atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kāpēc Dievs ir noslēpies?
Tas Pats
Iesūtīts: 2009.02.07 20:41:41
Kāds ir viņa nolūks?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.02.26 16:16:00
Nē, jo viņi visi "redz", ka viņiem ir taisnība. Bet, tā kā tu ski, ka taisnība ir tikai viena, tātad - vismaz (N-1) no viņiem maldās. No kā seko, ka tāda "redzēšana" neko nepalīdz.

Tātad tu gribi tomēr lai tev piespiež, nevis tiešām mācīties un attīstīties redzēt un pieņemt lēmumus balstoties redzētajā. Kāpēc tu pats negribi redzēt un izlemt, bet spried pēc citu (ne)spējas kaut ko redzēt un to tev komunicēt?

Nu a kas ir Kristiešu vārds pret Dieva Vārdu?
Nekas, tāpēc mēs ticam uz Dieva Vārdu nevis saviem!

Pag, nu beigās taču daudzus sametīs ellē, un citi to arī redzēs. Tā taču ir atšķirība no tā, kā dzīvot ar vienas vai otras ticības radītu cietu pārliecību.
Redzēs ne to vien, bet arī visu izvēļu un lēmumu ķēdīti, kas noved pie elles... un tiks uzrādīts, kā tieši personīgās izvēles un Dieva balss ignorēšana tur noved. Lūk tur būs tas matemātiskais pierādījums, kurš parādīs šo cēloņu un seku ķēdi, kur katrā izvēles punktā cilvēka paša izvēle viņu pagrieza tuvāk ellei!

Karte neder, bet uzkrājas pieredze.
Un šīs pieredzes interpertācija. Daudzi paleontologi ar katru jauno fosīliju nostiprinās savos Darvinistiskajos maldos... Cits uz to pašu visu skatoties nostiprinās savā Teistiskajā pārliecībā!

Tieši tāpēc pienāk point-of-no-return, kad tu vairs nevari sevi revidēt, bet esi izvediojies par to, par ko tu esi... un tad pienāk dzimšanas brīdis, kad tu ieej jaunajā pasaulē tāds, kāds esi izveidojies caur savu pieredzi un tās interpretāciju! Un tādam tad tev ir jādzīvo jaunajā pasaulē... tu vairs nevari atgriezties mātes miesās un izmainīt savu raksturu! Tu esi tas, par ko sevi pats padari!

Un ja jaunā pasaule ir no ūdens, bet tu vienmēr esi žaunas rāvis nost, un piedzimsti bez žaunām, tad jaunajā pasaulē tu mūžīgi slīksi bez elpas!
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.26 16:30:58
Par Muldera ticības perspektīvām no islama viedokļa:

Un raugi! Dievs sacīs [tiesas dienā]: Ak, Isa [Jēzu], Marijas dēls! Vai tu sacīji cilvēkiem pielūgt sevi un savu māti kā dievus, noliedzot Dievu?
Viņš teiks: Lai slava Tev! Nekad neesmu sacījis, ko man nebija tiesību sacīt. Ja es būtu tā sacījis, Tu to patiesi būtu zinājis. Tu zini, kas ir manā sirdī, lai gan es nezinu, kas ir Tavā. Jo Tu zini visu, kas apslēpts. Nekad es neesmu teicis viņiem neko citu kā vien to, ko Tu man esi licis sacīt: "Pielūdziet Dievu, manu Kungu un jūsu Kungu".

(5:116-117).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.26 16:32:39
incognito, baidos, ka tāda perspektīva nespīd pat man

Jo a) Dievu nenoliedzu b) Mariju nepielūdzu c) Kristus pavēl viņu lūgt un uz Viņu vien paļauties
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.02.26 16:36:48
Mulders

Kāpēc tu pats negribi redzēt un izlemt, bet spried pēc citu (ne)spējas kaut ko redzēt un to tev komunicēt?
Te pagaidām ir tikai vienkārša fakta konstatācija - ir daudzas reliģijas, kurās ticīgie jūtas apmierināti un ir pārliecināti par savu taisnību. Kura ir īstā? Vai tāda maz ir?

Nekas, tāpēc mēs ticam uz Dieva Vārdu nevis saviem!
Nekas, tāpēc krišnaīti tic uz Dieva Vārdu, nevis saviem!
Cik ilgi tā spoguļosimies? ;-)

Redzēs ne to vien, bet arī visu izvēļu un lēmumu ķēdīti, kas noved pie elles

1) un precīzi pietika laika visiem, lai izlemtu un izdomātu?
2) no kā bija atkarīga lēmumu ķēdīte? cik lielu lomu tur spēlēja vide un tradīcijas?

Daudzi paleontologi ar katru jauno fosīliju nostiprinās savos Darvinistiskajos maldos...
Nu un? Pieliec vairāk laika! Pirms cik tur gadiem zinātnē akmeņi no debesīm nevarēja krist, un nekas smagāks par gaisu lidot! Tu domā, ka ja tie zinātnieki dzīvotu vēl šodien, nebūtu mainījuši savus uzskatus?

Tieši tāpēc pienāk point-of-no-return, kad tu vairs nevari sevi revidēt, bet esi izvediojies par to, par ko tu esi
Šī ir tikai tava pārliecība, un nekas vairāk. Tas nav obliigāti. Pieņemot, kair kā tu saki, mums iznāk vājāks Dievs. Dievs, kurš nevar radīt Būtnes, kas visas agri vai vēlu kļūst laimīgas.
Ja vienmēr ir return, kaut arī ilgi un sāpīgi, tad Dievs tādā sistēmā ir varenāks.

Un ja jaunā pasaule ir no ūdens, bet tu vienmēr esi žaunas rāvis nost, un piedzimsti bez žaunām, tad jaunajā pasaulē tu mūžīgi slīksi bez elpas!
A kas man principā traucē palikt vecajā pasaulē tik ilgi, kamēr mana paša neapmierinātība spiež mani mainīties?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.26 17:38:00
Te pagaidām ir tikai vienkārša fakta konstatācija - ir daudzas reliģijas, kurās ticīgie jūtas apmierināti un ir pārliecināti par savu taisnību. Kura ir īstā? Vai tāda maz ir?

Nu... A kā tu to domā uzzināt, neejot tur iekšā, pats nekļūstot daļa no šī patiesību meklējošā procesa? Nu nevari tu pārliecināties par to vai matemātika ir pareiza, ja tu pats nepaņem un ar to nepaķēpājies. Nevarēsi noskaidrot fizikas lietderību, ja pat stajā nemetīsies iekšā!

Nekas, tāpēc krišnaīti tic uz Dieva Vārdu, nevis saviem!
Cik ilgi tā spoguļosimies? ;-)

Baidos, ka Krišnaīti tic kaut kādām basņām, bet Dieva Vārdu neatzīst!

1) un precīzi pietika laika visiem, lai izlemtu un izdomātu?
Jep!

2) no kā bija atkarīga lēmumu ķēdīte? cik lielu lomu tur spēlēja vide un tradīcijas?
Necik lielu... Savukārt JA spēlēja, tad tu kā dzīvnieciņš, kā vējā mētāta lapa... kur vējš pūš, tur tu arī lido... Ne pārāk cilvēka cienīga attiexme, ja parasti dabas spēki tevi var mētāt! Tāds diez ko nevar pretendēt uz Dabas Radītāja bērna statusu!

Šī ir tikai tava pārliecība, un nekas vairāk.
Nē... Piemēram šo pārliecību, ka šī ir mana pārliecība tu nemainīsi... Vismaz ilgi... Tā tevi definē! Tā jau nosaka to kā tu domā. Šī tev ir axioma - ka ikviens var mainīties jebkurā laikā... Tas ir tavs pieņēmums, kuru tu nemainīsi, un tas nosaka to kā tu interpretē notikumus, un tas ir viens no filtriem, kas nosaka to zīmējumu, kurš definē tavu raksturu... ! Tu to mainīt nevari!

Tas nav obliigāti. Pieņemot, kair kā tu saki, mums iznāk vājāks Dievs. Dievs, kurš nevar radīt Būtnes, kas visas agri vai vēlu kļūst laimīgas.
Jā Dievs nevar radīt paradoxus! Tādējādi viņš nevar radīt būtnes, kas kļūst laimīgas, ja viņas negrib būt laimīgas! Brīvā griba ibitītmatos... Pieļauj to, ka kāds var negribēt būt tur kur gribi būt tu! Brīvība tas ir iespēja nedarīt to ko negribās!

Ja vienmēr ir return, kaut arī ilgi un sāpīgi, tad Dievs tādā sistēmā ir varenāks.
Tad pieņem šādu sistēmu un dzīvo to beidzot... Pierādi ar savu dzīvi, ka tev ir taisnība! Pārliecini!

A kas man principā traucē palikt vecajā pasaulē tik ilgi, kamēr mana paša neapmierinātība spiež mani mainīties?
Vecā Pasaule ir pārejoša... Tāpat kā gaisā pakārts akmens mūžīgi gaisā pakārts nepaliks!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.02.26 20:40:49
Mulders
Nu... A kā tu to domā uzzināt, neejot tur iekšā,
Bet ejot iekšā tāpat nevar uzzināt - re, daudzi ir gājuši iekšā un atraduši katrs savu. Tātad metode nestrādā.

Baidos, ka Krišnaīti tic kaut kādām basņām, bet Dieva Vārdu neatzīst!
Varbūt Kristieši tic kaut kādām basņām, bet Dieva Vārdu neatzīst? ;-)

Jep!
Tātad, tie visi, kas gāja jauni bojā karā un epidēmijās, bija jau radīti ar tādu domu, ka šiem ilgi dzīvot nebūs? Savukārt, no tā seko, ka Dievs pats tos karus un katastrofas plāno, citādi jau tiem sanāktu dzīvot ilgāk. Tāpat arī citus notikumus Dievs plāno. Dievs zin arī nākotni, bet ne tāpēc, ka viņš ir ārpus laika, bet gan - vienkārši ZIN.

Necik lielu...
Nuja, un tas ka Mekā ir daudz daudz muslimu, ir nejauša sagadīšanās. Kā arī ticību sadalījuma stabilitāte ir tāda nejaušība - nav jau nekādas dižās ietekmes tai videi, nav...

Nē... Piemēram šo pārliecību, ka šī ir mana pārliecība tu nemainīsi...
OK, ja tā NAV tava pārliecība, tad kas tas ir?

Tas ir tavs pieņēmums, kuru tu nemainīsi
Ar šo pieņēmumu izmetam miskastē mūžīgās ciešanas. Šis pieņēmums tātad dod varenāku Dievu. Līdz ar to tas ir labāks par tavējo.

viņš nevar radīt būtnes, kas kļūst laimīgas, ja viņas negrib būt laimīgas!
Nu bet tādu būtņu jau arī nav. Visas grib kļūt laimīgas, tikai mēdz kļūdīties. Problēma ir tavā ticībā, ka Dievs NEvar radīt Būtni, kas visu laiku tiecas uz laimi, uz savu, tā teikt "zivs ūdenī", nepārkāpjot brīvās gribas likumu.
Piemēram, viens risinājums ir: tā kā Dievs zina nākotni, tad viņam nav problēmu radīt tikai tādas Būtnes, kuras brīvprātīgi izvēlēsies būt labas.
Cita atbilde ir tāda, ka "iekšējais laimes kompass" nebojā brīvo gribu.

Pierādi ar savu dzīvi, ka tev ir taisnība!
Tajā sistēmā ir vairākas dzīves, tā ka es tev neko diemžēl nevarēšu pierādīt.

Vecā Pasaule ir pārejoša... Tāpat kā gaisā pakārts akmens mūžīgi gaisā pakārts nepaliks!
Pat ja kāds tā visa dēļ mūžīgi mocīsies? Ir kāds augstāks Likums, kas nosaka Pasaules beigas? Un nevarēšanu izveidot jaunu Pasauli, speciāli tādiem dundukiem - bremzēm?
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.27 16:25:57
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality."

George Bernard Shaw
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.27 16:33:52
Nabaga Šovs... viņam tik vien kā šitāda līdzība...
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.27 23:18:02
no kura suuda pirksta nacists Bernard Show izziida,ka drunken man ir laimiigs?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:20:50
Ctulhu, bet ja tu laimīgs... tad ko cepies?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:22:17
Ctulhu, man arī īpaši patīk kā tie, kas nekad nav ticējuši un ar Dievu kontaktus veidojuši, spriež par ticīgo laimi... kāds tas ir sūckautkāds... Ij dikti saīgst, kad viņu pašu laimi noraksta uz tikai tādu jēgas meklēšanu bezjēdzīgā visumā...
Skeptiķa laime var būt tikai par tik par cik tā ir paša skeptiķa subjektīvo iegribu un vēlmju realizācija!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.02 12:22:55
Ctulhu, es jau necepos... Es tik skeptisks pret skeptiķu laimi! Arī tāda dzērāja laime vien šķiet! Droši vien kā tev un Bernardam attiecībā pret ticīgajiem!

Mēs gan vēsturē varam reportēt daudz ģeniālu darbu un sasniegumu, kas ir ticības motivēti... Bet tādi, kas ir radušies dzēruma "laimes sajūtā" nebūs gan daudz! Tā kā... hmm... izklausās pēc Ctulhu tipa salīdzinājuma - gurķis un krokodils salīdzināts pēc krāsas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:28:23
Ctulhu, nu... ar "subjektīvām iegribām" bij domāts tādas, kas vērtas uz pašlabuma meklēšanu... egoisms. Tas ko tu pateici vairāk velk tomēr uz kalpošanu savam tuvākajam... Tas jau ir tuvāk agapes būtībai un kā mēs kristieši ticam un mācām - tad agape ir cilvēces gan piepildījums, gan mērķis gan means of getting it and there!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:31:04
Borac, tieši tā... Ticība un skats nākotnē, sapņi par to kas ir aiz tā kalna, tie viemēr ir bijuši pasaules dzinējspēks un daudzu laimju un dzīves jēgu piepildījums, pat neiejaucot reliģiju.
Savukārt veģetēšana un visa, ko pats nesaproti, noraidīšana, vienmēr ir radījis stagnāciju un tādu burbuļošanu uz vietas.
Vēsturē gan vienmēr ir vieta kā vienam, tā otram... Vienmēr ir jābūt kādam kas ceļ un plāno un taisa gaisa pilis un vienmēr jābūt kādam, kas uzcelto saglabā, kā ari apārstē tos, kas no gaisa pilīm nogāzušies pret cietu klinti!

Tā pasaule rit uz priekšu!

Ja cilvēki turētos tikai pie tā, kas kabatā... mēs vēl tagad akmens vai bronzas laikmetā dzīvotu...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:33:40
Zinaatnee tomeer sasniegumi ira neatkariigi no ticiibas vai ticiibas apsaubiisanas rezultaats ( ne jau obligati religiskas ticiibas, bet vispaar ticiibas pienjemtaam nostaadneem).

Palasi tomēr to, kas motivēja tādus fruktus kā Ņūtons, Keplers, Koperniks... kas motivēja viņus mesties zinātnē. Vēl vairāk, pastudē tās pašas Londonas un Parīzes zinātņu vēsturi... Zinātne ir rezultāts daudzu jo daudzu cilvēku ticības meklējumiem, kad viņi tiecās vēl vairāk saprast Dievu caur viņa radīto pasauli!
Tā ticība Kristum ļāva demistificēt matēriju tādējādi atbrīvojot ceļu zinātniskajai izpētei, jo Kristietība paģēr, ka Dievs netiek nedz apvainots nedz ievainots, ja tu sazāģē koku vai uzšķērd kādu vardīti izpētes mērķiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:34:22
Ar ko ir slikta pašlabuma meklēšana? Visa cilvēce skopom ar to tikai nodarbojas vien.

Jā... tāpēc jau iet tik grūti. Reālais progress notiek tur, kur cilvēki strādā citu labā... lai dotu citiem!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:35:34
ira nekoretks uzbraucies skeptikjiem, ibo nav pamata uzskatiit, ka skepticuisms buutu saistiits ar egoismu.

Skeptiķi ir vajadzīgi, tak ne viņi bīda progresu. Progresu bīda sapņotāji un tie skeptiķi, kas ir skeptiski pret iestādītām dogmām... ARĪ zinātnē!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:37:50
Paskaidro - kā ticība iespējai uzbūvēt mūžīgo dzinēju, var nodrošināt laimes sajūtu?

Tādējādi, ka tas dod cilvēkam mērķi. Bet mērķis un purpozis cilvēka dzīvē dod viņam piepildījumu un draiveri vispār no rīta no gultas rausties ārā... Savukārt fokusēta darbība jau ir pārvēršama lietderīgā darbā, kas dod ne tikai subjektīvu laimi bet arī objektīvu labumu!

Un kāda gan ir sajūta dzīves beigās, kad tā arī nesanāk izveidot ne pirmā ne otrā tipa mūžīgo dzinēju? Kvalitatīva un akūna laime?

To es nezinu... nav nācies būt "dzīves beigās"

Tāpat jau var prasīt, kāda jēga ir būt ateistam... meklējot jēgu Visumā, par kuru ateists ir pārliecināts, ka tas ir bezjēdzīgs un pat tu esi tādas selekcijas rezultāts, kura selektē tevi izdzīvošanai, nevis patiesības un jēgas meklēšanai!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:38:56
Mulders
Zinātne ir rezultāts daudzu jo daudzu cilvēku ticības meklējumiem, kad viņi tiecās vēl vairāk saprast Dievu caur viņa radīto pasauli!
Kas tur vairāk tika saprasts par Dievu, pētot radīto pasauli?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 12:39:13
Ctulhu, bet šis "sapņotājs" arī ir tā cilvēciskā komponente, kas skatās neredzamajā, ceramajā tālē... Skatās pāri zināmajam un drošticamajam un tic, ka neiespējamais ir iespējams! Ka tas, kas šodien šķiet neiespējams, rīt būs ikdiena...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 34300