atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kāpēc Dievs ir noslēpies?
Tas Pats
Iesūtīts: 2009.02.07 20:41:41
Kāds ir viņa nolūks?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 15:09:03
Ctulhu, tur jau tā fīča ka tu neko neesi izskaidrojis. Tu esi sacerējis stāstu, kas izklausās pēc skaidrojuma, bet nu vai šim stāstam ir segums realitātē, to jau neviens nezin! Tas ir tāds pats ticībā balstīts kā jebkurš cits! Tas ka tajā nav nekā, kas tiek nosaukts vārdā "Dievs" jau neko nemaina...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 15:14:19
Ctulhu, ir ir arī tavā stāstā ir mistiski jēdzieni - "sistēmas komplexitāte" piemēram

Prosto tavs stāsts ir CITS stāsts... Un prognozēt jau neko nevar! Tur jau tas prikols, ka nevar no mikro paredzēt to makro emergentos efektus... Tā jau ir tā sistēmas teorijas centrālā sāpe - kā no elementārām pamatelementu mijiedarbībām paredzēt makroskopiskus emergentas sistēmas propertijas? Vai tas maz iespējams...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 15:21:55
Nuja taapeec, ja sisteema sastaav no SB, tad apskataam sistemu sjo SB liimenii, nevis molekulu, no kuraa sastaav SB, liimenii.

Bet tur jau arī fig izpīpēsi... Domā ka no indivīdu uzskatiem var izsecināt kā sabiedrība "kustēsies"? Domāju, ja to varētu, tad toč varētu uzmargot ideālo iekārtu... Tak nesanāk... jo tie emergentie efekti vini ir tomēr jūtīgi pret tiem tauriņa vēzieniem!

Sistema: Elementu un saisju starp tiem kopa.
Kompleksitaate : elementu un saisju skaits sisteemaa.


Tad tev sanāk tas pats kas a_masiksm! Ķieģelis ir sarežģītāks nekā baktērija!

Pietam sitēmu komplexitāti definē daudz savādāk sistēmu teorijā. Tas tu mēģini izgudrot pats savu sistēmu!

Tāpat par saiknēm runājot... vai tās ir fiziska saikne (diegs starp lodēm) vai arī saiknes kā likumi (gravitācijas likums)
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.02 15:35:32
Ctulhu, bet tur jau tas joks... ja ķieģeļus sakrāmētu gigantiskā izskatā un kazi kādā interesantā konfigurācijā kosmosā, tad tie sāktu veidot kādu sarežģītāku sistēmu un nav nekur zvanīts, ka vienā brīdī tur envar uzmargot ko krutāku par baktēriju!

Nebūs tik vienkārši! Laigan es jau nesaku ka tu sliktā virzienā roc... Mana skepse ir tajā, ka šis virziens izskaidros to, ko tu gribi, lai tas izskaidro! Bet... nu tā kā nevaru apgāzt, tad šoreiz tu esi sapņotāja lomā, es - tas riebīgais zemē rāvējs!

Ja tu tiešām domā iedziļināties komplexajās sistēmās ārpus LELB un pa nopietnam, tad varu tikai karogu rokā iespiest! Man tam matemātika par īsu!
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.19 22:16:17
nelasīju iepriekšējos komentārus, bet man neizpratni izraisa apgalvojums, ka Dievs ir noslēpies. Nebiju manījusi Drīzāk problēma var būt nespējā saskatīt. Kā tai gadījumā ar Elīsu un viņa kalpu.
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.21 11:27:03
Ctulhu
apmēram.
Ir vieta:
Tad balss nāca no debesīm: "Es Viņu esmu pagodinājis un atkal Viņu pagodināšu!" Tad ļaudis, kas stāvēja un to bija dzirdējuši, sprieda, ka pērkons ir rūcis, bet citi sacīja: "Eņģelis ar Viņu ir runājis."

Šiten redzams, ka daļai Dieva balss skanēja kā pērkona rūkšana (tie kā zināms bez vārdiem rūc - vk skaņa), bet daļa jau vārdus sadzirdēja.
Tāpat arī ar redzēšanu. Btw Dievs nekad neies uz tādu sadismu, la tā vk atklātos - kā zināms tas cilvēkos izraisa paniku.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 12:30:47
Ctulhu JK bij mitigeets Dievs, tas ko mees jau te sen runaajaam - Kenosis!

Dievs taa teikt pagriezaas ar saaniem, kaa librese ar spaarninjiem, lai izskatiitos plaanaaks nekaa ir
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:05:18
Ctulhu, prakse liecina, ka alkaholikji arii var uzdzemdeet pa kaadam Beethovenam...

Tas ir tas jautaajums, vai mees pieljaujam 20 tonnas smilshu uz 1 gramu dimanta? Iipashi, ja mees proponeejam sabiedriibu, kur tieshi shis dimants ir UISS!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:05:40
Tb taatad JK kjermenii nebija viss dievs, bet tikai kaads tur skjeelums vai projekcija, OK.

Viss Dievs, bet mees redzeejaam projekciju!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:30:41
Tb dieva areejaa virsma tajaa briidii bija JK kermenja aareejaa virsma?

Ilji Jk kermenis bija redzamaa dalja, aiz/ap/ virs/ citaas dimensijaas attieciibaa pre kuru figureeja milziiga ( bezgaliiga) neredzama sisteema?


Aha, tas no sērijas, ja fleškartē ieraksta ļoti daudz informācijas, tad tai jākļūst smagākai un lielākai, un jāizskatās pēc kartupeļu maisa, ko kabatā vairs nenēsāsi

Ja interesē, tad luteriskajās TA, šis moments salīdzināts ar uguni dzelzī, kas joprojām liek aizdegties visam, kam vien pieskaras, bet vienlaikus dzelzs ķīmiskā formula nemainās
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:32:07
Nekorekts piemeers. Uzdzemdeet var - tas daleeji nejauss proceess, izaudzinaat nevienu Beethovenu gamn alkass nevar.

Izaudzinaat Beethovenu no dajebkaa arii nevar... pat vislabaakais audzinaataajs! Taakaa jautaajums paliek, vai tie dimanit ir to smilshu veerti?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.21 14:33:40
A ko - galiigaas cilveeka smadzenees var ierakstiit bezgaliigi daudz informaacijas? ( t.i. visu dievu sastaadosjo informaaciju)?

Var ierakstiit tabulu, a var ierakstiit formulu, kas izreekjina tabulu!

Teixim... nevajag jau visu infu, pietiek ka ieraksta gjeometrijas axiomas... un gudrs cilveeks (Dievs) no taam izreekjina visu gjeometriju uzreiz, nevajag tureet visus starprezultaatus obligaati!

Tas sasaucas ar Dieva vienkaarshiibu un eleganci!

Tas mees ar tevi esam spiesti patureet faktus, jo neredzam to saikni, lai optimizeetu... Dievs ir maximaali optimizeets... taadeejaadi.... hmmm pa vienu dimensiju satur maz infas, pa otru dimensiju satur visu patiesiibu
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:34:59
Ctulhu
A kas ir teicis, ka viss notiek tikai smadzenēs un tikai tādā veidā, kā Tu to iedomājies?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:36:52

Ja runa ir par trakajiem, nu tad bik noveerteet jau var... Ka ajau teicu - viens veerteesanas kriteerijs - vai jams labi operee ar dajebkuras nozares jeedzieniem...


Un Einšteins cauri krīt... jo a) Mateni ne visai rubiija b) Lai attiistiitu savu fiziku, bij jaaieviesh sveshi un pat pretruniigi jeedzieni!

Teixim tie pashi autiskie cilveeki, vinjsh var izreekjinaat afigennaas matemaatiskaas formuls, bet starprezultaatu nevar iedot, vinjsh nevar arii opereet matemaatikju terminos un jeedzienos, bet rezultaats ir neapstriidams...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:42:34

Taatad dievu ( bezgaliiga tabula) var izreekjinaat ar kaadu galiigu formulu?

Es tev tikai raadu logjiski iespeejamus scenaarijus, es uz to nepastaavu... tik paraadu, ka, ja teixim Dievs kaa Radiitaajs radiija sho pasauli peec kaut kaadiem racionaaliem principiem, kurus mees regulaari te izpeetaam... tad vinjsh opereeja ar kudii optimaalaaku informaacijas kopu nekaa mees to no otra gala te meegjinaam saskatiit!

Es jau arii nepaturu visu ko es kaadreiz esmu teicis vai apgalvojis no Kristietiibas... lai naakamreiz, kad runaatu, nesamuldeetu pretrunas... Tachu es paturu kaut kaadu kristiigo pamatkoncepciju kopu, un kad tu vai dziive vispaar uzdod man kadus jautaajumus, es atbildes izreekjinu no pamatpremisaam...

Taadeejaadi jautaajums - vai es saturu informaaciju par tavu jautaajumu! Jaa un Nee... Jaa jo varu dot atbildi, Nee, jo shii atbilde nav manii tajaa formaa, kuraa es to izdodu aaraa! Taa forma ir piemerota tev, lokaalam kontextam... bet iistaa atbilde, jeb atbildi gjenerejoshaa mashineerija ir manii daudz abstraktaaka - jeb ja taa var teikt... manas premisas par pasauli satur visu atbilzhu kopu superpoziiciju, kas izriet no shiim premisaam!

Gjeometrijas axiomas satur faktiski visu gjeometriju sevii!

Taas ir 5as primitiivas axiomas - uzrakstaamas etaki 100 baitos... bet no taam izriet milziigs leerums patiesiibas!

Nu un hmmm... Dievs varbuut nesatur infu par visaam teoreemaam, vinjsh vienkaarshi akuuni aatri maak no shiim premisaam izreekjinaat pareizu patiesu atbildi peec vajadziibas!

Tas ir taads ja var teikt - Apzinjas Ziposhanas algoritms


Bet nejautaa... es nezinu to formulu peec kuras Dievs pasauli radiijis! Nezinu pasaules viljnja vienaadojumu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.21 14:44:27
Tb Mulders domaa - ja ciitigaak monitoreetu visaadus sawaadniekus, mees dabuutu bik labas lietas klaat? Doma nav jauna, frici `Ahnenerbe` staa darbinaaja... Tik lai sito ideju palaistu pilnaa reziimaa, vajag noakratisku sabiedriibu.

Monitoreet vajag visu un visur... jo "savaadnieki" var arii uzlopnjiit kaadu bumbu, ko gudriishi palaizh garaam!

Jautaajums ir... kaa izstraadaat sakariigus sapraatiigus kriteerijus, kad mees tomeer pasakaam - nee shito nefinanseesim! Laikam 100% droshs tu nevari buut, ka nupat neesi noraavis projektu, kas riit dotu rezultaatu... jeb buut paarliecinaatam, ka tu finansee dailjruniigu paraziitu!

Jo kaa tu vari zinaat... vai Ctulhu, kas mums sola kosmiskos celjojumus peec 200 gadiem shodien finasneet vai nefinanseet?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:48:32
Ctulhu

Oj nu labi, smadzenees, paareejos nervos, kautvai aknaas un nierees - bet kermenja robezjaas... OK, pat ar visiem fizikalaajiem laukiema apkaart - vienalga galiiga sisteema...

Tas ka mazā melnajā caurumā baltais milzis var pazust Tev liekas normāli, bet ka Dievs var izš`tukot veidu kā satilpt cilvēkā Tevi mulsina.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:51:54
Tas jauki, bet taa jau mazaaka kopa, nekaa info kopa, kas apraxta dievu pasju.

Jaa... A pashu Dieva aprakstu es tev nevareetu iedot pat ja zinaatu... klaviere nodiltu...
Mums Dievs taapat kaa jebkura Apzinja jaaiepaziist peec taa darbiibas rezultaata. Tieshi noveerot mees nevaram nedz Dievu nedz Apzinju... tikai caur kaut kaadaam shiis Apzinjas iedarbiibaam uz mums uztveramo mateeriju/idejaam!

Un taapeec Dieva paziishana arii buus subjektiiva... atkariiga no taa, kaadaa freimworkaa tu interpetee dajebkaadu iedarbiibu uz teviim!

Taapeec Kristieshi un IDisti tic Dizainerim, jo detektee dizainu mateeerijaa, par kuru zinaams, ka Cilveeks tur nav staaveejis klaat...

VAR jau gadiities, ka taa ir noveerotaaja kljuuda... kaa tu teici - sasakatiit maakoniishos laaciishus! Bet nu zin, ja es maakoniishos saakshu saskatiit taadu mashiinu dizainu, kuru pat es neprotu radiit, un es faktiski veerojot maakonjus buutu spiests atziit, ka tur ir idejas no kuraam es varu maaciities... nu tad es saku... uz maakoniishiem iedarbojusies apzinja, lai kas tos maakoniishus taa sapuutis, tas iziet tuuringa testu!

Taadam nejaushiibaam es neticu!

Ja vien tu nepagjeeri pasha Cilveeka Apzinjas kaut kaadas paardabiskas speejas struktureet mateeriju par to, par ko Apzinja neapzinaati grib lai taa izskataas...

Nu tas taa... ja visi cilveeki sagribees, lai DNSaa iekodeets tas un tas, tad tas tur iekodeesies... caru visas cilveeces apzinjas ietekmi uz mateeriju. Ja visa cilveece vienosies dziesmaa, ka kalnaa X dziivo Zmejs Gorinichs, tad skat un riit buus ciema smukaas meichas vinjam jaaved upureeshanai...

Es domaaju tomer, ka lai arii Apzinja var iedarboties uz mateeriju, tachu ne TIK iespaidiigaa meeraa... Laigan... buutu interesanti, ja cilveeku visas zinaatniskaas izpeetes rezultaats buutu pashas cilveeces zemapzinjas veelmju projekcija pashaa mateerijaa, kur mateerija paarkonfigureejas par to, ko cilveeks iisteniibaa grib, lai taa ir!

Bet nu tad dikti diivaini shkjiet taadi atklaajumi, kuri pilniigi lec aaraa no jebkaa, ko cilveeki speej domaat, ko vairums izteelojas... Tad atkal jaapostulee ir Apzinjas Giganti Odinochkas, kas ar savu izteeli un mentaalo kapacitaati speej mateeriju sakaartot vopreki sabiedriibas uzskatam - te visaadi Heezenbergi un Einstheini!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:55:06
Ctulhu par galiigo vs bezgaliigs!

Gjeometrija shkjiet ir galiiga... tachu, algebra vai skaitlju teorija bezgaliiga!
Nu tur vot sanaak - galiigs axiomu skaits, bet potenciaalaas teoreemas - bezgaliigs! Mums taas jaapieraada peec kaartas, bet Dievs varbuut taas visas redz bezgaliibaa...

Taapeec es kaut kur lasiiju... ka bez evolucionaaraas attiistiiabs, pastaav matemaatiskaa attiistiiba... un tad abstraktaa liimenii principaa ir pieljaujamas bezgaliigi vienkaarsha struktuura, kas "komputeejas" par bezgaliigi sarezhgjiitu struktuuru, bet shii bezgaliiba galiigajaa pastaav jau aktuaali, nevis potenciaali... kaa tas ir evoluucijas gadiijumaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.21 14:56:48
O! Incanti. Taatad zipots dievs var buut arii galiigs? Un bezgaliigs jams kljuust, kad `atzipojas`?

Nevareeshu atbildeet...
Mosh shaads piemeers - "Dievs ir Miilestiiba"-> Zajava primitiiva kaa zirga dekjis. Zato REAALI tas par Dievu pasaka nu ljoti daudz... visu to, ko vien var pateikt par agapi + veel leerums to, ko neviens dzejnieks vai zinaatnieks par agapi nav izdomaajis/izvedis! Tas, protams, nav VISS kas par Dievu pateikts... bet nu apmeeram nojaut kuraa virzienaa tas Zips velk... Dievs noteikti nav matemaatiska struktuura!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 36295