atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Labs piedāvājums Mazajā Lutera akadēmijā
Grēciniece
Iesūtīts: 2009.02.28 11:10:29
Iesaku - pārbaudīts praksē!
Mazajai Lutera akadēmijai labs piedāvājums katra mēneša 2. un 4. piektdienai - pirmajā lekcijā Liepājas sv.Annas dr. māc. J.Bitāna vadībā var uzzināt ko jaunu par kristīgo askēzi jeb dievbijības vingrināšanu, otrajā - Stradiņa Universitātes pasniedzējs Igors Kudrjavcevs runā par "Kristīgais cilvēks mūsdienu dzīvē. Efektīvs, tomēr vesels."
Biju jau divas piektdienas. Ja māc.Bitāns ir jau labi zināms (lekcijas bija ļoti noderīgas un ļoti labas!), tad otru lektoru klausījos pirmo reizi. Nu ļoti interesanti! Un lietderīgi ikvienam.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.28 11:12:13
Tātad vēl lekcijas notiks:
13., 27. martā
17., 24. aprīlī
8., 22. maijā
Sākums vai nu 17.30 ar vesperēm (vakara lūgšanām) Domā vai nedaudz pāri 18.00 LA zālē - tas pēc izvēles. VISI (tātad - ikviens no malas) laipni aicināti!
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Iesūtīts: 2009.02.28 12:09:34
šaubos vai kautko jaunu Bitāns varētu pastāstīt... kā vien samiksēt pareizticību, katolismu, luterismu un harizmātismu... uztaisot tādu Zviedru galdu!
vot ja Bitāns spēlētu Liepājas teātrī(vai kādā citā) kā aktiertis, tad gan nopirktu biļeti un aizietu paskatīties... domāju viņam labi un aizraujoši sanāktu!
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2009.02.28 13:48:57
p.l.dassy - dzelsslēdija
Tavam tekstam cauri skan aizvainojums - tad nu izrunājiet to aci pret aci ar māc.Bitānu. Varu tikai ieteikt publiskā telpā censties neapspriest personālijas, it īpaši, ja tā ir garīgā kārta, - pašai nāks par labu, ka nebūsi lieki apgrēcinājusies pret 4.bausli.

Kaut esmu konkrēto lektoru dzirdējusi daudzu gadu garumā, bija kādas garīgās dzīves nianses, kas arī man bija ieguvums. Taču, vērojot auditoriju, bija acīmredzams, ka daudzas būtiskas lietas (un nav runa par miksli vai teātri) viņiem bija vērtīgs jaunatklājums, kas būtu ļoti palīdzošas praktiskajā ticības dzīvē. Apliecinājumu tam dzirdēju arī mutiski.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.28 15:45:38
p.l.dassy - dzelsslēdija

Domāju, ka katrā konfesjiā ir savi maldi un katrā ir tāda patiesība, ko citi atmetuši vai neņem vērā. Nemainīgs ir vienīgi Dieva vārds, bet cilvēku tradīcijām un viedokļiem ir jāpielāgojas Dieva vārdam, nevis otrādi. Tāpēc no malas tas varbūt izskatās kā mix, bet patiesībā tā ir patiesības restaurācija, jo ik pa laikam gadās aizmirst.

Viens piemērs, ko patiešām derētu mācīties no harizmātiem - nenoliegt tik ļoti Svētā Gara dāvanas, kā pravietošanu, dziedināšanu un mēlēs runāšanu, ka šādas lietas notiek arī mūsdienās.
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 15:53:28
Ingars
Redz, tieši ap to mēlēs runāšanu, kā tu zini, ir vislielākā polemika...
Ir nevietā to pārmērīgi lietot draudzē (sk.ap.Pāvilu), vēl jo vairāk, ja nav patiesa tulkojuma.
Dzirdēju notikumu, kur tulkotājs bija iztulkojis (kāda attiecīgās valodas zinātāja klātbūtnē) nepareizi... tā vispār ir mazliet kutelīga lieta - i runāšana, i tulkošana.
Kāda garantija, ka tulkotājs tiešām tulko, nevis fantazē? Vai vēl ļaunāk - atreferē kādu maldu garu?

Taču dziedināšanas notiek arī ne-harizmātu draudzēs, tāpat sprediķis bieži ir īsti pravietisks, jo bieži uzrunā cilvēku ļoti trāpīgi.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:00:02
Balss
Protams, protams, taču es runāju vispārīgi - tikai pēdējā laikā mācītāji sāk atzīt un pieņemt netikvien mēlēs runāšanu, bet arī tādu ideju, kā personīgas attiecības ar Dievu, brīvāku izturēšanos dievkalpojumā, sirsnīgākas attiecības ar brāļiem un māsām, diemžēl bieži par to izpelnās nosodījumu. Par mēlēs runāšanu es šeit domāju par to dāvanu kā tādu vispār - par to attiecīgi izrunāt sprediķos un bībeles stundās, saprast, ka tas notiek arī mūsdienās, saprast, kad tas ir tiešām tas, par ko minēts bībelē un kā zinād, kad tas ir kāds cits gars, par to jau nemaz nerunā, lai gan tas ir tik ļoti aktuāli un tāpēc arī zaudē daudzus draudzes locekļus šīs nezināšanas dēļ
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:06:32
Ingars
Tad draudzē vajag cilvēku, kam ir garu pazīšanas dāvana. Un, ja tāda nav, tad nav ko ar mēlēm nākt draudzē...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:12:44
Balss
Es runāju par to, ka vajag ņemt vērā bībelē rakstīto - ja ir teikts, ka būs mēlēs runāšana, pravietošana, zīmes un brīnumi, tad taču vismaz jāpiemin, ka tā notiek, būtu vēlams arī paskaidrot, ka esam kļūdījušies noliegdami pārdabisko aspektu
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:17:25
Ingars
Kurš tad noliedz, ka notiek brīnumi, dziedināšanas, pravietojumi? Bet vai tad tam visam noteikti jānotiek baznīcā un dievkalpojumā?
Sv.Gars ir suverēns un darbojas, kad un kā gribēdams.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:18:48
Balss
Luterāņu koservatīvais spārns, tobiš konfesionālie luterāņi tos noliedz, ka varētu notikt mūsdienās.
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:19:26
Ingars
Nu tad prasi dassei vai I.Plūmem!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:23:03
Balss
Bet nejau tikai, ir arī LELBā daudzi tā domājoši mācītāji
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:26:51
Ingars
Es neesmu mācītāja!
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:42:26
Balss
"Ari Tu tai ballē biji..." - kā Tev lekcijas?
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:53:14
Ingars es priecājos par tavu tēmu un pozīcīju.
Draudzēs kur notiek alfas kursi ir atmoda šajos jautājumos.
Balss Bet vai tad tam visam noteikti jānotiek baznīcā un dievkalpojumā?
Vai daudz cilvēku apmekle citus pasākumus draudzēs un vai tādi vispār ir ?
Ingars Luterāņu koservatīvais spārns, tobiš konfesionālie luterāņi tos noliedz, ka varētu notikt mūsdienās.
Ja arī kads ko liecina tad uzreiz rodas visādi apšaubītāji vai tik tas esot no Dieva.
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 16:58:07
Grēciniece
Patika!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.01 19:01:24
Ingars Es runāju par to, ka vajag ņemt vērā bībelē rakstīto - ja ir teikts, ka būs mēlēs runāšana, pravietošana, zīmes un brīnumi, tad taču vismaz jāpiemin, ka tā notiek, būtu vēlams arī paskaidrot, ka esam kļūdījušies noliegdami pārdabisko aspektu
Iespējams ka ko līdzīgu bij A.L.kungs kads iesāka tēmu vai luterāņiem ir vajadzīgs pilns Evanģēlijs.
Man te no vienas lutera grāmatas palicis atmiņā iedrošinājums neapstaties pie viņa darbiem bet turpināt.
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Iesūtīts: 2009.03.01 20:11:02
Grēciniece
man sava pieredze ar J.B.
un ko tad es tādu pateicu, par augsti godāto mācītāju?
tas taču bija kompliments viņa aktiermākslā...!!
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.03.01 20:21:29
p.l.dassy - dzelsslēdija
Savas ausis jau neredz

Bet ne par to šeit runa. Šis bija aicinājums izmantot iespēju mācīties, tālab personīgās lietas nemaisīsim iekšā.
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Labojis p.l.dassy - dzelsslēdija :): 2009.03.01 20:34:00
Grēciniece
a ko tad Tu piemini personīgās lietas? pati taču pieteici J.B. un turpini par viņu runāt
un ko tad tas pats mācītājs atstāj pagātnē nekokārtotas lietas... ?! pats vainīgs! ka augstprātīgi dzīvo savās iedomās....!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 141 , pavisam kopa bijuši: 36498