atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu konsistorija
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.23 21:41:17
Bieži esmu dzirdējusi negatīvas atsauksmes no draudžu darbiniekiem par LELB konsistoriju, manuprāt, ir izveidojusies situācija, kad ir divas "republikas", kas ne īpaši saprot viena otru. Kāda ir jūsu attieksme pret konsistoriju? Vai tās darbības pēdējo gados ir uzlabojusies? Vai jūsu draudzei ir laba sadarbība ar konsistoriju? Kas būtu jāmaina?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
jānis no rīgas [212.93.97.131]
# Iesūtīts: 2007.04.24 08:28:33
mana pieredze. Ir mazi sunīši, kuri vienmēr bailēs vaukšķ un kož kājās, un ir lielie suņi, kuri mierīgi dreifē cauri dzīvei. Visur, kur ir padotie un priekšniecība, cauri man rādās šie divi suņi... :-)

Ne par velti Mazajā katehismā ir izskaidrots, ka ir priekšniecība, kura jāklausa un jāciena.

Ja nebaidies un esi domājošs, tad Tev neviens nevar pāri nodarīt, pat konsistorija.. Ja pats jūties mazvērtīgs - dabūsi pērienu pat... baznīcā
janis [83.223.129.249]
# Iesūtīts: 2007.04.24 09:25:53
Uzrakstot savu attieksmi nokļuvu kautkādā melnā sarakstā. Laikam man nav pareizā attieksme.
Jānis_Bitāns
# Labojis Jānis_Bitāns: 2007.04.24 10:13:25
Ar patreizējo konsistoriju katram ir tādas attiecības, kādas tas pats veido! Ar konsistoriju ir iespējama konstuktīva sadarbība un darbs ir nesalīdzināmi sistemātiskāks nekā tas bijis līdz šīs konsistorijas ievēlēšanai.
Mani vienīgi izbrīna kas pilnīgi cits, proti, Svilpastes un citu, bieži pamanāmu IP adrešu, LELB mājas lapas apmeklētāju rīcība. Tiek aizsāktas vai "sildītas" tā saucamo "dzelteno" diskusiju tēmas, kas savu popularitāti un atsaucību rod žuts un rūgum podu starpā, nemitīgu rūcēju, neapmierināto un dumpotāju vidū. Iztrūkst zināma shēma, lai to varētu saukt par apzinātu procesu, bet tas to lietu tikai pasliktina, jo tad tā vairs nav cilvēciski saprātota emociju parāde, bet garīgi inspirēta kustība. Nekā baisa un bīstama jau tajā nav. Tik vienīgi tā smaka...
ddauka [80.232.218.143]
# Iesūtīts: 2007.04.24 12:31:33
Bībelē Dievs samērā bieži ( nu vismaz salīdzinot ar KP īso kursu) publiskai apskatei nolicis savas tautas "virtuves" nebūšanas, lai šamējie drusku pierautos
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.24 13:07:32
ddauka, vot kad tu peec naaves 3 dienaa augshaamcelsies, tad arii vareesi nolikt dajebkuru tev netiikamu iestaadiijumu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.24 18:28:50
Man liekas, ka šajā konsistorijā strādā no sirds Baznīcai kalpojoši un uzticīgi cilvēki, kas pēc labākās sirdsapziņas dara milzu darbu visas Baznīcas labā. Ka tas kādreiz saduras ar dažu draudžu darbinieku neizpratni vai pat egoistiskām interesēm, it īpaši saimnieciskos jautājumos, nav nekāds brīnums.
Tie draudžu locekļi, kas patiesi ir Baznīcas miesa un kas kristīgā garā raudzīsies ne tikai uz savām, bet uz visas Baznīcas interesēm (t.i., arī uz pārējo, mazāko draudžu un viņu mācītāju gandrīz vai tikai uz plika entuziasma balstīto kalpošanu), noteikti varēs ar konsistoriju sastrādāties.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.04.24 18:43:38
Nav man īsti skaidra šī jautājuma aktualitāte kā "mazam draudzes cilvēciņam". Jo vai tad visiem ierindniekiem ir tik liela saskare un sadarbība ar konsistoriju? Protams, ja man nav, tas nenozīmē, ka citiem arī nav tādas nepieciešamības Bet vai tomēr nav tā, ka lielāko daļu par to, kas un kā notiek saistībā ar konsist., ierindnieki tā vai savādāk uzzina pakārtotā veidā - t.i., "viena tante teica"... ?
ddauka [80.232.218.143]
# Iesūtīts: 2007.04.24 19:48:33
Brāli Mulders!
Kur Tu lasi, ka es gribu nolikt kādu mūsu baznīcas iestādi?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.04.26 17:21:10
Konsistorija rūpējas par mācītāju sagatavošanu, tālākizglītošanu, par draudžu nodrošināšanu ar mācītājiem, par avīzes "Svētdienas Rīts" izdošanu, par šīs mājas lapas uzturēšanu, par atbalstu draudzēm dažādu krīžu un konfliktu gadījumos, par Arhibīskapa darba nodrošināšanu, par jauniešu darbu draudzēs, par Svētdienas skolotāju sagatavošanu un mācību materiālu sagatavošanu, par saimnieciskās dzīves sakārtošanu, par sadraudzību ar citām Baznīcām, par māsu draudžu attiecību veidošanu, par kapelānu dienestu, par diakonijas darba koordinēšanu un veicināšanu draudzēs, par Baznīcas attiecībām ar valsti un vēl daudzām citām lietām. Te uzskaitīju tikai dažas. Jautājums: kur un kā par šo Konsistorijas darbu veidojas negatīvās draudžu darbinieku atsauksmes? Normālā gadījumā draudžu un Konsistorijas attiecības ir izcili labas un tās norit sadarbības un savstarpējas mīlestības garā.

Cik man nācies saskarties ar dažām negatīvām atsauksmēm par Konsistoriju, tās parasti radušās 1) no pārpratumiem; 2) no apstākļu nezināšanas; 3) no ļaudīm, kuriem Konsistorija nav ļāvusi īstenot ar Baznīcas būtību un sūtību nesavienojamus plānus.
Andis Atvars [81.198.251.214]
# Iesūtīts: 2007.04.26 18:40:59
Gribat novērtēt LELB Konsistorijas darbu- paskatieties uz Latvijas laicīgo varu un būs izcils izvērtējums... būtu tā kā neētiski vērtēt tiem, kas vairāk vai mazāk ir ar Konsistoriju saistīti...man nekādas ģelas ar Konsistoriju nav nācies kārtot, bet pēc 10 baļļu skalas es ieballētu 4...nu nevelk vairāk...
Sieviete
# Labojis Sieviete: 2007.04.27 01:29:34
Andis Atvars
Un man kaut kā nevelk argumentu neesamība Tavā vērtējumā un neadekvātais it kā ierosinājums salīdzināt konsistorijas darbu ar laicīgās varas darbu. Tu pats raksti: ...man nekādas ģelas ar Konsistoriju nav nācies kārtot, bet pēc 10 baļļu skalas es ieballētu 4...nu nevelk vairāk... Tad kā Tu vari vērtēt, ja neko nezini?
Andis Atvars [81.198.251.214]
# Iesūtīts: 2007.04.27 17:01:11
Zini sieviete, kas ir laicīgā vara- Baznīcas atspulgs. Atrod ko tādu, kas vienai un otrai pusei diametrāli atšķiras un tad mēs varētu publiski apspriest vai tiešām ir tādas atšķirības...
Tās "ģelas" tika minētas tādēļ, ka izskanēja versijas, ka neapmierinātie ar Konsistorijas darbu ir tie, kuriem kādas ģelas Konsistorija nojaukusi. Tas, ka man nav biznesa attiecības nebūt nenozīmē, ka es neko nezinu par Konsistorijas saimnieciskām neveiksmēm, bet galvenais kritērijs man tomēr ir garīgais darbs. Nepatīk cipars 4 -atļauju koriķēt uz 3....
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.28 17:53:35
Andis Atvars
Pirmkārt, liekas, ka Tev neinteresē diskusija, bet gan kašķis. Tāpēc man to nemaz negribas uzsākt.
Otrkārt, konsistorijā laika gaitā ir stipri mainījies sastāvs (gan garīgo, gan laicīgo darbinieku - nezinu, ko Tu saproti ar vārdu konsistorija - un man liekas, ka tā strādā tik labi kā vēl nekad.
Bet par neveiksmēm - nekļūdās tikai tas, kas neko nedara. Bet stāvēt malā un zākāties - to spēj katrs, kam tas sagādā (visai apšaubāmu) baudu.
Andis Atvars [87.110.85.129]
# Iesūtīts: 2007.04.28 21:08:26
Kašķis, kam tad tas ir piemeties?...runā ka tas no netīrības rodas, bet izrādās ka arī no viedokļu apmaiņas...
Negribi ar mani diskutēt, jo man tāda riebīga īpašība argumentēt savu viedokli,nu tad tā arī pasaki...apzinos, ka neesmu ērts diskusiju dalībnieks,... nu ko lai dara- man vienkārši trūkst talanta dziedāt slavas dziesmas laicīgiem un garīgiem vadītājiem.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.29 09:39:04
Andis Atvars
Nevēlos ar Tevi diskutēt tieši tāpēc, ka Tev NAV argumentu - Tu tikai nievā. Varbūt Tev pašam ir kādas garīgas vai disciplināras problēmas, kas Tev sāp? Manuprāt, konsistorijā nevienam neinteresē slavas dziesmas, bet gan patiesa kalpošana.
Andis Atvars [87.110.85.129]
# Iesūtīts: 2007.04.29 16:33:06
Kādus argumentus vēlies saņemt? Es galvenos vilcienos, kas man nepatīk LELB vadībā jau esmu agrāk paudis, bet ja tik ļoti vēlies atkārtošos:
- totāla varas koncentrēšana šauru cilvēku lokā (Sinode principā ir beigusi pastāvēt);
- jebkuri lēmumi tiek pieņemti ar balsu vairākumu (apstākļos kad Baznīcā pastāv vairāki grupējumi, starp kuriem ne tuvu pastāv draudzīgas attiecības, lēmumus vajadzētu pieņemt vismaz ar 2/3 balsu pārsvaru);
- lēmumu pieņemšanā pilnīgi tiek ignorēts to skaits kam lēmums būtu jāpieņem;
- kur ikviens lajs var iepazīties ar jauno Satversmes projektu (vai "Svetdienas rītā"?;
- Satversmes izstrādē nav neviena vecāka gadagājuma mācītāja (vai nešķiet mazliet dīvaini)?;
- topošais baznīcas īpašumu pārraudzības projekts (kur ir kāda informāci
Andis Atvars [87.110.85.129]
# Iesūtīts: 2007.04.29 17:08:38
....-ja, par priekšlikumu ierosināšanu nerunājot)?;
Negribu vainot LELB vadību par zaudētiem līdzekļiem (lai gan daļa vainas būtu jāuzņemas arī tai), jo katram jau uzraugu nepieliksi, bet man pilnīgi nav pieņemams tas, ka šos līdzekļus tā vienkārši norakstīja;
- mani pilnīgi neapmierina mācītāju ordinācija (kaut vai tas 25.gadu vecums);
- man kaut kā grūti par labu atzīt to, ka no LELB aiziet uz citām konfesijām tai piederīgie, ka luterāņi savas pozicijas Latvijā totāli zaudē un tas man patiesi sāp;
- par to kļūdīšanos- nu ja neprot kāds vadīt Baznīcu, tad tādai vadībai ir jādemisionē. Baznīca nav izmēģinājumu laboratorija un viss.
Nu sieviete, kādus argumentus vēl gribi?...protams nepieskāros liturģiskai kārtībai, aizguvumiem no citām konfesijām, draudžu padomes vēlēšanām, ekumenismam, utt....
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.04.29 18:06:07
Andis Atvars
OK, nu ir vesela čupa argumentu, no kuriem vismaz daļa, cik man zināms, neiztur kritiku. Bet, tā kā neesmu konsistorijas loceklis, nevaru atbildēt uz šīm daļēji nepamatotajām apsūdzībām (Ēvalds Bērziņš jau uz vienu atbildēja, tikai Tu nez kādēļ nedzirdi). Tad nu vērsies pie konsistorijas, pie attiecīgās nozares, kuras darbs Tevi neapmierina, un diskutē.
Luterāņi Latvijā nezaudē - statistika rāda, ka mūsu skaits paliek konstants, kas reaāli liecina par pieaugumu, jo
- sakarā ar mirstības pārsvaru pār dzimstību un
- desmitiem tūkstošu aizceļošanu uz ārzemēm peļņā
draudžu locekļu skaitam būtu jāsamazinās. Bet tas nesamazinās, tātad reāli mēs pieaugam! Lai arī mazajās lauku draudzēs šāds iespaids varētu rasties - bet tāds process norit visā pasaulē.
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.04.29 20:44:27
Paldies Andim Atvaram, kurš vienīgais drosmīgi pauda savu viedokli par to, kas neapmierina. No kā izdaru secinājumus, ka tie, kas man sarunās ir pauduši savu neapmierinātību :
1) šo portālu neapmeklē;
2) apmeklē, bet baidās izteikties.
Paldies arī pārējiem, no kā izdaru secinājumu, ka konsisorijas un draudžu (to, kurās nav "ģēlu bīdītāju) attiecības ir lieliskas.
Andis Atvars [87.110.85.129]
# Iesūtīts: 2007.04.29 23:53:42
Man patīk cilvēki kuriem ir savs viedoklis, kuri var savu viedokli pamatot, bet nevis kaut ko ļurina (atvainojos par pēdējo darbības vārdu, bet nekas atbilstošāks tam neatradās manā vārdu krājumā).
Kuri mani argumenti neiztur kritiku?
Sieviete, vai zini kādēļ " Aldara" šefu nomainīja? Ne tādēļ, ka ražošanā būtu stagnācija, bet gan tādēļ, ka konkurenti attīstījās straujāk.
Ne par izbraukušiem un mirušiem iet runa, bet par tiem lajiem un mācītājiem, kuri no LELB ir pārgājuši uz citām baznīcām.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 1593