēzu vakar.
Amen!Tieshi taapeec Jeezus vaardi,kas izteikti evanjgjeelijos ir arii shodien tikpat autoritatiivi un neapstriidami un jeb kaaada no debesu enjgjeljiem izteikta jauna atklaasme,vai it kaa Jeezus atklaasmes turpinaajums,kursh ir pretrunaa rakstiem ir zem laasta un nekaadi nevar buut patiesiiba,bet ir tikai un vieniigi velna vaardi.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.25 12:34:48
Vispirms es gribētu publiski atvainoties visiem, kurus esmu aizvainojis ar saviem vārdiem, īpaši Jonai un Aivaram
-Jona-
ticu, ka Jēzus drīkst runāt uz mums arī šodien. Vai varbūt tu Viņam to aizliegsi?

Es gluži vnk neuzskatu, ka Jēzus šodien būtu mazāk autoritatīvs par Jēzu vakar.


uz to es varu atbildēt āmen, alleluja, ka Viņš arī šodien uz mums runā, ka Viņš arī šodien dara visas tās lietas, ko agrāk, BET ar tiem jaunumiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem - ikvienam jaunumam ne tikai jābūt nepretrunā ar bībeli, bet arī jārod pamatojums tajā. Parādi man kaut vienu jaunumu, ko Svētais Gars atklāja caur Jēzu un apustuļiem, un kurš nebūtu pamatots vecajā derībā. Pat Jēzus, visuvarenais Dievs atsaucās uz vecās derības rakstiem, tāpat arī darīja apustuļi

Tagad atpakaļ pie tēmas - Svētā Gara zaimošana - kā Aivara un tavu atziņu var pamatot rakstos, proti, ka:
1. Svētā Gara zaimošana nenozīmē absolūti drošu pazudināšanu
2.Svētā Gara zaimošana ir arī tad, ja kāds zaimo Tēvu, Dēlu vai kādu no kristiešiem

Es arī varu teikt, ka Svētais Gars man ko ir atklājis, tad uzstāties šajā forumā ar savu jauno atziņu un uz to, ka tā acīmredzami ir pretrunā ar rakstiem, es atbildētu - jums šī patiesība ir apslēpta un tā tikai šķiet pretruna, bet jebkuru, kurš man nepiekrīt es nosauktu par Svētā Gara zaimotāju

Pēc šādas manas rīcības Moderators nobanotu mani uz ļoti ilgu laiku
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.03.26 11:07:13
Ingars

Viss ok. Izvēlamies diskusijas formu. Tēma tiešām ir ļoti interesanta. Ir vērts diskutēt par Svēto Garu un tādu terminu kā Zaimošana. Reizēm Dieva vārds ir ass , bet tāds nu viņš ir. Tas liek mums domāt. ..Kādēļ viņš ir abpus griezīgs zobens....kādēļ ,,tiks sanaidoti tuvi cilvēki.....,,,tas ir Dieva vārds....
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.26 11:17:06
Aivars Lapšāns
Dodu priekšroku konstruktīvai, Rakstos balstītai diskusijai bez personīgiem apvainojumiem (tas gan nenozīmē, ka nedrīkst izteikt aizrādījumu pieklājīgā formā)
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.26 18:42:11
Izteikšu savu prieku Svetajā Garā par Jūtamu Dieva Svēta Gara darbu pie mums ticīgiem-Dieva Tēva ,Dēla un Svētā Gara vārdā .
-Jona-
# Labojis Mods-1: 2009.03.27 12:31:35
Ingars
Parādi man kaut vienu jaunumu, ko Svētais Gars atklāja caur Jēzu un apustuļiem, un kurš nebūtu pamatots vecajā derībā.

Jēzus sludināja daudzas VD burtam pretrunīgas lietas, kā tad Galilejas zvejnieki tomer saprata? Jo, lūk, bija pietiekami tīri, lai tvertu šīs lietas garā.
Šodien precīzi tas pats - ja vien kristietis iet Ceļu, tad ainava aiz nākamā līkuma pirmajā mirklī var likties pārsteidzoša, un tieši tāpēc jau mums pieteikts vērtēt šis atklāsmes nevis pēc savas piezemētās sapratnes, bet pēc pašas atklāsmes labajiem augļiem.
Kur nu vēl, ja apstiprina svēti cilvēki. Tas ir vienlīdzīgi, kā kad apstiprinājis būtu Jēzus Pats.

Par Sv.Gara zaimošanu
nu ja vienā vārdā - Sv. Gara zaimošana ir no mums iznākošais ļaunums . Jebkurā izpausmes formā, gan vārdos gan darbos. Un ja no tā neatgriezīsies, tad pazudis vienlīdz kā kistietis, tā nekristietis. Ja noliegs tikai Dēlu, bet dzīvos saskaņā ar gara iedvesmām/sirdsapziņu, tad Dievs nebūs zaimots, jo šī noliegšana būs bijusi vien ārēja. Virspusēja, nevis dziļākajā būtībā.
Rakstos pamatots nepārprotami:

20 Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt.
21 Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā, bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu.
22 Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši?
23 Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji.

Samarietis un Oļiņiete, - kurš no viņiem ir kurš, kā tev šķiet?

________________
Ja Jums ir vēlēšanās uzdot kādam foruma lietotājam personīgu jautājumu, Jūs varat rakstīt epastu. Nenovirzieties, lūdzu, no tēmas. Mod.
-Jona-
# Labojis Mods-1: 2009.03.27 12:45:19
Vēlreiz paldies tev, Mirga , par liecību. Galu galā L.L izlasīs vēl kāds un vēl, un tad nu redzēs paši, kurš te ir kurš.

Tu piekrīti man, ka Dievā pretrunu nav, un turpini tad par iespējamām pretrunām kāda jūsmotāja sludinātajā un tā sekām. – Vai Tu domā kādu noteiktu „jūsmotāju”?/Mirga/
Nē es runāju vispārīgi... Par jebkuru garu, kas par Dieva Garu uzdodās... Ja tas ir pretrunā ar Dieva Vārdu, tad tas nav Dieva Gars, pat ja sevi tā sauc!/Mulders/


Nē, viņš nerunā vis vispārīgi, bet ir sen jau izteicis savu viedokli par šo grāmatu. [teikums rediģēts, Mod.] Delfos, par laimi, neko nav iespējams pierediģēt un visas liecības ir kā uz delnas:
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=140073&t=140073

(kristiec=Mulders)
Mirga
# Iesūtīts: 2009.03.27 18:09:44
-Jona-
Es Tevi ļoti lūdzu man adresētā atbildē tik necienīgā veidā neizteikties par manu sarunas biedru.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 11400