atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.08 09:37:06
Pareizi. Tātad, tad kad tā notiks, tad arī cel trobel
Pietam, vienmēr vajag izveikt "reality check" vai tas kas tev šķiet tā patiešām arī ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.09 11:40:39
lielais brālis, nu tu to saki!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.05.09 22:01:00
Inese! Kur Tu paliki ar savu piedāvājumu?
Ēvald! Vai tas par to mācītāju cienīšanu bija domāts uz mani? Vai, Jūsuprāt, es necienu mācītājus?
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.09 23:57:54
Svilpaste! Inese vienkārši nepaskatījās, ka projekts vīzēts kā sevišķi slepens, bet nu jau tas ir pamanīts un nespīd mums forumā to apspriest.


Balss
# Labojis Balss: 2007.05.10 16:12:22
jānis
Vai Tev ir ideja, KĀ cīnīties ar problēmu , KĀ izdarīt reformu, lai Baznīca noraktos 10 podus liktu lietā, nevis sēdētu uz maizes kukuļa un mirtu badā?
Tavuprāt, 10. tiesas došana ir nepareiza vai slikta? Vai šis norādījums nav atrodams Bībelē?
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.10 17:59:47
Balss! Tie 10 podi (nezinu gan ar ko tie pildīti) Baznīcai ir tiešām jāliek lietā- jāpavairo, bet ne jāapēd. A ko ēdīs pēc desmit gadiem?
Inese [159.148.81.30]
# Iesūtīts: 2007.05.10 18:17:52
jānisSvilpaste
varu nosūtīt uz faksu, jo ir taustāmā veidā... lūdzu faxa nr?
tomer ja gribat saņemt meiliski varu nosutit tikai tos piedavatos variantus A B C D nevis visu projektu ar ievadu iztirzājumu un nobeigumu
faxa veidā tomer saņemtu visas 15 un < lapas...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.11 09:27:53
Ieteiktu macitaju darba kvalitati un algas noteikt analogiski ka ieredniem, ka tas starp citu ir vai vismaz bija dazas valstis, kur valsts ir ciesi sasitita ar Baznicu. Ta mes izvairotos no jauna ritena izgudrosanas un garantetu ka algas netiek pardalitas kada grupejuma intereses
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.11 17:20:21
Laiciņu atpakaļ es strādāju firmā, kuras pārvalde bija veidota- pašā augšā lielais priekšnieks, tad sekoja vietnieki, kuri domāja tieši kā lielais priekšnieks un tā tas turpinājās līdz pašai apakšai. Izpildītāji gan kārās augšā, lai tos stulbos lēmumus kaut kā padarītu ekonomiskākus- nu baigi stulbā padarīšana.
LELB ir tādi, kas nedomā kā lielais priekšnieks, tādēļ vajadzīgs kā tiem smadzenes pagrozīt un šis projekts ir kā radīts tam.
Svilpaste, varbūt foruma dalībniekus arī uzcienāsi, jo citādāk tāda tukša vāvuļošana vien sanāk!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.05.11 23:01:47
Andi! Es jau nezinu, vai drīkstu tā tālāk dot.... Ieliec te savu e-pastu, varbūt par Tevi kāds apžēlosies.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.12 10:48:13
Mans komentārs šim projektam :
1) Ko nozīmē 30% no saviem īpašumiem? Ja draudzei ir viena mācītājmuiža ar 50 ha zemes, tad tas nozīmē 1/3 daļu no ējas un pārdesmit ha atdalīta īpašuma? Absurds!
2) Īpašumu investēšanas plāns mani nemaz nepārliecina. No kurienes visi šie skaitļi par īpašumu vērtību? Ja arī īpašumi ir tik vērtīgi, tā lielākoties ir potenciālā vērtība, ko nemaz tā nevar realizēt. Zlēkās ir milzīgs mācītājmuižas komplekss ar divām 18. gs. ēkām, zemi, mežu, parku. Un kam tas viss ir vajadzīgs? Pāris Zlēku bomžiem, no kuriemk pat 3 ls īri nevar iekasēt! Kur tie bagātie investīciju fondi? Redz, šogad pat 2. līmeņa pensiju fondi lielākā daļa ir nesuši zaudējumus. Un ja nu tā notiek ar mūsu algu fonda ieguldījumu? Tad visi gadu paliks bez algām ar plikām pakaļām sēdēdami kaut kur Mazpikšānos.
3) Joprojām neviens man nevar paskaidrot kaut cik sakarīgi, ko darīs mācītājs draudžu komplektā ar 180 dvēselēm? Viņš aiz bezdarbības tikai uzaudzēs pamatīgu riepu! Visas runas par misijas darba organizēšanu un vēl nez ko ir teorētiska spekulācija. Man ir piedāvājums - lai kāds no šīs idejas autoriem praksē to parāda un atsakās no savas vietiņas Konsistorijā! Kas ir sludināšanas kvalitātes uzlabošana? Vai tā notiks automātiski līdz ar lielo algu? Padomājiet vien, kāds būs vajadzīgs kontroles mehānisms mācītāju darba kvalitātes vērtēšanai. Te nu ir plaši atvērtas durvis personiskām ambīcijām, patikai vai nepatikai! Zinu pilnīgi konkrētu gadījumu, kur prāvests aiz tīras nepatikas vien iebilst pret mācītāja ordināciju.
Nevar ignorēt faktu, ka lauku un pilsētu cilvēku mentalitāte ir pilnīgi dažādas. Laukos tu pat lāga pirdienu nevari palaist, lai par to pēc 5 minūtēm nerunātu vietējā bodē! Kāda gan reputācija būs mācītājam, kurš vispārējās nabadzības vidē būs "pietiekami" nodrošināts un staigās apkārt ar gudrām pamācībām! Būs tikai "treknā melnsvārča" palama! Es jau 17 gadus dzīvoju savās draudzēs un to varu ar pilnām tiesībām apgavot.
4) Kur ir tie dzīvokļi lauku draudžu komplektos? Diez vai kāda sieva būs tik traka kā mana Silvija, lai ari bērniem vilktos līdzi vīram uz kaut kādu ūķi bez dušas un pie malkas apkures! Vai kāds ir parēķinājis, kas uzturēs šos dzīvokļus, jeb tie mācītājam būs jāsedz no savas "lielās" algas?
Kur mācīsies mācītāju bērni? Ugālē, par laimi, ir laba vidusskola, mūzikas skola un mani "blakus" ienākumi ļauj bērniem tālāk mācīties Ventspilī un Rīgā (viņiem gan tomēr ir vismaz puse no vajadzīgajiem uzturlīdzekļiem jānopelna pašiem).
Projekta vājo vietu kopsavilkums . Neatrisinātie sociālie jautājumi (kas nav tikai sociālais nodoklis vien!); pārāk daudz pieņēmumu jābūtības formā (jāziedo 1/10 tiesa; jāapzinās, ka esam viena baznīca u.c.) ignorējot t.s. cilvēcisko faktoru.
Man ir arī alternatīvs priekšlikums, kuru esmu nosūtījis Artim, diemžēl neesmu saņēmis pat saņemšanas apstiprinājumu. Tā būtība ir ļoti vienkārša: Mācītāja algā ir tik latiņu, cik apkopjamo dvēselīšu. Un lai neviens nemēģina iestāstīt, ka latiņu (vai kādu citu konkrētu vienību) mēnesī mācītāja algai ziedot ir par grūtu! Otrs latiņš pārējām vajadzībām! Tur sanāks arī ērģelniekam un elektrībai. Tādā kārtā nevajadzēs kontrolēt mācītāja darba kvalitāti - viņa kabatiņa to pati darīs! sakārtosies gan draudzes locekļu disciplīna, gan arī apziņa par personīgo atbildību draudzē. Citādi nereti ir tā, ka draudze ir savdabīgs sadzīves pakalpojumu kombināts: "Es aizeju, kad man kaut ko vajag!" Un tad īpašumu apsaimniekošanā vairs nebūs tā histērija, kas tagad. Tas ir tikai bibliski - draudzei ir jāuztur savs mācītājs no sametamās dāvanām, nevis no augļošanas! No īpašumiem nākošo naudiņu ir jāiegulda īpašumos. Tas ir elementārs biznesa noteikums. Nevajadzēs arī uzpūst centrālo pārvaldes aparātu. Nevienam nebūs, kur tenkot - mācītāja darba atalgojums būs proporcionāls viņa reālajam darbam.
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.12 16:11:41
Paldies Jāni, par iespēju kaut nedaudz ielūkoties projektā. Būtu jau bijis svētīgi, ja projekta autori to būtu paši izdarījuši. Manī neizpratni rada fakts, ka viens un tas pats autors veido vairākus variantus. Kā šie varianti savā starpā atšķiras un vai Sinodē notiks kaulēšanās?...
Neslēpšu, man simpātisks liekas Jāņa Kalniņa alternatīvais priekšlikums- vienkārš, saprotams un realistisks.
ari luteranis [85.254.176.220]
# Iesūtīts: 2007.05.12 18:38:32
dzenaties papriekšu pēc debesu valstības, tad viss pārējais tiks piemests,arī nauda.āmen
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.13 19:59:53
Lielais brāli! Nu re, lasām vienu un to pašu, bet katrs to izprotam savādāk! Te nu parādās tas, ka pilsētnieki neizprot situāciju laukos. Ja mācītājs strādā, tad viņš tiešām ir neatkarīgs no "draudzes dīvainīšu kaprīzēm" un arī no centra.
Kāda vajadzība mācītājam pierakstīt dvēseles- maksās ne jau no kāda fonda, bet tie paši "dīvainīši" , kas regulāri apmeklē dievkalpojumus. Notiks gluži pretējs process- nevis pierakstīs dvēseles, bet gan tās strīpos un bez mācītāja ir arī drudzes padome.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.14 09:47:53
Lielais brāli,
nebūs jau jēga kaut ko pierakstīt, jo tiem latiņiem jau jābūt reāliem! Tie būs jāsavāc! Aldziņu ta maksās draudzes padome no reālās naudiņas, nevis centrs saskaņā ar atskaitēm! Bez tam, draudzes locekļu skaitam no centra viedokļa arī vairs nebūs sevišķas nozīmes, ja pāriesim uz iemaksām no draudzes apgrozījuma.
2) Gluži otrādi, mācītājam būs jāizdomā visādas aktivitātes, to skaitā sociālās, lai kaut kā attaisnotu savu aldziņu un piepildītu laiku ar ko vairāk kā makšķerēšanu un sēdēšanu internetā (kurš, starp citu, lielākajā daļā laukos vēl joprojām nav pieejams normālā kvalitātē!) 180 dvēselīšu komplektā. Tas tiešām var radīt neirozes. Kaut gan nesaprotu, kāpēc lai mācītāja darbs radītu neirozi - nedarbojies pats pārlieku, bet ļauj Garam strādāt!
Un ja mācītājam nav jābūt "menedžerim", tad kam citam? Kurš tad būs tas, kas aicinās cilvēkus?
3) Tavā draudzē ir daudz dīvainīšu? Hm... tad Tev ir laimējies, man gan visi ir mīļi brāļi un māsas, kas rūpējas par savu ganu cik vien ir viņu spēkos!
Un vēl kas: Mācītājam nemaz nenāks par ļaunu no garīgā darba atslogojoties piepelnoties pastrādāt kaut ko fizisku; nebūs jātērē naudiņa un laiks trenažieru zālēm, pie reizes varēs parunāties ar cilvēkiem. Tas darbojas diezgan labi!
juzis
# Iesūtīts: 2007.05.14 10:25:30
Avīzē tikko raksts par Mazirbes talku, kur īpašumam piepirktas klāt vēl vienas mājas, lai gabalus apvienotu. Cik dzirdu, tad visi patiešām cenšas veidot lielākus īpašumus, bet mēs tā kā ejam uz mazākiem? Nu kā tas ir - no viena vienota īpašuma, nodalīt nost kaut kādu gabalu?
Vai jaunajā satversmē ir vēl tas pants, ka Valde ir solidāri atbildīga par saviem lēmumiem?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.15 22:52:13
Lielais Brāli ,
Es šo nastu nesu ar prieku! Un tā nebūt nav smaga, tas jau Kristus jūgs un Viņa nasta! Un kāpēc mans piedāvājums ir sevi izsmēlis? Tas jau vēl nemaz nav pat mēģināts realizēt - es domāju, sākt ziedot ikvienam draudzes loceklim pa latiņam mācītāja mēnešalgai!
Un par tiem jaunajiem censoņiem - ja Kristus kādu aicina kalpošanā, tad, ja viņš atskatās un naudiņas dēļ atsakās no Kristus jūga, tad tāds nav Viņa vērts!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:51:07
Nu, šinī ziņā es esmu bez ilūzijām...
Es labāk izvēlos jūgu, nekā kārdinājumu ar lielu naudu, kas zin, kā vēl būs, vai izturēšu...
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.05.16 01:04:46
Jūs te runājat tādās galējībās - par lielām bagātībām un galēju nabadzību. Tas, ko aizsāktā reforma grib panākt, ir NORMĀLI iztikas līdzekļi mācītājam, tādi kādi pienākas katram darba darītājam. Un kam tad lai Baznīcas īpašumi būtu domāti, ja ne garīdznieku uzturēšanai un Baznīcas darba veicināšanai?

Protams, katrs drosmīgs jauns solis prasa uzdrošināšanos un savu risku. Un tomēr, labāk riskēt un cerēt uz labiem rezultātiem, nekā sēdēt pie sasistas siles un sūkstīties, ka esam nabadzīgi un neko nevaram atļauties...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.16 02:56:08
ūja, ūja, vai tad mēs jau pie sasistas siles?!!!!!!!!!!!!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 4475