atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Gavēnis.
S.R...
Iesūtīts: 2009.02.23 11:45:19
Kā šoreiz gavēsiet?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.02.23 15:57:14
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=692&sta.. rt=
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.23 17:19:13
||||| [81.198.233.21]
Vērtīgs aicinājums. Par to tad arī lūgsim. visi! Jo uz mums visiem tas attieksies...

Mēs gavēsim. Es, piem., ar saldumiem, jo no foruma atkarīga neesmu, un TV skatīties šā vai tā neatliek ne laika, ne īpašas intereses - ar retiem izņēmumiem.

Bet gavēšana ar gaļu laikam bija aktuāla tajos laikos, kad gaļa bija kas sevišķs, un kuras visiem nepietika. Tātad delikatese.

Sica, ja tavs organisms pieprasa gaļu, tad tā viņam laikam ir ļoti nepieciešama, īpaši ja tam ir tāda īpatnība, ka ka kaut ko citu tas savukārt nepanes.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.02.23 21:08:09
No pareizticīgo katehisma: Negavēt gavēņa laikā ir grēks, bet vēl lielāks grēks ir plātīties ar savu gavēšanu.
Zobradzis
# Labojis Zobradzis: 2009.02.23 22:10:53
Biju Liepājā rekolekcijās. Tur par gavēni ļoti klāri un pamatoti iestāstīja. To zinot es varu uzsākt gavēt, sekojot gan gavēņa nosacījumiem, gan savām iespējām. Sakarīgi. Pilnīgi iznīcināja pašizfilozfēta gavēņa praksi... Pašaum kauns, ka agrāk gavēnis vēl viena no kārībām (tāda atturības un garīgas pašdisciplīnas kārība) bija, tā vietā, ka gavēnī realizējas Paklausība Dievam caur baznīcas pieredzē uzstādītu gavēni.
Princis B.
# Labojis Princis B.: 2009.02.23 23:08:32
Balss
...jo no foruma atkarīga neesmu....
Atbilžu skaits forumā
Balss 6423
Princis B. 6138
domāju, ka esi gan atkarīga... man forums ieņem ļoti svarīgu vietu dzīvē, ja nebūtu foruma man būtu ļoti slikti
bet tu spamo PAT vairak par mani
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.24 00:56:31
Ui, Princis B., kāds tu labs rēķinātājs! Ja parēķinātu atbilžu garumos lietoto rakstu zīmju skaitu, tad vislielkākais atkarīgais laikam iznāktu Mulders, vai ne?
Redz, Tu jau nedrīksti par savu galveno atkarību izteikties, un citādi tev laikam nekā daudz nav ko teikt?
logopsihs [81.198.249.182]
# Iesūtīts: 2009.02.24 01:19:20
kad jūs gavējat, tad neesiet saīguši kā liekuļi; jo tie dara savus vaigus nejaukus, lai rādītos ļaudīm kā gavētāji. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
Bet, kad tu gavē, svaidi savu galvu un mazgā savu vaigu,
ka tu nerādies ļaudīm kā gavētājs, bet savam Tēvam, kas redz slepenībā. Un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.

Mt 6:16-18

pēc šā te logopsihs neredz iemeslu, kāpēc vajadzētu uz 40 dienām pamest forumu. Ne vienmēr gavēt jāiet tuksnesī. Un kas tur slikts, ja cilvēki, kas ar miesu nevar būt viens pie otra, sarunājas forumā?

Bet piedomāt, ko runājam, gan vajadzētu (vai neaprunājam, nekaitinām un neapsmejam citus..., vai esam miera nesēji)... nu jā, bet par šito jau jādomā ne tikai gavēņa laikā..

Logopsihs gavēnī nemaz nemēģinās atstāt šo un citas tikpat jaukas vietas, kur ar brāļiem un masām parunāt
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.24 07:21:49
Balss
Jā manam organismam nepatīk piens (nejūtu pēc tā aicinājumu) un nepaness medu.... nevaru nodarboties ar organisma attīrīšanu, jo to parasti viedi cilvēki veics ar ūdeni un medu
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.24 08:20:29
Trilobīte

Var jau var es nestrīdos bet daži frīki apgalvo, ka ar ūdeni + medu
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Iesūtīts: 2009.02.24 12:30:48
Gavēnis ir ļoti individuāla lieta... un gavēņi ir ļoti dažādi!

man personīgi šogad nesanāks nodoties gavēnim 100% jo domāju būs liela slodze....un forumu tāpēc nelietošu tik bieži... un uzskatu, ka ir jāgavē, lai nesabojātu veselību... jo ne jau vienmēr neēšana vai nerunāšana ir gavēšana!

gavēnis nav lai mocītu sevi, bet atteikšanās no kaut kā pasaulīga, lai tā vietā pievērstos kaut kam dievišķam!
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.24 14:41:52
kā jūs saprotat vārdu `atgavēties`?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.02.24 14:43:57
Princis B.
pirmoreiz tādu vārdu dzirdu. tas varbūt ar domu pēc gavēņa uzreiz nesākt baigi ēst.
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.24 14:45:19
tas varbūt ar domu pēc gavēņa uzreiz nesākt baigi ēst.
vai otrādi pēc gavēņa uzreiz sākt baigi ēst
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.24 14:51:34
vēl var `aizgavēties`
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.02.24 14:58:20
Princis B.

šķiet, pašlaik esi aizpļurkstējies.
Magdalēna
# Labojis Magdalēna: 2009.02.25 21:08:05
"Vai tad tāds ir gavēnis, ko es vēlos, diena, kurā cilvēks mērdē sevi? Vai tad kā niedri nokārt savu galvu, maisu un pelnus lietot kā guļvietu, vai tad to tu sauksi par gavēni un Kungam patīkamu dienu?

Vai tad drīzāk šis nav tas gavēnis, ko vēlos: saraut ļaunuma važas, atraisīt nebrīves valgus, atlaist apspiestos brīvus, salauzt ikkatru jūgu; vai tad ne savu maizi dalīt ar izsalkušo, ievest mājās trūcīgos un klīstošos? Ja redzi kādu kailu, apģērb viņu un nenonievā savu tuvāko! "

nenonievā savu tuvāko!
Lūk mana šī-gavēņa jēga
Katrā ziņā ar ēdienu sevi īpaši neierobežošu, jo pietiekamā daudzumā neuzņemot to, ko organisms prasa, kļūstu kašķīga, neapmierināta
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.05 18:00:32
Kā apmēram teica viens klasiķis: "Dievs vēlas, lai tu domā par Viņu, nevis par kotleti, tāpēc labāk apēd to kotleti, lai tu atkal varētu domāt par Dievu"
Artis
# Iesūtīts: 2009.03.05 19:36:21
Drīkst dažus jautājumus? Tas ir kāds vispārējs princips, ka luterāņi gavē tieši pirms Lieldienām? ir kaut kādi noteikumi/principi, kā ir jāgavē vai tas vairāk pēc paša vēlēšanās? Paldies!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.05 20:27:05
ir kaut kādi noteikumi
cik zinu vajag no kā atteikties ko cilvēks dara ikdienā lai tādejādi mācītos attteeikties no kārdinājumiem.Var gavēt uz kafiju,gaļu cigaretām ,konfektēm,kompjūtera lietošanu.Pieņemts ka kristieši kuri Dievu pielūdz pēc luteriskas tradīcijas gavē 40 dienas pirms lieldienām un negavē svētdienās,kad svin Kristus Augšamcelšanos.
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.03.07 15:05:50
Artis
ir kaut kādi noteikumi - jā, ir Jēzus svētā priekšzīme tuksnesī un ir Jēzus svētā pamācīšana Evaņģēlijā.
Mateja 6.nodaļā skaidri norādīti visi 3 galvenie gavēņa virzieni:
1. lūgšanu dzīve----> Dievam
2. žēlsirdības darbi----> citiem
3. atturība miesā ----> sev

Par pēdējo - gavēnis skar ne tikai ēdienu jomu. Miesas atturība izpaužas visās maņās, caur kurām var ienākt grēks, - jāgavē ar acīm, ausīm, dzirdi un runāšanu.
Ticīgā tauta gavē, lai cienīgi sagatavotos Baznīcas Lielajiem svētkiem.

Galvenā gavēņa laika vēsts - tā primāri ir gara uzvara pār miesu. Kāds svētais sacījis - "Trekni putni augstu nelido..."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 119 , pavisam kopa bijuši: 2186