atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.01.06 22:48:15
Jēzus māceklis
nu jā, bet gars top stiprināts ticībā! bet ja grib, tad var "pieslēgt" prātu. Lūgt Dievu lai ir tulkojums . Grūti to izskaidrot.

Tātad tu pats ar savu gribu lūdz mēlēs un šo lūgšanu nesaproti. Tad tu vari pieslēgt prātu, lai lūgtu Dievam, lai Dievs tev paša teikto nesaprotamu lūgšanu iztulko. Un to šo tulkojumu, kā nojaušu, saņem savā tieši savā prātā. Un kaut kādā veidā šī īpatnējā lūgšanas forma stiprina tavu garu.
Jā, to, ka šādi vingrinājumi stiprina tavu garu, nešaubos. Tik jautājums, vai tavs gars vienlaikus tuvojas Dievam?
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.07 00:46:16
Mārtiņš

Tik jautājums, vai tavs gars vienlaikus tuvojas Dievam?

To apstiprina Dieva Vārds. Tu ( tavs gars) mēlēs lūgšanas laikā tuvojies Dievam, jo tu runā Dievam ( komunicē ar Viņu, sarunājies)

2 Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam;


Un kaut kādā veidā šī īpatnējā lūgšanas forma stiprina tavu garu.

Jā, tā ir patiesība, arī to apstiprina Dieva Vārds.

4 Kas runā mēlēs, tas ceļ pats sevi;

Tātad tu pats ar savu gribu lūdz mēlēs un šo lūgšanu nesaproti. Tad tu vari pieslēgt prātu, lai lūgtu Dievam, lai Dievs tev paša teikto nesaprotamu lūgšanu iztulko. Un to šo tulkojumu, kā nojaušu, saņem savā tieši savā prātā.

Jā, arī tā ir patiesība, ko apstiprina Dieva Vārds.

2 Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens to nesaprot, (arī pats runātājs) viņš garā runā noslēpumus.
Bet es varu lūgt skaidrojumu un to saņemt:
13 Tādēļ, kas mēlēs runā, lai lūdz Dievu, ka viņš to var arī izskaidrot.

14 Jo, kad es, mēlēs runādams, lūdzu Dievu, tad mans gars gan lūdz, bet mans prāts paliek neauglīgs.
15 Kā tad tas patiesībā ir? Es taču gribu Dievu lūgt garā, bet gribu lūgt arī ar prātu; es gribu dziedāt garā, bet gribu dziedāt arī ar prātu.

P.S. Starp citu mēlēs var arī dziedāt , ko es arī esmu darījis


Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2013.01.07 09:49:47
JM, neshaubos ka esi dziedaajis meelees...

Es arii reiz biju Tenerifee un tur cilveeki dziedaaja SPaanju meelee... baigi forshi skaneeja zem gjitaaras skanjas. Es tik no spaanju valodas neko nesapratu... bet vinjiem aciimredzot gars bij pacilaats.

A kaadaa valodaa tu runaa? Pats zini?

Ilji prosto psihisks efekts taads pats kaa shamanjiem un iissavienojumu valodas centros nosauc par Dieva Gara balsi? A kaa tu zini ka taa vispaar ir Dieva balss? Ar ko taa atshkjiras no shamanju vai citu religjiju analogjiskas buldureeshanas? Pirmkaart jau kaa tu zini... ilji pats savas sajuutas par Dieva pareiziibas meerauklu ieliec?

Tie pashi Raksti liecina par "pravieshiem" braaljiem kas meegjinaaja pravietot... tak Ljaunie gari liiki smeejaas par shiem un pa kaklu sadeva... Tev tomeer dereetu noskaidrot kaadaa valodaa tu pats bulduree... jo bez Engjelju meeleem veel ir acii demonu valodas, kaa tu zini kuraas tu runaa? Opijs arii "pacelj garu" savukaart LSD noteikti tuvina to Dievam... peec pashu lietotaaju reportiem.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 09:59:32
Jošs Mulders
jo bez Engjelju meeleem veel ir acii demonu valodas
Tā gan. Man diemžēl nācies dzirdēt, laikam, tikai otro. Sieva savas kristīgās pieredzes laikā vienreiz esot dzirdējusi, un interesenti, ka pie luterāņiem.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 10:31:33
Neskaidri izteicos. Sieva dzirdējusi enģeļu mēles
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.07 10:38:59
...... [87.246.165.252]
kā to var zinat,ka tas ir eņģeļu mēles?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.07 10:54:01
Esmu gan ievērojis, ka mēļotāji kategoriski noliedz, ka apustulis varētu būt lietojis ironiju, un vispār 14. nodaļu mēģina aplūkot izolēti no pārējās vēstules, bet kāpēc gan vēstulē, kas iesākas ar krusta apvērsuma apceri, kur augstais top zems un pretēji, kas turpinās ar visāda veida iedomības un uzpūtības kritiku, uzsvaru uz iekļaušanos draudzē un mīlestību pār atziņu, pēkšņi gan apustulis būtu mainījis uzsvarus, rekomendējot katram pašam sevi celt un celt ar mēļošanu? Un kāpēc šis apustulis nekur citur, tāpat kā citi apustuļi, nemudina praktizēt šādu praksi, ja reiz tā ir tik būtiska kristietim un svētīga?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.07 11:00:23
par dēmoniem un eņģeļiem runājot, ir tāds indīgs augs Datura stramonium , ko vieni sauc par velnābolu citi par eņģeļtauri, ar ko daži arī mēģinot gadu pacilāt un laikam taču ieskatījušies, kas tā par gaismiņu viņiem spīd tuneļa galā
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.01.07 11:18:12
Jēzus māceklis

Dievam tavu teātri ar nesaprotamu lūgšanu, kuru Dievam pašam priekš tevi jātulko, nevajag. Tu pats uzsver, ka tas ceļ tevi, ka tu pats izvēlies kā lūgt utt. - tas ļoti atgādina Kaina upuri, kuru Dievs nemaz nebija prasījis, kā arī vēlāko jau reglamentēto lopu upurēšanas kārtību, kuru Dievs pieļauj, jo cilvēki par varītēm grib kādu nogalināt it kā Dievam par godu.

Tu saki un apstiprini, ka mēles ceļot tavu garu. Pameklē Rakstu vietas, kas aicina uz tieši pretējo, lai savs gars iet mazumā, bet pieaug Kristus gars. Līdzīgi kā sirds ir ļaunuma pilna, kamēr tajā neiemājo Sv.Gars.

1.Kor.14 - visa nodaļa ir kontrastu ķēde, kur mēlēs runāšana tiek ķonfrontēta ar pravietošanu, un nekārtība ar kārtību. Var nojaust, ka korintiešu mēlēs runāšana (lai ko tas nozīmētu) pati par sevi ir neitrāla, bet Korintas draudzē ir nostājusies priekšā lūgšanai, kopīgai celšanai, kārtībai. Un ap. Pāvils par to izsakās un pamāca kā zinātājs nevis kā tāds no malas.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 15:01:18
Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens to nesaprot, viņš garā runā noslēpumus.
1)Glosālijas pastāv, to noliegt tāpēc, ka nav gadījies dzirdēt ir nepareizi.
2)Pieprasīt, lai visi to darītu ir nebibliski.
dafne
Ja gadīsies dzirdēt zināsi. Man 15 gadu laikā nav gadījies dzirdēt.
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.07 15:33:43
...... [87.246.165.252]
Ja gadīsies dzirdēt zināsi.
līdzīgi ka ar klusuma meditaciju? kad izprovesi zinasi,kad dzirdesi..sapratisi..
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 15:56:26
dafne
Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
vai mēles, vai mēļu izskaidrošana, viss lai notiek celšanai.
Tā arī atšķirt. Ja Aivars pabijis ticīgo vidū(kur kāds runājis mēlēs), jūt aicinājumu nevis spļaudīties, bet pateikties Dievam par Viņa klātbūtni, jūt pamudinājumu tuvoties Dievam lūgšanā, jūt pamudinājumu vēl vairāk mīlēt draudzes locekļus un vairāk kalpot viņiem, tā ir bijusi eņģeļu valoda! Aivars - Tev tā ir bijis? Man ne, es esmu juties slikti mēļotāju vidū. Bet ja esam redzējuši tikai zaļus ābolus, tas nenozīmē, ka nav sarkanu!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.07 16:06:20
...... [87.246.165.252]
Kas Tev liek domāt, ka tie vispār ir āboli?
Pagaidām es redzu 1) brīnumu Vasarsvētkos 2)kaut kādu glosolāliju Korintā, ko apustulis mēģina piebremzēt 3) 1901. gadā Pērhama un Ozmanas iesākto buldurēšanas rituālu, ko daži iztēlo kā brīnumainu Sv. Gara dāvanu, kas it kā atbilstot agrīno kristiešu pieredzei
(par pagāniskajām glosolālijām šamaņu kultūrās te tagad neizteikšos)

Nestrīdos, ka var jau fīlingu dabūt gan dziedot mēlēs `doonaa noobis paacem, pacem..." gan transā ieejot ar "Mans Dievs ir varens Dievs" drillēšanu uz riņķi. Cita lieta, vai fīlings, ko cilvēks stimulē ar kaut kādu darbību, ir nosaucams par Sv. Gara izpausmi
dafne
# Labojis dafne: 2013.01.07 16:08:31
...... [87.246.165.252]
visi eņgeļi,kuri pie cilvekiem nakusi runajusi viniem saprotama valoda..nu vismaz ta es Bibele lasu,kapec cilvekam butu enģeļu mele jarunā?
zin ka ar to jušku reizēm ir.. ir "nests" no baznīcas arā,bet tas nenozime,ka tas ir ok..
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 16:17:21
Aivars
Kas Tev liek domāt, ka tie vispār ir āboli?
Šis - Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
dafne
Pie ironiskiem jautājumiem derētu arī kāds Bībeles pants klāt. Pajautā savam mācītājam, vai tāds fenomens, kā runāšana mēlēs pastāv vai ne?
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 16:20:12
Aivars
1901. gadā Pērhama un Ozmanas iesākto buldurēšanas rituālu, ko daži iztēlo kā brīnumainu Sv. Gara dāvanu, kas it kā atbilstot agrīno kristiešu pieredzei
Par šo es nerunāju!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.07 16:39:42
...... [87.246.165.252]
nu tad par ko tu runā? Pagaidām es redzu tikai, kā Pērhama sekotāju produkts tiek uzdots par `mantu`, ko nezkādēļ turpat 2000 gadus Baznīca nav pazinusi
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 16:55:41
Aivars
Es runāju par to, ka pastāv glosālijas, ka cilvēks var runāt ar Dievu citiem nesaprotamos vārdos. Mana sieva vienreiz to ir dzirdējusi, ne jau dievkalpojumā vai kādā lielā sapulcē. Trijatā lūdza un viena meitene sāka lūgt nesprotamā valodā. Esot skanējis kā īsta valoda nevis šakara makara šūpulī Sajūta esot bijusi neaprakstāmi skaista un pēc tam trešais cilvēks esot iztulkojis. Pašiem bijis pārsteigums un 7 gadu laikā nekas tāds nav atkārtojies. Par pēdējiem 3 gadiem nezinu, jo dzīvojam citur. Neviens no tiem cilvēkiem nav harizmāts, visi luterāņi, izņemot manu sievu, kura ar mani apprecoties mainija konfesiju. Lūk tā. Pēc tam sieva teica, ka nebrīnās, ka Korintieši sāka trakot. Cilvēki dāvanas sāk vērtēt augstāk par Dievu, tāpēc harizmātiem mēļošana nekad netiks dota!
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.07 19:12:01
...... [87.246.165.252]
tiesi par kuriem jautajumiem iet runa?
ja runasanu meles saprot runasanu svesas valodast,tad jau noteikti macitajs to nenoliegs..bet par to ko te svētais runaja..par prata izslegsanu..par to gan saubos...Bet es paprasīsu
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.07 20:59:53
dafne
Lūk luterāņu māc. vārdi: Ko nozīmē "neluteriska prakse"? Neluteriska prakse, manuprāt, ir Rakstu patvaļīga tulkošana.
Domāju, ka problēmas rada visai poētiskais runāšanas fenomena tulkojums. To tad tikpat poētiski interpretē tālāk...
Raksti runā par runāšanu cilvēku valodā un runāšanu eņģeļu valodā. Nevar viennozīmīgi pateikt, ka tās ir tikai virs zemes satopamas (cilvēku) valodas.
un cita lut. māc. :Es ticu, ka daudziem no tiem, kas runā mēlēs, tā patiesi ir sv. Gara dāvana, it sevišķi ja redzam augļus viņu dzīvē. Tikai tā ir jāpielieto tā, lai celtu draudzi. Un tie ir atzīti mācītāji, nevis kaut kādi margināļi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 39 , pavisam kopa bijuši: 1725