atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Baptista sprediķi "Svētdienas Rītā"
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.29 21:01:15
Pēdējā laikrakstā "Svētdienas Rīts" ir publicēts baptistu mācītāja Edgara Maža sprediķis (un tā nav pirmā reize). Man ir jautājumi šajā sakarībā:
1) vai LELB garīdznieki nav spējīgi uzrakstīt labus sprediķus, ko publicēt, ja jau jāpublicē citas konfesijas mācītāja sprediķus LELB oficiālā izdevumā?
2) cienu E. Maži kā izglītotu, iejūtīgu un visādi citādi lielisku cilvēku, bet tomēr vinš ir baptists, tātad cilvēks, kas uzskata, ka Vakarēdiens NAV Jēzus miesa un asinis, ka mazu bērnu kristība ir nebibliska prakse u.tt. Vai cilvēka, kura teoloģiskie uzskati ir šādi, sprediķi būtu publicējami LELB oficiālā izdevumā?
3) vai esat redzējuši, ka citas konfesijas savos oficiālajos izdevumos publicē luterāņu mācītāju sprediķus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.02 18:19:04
Man jau slikti, ka shodien itaaljiem zaudeejam - un sho diskusiju vispaar nesaprotu.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.02 20:28:07
Kārlīt , nebēdā!
Man vienmēr bijis ļoti jābrīnās, kādi ļaužu pulki, ar kādu sajūsmu, satraukumu, prieku var vai gaisā celties un lidot, kad "mūsējie" uzvarējuši... Man tādās reizēs liekas - ja šie ļaudis aptvertu, kādu neizsakāmu, neaprakstāmu, neizmērojamu laimi viņiem savā tuvumā piedāvā Visuma Valdnieks - Dievs!!! Ko viņi varētu satvert un paturēt uz laiku laikiem! Mēs laikam to neprotam citiem parādīt... jeb paši neesam par to tā īsti pārliecināti...
Kaut gan saprotu jau viņus ar` - kā mēs padomju laikā spiedām īkšķus, lai vinnētu čehi (ja Tu tos laikus vēl atceries)...
Nu, Kārli, ja pat TU nesaproti šito diskusiju, ko tad var gribēt no
s i e v i e t e s
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.05.03 00:01:41
Pastāv taču arī tā saucamā "kanceles" kopība. Tas ir, LELB nelaiž pilnīgi visus mācītājus savās draudzēs sludināt un teikt sprediķus, ja es pareizi saprotu. Kāpēc nelaiž? Vai E.Mažis nevarētu tikt aicināts sprediķot kādā luterāņu draudzē? (Katrai lietai ir sava vieta, un LELB oficiālais laikraksts ir LELB oficiālais laikraksts). Tagad izdod teoloģisko rakstu krājumus, kur var lasīt un iepazīties arī ar citu konfesiju garīdznieku darbiem.
Un nesagaidīju atbildi uz savu pēdējo jautājumu- kuras konfesijas oficiālā izdevumā kāds ir pamanījis luterāņu mācītāju sprediķus?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.03 02:26:27
Ak jaa, sieviete , es visu laiku par zviedriem biju, Viine `87 kaa paradiize, pirmaa transcendentaalaa pieredze - bet vienalga, Dievs tachu arii hokeju speelee: es to speeli tikai skatos, lai Vinjam tuvaak buutu.
Mozusveidīgais [204.13.236.244]
# Iesūtīts: 2007.05.03 07:50:54
Paldies, mīļo Svilpast, par labo jautājumu, neatlaidies, bet turpini meklēt, klaudzināt un jautāt un Tev taps...

Tas nudien ir jautājums: kāpēc 110 mācītāji nevar aizpildīt 52 svētdienas gadā?

Varbūt iemesls tam ir cits, proti "mīlestības" labā nerādīt vienkāršiem draudzes locekļiem, ka LELBā mācītāji sludina pilnīgi pretējas mācības, jo kamēr nav lietisku pierādījumu zaglis nav notverts.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.03 09:58:54
Te butu svarigi zinat pa ko ir rakstijis Mazis, ja tas ir bijis ne par teologiskam lietam un piemermam par gimeni vai ko neitralu tad neredzu proble,u, ja raksts ir ta verts ka to publice, cita lieta, ja tas butu raksts par sakramentu butibu.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.03 10:19:58
Varbut LELB vadibai vajag ieturet stingraku politiku un spiest lai visi macitaji publicejas, jo tiesam neticas ka macitaji, kam ikdiena ir daudz un skaiti runat nevar krama rakstinus sacept.
Mozusveidīgais [213.132.44.209]
# Iesūtīts: 2007.05.03 12:49:15
luteranis [195.122.30.197] # Iesūtīts: 2007.05.03 10:19:5

tiesam … macitaji, kam ikdiena ir daudz un skaiti runat nevar krama rakstinus sacept

Nu kā tad, ka mācītāji ar "15-20 gadu pieredzi, kas palīdz skaidrot Sv.Rakstus" savos sprediķos ilgi un dikti stāsta, kā iepriekšējā dienā ar sievu un mazo dēlēnu bijuši iepirkties ALFĀ.

Ar nepacietību gaidu, laikus, ka LELB vadiba ..ietures stingraku politiku un spiedis, lai visi macitaji publicejas,
jānis
# Labojis jānis: 2007.05.03 13:39:52
Es gan īsti nesaprotu šīs ažiotāžas saturu, bet ja nemaldos par "Svēdienas Rīts" laikraksta izdošanu rūpējās konsistorija. Un konsistorija ir tā, kas izlemj šādus jautājumus. Nedomāju kad 110 mācītāji atteiktos no publikācijas. Vispirms ir vajadzīgs piedāvājums. Edgaram Mažis ir ko teikt un arī mums nav jādzīvo kā siļķēm mucā. Piemēram es nepērku citu konfesiju laikrakstus, bet šādi varu izlasīt citu konfesiju brāļu un māsu pārdomas, sprediķus. Tas taču nemaz nenotiek tik bieži, kad citas konfesijas brālis, māsa publicējas LELB laikrakstā.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.03 19:18:21
Svilpaste,
Ja Sv. Rīts nepublicētu neviena cita, kā vienīgi luterāņu mācītāju sprediķus, vai mēs visi kļūtu ticīgāki, lojālāki savai Baznīcai? Tas, tavuprāt, vairāk saskanētu ar to, ko Kristus vēlas no mums, šodienas kristiešiem?
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.05.03 23:15:52
Noasveidīgajam. LELB oficiālais izdevums ir LELB oficiālais izdevums. Tas nav "Mūsdienu latviešu teologu rakstu krājums" vai kas tamlīdzīgs. Manas domas ir tādas ka sadaļā "sprediķi" vajadzētu publicēt tikai luterisko mācītāju sprediķus, jo es to uztveru zināmā mērā kā sprediķošanu no kanceles LELB. Un kancelē nelaiž jebkuru, un paldies Dievam, ka pagaidām vēl nelaiž. Bet, kā spriežu no komentāriem, cilvēki būtu ar abām rokām par, ja arī LELB draudzēs sprediķotu citu konfesiju mācītāji, jo tā tad viņi uzzinātu, kas notiek citur, ko domā citi, un konkrētajā sprediķī taču Mažis galu galā neko neluterisku nepateica...
Un pievienojos visam, ko Voldemārs rakstīja šajā tēmā.
jānis
# Labojis jānis: 2007.05.04 13:24:35
Svilpaste uz luterāņu baznīcu eju tāpēc, kad manā izpratnē tās mācība man ir saprotamākā - tuvākā, varētu teikt tur Dievs mani nolika. Sprediķis manuprāt nav svarīgākā dievkalpojuma sastāvdaļa, tomēr šo vietu vajadzētu aizpildīt Luterāņu mācītājam. Savukārt laikrakstus es lasu, lai iegūtu informāciju par citām draudzēm, notikumiem. Ja kāds rakstiņš nepatīk varu nelasīt. Protams šajā laikrakstā vajadzētu dominēt luterāņu, mūsu konfesijas, informācijai.
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2007.05.04 22:27:44
Mirga : jautājums Jānim Ginteram:
Lūdzu, paskaidrojiet, kāpēc mūsu baznīca vēl dēvē sevi par Latvijas evanģēliski luterisko baznīcu?

Vai vēlaties, lai skaidroju, kas ir "Latvijas", tad, kas ir "evaņģēlisks" un kas "luterisks"? Ja tomēr jautājums ir šīs diskusijas sakarā, tad vispirms uzrakstiet savu viedokli, kādēļ baptista rakstīts sprediķis (ne)iederas tādas Baznīcas laikrakstā, kuras nosaukums ir "Latvijas Evaņģēliski Luteriskā".
Mirga
# Iesūtīts: 2007.05.05 13:10:06
Izsakot savu jautājumu, domāju vispirms par Jūsu komentāru atbildei Voldemāram, kaut arī ne tikai.
Taču, paldies, savā laikā viss parādīsies un noskaidrosies. Kristus gaismā.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.05 13:52:23
Šīs diskusijas uzsākšana liekas tāda kā tīša kašķa meklēšana... Nu, nesludina taču luterāņu izdevumā SR baptistu māc. Mažis, ka ir nepareizi bērnus kristīt, vai ne? Vai tad mūsu ieslēgšanās tikai mūsu mazajā pulciņā mūs darītu garīgi stiprākus un bagātākus?
Tiem, kas rēķina un skaitļo, cik matemātiski vienkārši ir dabūt sprediķus (publicējamā kvalitātē!) no visiem Lavijas luterāņu mācītājiem, ieteiktu pstrādāt kā brīvprātīgajiem SR un pamēģināt šo ideju iezīvināt!
Gvido Ozoliņš
# Labojis Gvido Ozoliņš: 2007.05.06 17:03:49
mācītājs Mažis ne tikai tiek publicēts Svētdienas Rītā, bet ir (vismaz bija) lektors Lutera akadēmijā.
.
Varētu tak paaicinātu arī kādu no KLB lasīt lekcijas, vai kaut ko uzrakstīt Svētdienas Rītam. Ko jūs par to domājat?
moritz :) [87.110.78.154]
# Iesūtīts: 2007.05.06 18:02:36
Gvido Ozoliņš
ugu, laikam jau vareetu... kad e-bazniica visiem izteikties veeloshajiem plashi vaartus atveers...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.07 12:41:15
Gvido Ozoliņš baigās baumas, ka dažs labs jautiek aicināts lasīt lekcijas LELB draudzē..... bet es jau neko, ko tad es? :x
Edgars
# Iesūtīts: 2007.05.07 13:05:45
Sveiciens visiem diskutētājiem! Jāsaka, esmu pats pie vainas, jo pēc TV dievkalpojuma, kurš notika 22. aprīlī, man piezvanīja no "Svētdienas Rīta" redakcijas un lūdza, vai būtu iespējams šo sprediķi nopublicēt. Man nekas nebija pretī. Liekas, šis bija otrais sprediķis, kas aizvadītajos gados ir publicēts "Svētdienas Rītā" un arī iepriekšējā reizē tas bija TV dievkalpojumā teiktais. Atvainojiet, luterāņu brāļi un māsas, ka ar savu sprediķi esmu radījis mazu diskusiju haosu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.07 13:50:20
Edgars, nu jau jūs pateicāt tā it kā sprediķot pa TV būtu kāds grēks... Piekrītu Svilpastei, ka jūsu vaina diez vai tur ir, ja vien neesat Masonu Ložas lielmestrs, kas rok zem Luteriskās baznīcas (tas joks)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 12266