atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.03 16:28:23
A kur ta lai ieliek to rakstiņu? Vakara ziņās, vai? SR kā Baznīcas oficiozs jau neko tādu nepublicēs, nav vērts.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.03 16:48:12
Tie, kas šeit putojas, acīmredzot nesaprot, ka tie, kas strādā, to dara sviedriem vaigā. Šaubos, vai kādam no tiem vispār ir laika šeit forumā parādīties. Un, publicējot negatavus variantus vienlaga kur- šeit vai SR - tas izraisītu tikai vēl lielāku ažiotāžu, īpaši no tiem, kam tikai mēle vien niez, kā vēl atrast kaut kādu vārdu vai formulējumu, kuram piesieties, ķidāt, pārprast un atrast ieganstus jauniem apvainojumiem. (Es pie šī projekta nestrādāju, tā ka varat man neuzbrukt un man nejautāt - esmu cilvēks no malas.)
Tiešām jāprasa, kāds gars vada tos dažus destruktīvos rakstītājus...
Romāns Ganiņš [195.122.11.112]
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:08:41
Cienījamie foruma dalībnieki!
Paldies jums visiem par diskusiju. Kā LELB Īpašumu komisijas vadītājs varu apliecināt, ka „Balsij” taisnība – mums nav laika forumā parādīties, jo Baznīcā ir pietiekami daudz darba. Bet tā kā mums tika izteikts lūgums, tomēr arī ko jums pateikt, tad nu uz pavisam īsu mirkli esmu šeit.
Lasot jūsu komentārus, saprotams, ka dažiem no jums šķiet, ka „projekts nav gatavs”, „informācija tiek slēpta” un „viss tiek apspriests šaurā lokā”.
Tas nav taisnība, jo projekts ir pietiekami gatavs lēmuma pieņemšanai un tas ir apstiprināts LELB Kapitulā un Konsistorijas Plenārsēdē virzīšanai uz LELB Sinodi. Šis projekts ir ticis apspriests jau gandrīz visos prāvestu iecirkņos ar plašu draudžu pārstāvniecību, kā arī mācītāju konferencē. Pats projekts arī dokumentālā veidā ir izdalīts visiem mācītājiem, kas tur piedalījās. Tuvākajā laikā kopā ar Sinodes materiāliem tas tiks nosūt
Romāns Ganiņš [195.122.11.112]
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:09:49
Tuvākajā laikā kopā ar Sinodes materiāliem tas tiks nosūtīts visām LELB draudzēm
Tā ka informācija netiek slēpta un mēs iesakām arī jums neslēpties zem segvārdiem, bet būt atklātiem, kā mēs to darām.
Mēs piedāvājam jums nākt klausīties šī projekta izklāstu klātienē, uzdot jums interesējušos jautājumus mums tiešā veidā un saņemt šī materiāla dokumentālo versiju, lai nebūtu jāvadās no baumām. Iespēja mūs satikt ir vēl divos šī projekta izklāsta semināros 5.05.2007. pl.11.00, Rīgā, LELB Konsistorijā un 19.05.2007. pl.11.00, Bauskā.
Diemžēl vairāk gan mums nav laika būt šeit pie jums forumā, tāpēc saku jums – uz tikšanos semināros.
Dieva svētību vēlot,
Romāns Ganiņš
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:12:10
Balss, kas Jums liek tik ļoti aizstāvēt tos, kas strādā pie šā projekta, ja neko nezinat par šo projektu, jo esat taču no malas, ...jeb tomēr no centra?...
Cik bieži Jūs redzat pie projekta strādājošos, ja sakat:"Sviedriem vaigā"? Varbūt nākošo reizi viņus apciemojot atveriet viņu kantorim kādu logu, lai tik briesmīgi nav jāsvīst...jeb viņi tur mēbeles stumda, mālus mīca vai....
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:38:05
Romān, jūs nu gan laižat- gluži kā "ruksītis"- tā dumjā tauta vienalga neko nejēdz, tādēļ nav jēgas ko skaidrot...
Vai man ko darīt nav, ka jābrauc uz Rīgu Jūs klausīties? Vai Jūsu pienākums nebūtu vismaz katrā prāvesta iecirknī skaidrot savu gara darbu?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:38:23
Andi Atvar , bet kā tad Tu, mīļais draugs, zini, ka tā zupiņa tik nelabi ož? Jeb runā tikai tukšus vārdus?
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.03 18:46:52
Draugs Noasveidīgais, vienkārši deguns labs...jātic vien būs, jo šķiet vienīgais pirms projekta autora apliecināju, ka zupiņa jau ir sen gatava.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.05.03 23:22:36
Ja viss būtu izskaidrots, tad šeit nerastos tik daudz pārpratumu. Vel joprojām lieku priekšā aizņemtajiem projekta autoriem nopublicēties SvR vai šajā portālā.
Jāni Kalniņ. SvR nepublicēs? Kāpēc ne?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.04 15:32:04
Svilpaste
Vismaz domāju, ka ne, tāpēc kas SvR pauž vairāk vai mazāk oficiālu viedokli un nav īpaši diskusiju lapa. Atceros tikai vienu vienīgu ļoti mērenu diskusiju, kuru iesāka Modris Plāte, un kura tā arī mēreni nosprāga.

Romān Ganiņ , kaut arī Tu sacīji, ka nenāksi vairāk šeit, tomēr atbildēšu. Tas, kas ir prezentēts semināros, nav nekāds projekts, bet gan tikai ideju izklāsts. Projektam jābalstās uz konkrētiem skaitļiem, tur tādu nebija, izņemot mūsu īpašumu hipotētisko vērtību. Projektā ir jādod konkrēti aprēķini, tur tādu nebija. Projektā ir jānorāda, kuri īpašumi tiks pārdoti, kuri izīrēti, kur tiks ieguldīta nauda utt. Projektā jānorāda tā administrēšanas izmaksas, tādi aprēķini vispār nekur neparādās. Varbūt kādam ekonomiski nedomājošam mācītājam vai naivai lauku draudzes priekšniecītei Tu vari iestāstīt, ka projekts ir gatavs, bet man un vēl daudziem citiem līdzīgi domājošiem nē!
Joprojām ignorēts ir ticis jautājums, kuru uzdevu mācītāju konferencē un kuru atbalstīja arī Aleksandrs Bite: Cik bibliski ir nodarboties ar augļošanu?
Pēc būtības Sinodei priekšā tiks celts nevis projekts, bet gan lūgta piekrišana visai voluntāri apsaimniekot īpašumus. Kas būs tie, kuri nolems kādi īpašumi ir pārdodami, kādi nē? Kas izvēlēsies pircējus? Kādos fondos nauda tiks ieguldīta un kas to izlems? Mums tikai saka, mēs tur darām tā un tā, bet vai mums ir iespēja iepazīties ar PILNU "Pastorāta" gada pārskatu? Būtu jauki, ja Sinodē tads tiktu darīts pieejams! Tas vismaz dotu iespēju gūt kādu priekšstatu par darbības veidu un dotu kādu drošību, ka pievienojot Pastorāta jau esošajiem īpašumiem vēl 30% draudžu īpašumus, tiešām būs kāda atdeve.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.05 12:10:00
lielais brālis,Andis Atvars,
kāpēc visi jūsu komentāri ir tik ļaundomīgi? Ja jūs nesaprotat kādu reformu nozīmi par spīti tam, ka tā IR skaidrota, tad jāsāk domāt, vai tik neesat no tiem citas komandas faniem, kam jebkura otras komandas doma, vārds vai rīcba būs apšaubāma un nosodāma.
Manuprāt, rietumu baznīcu pagrimumam ir daudz un dažādi iemesli, un struktūru eksistence nebūt nav tas būtiskākais.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.05 12:45:50
lielais brālis
Mans komentārs bija jums abiem (par ko liecina uzruna un mazā burta lietošana vārdā jūs ). Tā kā Tu šeit raksti, ka nepiederi LELB, tad jau tas ļoti daudz ko izskaidro.
Atveseļošanās ir vajadzīga jebkuram cilvēkam, draudzei, Baznīcai. Varbūt sākt ar savu mājinieku atveseļošanu un tikai tad lūkoties pār žogu pie kaimiņa, vai tik tur ar` nevajag manu (nelūgto) palīdzību?
Liekas, ka Tu spītīgi negribi dzirdēt, ka šīs reformas ir primāri domātas, lai nodrošinātu visu, ne tikai lielo draudžu mācītājus ar daudzmaz normālu iztikas līmeni.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.05 13:43:46
lielais brāli
Cik gan daudz un objektīvi Tu kā ārpusnieks vari zināt par LELB rūpēm par savu mācītāju pašsajūtu?
Vai Tu, tāpat kā daži profesionālie kritizētāji uzskati, ka, piemēram, bīskapu iizraudzīšana ir tikai varas un amatu kāre ? Nevis rūpes mar mācītāju pašsajūtu un garīgo aprūpi? Tāpat kā īpašumu reforma - kārtējā birokrātija, mašinērija, mistiski darījumi nez kam par labu? Ja tādas būtu Tavas domas, tad šai sarunai nav nozīmes.
Labāk iesim saulītē, šodien tik jauks laiks, vai ne?
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.05 15:08:53
Redaktor, kur tad Bābeles tornis- nogruva, jeb māņticīgs esat palicis?...
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.05 15:30:44
Balss, pastāstīšu vienu patiesu notikumu- kādas draudzes dirģents visu dievkalpojuma laiku satraucās par savu redzi, jo lai gan visi gaismekļi baznīcā bija ieslēgti, taču viņš jutās kā pustumsā... Vai zinat kur vaina bija- uzlicis tonētās brilles. Jums laikam arī ne īstās brilles uzliktas, ka pēc skaņas orentējaties. Es kaut kā neesmu pamanījis, ka oponentiem būtu pussoli pretī panācis(-kusi)...tas laikam saucas lielpilsētas šovinisms
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.05 22:19:39
Andis Atvars
Uz kurieni man būtu jāpanākas? Jāatzīst, ka reformas autori ir blēži vai vismaz muļķi? Lai mani kāds nedēvētu par šovinistu, jāierauj aste kājstarpē, jānoliedz savi vārdi un jāsāk dziedāt citiem līdz pret savu pārliecību?...
Vēlreiz pieminēšu - tas gan ir no citas operas - ka pareizā rakstība ir orIentēties . Tas nav personīgs uzbrauciens, bet šādas kļūdas manī pamodina skolotāju... Piedošanu!
Tā kā Jūs, mani uzrunājot, uzsvērti lietojat galotnes abās dzimtēs, liekas, ka šis manis neatbildētais jautājums par manu identitāti Jūs nodarbina. Atzīšos, ka cenšos to neatklāt ar nolūku, lai Jūs mani tā vienkāršoti nevarētu ielikt kastītē: ja vīrietis, tātad paštaisns, agresīvs vai vēl kāds vecis. Ja sieviete, tātad emocionāla, loģiski spriest nespējīga un vispār par pilnu neņemama. Tad nu pagaidām gribu spēlēt aklās vistiņas...
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.06 00:20:14
lielais brālis
Neņemos spriest, kāds procents mācītāju ir sajūsmā par LELB, cik nav. Cik procentu citu konfesiju mācītāju ir sajūsmā par savu vadību? (Nerunāsim šeit par sektām un sīkdraudzītēm, kurās atrodas tikai fani.) Nelec uz ecēšām - es šeit neimplicēju KLB.
Par Arhibīskapa evolūciju neko nezinu un nevaru spriest. Tomēr nevar nepamanīt viņa lielo pienākumu daudzumu un aizņemtību. No tā pavisam loģiski izriet arī mazpieejamība.
Ko Tu tieši domā ar papildus uzraudzību un kontoli?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.06 00:50:48
lielais brāli, vai ar to hierarhu Tu domā jaunizraugāmos bīskapus? Visumā, bībeliski skatoties, bīskapi taču ir paredzēti, vai ne? Vai Bībelē ir kas rakstīts par teoloģiskiem grādiem? Jeb kādi ir kritēriji?
Tu teici, ka neesot ļaundomīgs. Vai Tavs pēdējais komentārs tomēr tāds neizklausās?...
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.06 14:26:28
lielais brāli Kā zini, neesmu teologs, bet lasu Bībeli un cenšos to saprast un tur teiktajam paklausīt. Izlasīju vēlreiz gan par bīskapiem, gan presbiteriem, un neredzu tur nekāda pamata Taviem iebildumiem par to, kādam ir jābūt labam bīskapam. 1.vēst. Timotejam nav runa par farizejisku Rakstu zināšanu, bet uzsvērtas daudzas visai nozīmīgas bīskapa rakstura kvalitātes un uzdevumi. Bet šī diskusija, ja vēlies turpināt, būtu jāpārceļ citā sadaļā, jo šīs tēma ir reforma.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.05.06 18:52:13
lielais brālis
par LELB mācītāju pašsajūtu zinu labi, jo šādi tādi kontakti ir saglabājušies. Neviens no viņiem, kas tieši nepieder konsistorijas lokam, nav sajūsmā par LELB.
Tu varbūt zini par dažu mācītāju pašsajūtu. Piedod, bet tava zināšana tiešām izklausās pēc "šādas tādas", jo es, pieemēram, neesmu tieši saistīts ar Konsistoriju, bet nejūtos piederīgs tiem, par kuriem tu saki "nav sajūsmā par LELB".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 3138