atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Aukstums baznīcās.
Olita
Iesūtīts: 2009.03.16 12:37:19
Arī vasarā baznīcā ir auksti un vajag vilnas jaku. Vai tā vienmēr bijis?
http://www.svetvietas.lv/lv/teksti/raksti_14.htm
Pat zinātnieki pēta šo parādību.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
spinxs [81.198.248.5]
# Iesūtīts: 2009.03.16 12:49:30
Olita
Tu esi grēciniece tāpēc Tev salst!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.03.16 12:54:06
Olita
nezinu vasarā baznīcā nesalst... a vecajās mūra baznīcās ir patīkami vēss bet nesalst... dīvainas baznīcas apmeklē
jaunajās vispār nosmakt var, ja ārā + 30
priest
# Iesūtīts: 2009.03.16 15:13:18
" ... katrā baznīcā ir ielikta kāda "atslēga", kas šo enerģijas lauku kādreiz var arī izslēgt. Pēdējos četros piecos gados daudzviet tā arī ir noticis..."

Baltezera baznīcā šo enerģijas lauku (aukstumu) izslēdzām ierīkojot siltās grīdas.... Nosiltinot grīdu ar putuplastu zem trubiņām un betona... arī vasarā baznīcā ir neierasti silti...
Briinumēzelis
# Iesūtīts: 2009.03.16 15:31:53
priest
esmu bijis Baltezera baznīcā, kad tur kalpoja R.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.16 19:10:37
Olita Vot i atrisinājums...auksti ir tajās baznīcās kur maz apmeklētāju
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.16 20:14:20
Neej uz tādām baznīcām.
Ļoti labi pazīstu aukstas baznīcas. Savā laikā, kad es vēl domāju, ka uz baznīcu jāiet obligāti, man kaut kad 90.gadu sākumā bija tāds gads, ka tiku uz baznīcu tikai četras reizes pa visu gadu, jo katru reizi pēc aukstās baznīcas apmeklējuma es mēnesi gulēju slims. Un gadalaikam nebija izšķiroša nozīme, saslimu arī vasarā.
Briinumēzelis
# Iesūtīts: 2009.03.16 20:16:26
man personiski pēc baznīcas un kapu apmeklēšanas nāk miegs
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.16 20:20:38
Briinumēzelis, nu tas jau automātiski! Tāpat kā pēc darba apmeklēšanas
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.03.16 20:34:03
Kādu laiku gāju uz baznīcu - tuvāko savai dzīves vietai, kur apkurināja ar vienu dīvainu krāsniņu - ja bija "nepareizais" vējš, tad kurināt vispār nedrīkstēja, varēja izcelties ugunsgrēks. Tad nu nekurinātā baznīcā, pie tam ziemā (!), pie tam ar mazu bērnu... tā bija, kā bija. To var ekstrēmā situācijā, bet ne normālos laikos, kad Baznīca netiek vajāta un nav jāpulcējas pagrabos.

Ir baznīcas, kur kā izeja pret aukstajiem soliem ir spilventiņi, ko palikt zem sēžamvietas vai ceļiem lūgšanas laikā. Ir siltāk!

Sveces stipri piesilda, tas fakts, žēl, ka Luteriskajā Baznīcā tik maz to praktizē.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.03.19 14:16:39
Sviests, bet nožēlojama realitāte, kad "rīkstnieki un zintnieki" uzmetas par arbitriem, kas ir īstā baznīca un reliģija, un kas nav.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.03.19 17:53:02
Skandināvijā baznīcas ar uz āderēm stāv , bet silti un patīkami...
Tas ir atkarīgs no mums pašiem. Vai mēs gribam iet ar visu ģimeni uz Dievnamu un ko tas vispār nozīmē - ģimene baznīcā.
Biju reiz pasākumā. Arā bija ļoti auksts. Skolnieki tika nesaģērbti silti sasēdināti ārā uz soliem. Kāda sieva runāja par Dievu pusstundu ...tad vē un vēl....
Kāda jēga runāt par Dievu , ja nesaproti -kāds var dabūt plaušu karsoni? Kur te mīlestība? Vai tu neredzi , ka bērni trīc aiz aukstuma....!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.03.19 18:29:44
Tās visas muldēšanas par āderu atslēgām - nu atļaušos pasmaidīt! Un templieši, brīvmūrnieki un rozemkrancerieši - skaidrs, ka šim nabaga cilvēkam ir visai vājas vēstures zināšanas. Pirmā brīvmūrnieku loža ir dibināta Londonā 1720. gadā, nu labi vēl 50 gadi pirms tam kaut kādas kustības, a kā tad ar vecākām baznīcām? Templieši vispār necēla baznīcas, bet vienu svētīgu (?) lietu viņi gan izveidoja - bezskaidras naudas pārvedumus, tā būtībā likdami pamatu modernajai banku sistēmai.

Par baznīcu mitrumu lieta ir vēl vienkāršāka. Visas vecās baznīcas ir celtas uz laukakmens pamatiem, par saistvielu izmantojot kaļķa javu. Nekādas hidroizolācijas nebija, jo tā gluži vienkārši nebija vajadzīga - akmeņi nav higroskopiski un kaļķa java arī nē: kaļķis mitrumā uzbriest un visas poras vienkārši aizķep ciet. Laika gaitā apz baznīcām uzauga kultūrslānis - tā "augšanas" ātrums ir daži milimetri gadā, pilsētās lielāks. Tā rezultātā ir pilnīgi normāli, ka ap 300-gadīgu baznīcu ir kultūrslānis pat līdz metram, pusmetrs ir ikdienišķa parādība. Tādējādi grunts ir sasniegusi ķieģeļus un tie nu gan vada mitrumu tīri labi. Te nu jums arī ir tas mitrums. Pirmā recepte mitruma novēršanai vecā baznīcā - norociet kultūrslāni un atbrīvojiet pamatus tā, lai vismaz 25 cm tie būtu brīvi no augsnes. Otrs iemesls - cementa lietošana kopš 19. gs. beigām. Cementa lietošana vecā baznīcā ir visbriesmīgākā būvniecības kļūda, jo cementa java nu veido lielisku higroskopisku slāni , pa kuru ūdens netraucēti pārvietojas pa visu sienu. Ja nav pamatu hidroizolācijas, tad tā ir pilnīga katastrofa. Pavērojiet vien, kas notiek baznīcās ar skaisti apmestiem pamatiem un betona josliņu apkārt baznīcai! Tiktāl "īsais ievads būvmehānikā".

Otrkārt, neaizmirstiet, ka agrāk uz baznīcām cilvēki devāz ar pajūgiem, vaļējās kamanās. Viņi nudien nenāca uz baznīcu neilona zeķītēs un augstpapēžu kurpītēs un topiņos, kuri nespēj pat nabu apsegt. Viņi bija silti saģērbušies un tālab nesala! Tagadējos limuzīnos jau ar kažoku nemaz iekšā netikt

Baznīcu apkure ir ārkārtīgi sarežģīta problēma. Tur, kur tai pieiet ļoti vienkāršoti, sekas ir sabeigtas ērģeles pirmkārt, tad sākās kondensāti pie griestiem; palielinās kontrasts starp gaisa mitrumu ziemā un vasarā, kā rezultātā visi koka priekšmeti - soli, altāri, kanceles utt. sāk plaisāt, šķiebties, no tiem birst nost krāsojums utt. Prinicpā ir tā - ja jūs gribat vecu lauku baznīcu pataisīt par siltu, komfortablu telpu, tad, lai nenodarītu milzīgus zaudējumus mākslas vērtībām (ja tur tādas ir), ir jārēķinās ar milzīgiem izdevumiem, kas saistīti ar gaisa kondicionēšanu vasarā, mitrināšanu ziemā, ventilācijas utt. Ja neieguldīs līdzekļus šajās lietās, tad būs jāiegulda vēl vairāk ērģeļu, altāru, kanceļu un solu restaurācijā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.03.19 18:33:29
Papucs

Vai tad tagad Tu vairs nedomā, ka katru svētdienu jāiet baznīcā?!

Zini, man gan vēl nav gadījies piedzīvot, ka kāds baznīcā būtu saslimis, arī aukstā ne. Mani pašu reiz Dievs dziedināja no trīszaru nerva iekaisuma ļoti ziemīgi aukstā, neapkurinātā baznīcā Baltajā svētdienā, tas laikam bija 1986. gadā. Aukstums tur nestāv nekādā sakarā, kā sacīt jāsaka - nav sliktu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs!
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.19 18:47:33
Jānis Kalniņš
agrāk uz baznīcām cilvēki devāz ar pajūgiem, vaļējās kamanās
Tajā gadā kad četras reizes biju baznīcā un četras reizes saslimu, es piedevām vēl biju tik dumjš, ka ņēmu līdzi savus 2 mazos bērniņus (toreiz man vēl nebija 4). Mēs ziemā gājām kājām, bērnus vilku ragaviņās. No baznīcas iznācām jau nosaluši, kaut arī diezgan labi saģērbušies. Atceļš bija briesmīgs, lai gan tikai 3 km. Puisītim tā sala rociņas, ka atstāju sievu ar abām ragaviņām un skriešus bez apstājas nesu dēlēnu 2 km līdz mājām.
Jau stipri vēlāk Siguldas katoļu baznīcā regulāri katru svētdienu gāja viena večiņa, kurai vasarās regulāri katru svētdienu palika slikti ar sirdi, jo baznīcā parasti bija tik daudz cilvēku, ka nebija gaisa, kaut arī durvis stāvēja vaļā. Regulāri viņa ģība, regulāri viņu katru svētdienu kāds nesa ārā, dažkārt sauca arī ātros. Goda vārds nesaprotu viņas (manuprāt i_diotisko) ietiepību nepiemērotas baznīcas apmeklēšanā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.03.19 18:48:16
Ctulhu

Nu ja, tieši tāpēc jau daudzās lauku baznīcās ziemā iet uz draudzes maniem. Mēs Ugālē esam ierīkojuši lokālu cilvēku apsildīšanu - mēs sildam cilvēkus, nevis gaisu. Protams, tas nav tāds siltums, kā daždien virtuvē pie plīts, bet pilnīgi pietiekošs, lai cilvēks justos komfortabli.

Un vēl - jo sevišķi mazāk apmeklētās lauku baznīcās vajag atraisīties no latviešu paraduma sēdēt metra attālumā vienam no otra - vajag sasēsties blakus cits citam, būs labāka dziedāšana, jaukāka sadraudzība, un arī siltāk, .... nu tā kā pingvīniem...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.03.19 18:53:59
Papucs

Es Tev spēju tikai just līdzi - ari biju liels ideālists. Tagad gan esmu iemācījies saskaņot savus ideālus ar realitāti. Un ziemā nemocu draudzi ar gariem sprediķiem - mums dievkalpojums ziemā ar visu Vakarēdienu ir max stundu un 10 min.
Bet par tām modernajām baznīcām - tām ir tās pašas celtniecības kļudas, kas daudzviet dzīvokļos - tur nu nemaz nav domāts par ventilāciju. Atvērtas durvis jau neko nelīdz - lai būtu gaisa cirkulācija, vajag vismaz divus caurumus, un pie tam tā ierīkotus, lai nebūtu caurvēja - uz to nu agrāko laiku celtnieki bija meistari! Bet viņu zināšanas nu gan nav nekāds mistisks noslēpums - ja ir luste, es varu nākošajā komentārā uzrakstīt "īso ievadu ventilācijā".
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.03.19 18:54:31
Ctulhu

infrasarkanais starojums, Tev to nu gan vajadzētu zināt
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.03.19 18:58:18
a_masiks

Nejauc Dieva dāvanu ar olu kulteni!

Bērnudārzos bērni slimo pamatā tādēļ, ka aplipina viens otru ar slimībām; 2) grupiņas lielākoties ir pārsiltas un dēļ tiem plastikāta logiem un siltuma taupīšanas tur atkal nav nekādas ventilācijas un visi piedodiet, pirdieni, šķaudieni un viss cits iespējamais kombinācijā ar pazeminātu skābekļa saturu arī noved pie saslimšanām. Ka to vairs nevar ciest, tad atrauj uz īsu brīdi vaļā logu, pārkarsušais bērns dabon auksta gaisa šalti uz dažām sekundēm un ar to pilnīgi pietiek, lai bērns ar sačakarētu imūnsistēmu (un tādu, diemžēl ir vairums) dabūtu slimību.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.03.19 19:10:53
a_masiks

Cik zinu, tad saaukstēšanās slimības rodas, ja cilvēka ķermenis kādu faktoru ietekmē - šajā gadījumā tas ir aukstums, vairs nespēj pretoties kādām sīkbūtnēm.

A tas salīdzinājums nozīmē to, ka bērnudārzā un baznīcā ir pilnīgi dažādas situācijas. Baznīcā vienīgais saslimšanas faktors šajā gadījumā varētu būt ilgstoša aukstuma iedarbība . tur nav ne paaugstināta baciļu koncentrācija, ne pazemināts O2 saturs, ne straujas gaisa temperatūras maiņas. Bez tam, apstākļi banznīcā tomēr ir prognozējami un lielākoties tur iet pieaugušie, tad nu viņi ir spējīgi mazliet par sevi parūpēties.

Un es vēl ko varētu ierosināt, sevišķi mazajās draudzēs, kur tas ir aktuāli - karstu tēju vai kafiju pēc dievkalpojuma. Tā mēs darām Zlēkās un nošaujam divus zaķus uzreiz - pēc dievkalpojuma jauki patusējam un pie reizes vēl pirms došanās mājās ielejam ribās karstu tēju. Es nezinu nevienu baznīcu, kur nevarētu piekurināt sakristeju. Ja nu tā draudze un mācītājs ir tik infantīli, ka nespēj neko no visiem šiem ierosinājumiem, ... Nu tad lai arī salst!
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.19 19:11:26
Jānis Kalniņš
sačakarētu imūnsistēmu - tas laikam ir mazāks ļaunums, salīdzinot ar sačakarētu domāšanu.
Mūsu katoļu priesteris savās īpatnībās bija aizgājis tik tālu, ka tajā gadā, kad mana meita saņēma pirmo Komūniju (p.s. - par katoli kļuvu ne jau aukstās luterāņu baznīcas dēļ, kurā saslimu), mazajiem bērniem ~10g.v. pasākums bija saorganizēts Lieldienu naktī. Jā, jā, tieši naktī, ar visiem lāpu gājieniem apkārt baznīcai utt. Tas viss vilkās jau no vakara līdz pat kādiem četriem rītā. Bet bērniem taču naktī ir jāguļ!
Nezinu, tajā vai citā sakarībā mana meita tagad ir Jaunsargos, naktīs viņi dodas pārgājienos un nakšņo sniegā zem klajas debess. Piedevām vēl viņa arī uzskata ka pasauli apdzīvo vismaz 3-4 miljardi lieku cilvēku (varbūt vainīgs tas Lieldienu nakts lāpu (svecīšu) gājiens?)...
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 1363