atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu evaņģēlistes
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.23 21:53:10
Ja LELB neordinē sievietes mācītāja amatā, tad kāpēc sievietes joprojām tiek ieceltas evaņģēlistu amatā? Manuprāt, evaņģēlists ir mācītāja palīgs, vai tas ir bibliski pamatoti, ka sieviete sprediķo draudzē? Neredzu konsekvenci.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Iesūtīts: 2007.04.23 23:59:14
Nepatīk man sievietes mācītāja apģērbā. Pieceļos un eju prom.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.24 01:52:04
Man arī... Bet man varbūt nepatīk arī greznie tērpi? Tomēr es neceļos un neeju prom...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.24 09:19:37
Reiz biju iemaldiijies kaadaa "dievkalpojumaa" kuru izraadiijaas vadiija sievietes. Peec shitaa pasaakuma, kuraa bij maazhoshanaas arii ar viinu un cepuminjiem (nenjeemu daliibu) es izgaaju un nopurinaaju kaajas... Manai sirdsapzinjai tas bij par smagu!
Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2007.04.24 10:20:00
Ļoti iespējams, ka tas varētu pozitīvi atrisināties pie diakona un diakonises amata atjaunošanas, kas dažādus lektoru, evaņģēlistu un citu kalpotāju pienākumus sistematizēs un iekārtos vīriešu un sieviešu pienākumos.
es-nees [84.237.246.170]
# Iesūtīts: 2007.04.24 11:27:42
Man liekas, ka tad jau sievietes nevar mācīt arī svētdienas skoliņās... kā nekā rakstu mācītājas.. tikai bērniņiem.
,,,,,,, [62.85.120.63]
# Iesūtīts: 2007.04.24 11:33:29
Kāpēc Jums, kaut..., Sieviete, Mulder, nepatīk sievietes?
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.04.24 12:02:14
Manuprāt, "evaņģēlistes" ir LELB reveranss mācītājām Drīzāk izskatās pēc kompromisa ar sieviešu tiesību aizstāvjiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.24 15:52:38
,,,,,,,, uuui, man sievietes ljoti pat patiik!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.24 17:29:24
Pati esmu gluži emancipēta sieviete, bet laikam tomēr pietiekami tradicionāla, ka, lai cik laba otra sieviete var būt kā dvēseļu kopēja, (bieži labāka nekā vīrietis), mācītāja sieviete man liekas kaut kas pretdabisks. Varbūt tas skan muļķīgi un nav nekāds pamatojums, bet...
No otras puses, nekonsekvence - tad jau sievietes nedrīkstētu būt arī Svētdienas skolu skolotājas, kur nu vēl mācībspēki LA...
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.24 18:15:56
Ak, nabaga neprecētās sievietes teoloģijas doktores, kurām nav blakus vīrs traktorists, kas viņas uzraudzītu un pamācītu ...
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2007.04.24 18:38:36
LELB mājas lapā lasu skaidrojumu "evaņģēlists - neordinēta, uz noteiktu laiku publiskai kalpošanai ar Vārdu LELB prāvesta iesvētīta persona.
Personīgi arī man šis jautājums bijis neskaidrs, kāpēc ir tā, kā ir, t.i., - godīgi - jau labu laiku nespēju skatīties uz sievieti baznīcas kalpotāju drēbēs (izņemot liturģiskā kora). Kādi tad ir evaņģēlistes pienākumi? Kalpot tikai ar Vārdu? Vai arī iepriekš konsekrētu Sakramentu izdalīt? Jau pirmo baznīcā grūti pieņemt (bet tas ir mans subjektīvais viedoklis), tad otro neiespējami, tāpat kā jebkuru sievietes atrašanos altārī.
Tai pat laikā, nenoliedzami, ka Baznīcā ir izcilas sievietes- prāta un sirdsgudrības ziņā, un iespējams, ka viņas varbūt kādās kvalitātēs pārsit dažu labu no otra dzimuma. Taču - ir kalpošana, kura ir Jēzus iedibināta kā vīriešu kalpošana. Vai nu mums, sievietēm, tas patīk vai ne.
Man personīgi patīk un neredzu problēmu. Piedodiet, ja kādu ar šo sāpinu.
,,,,,,, [62.85.120.63]
# Iesūtīts: 2007.04.25 12:26:10
Un ko tad, ja Dievs aicina tieši sievieti kalpot ar vārdu un sakramentiem? Dievam vairāk jāklausa, kā cilvēkiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.25 14:18:47
,,,,,,,,, galvenais nesaputrot Balsi no debesīm ar trokšņiem no vēdera!
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.25 15:51:11
Mulder, Mulder .... par Taviem jociņiem reizēm varētu pat apvainoties...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.26 09:57:43
Sieviete, interesanti ko par taadu "teoloģijas izgliitotu gudru" sievieti (cik var noprast peec tavas ironijas, tad uzskati sho sievieti par gudru) var spriest ja vinja ir appreceejusi traktoristu (kursh peec tavas ironijas ir "dumjais" teels). Tu pieskaaries labam tematam, intelekts un gudriiba ir divas dazhaadas lietas. Un ja sievietes (feministes) cepaas par sievieshu tiesiibaam balstoties uz vinju intelektu, tad tas par ko cepaas teologi ir gudriiba. Jo tava pasha piemeers labi demonstree, ka sieviete var gan buut intelektuaala, bet ar gudriibu var buut visai shvaki!
Angliski ir labaaki vaardy - smart un wise!
Intelektuaalis tiks aaraa no jebkuras situaacijas, bet gudrais tajaa nekad neiekulsies.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.26 09:58:24
Svilpaste, pamatojums - tas nav aizliegts imho!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.04.26 13:06:10
Mulders , piekriitu, ka intelekts un gudriiba ir dazhaadas lietas, bet nepiekriitu, ka tam ir tik vienkaarshs sakars ar dzimumu, kaa to prezentee. Arii nepiekriitu, ka teologija domaa par gudriibu, preteejaa gadiijumaa to nevareetu nosaukt par zinaatni. Jeb Tu domaa ar gudiribu kaa kaut ko taadu, ko var nesubjektiivi meeriit?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.26 13:09:45
Kārlis sj, es tikai ampelējos un kaitinu sievišķus!
Sieviete
# Labojis Sieviete: 2007.04.26 16:10:12
Paldies, Kārli!
Es jau gandrīz sāku par Mulderu slikti domāt

Mulder , es rakstīju par sievieti, kas NAV apprecējusi traktoristu; otrkārt, tā ir skumja dzīves īstenība - ir diezgan bieži gadījies redzēt šādus nevienādus pārus, kad sievai ar vīru nav par ko runāt... Tā ir LV traģēdija, ka mūsu stiprais dzimums ir tik vārgs un iznīkstošs, ka īstu vīriešu šī vārda patiesajā nozīmē ir tik maz. Lai arī man sāp sirds, nenosodu meitenes, kas aizprecas uz ārzemēm.
Un pazīstu ne tikai vīriešus, bet arī sievietes, kas ir gan smart , gan wise ! Un vēl piedevām - nice !
P.S. Nevaru ciest feministes! Man liekas, ka viņām kaut kas nav kārtībā ar pašapziņu. Vai arī viņām ir nelaimējies sastapties ar pārāk daudziem stulbiem macho . Negribu nevienam kāpt uz varžacīm, bet viena krietna daļa no viņām (vismaz ārzemēs) ir karojošas lesbietes.
pīdžeij
# Iesūtīts: 2007.04.27 02:02:17
Atvainojos: tas, ka kādam `patīk` vai `nepatīk` sievietes mācītājas nav arguments. Man nepatīk tas, ka vīrieši dzērāji kalpo kā mācītaji - bet tas arī nav teoloģisks arguments.
Tajās zemēs (piem ASV, Vācija, Zviedrija, Norvēģija utt utt) kur sievietes jau gadiem kalpo kā mācītajas luterāņu, anglikāņu, metodistu, baptistu u.c baznīcās, nevienam nenāk prātā tādas lietas teikt, jo pieredze ir rādījusi, ka sievietes spēj kalpot ne labāk, ne arī sliktāk, nekā vīrieši. Jautājums ir tikai par to - kā mēs iztulkojam Bībelē teikto - ne tikai tekstus, kas aizliedz sievietēm runāt, bet arī Pāvila sveicienus sievietēm, kas acīm redzami ir sludinājušas (Priska, Jūnija, Foibe). Nav arī tā, ka baznīcas vēsturē viennozīmīgi sievietēm ir bijis aizliegts kalpot - un arī ja tas tā būtu, mums, luterāņiem, baznīcas tradīcija nevar būt izšķirošais faktors.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 4093