atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.04.30 20:49:06
Svilpaste 2007.04.29 20:30:20
"Manuprāt, sinodē izlemjamos jautājumus būtu iepriekš jāizrunā draudzēs"
Kā tu to domā? Ka katrā draudzē būtu jārīko sapulces ar detalizētu minēto jautājumu izklāstu?
Ar pārcentību svēts nekļūsi
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.04.30 22:08:56
Informācija būtu jāpublisko, tas arī viss. Cik lielā mērā draudzes piedalās LELB dzīvē, tas jau ir atsevišķas diskusijas jautājums.
Ja fonds ir sveiks un vesels, tad kāpēc tas nav nodrošinājis mācitājiem tās nepieciešamās algu piemaksas, ka tagad jānacionalizē īpašumi?
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2007.04.30 22:40:43
Uzskatu, ka šis projekts pašreizējā stadijā ir negatavs. Manuprāt, tajā ir pārāk daudz neskaidrības, lai tādā stāvoklī nodotu Sinodes apstiprināšanai.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.04.30 22:48:05
Ko nozīmē "būtu jāpublisko"? Vai pusdarīts darbs?
Kurš teica, ka fonds nav nodrošinājis piemaksas? (kas arī bija jāizdara) Cita lieta, ka tas nav tik liels, lai nodrošinātu visu nepieciešamo. Turklāt, vai tev šķiet, ka iemaksājot tajā latu gadā, tu izdari LELB garīdznieku finansiālajā nodrošinājumā milzīgu ieguldījumu? Bet "kačā pravas" tā, it kā būtu to fondu (un ne tikai) nodibinājusi. Tici man, tie cilvēki dara labāko, ko viņi prot un tas ir kas nebijis LELB, tāpēc, ne viss iet tik gludi kā gribētos.
Kritika ir laba lieta, ja to nepārspīlē un patiešām saprot, ko īsti kritizēt.
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.01 00:26:45
Ēvald, Jums nu gan vajadzētu zināt, kā ļaunos garus izdzīt- taču Rakstos atrodams, bet labāk ar tādiem apgalvojumiem nebārstīties, jo pašam par sodu vien būs...
Nu kā Jūs varat mani apbēdināt, ja Baznīcā kas labs notiek- tikai priecāšos un Jums arī vēlu visu to labāko.
Tas "dajebkas" nav noklausīt tīrgus laukumā vai viena tante teica, tādēļ ar vienu latu nevajag plātīties, lai man aiz tā vienenieka nav jāsāk rakstīt nulles....
Savdabīgi rakstam biznesa projektu- man tāda rakstīšana asociējas ar bezdelīgas ligzdas lipināšanu. Biznesa cilvēki tā lietas neved...
kalkulators [62.84.25.110]
# Iesūtīts: 2007.05.01 08:20:59
Varbūt lieta izskatās drusku citādi, ja ņem vērā, ka vidējā LELB īpašumu apsaimniekošanas rentabilitāte šobrīd ir, laikam 0,1% gadā (visi skaitļi aptuveni). Normāli būtu ap 10%. Ja šos 10% iegūtu vismaz no tiem 30% īpašumu, varētu mācītājiem pieklājīgas algas maksāt. Otra lieta ir tāda, ka draudzes no sava budžeta vidēji tikai ap 3% veltī mācītāju atalgošanai, kas ir nesamērīgi maz. Domāšana ir jāmaina, citādi izskatās, ka konsistorijā par mācītāju labklājību domā vairāk nekā pašu draudzēs. Un treškārt, tāpēc jau LELB ir kristīga baznīca, lai draudzes, kam ir, dalītos ar tām kam nav. Tā nav nekāda nacionalizācija, bet demokrātisks lēmums, ko nosaka vajadzība un kristīga solidaritāte.
kalkulators [62.84.25.110]
# Iesūtīts: 2007.05.01 08:54:59
Andi Atvar , Ēvalds runā par iemaksu 1 lats no draudzes locekļa gadā minētajā fondā mācītāju atbalstam. Jūsu replikas "lai man aiz tā vienenieka nav jāsāk rakstīt nulles" un "nav noklausīt tīrgus laukumā vai viena tante teica" rada par Jums iespaidu kā par zinošu un labi informētu cilvēku. Konkrētajā kontekstā - par kādiem iekasējumiem no draudzes locekļa gadā, kur aiz "vienenieka" rakstāmas nulles, Jūs runājat? Būtu interesanti saņemt informāciju no zinoša cilvēka.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.01 09:02:20
Diemžēl pilnībā jāpiekrīt Jānim Ginteram , kurš saka, ka projekts ir negatavs. Pašlaik izstrādātāji ir pierādījuši tikai to, kas visiem jau tāpat ir labi zināms - ka lauku mācītāju atalgojums jau labu laiku netiek līdzi inflācijai un ir nepieņemami zems. Tāpat nav grūti pierādīt, ka mācītāja darbs ir tā vērts, lai par to saņemtu pienācīgu algu. Vēl nav grūti pierādīt, ka visumā LELB ir daudz īpašumu, kurus prasmīgi apsaimniekojot, varētu šīs un citas problēmas atrisināt.

Grūti viņiem nākas pierādīt, ka konkrētais plāns patiešām ir īstenojams. Tā arī neesmu dzirdējis konkrētu piedāvājumu, kā pa visu Latviju izsvaidītos, ļoti dažādos īpašumus, ir iespējams tik efektīvi apsaimniekot. Ja vienīgais plāns ir sākt kaut ko pārdot un tad ieguldīt mīklainos fondos, tad es esmu ar abām rokām pret. Kurš par to atbildēs? Jeb varbūt kāds ir mērķtiecīgi, gadiem ilgi gājis uz šādu lietu - dabūt procentu par to, ka liela nauda tiek ieguldīta attiecīgajā, nevis citā fondā?

Negribētu ieiet vēsturē - ap 2090. gadu kādi sacīs: LELB bija tik milzīgas iespējas, tik daudz īpašumu, tik daudz Dieva svētības, bet tie dīvainīši 2007/8 gadā to visu pakāsa, un tagad mēs patiešām vairs neko nevaram izdarīt...
kalkulators [62.84.25.110]
# Iesūtīts: 2007.05.01 13:43:53
Negatavs nenozīmē slikts, zaglīgs, blēdīgs, kaitīgs un kādus vēl visādus vērtējumus kāds gribētu tam dot. Nav LELB īpašumu komisijā ne kaitnieki ne blēži, un īpašumu speciālisti un attīstītāji tiek meklēti. Lietpratīgus padomus no noasveidīgiem u.c. interesentiem pieņems ar pateicību.
komentators [81.198.144.127]
# Iesūtīts: 2007.05.01 14:10:38
Svilpaste, vislabākais veids kā uzzināt kādas lietas ir pajautāt, piemēram, draudzes mācītājam. Protams, ja jums ir darudze un mācītājs kuram pajautāt. Tas varētu novērst daudzus neskaidrus jautājumus. Varbūt tas kliedētu jūsu aizdomas.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.02 10:23:43
Balss Šitos demagoģiskos padomus es dzirdu jau 17 gadus, bet nezs kāpēc vēl neviens padomdevējs nav to parādījis praksē! Tie, kas ir strādājuši laukos, parasti klusē. Jūs, cienītā(-ais), laikam esat no kādas lielpilsētas?

Plāns ir pilnīgi negatavs , labāk būtu sacīt, avantūristisks. Runas par īpašumu apsaimniekošanas 10% rentabilitāti ir tipisks lielpilsētas šovinisms un jaunbagātnieku vēlmes. Ikvienā attīstītā valstī pat normāla bisnesa 5% rentabilitāte jau tiek uzskatīta par labu, kur nu vēl nekustamo īpašumu rentabilitāte, tā nepārsniedz dažus procentus. Tādēļ jau pie mus arī ir tik liela plaisa starp bagātniekiem un puspārtikušajiem, jo visi grib nenormāli augstus peļņas procentus. Laukos par kaut kādu rentabilitāti runāt vispār ir absurds, labi, ja varam šos īpašumus neaizlaist drupās un laukus neaizaudzēt ar kokvilnu. Ja kādam ir izdevies laukos rentabli apsaimniekot draudžu īpašumus, tad tā ir liela svētība, bet tā tomēr nav likumsakarība. Pilnībā norobežojos no tiem, kuri tos, kam nav iespēju rentabli saimniekot savos īpašumos, uzskata par neuzņēmīgiem, negudriem vai kā citādi sliktiem cilvēkiem! Lai LELB nekustamo īpašumu komisija vai Pastorāts ņem savā apsaimniekošanā to draudžu īpašumus, kuri nerentabli vai, viņuprāt, slikti apsaimniekoti, bet liek mieru tām draudzēm, kurās īpašumi tiek veiksmīgi apsaimniekoti!
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.02 15:34:00
Jānis Kalniņš
Pirmkārt, tas nav padoms, bet jautājums. Kāpēc tas ir demagoģisks? Vai Jūs domājat, ka, ja Jums būtu iespēja no sirds un pilnu laiku strādāt, tas nenestu augļus? Jeb Jums liekas, ka viss ir labi tā, kā ir?
Manā profilā varat redzēt, ka neesmu mācītājs, bet tikai balss iz tautas.
Kāpēc Jūs izsakāt tik iznīcinošus spriedumus par plānu, par kuru Jūs neko daudz nezināt, un kas nebūt vēl nav līdz galam izstrādāts?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.02 17:09:04
Cienījamā "balss iz tautas" , man ir iespēja no sirds kalpot nu jau 20 gadus un es to daru! Lai Kungs novērtē augļus, ko saka citi, tas man gluži vienaldzīgi.

Ja interesē nopietni mans viedoklis, tad to varu izklāstīt e-pasta vēstulē, te ir mazliet par šauru.

Daudz kas ir jāmaina un es nedomāju, ka viss ir labi, kā ir, bet nepiekrist kādam plānam man arī ir tiesības. Es diemžēl nepiederu pie tiem, kuri visu, ko dara LELB nekustamo īpašumu komisija, akceptē bez iebildumiem. Par plānu es zinu tik, cik tas ir sacīts mācītājiem, ja ir kaut kas vēl, kas mums nav darīts zināms, tad jāpievinojas šajā diskusijā sākumā izteiktajiem viedokļiem. Tas, kas ir darīts zināms, izskatās pēc avantūras, maigi izsakoties, jeb ir arī nepārspējams naivums.

Sakiet tomēr, šī Jūsu "balss" ir no lielpilsētas vai no mazpilsētas/laukiem?
Mirga
# Labojis Mirga: 2007.05.02 18:52:11
Patiesībā taču ir tā, ka visi lielie plāni un satraukumi pašreiz šeit ir anachronismi. – Nav vairs Viduslaiki, nav arī 19. gadsimts, bet gan 21. ar skaidrām baznīcu iršanas procesa iezīmēm Eiropā. Kas tad ir vēl palicis no luteriskās baznīcas? Katoļu un ortodoksā turēsies drusku ilgāk, bet process ir sācies. Viss tas nozīmē arī to, ka dzīvojam beigu laika beigu posmā, ko nevar vienkārši neievērot.
Mums Latvijā pirms 20 gadiem it kā vēl bija dota iespēja veidot ko jaunu, jo no vecā maz vien bija palicis pāri un klāt nāca samērā liels skaits cilvēku, kas bija patiesi atgriezušies un gatavi sākt pilnīgi jaunu dzīvi ar Dievu. Neiznāca. It kā tukšā vietā un mūsdienu paātrinātā laikā arī ir grūti kaut kam patiesi veidoties un attīstīties. Tāpēc daudz kas notiek vienkārši akciju veidā.
Bet nav tā, ka viss būtu nokavēts un cauri. Dievam nekad iespēju netrūkst. Ieskicēšu vienu: Vienkārši sākt no sākuma, jo ar trešo soli nevar sākt iet. Un, proti, ar domāšanas un prioritātes maiņu. Pirmajā vietā draudze, atsevišķais cilvēks, un ar to saistīta vislielākā rūpe par mācītāju izglītību un sagatavošanu darbam ar cilvēkiem. Ja būs patiesi Dieva ļaudis, būs arī viss pārējais nepieciešamais.
Atpakaļ šodienā.
Kādreiz Kaspars Dimiters par Krimuldu teica: „Es ievedu draudzi katoļu baznīcā.” Ir bijušas vēl pāris citas vešanas – Aizputē, Rīgā –, un tā gandrīz varētu jau runāt par tradīciju.
Kurp vešana notiek tagad, un nu jau lielos apmēros, gan nav vēl īsti skaidrs, bet pilnīgi skaidrs ir, ka izvēlētais ceļš ir neceļš.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.02 20:15:26
Jānis Kalniņš
Nepiekrist un mainīt ir katra tiesības un pat pienākums, ja ir vīzija, kā kaut ko var izdarīt labāk .
Manos textos ir lasāms, ka neesmu ne teologs, ne mācītājs. Varu papildināt, ka neesmu arī ne konsistorijas, ne Īpašumu komisijas loceklis. Bet mazliet pazīstu kādus cilvēkus, kas strādā. Ja man būtu jāiet pie tiesas liecināt, es ar drošu sirdi varētu teikt, ka tie ir cilvēki, kas, vislabāko motīvu vadīti, patiesi cenšas kalpot Dievam un savai Baznīcai.
Ko tas maina, vai esmu no pilsētas vai laukiem? Vai tad dzīves vieta ietekmē cilvēka spriešanas spējas?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.02 21:34:11
Balss
Ietekmē, un diemžēl stipri vien. Tas nav pārmetums, vienkārši katrs skatās uz lietām no sava redzes leņķa. Piemēram, ja tev ir daudz naudas, tu lietas redzi vienādiņ, ja tev tās nav, tu tās redzi pavisam citādi. Vai esi lasījis, kā Ņikita Sergejevičs kukurūzu ieviesa? Vai kukurūza ir aplamība pati par sevi? Galīgi nē, vienkārši vienviet tā aug, citviet nē. Izeikšos vēl prastāk: vei Tu zini, kā garšo sūds? Nē? Es arī nē! Nu protams, kā lai mēs to zinām, ja neesam pagaršojuši. Tālab arī tam, kas visai maz padzīvojis laukos, nevar būt nekāds pilnīgais priekšstats par dzīvi tur.
Atbildot uz Tavu iepriekšējo piezīmi, varu minēt dažus skaitļus. Manā ciematiņā uz 2300 iedzīvotājiem ir 150 reģistrētu luterāņu, blakus Ventspilī uz 50 000 iedzīvotājiem ir 900 reģistrētu luterāņu. Būtu interesanti uzzināt Rīgas luterāņu kopskaitu uz tā miljona fona. Proporciju izrēķini pats! Un mums arī ir gan katoļi, gan ortodoksie, gan brīvbaznīcu piederīgie.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.02 23:44:39
Jānis Kalniņš
Nu, kukurūzu Ņikita lika audzēt gandrīz vai pie polāra loka - tā gluži vienkārši bija neizglītota cilvēka muļķība. Es gan nezinu, kā garšo sūds, bet mans dēls zina - viņš to visgrākajā bērnībā pacēla uz ielas un paguva nogaršot pirms manas iejaukšanās. Bet vai viņam šī degustācija ko deva? Vai mums visiem būtu jādara tas pats, lai nonāktu pie slēdziena, ka sūds tomēr ir nebaudāms?
Bet kāds mūsu ekskursam ir sakars ar īpašumu reformu? Vai Tu ar to gribi teikt, ka nav nepieciešams meklēt iespējas nodrošināt visus mācītājus ar normālām algām?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.03 01:15:04
Balss
Tieši tā!!!! Nekādā ziņā nav nepieciešams visus mācītājus nodrošināt ar algām, neņemot vērā viņu reālo darba slodzi.
Bet ekskursam nozīme ir tik tā vien, lai beidzot iestātos tā sapratne, ka Mazpikšānos, kur dzīvo pārsimt cilvēciņu un kaimiņu pagastā vēl kādi pāris simti, no kuriem aptuveni pusei ir kaut cik intereses ārpus pirmās signālsistēmas, mācītāja darbošanās 40 stundas nedēļā būs tikai ilūzija. Diemžēl manis aprakstītā situācija ir pilnīgi reāla vismaz 1/4, ja ne pat vairāk no mācītāju vietām valstī, kurā puse iedzīvotāju dzīvo vienā pilsētā!
Tādēļ daudz reālāk ir tā sagatavot mācītājus, lai šādā situācijā viņi varētu atrast piemērotu blakus nodarbošanos, kas ir pilnībā savienojama ar mācītāja kalpošanu. Un tici man, laukos nekas nenotiks garīgajam tēvam, ja viņš ar savām avīm paslauks govis vai paravēs bietes. Man arī sākumā bija gan govs, gan cūkas, un mana reputācija no tā nemaz necieta! Viens otrs bija gan mazliet šokēts, viņam es piedāvāju pabarot savus 7 bērnus un tad mute bija ciet! Bietes ravējot, brīnišķīgi domājas. Ja grib mācītāja amata prestižu tautā galīgi piebeigt, tad sūtiet vien uz laukiem pie zem iztikas minimuma dzīvojošiem cilvēkiem labi atalgotus mācītājus iestīvinātos elsiņos un nevainojami pašūtos uzvalciņos sludināt Prieka vēsti!
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.03 09:52:56
Ka redzams no plasam diskusijam butu vispirms rupigi jaizanalaize visa si lieta un plasaskas diskusijas un informaciju butu labi izverst kaut vai svetdienas rita ietvaros, lai cilveki visu labi saprot un nerodas visasdas tenkas. Un uz ipasumu parvaldi noteikti vajadzetu izsludinat sava veida konkursu lai to apsaimniekosanas varetu pieteikties vairaki apsauimienikotaji un LELB gutu maksimalu labumu.
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.03 16:25:45
Tā zupiņa jau sen ir gatava, taču nezin kā pasniegt, jo nelabi ož...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 33098